Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 13:37 Boreček
a muže nakzit aji ty ostatní jaká je to pravdě podobnost??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 12:45 picnic – Páteř
Nejspíš to bude křivice.U pavích oček docela běžná. ryba může pojít druhý den ale taky s ní může žít další dva roky...
http://rybicky.net/forum/1439?r=30

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 12:25 Boreček
čím to je když se mě zničeho nic skroutila rybka??děkuji předem za opověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 18:17 Muž jajaapaja [174] – Re: Polux
Nakažlivé to není ,ale už jí neviléčíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 18:14 Muž Miras [111]
a není to stářím, že už by byl její čas hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:56 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Bledule
No tak to nevím svého času to se u mě taky vyskytovalo ale pak to zmizelo. Netuším co by to mohlo být. Možná jim nepasuje voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:49 Žena Bledule [0] – Re: stanovsky
Nene, oboje byly samci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:47 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Bledule
A nebyla ta samice nějak nápadně tlustá? Toho pavího očka? Protože jak jsou těhotný tak se válejí po dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:16 Žena Bledule [0] – Gupka etc
Zdravím. Mám problém s gupkou. Něco jí jakoby táhne dolů a nemůže plout na hladinu. Už to jedna gupka měla, ale ta na tom byla tak bídně, že už jen ležela na dně, tak jsem ji utratila. Nevíte čím to může být? Akvárko čistím pravidelně, je zaběhlé už nějakou dobu. A ještě dotaz na neonku. To, že se neonky červená mezi sebou občas porvou mi bylo řečeno, že je to normální. Ale na jedné z nich, se objevil jakoby sametový odlesk. Nevypadá to jako plísen, ani nic, co je popisováno v sekci nemoci. Má trochu větší bříško, ale opravdu nepatrně, jako by to spíše byla vytřená samice. Nevíte, jestli je to nemoc nebo ne?
Právě jsem dokončila léčbu Bactopurem a žádná změna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 18:55 Muž Patris [1]
palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 13:36 Muž Miras [111]
a jak už zde bylo psáno, když si projdeš témata ohledně Gupek tak se dozvíš i spoustu jiných věcí a názorů, než co zrovna řešíš za problém, což je ku prospěchu věci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 12:52 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Zkouška: do vyhledávacího pole zadej živorodky nebo paví očka či gupky a uvidíš kolik toho vyhodí.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 12:50 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Patris
Ano ať se ptá ale taky by měl dotyčný projít internet, najít co možná nejvíce "materiálů" a z nich se ptát na věci, kterým třeba nerozumí nebo je případně nenašel. Vždyt jenom tu na webu je toho spousty a spousty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 12:42 Muž Patris [1]
Táááák xD Ale tak se někdo ptá ne určitou věc... :) Tak proč by mu zkušení neodpověděli... Tak to vidim já..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 12:21 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: amirinda
Moje řeč a navíc je toho hodně na internetu. :-) už mě přestává bavit tu něco přád řešit, když je to 100krát řešeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 12:02 Muž Miras [111]
já jen nevím proč se to tu pořád řeší když je to tu milionkrát řečeno, zkus trochu hledat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 11:50 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: MARTIN
A podle čeho tomu tak soudíš?
Třeba mám paví očko šedé až černé barvy jak může mít stříbrný břicho, když je hodně tmavá?
Gupky jsou těhotný 3 až 4 týdny (udává se že cca 30 dní).Pak záleží na vodě. Když dáte čerstvou vodu porodí dříve.
A živorodky jsou těhotný pořád pokud mají samce (a pak 3 až 4 další vrhy bez samečka).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 11:26 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: capretto
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 21:33 Muž capretto [32] – Re: Archa
Nu před tím aktivním uhlí je v tom filtru ještě nějaká silonová střiž. Ale koupím tedy zítra ještě obyč. molitanový filtr a přidám ho do akva, to už by mohlo stačit co???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 21:00 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: capretto
coze Bingo, tak to je odhalenie ten najvacsej chyby v Tvojom akve. Prestuduj tento odkaz www.akvarijni.cz/… a hlavne daj do toho akvárka filter s molitanom, napr. ten bublifuk dvojramenný pohánaný vzduchovacím motorcekom. Aktívne uhlie vo filtri tam más na co? To sa pouzíva iba krátkodobo na odstránenie napr. liecív z akva. tone Takze co najskor sprav nieco s tou filtráciou, daj tam molitan, aby sa mali kde usídlovat nitrifikacné baktérie ;-) Aktívne uhlie daj prec ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 20:32 Muž capretto [32] – Re: Archa
molitan tam není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 19:59 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: capretto
Ak sa to este objaví na iných rybkách, tak rozhodne bude treba preliecit celé akva tým bactopurom. Tá filtrácia, no neviem, a más v tom aj molitan? Inác nic moc filter to nie je. To radsej dvojramenný bublifuk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 18:03 HoNzAaaa
ne ,ale asi ti brzy zemře :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 18:00 Muž Patris [1]
Netušim, ale snad nee ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 18:00 Muž Patris [1]
Netušim, ale snad nee ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 17:35 Muž capretto [32] – Re: capretto
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 11:52 Muž capretto [32] – Re: Archa
Tak to e omlouváme.Tohle všecko děláme.Dali jsme ji do samostatného akva.Velké akva je pravydelně odkalované s dolitím odstáté vody,filtrace je taky dobrá.může nakazit i jiné rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 11:14 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: capretto
Vsade to tu písem, ale vy asi moc necítate, liecit a hned Sera bactopur direct, castejsie menit vodu za odstátu, odkalovat pravidelne dno, zlepsit filtráciu, vela zdaru ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 06:33 Muž capretto [32] – Vypouklé oko u pavího očka
Ahoj, jedno moje paví očko má jedno svoje oko hrozně vypouklé, jakoby nafouklé, co to může být? Může mi nakazit i ostatní ryby? Má se ho zbavit, nebo zkusit léčit? :-(
Dík za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 19:13 Muž Geri [29] - Skaláry
to amirinda : timhle se nakazit ani nedá :) bývá to dost často když se prostě samička "vyrodí z podoby" zkroutí se, zdeformuje se a má vystaráno. U samců se to může zase stát když maj krásné dlouhé ploutve, ale jejich tělo to časem neunese a začne se deformovat taky...

