Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 58 Žádná další stránka   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 14:06 xdis – Slabá
Paví oka z akvaristiky bývají slabá. Mě se to stalo taky. Samec furt seděl na dně. Později by se měly rozkoukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 14:05 Mr.Neo – Plavou na dně
Potřeboval bych poradit. Minulý týden jsem kompletně vyčistil akvárko a nakoupil asi 20 pavých oček. A samečci s dlouhými ocásky mi teď plavou na dně ocasem ke dnu a snaží se plavat nahoru, ale nejde jim to. Jakoby neměli energii zvednou své tělo. Jsem akvarista amatér. Mohli byste mi někdo poradit, čím by to mohlo být? Nějaká nemoc, špatná voda nebo jsem je moc překrmil... Nemám tušení, čím by to mohlo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 13:25 xdis – Frekvence
Když mají dobré podmínky a jsou dospělé, tak třeba každý týden. Teplota 26, rostlinky, čisté akva.. Mělo by být dost prostoru pro malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 13:24 vladka.83 – Jak často
Mohl by mi někdo poradit, za jak často rodí gupky? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2005 22:08 FandaWatr – Rozdíly mezi pohlavími
Samečci pavích oček mají větší ocasní ploutev a jsou menší v bříšku než samičky, krom toho mají gonopoidum, které najdeš u břišních ploutví - to samička nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2005 22:03 FandaWatr – Neonky
Ne, neonky jsou tetry, takže nejsou živorodky, kladou vajíčka, která oplodňují spermiemi, některé druhy neonek jsou dokonce takové, že jsou položivorodí - to znamená, že samička do sebe přijme spermie a těmy nechá oplodnit vajíčka, která pak sama naklade na třecí substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2005 22:02 FandaWatr – Březost
Paví očka jsou březí asi tak čtyři týdny, v zimě i déle. Že bude rodit, poznáš podle toho, že se jim jakoby zhranatí bříško, těsně před vrhem vypadají jako kravice. Vrch probíhá často v noci, ve tmě, kdy jsou ostatní ryby v klidu, takže je nepožírají. Ovšem i paví oko je jakž takž nesní, proto je dávej do elemetky (vytíračky), nebo je přendej do "porodničky" pro živorodé, kterou umístíš do akvária. Obsahuje síťku, plastovou desku, po které se mláďata sklouznou do mezery u dna, kam na ně nemůže samička, takže je nesežere. Jenomže takovéhle porodničky jsou často malé a starší živorodky omezují v pohybu při porodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2005 22:00 Boltn – Paví očka
Jak poznám, že samička pavího očka bude rodit? Mně přijde, že všechna paví očka mají u řiti černý flek. Co pro to potřebují? Jsou neonky taky živorodky?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 57 ...... [58]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=2851