to terča : pohlaý u živorodek poznáš podle gonopodia samce, neboli pinďoura :) prostě prodloužená řitní ploutev. a stou samičkou ochrnutou... asi by to chtělo vozík :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 18:28 terča – nemoc
prosím mám akvárko,paví očka,ancistrusy,tetry,panceřníčky a gol molly,vše po páru,ale samička pavího očka mi začala plavat tak nějak našikmo a zdržuje se spíš u dna pohublá mi nepřijde ale zdá se jako kdyby byla ochrnuta od ocasu a postupuje to dále,nevíte někdo co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 18:24 terča – nemoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 18:22 terča – Re: stanovsky
Mám golden molly,myslím že samečka a samičku jak to je s tou změnou pohlaví?dá se to nějak poznat když se změní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 18:19 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Míší
Co vím tak paví očka nemění pohlaví jako třeba black molla ze samice na samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 17:26 Muž Eff [417] - Rostliny
Míší napsala:
Ps.:chci se zeptat mam samičku paví očko a jak dlouho muže být těhotná?a kolik může mít mladat? :-)

rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 17:22 Míší – já vím je to zvláštní
ahojky. asi před měsícem sem si založila akvárko. a pořídila si i paví očka dva samce a 4 samičky. a asi po čtrnáct dnech se mi ze dvou samiček začínaly dělat samečci je to močné? začali jim růst pod ocasní ploutve tak nevím.

Ps.:chci se zeptat mam samičku paví očko a jak dlouho muže být těhotná?a kolik může mít mladat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 14:32 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: zuzakropka
A já bych jen ke všem dřívějším odpovědím dodal, že spousta lidí, včetně vás, se dívá na chov ryb jako na morče, křečka nebo něco podobného. I morče a křeček potřebují péči, akvaristika je však svou podstatnou mnohem mnohem složitější. Mít fungující akvárium není vůbec lehké a je nutné toho hodně nastudovat. Pokud nepochopíte základní chemické procesy v nádrži, nikdy vám akvárium fungovat nebude.

Proto v první řadě přečtěte co nejvíce z odkazů od Filipsi, následně dle těchto informací dokupte, co vám vlastně chybí (nám jste toho moc neřekla) a provozujte akvárium tak, jak to dělá akvarista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 12:47 Muž Miras [111]
no určitě bych jí odendal ať se náhodou nanakazí ostatní, ale téhle už asi nepomůžeš :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 12:25 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Shoduju se s Geri. Lepší to nebude. :-( (křivice)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 12:13 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Jana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 12:06 Muž Geri [29] - Skaláry
Zabít vyhodit, to už dobré nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 12:00 Jana – Poraďte prosím,co je pavímu očku ?
Fotka k příspěvku Poslední dva dny vypadá moje rybička takto ( viz foto) je světla, má prohnutou páteř a straní se ostatních, žere - jen málo :-( , ostatní pavý očka jsou v pohodě. Mám akvárko 40l a v něm 8 pavých oček (2 samci a 6 samic) a jednoho sumečka. Měřila jsem ph vody a mám jen 6,6, bojím se že je to TBC. Prosím o pomoc s diagnozou a o radu čím léčit. Předem děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 11:31 0 – Re: zuzakropka
Už počáteční postup "řešení nálevníka" byl chybný a jestli je akvárium malé , navíc málo zarostlé (bez snímku neposoudím) s pouhým vzduchováním bez filtrace a pravidelného čištění filtru (zachycené organické částice ve filtrační náplni svým rozkladem vodu zatěžují a proto doporučuji časté vymytí) , tak výměna 20% vody týdně je naprosto nedostatečná.

Svým postupem jen dáváte vydělat obchodníkovi a znehodnocujete práci chovatelů , jenž ryby rozmnožili a vychovali. A syn si tímto příkladem živých tvorů příliš cenit nebude.

Ryby dát do jiné nádrže (třeba i nebarvené plastové - pozor na vyskákání při nezakrytí ) , přeléčit ( - vzduchování a časté výměny vody s novou dávkou léčiva jsou nutností ) a mezitím akvárium obnovit novým založením a to úplně. Nádrž vybavit potřebnou technikou , dostatečně osadit , ověřenými doporučenými metodami udržovat a mělo by být po těžkostech , o nichž píšete. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 10:53 Štěpán
zuzakropka napsala: ... Od té doby nám co týden umře cca 1 rybička, musíme stále dokupovat nové ... a od té doby nám pošlo dalších 5rybek. ... Co děláme špatně?
Co děláte špatně, no, trávíte je, mučíte je, pokud je vaším cílem mít rybí koncentráček a vychovat ze syna otrlého vrahouna, postupujete velice dobře. Jen tak dál. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:08 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: zuzakropka
Težko radit když nemáte ani fotky a ani případné popisy (co přesně je v akváriu, kolik litrů atd). Tu se řešila infekční vodnatelnost + odkaz dole co je uveden, tak tam nahlédněte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:07 Muž filipsi [1295] – Re: zuzakropka
Snad to pomuze, je treba probrat spoustu informaci, spatne je asi hodne veci. Bylo by to moc nadlouho, tak zkracene takto a pak se ptejte kdyztak na nejasne podrobnosti (+ predtim projdete i historii fora, a dalsi veci an co narazite).


www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria

(edit - maly syn se smiri s uhynem rybek prekvapive snadno, s rozumnym vysvetlenim, neni duvod to pred nim tajit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:01 zuzakropka – Prosím pomóóóc!
K Vánocům jsme si zakoupili akvárium asi s 12 rybkami(gupky,blackmolly,platy...)První týden jsme řešili špinavou vodu než jsme zjistili,že je to nálevník...Toho jsme úspěšně zničili peroxidem...(a zakoupili přísavky thajské a ancistruse)Od té doby nám ,co týden umře cca 1 rybička,musíme stále dokupovat nové,máme malého syna....V pátek jsme nakoupili páreček čichavců zakrslých a od té doby nám pošlo dalších 5rybek.Ach jo.Zdá se mi,že mají nafouklé břicho a vypouklé oči a plavou u hladiny...Co děláme špatně?Pro vodu jezdíme k lesnímu prameni,vyměňujeme ji týdně cca 20%,krmíme 3xdenně špetkou,vzduchování je puštěné stále.Při každé výměně přidáme pár kapek Sera Aquatan...Díky za každou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 18:43 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Přídávám že samička pavího očka když už má před porodem tak může ležet na dně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 18:04 Žena datura [104]
za prvé, léku NIKDY nedávej víc, než se píše v příbaláku. určitě se ti může stát, že narazíš na rybu, která bude léky nesnášet. já jsem měla beťáka, kterého aplikace poloviční(!) dávky bactopuru položila tak, že jsem musela okamžitě vyměnit cca polovinu vody v karanténě.

k těm gupkám - nedovedu si představit, jaké je typické chování těhotné gupky, protože jsem ještě neviděla žádnou, která těhotná není :-D Paví očka jsou březí v podstatě celý život, když dosáhnou pohlavní zralosti. podívej se jim na břicho, určitě tam budou mít tmavší svrnu březosti. a nikde není psáno, že těhotná ryba nemůže zároveň onemocnět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 15:06 Muž Eff [417] - Rostliny
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=1851