Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 19:09 alessandro Re: romant
Ok,budu se řídit tvýma radama.
Tak ty dík za rychlé reakce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 19:03 R Muž romant [27987] Re: alessandro
Pokud bude ten výtok vody z filtru nastaven jak jsem psal, tak nebude ani třeba používat ten vzduchovací kamínek, ale teť bych ho tam ponechal. Jinak tou operací s propráním filtru jsi snížil množství nitrifikačních bakterií v něm obsažených a zároveň s tím jsi do akvária přidal nový rybky, který jsou dalším producentem škodlivin a podle mě se tím, jak se ty faktory sešly dohromady narušila biologická rovnováha. Máš tzv. rozhoupanou vodu a ta výměna by to měla napravit, tak aby nedošlo ke ztrátám na rybách. Filtr čisti až tehy, když se jeho výkon viditelně sníží. Poloviční výkon filtru je dobře zajetej filtr, takže až voda velmi pomalu vytéká při plným výkonu čerpací hlavy. Několik dní bych nekrmil, měnil tu vodu a do akvária nijak jinak nezasahoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:57 alessandro Re: romant
tak ten filtr jsem asi neměl vyprat...jinak filtr vodu moc nečeří,ale mám tam i vzduchovací kamínek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:51 R Muž romant [27987] Re: alessandro
Ten filtr byl pranej proč? Máš ho tam 2 měsíce a to je tak akorát slušně zašpiněnej. To by mohl být ten kámen úrazu, společně s tím přidáním dalších živočichů. Tu vodu vyměň hned, na nic nečekej. Ještě k tomu filtru, máš ho nastavenej tak, aby lehce čeřil hladinu, pokud ne tak to udělej, tím se voda zároveň okysličuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:48 alessandro Re: jogr
CO2 neprovádím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:48 alessandro Re: romant
vodu jsem vyměnoval včera zhruba30% objemu nádrže a vypral jsem filtr ve vodě kterou jsem odebral z akva. Zítra teda vyměním dalších 50% vody v akvariu.tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:44 jogr
Přidáváš CO2???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:35 R Muž romant [27987] Re: alessandro
Ta reakce rybek by odpovídala zvýšeným hodnotám dusitanů. Jako první opatření bych vyměnil 50% vody v akváriu a podle reakce rybek uvidíš. Pokud zareagují pozitivně a přestanou se zdržovat u hladiny, tak pokračovat ve výměnách vody a hledat příčinu.(čištění filtru, (ne)odkalování dna, překrmování atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:31 alessandro – paví očka
Ahoj, má 7 pavích oček 3xsamec a 4xsamice, mám je dneska třetí den a nějak se mi nezdají furt plavou u hladiny a lapají jako by po dechu. Po akvariu se vůbec nepohybují,přitom tetry měďené,které jsem kupoval společně s nimi jsou úplně v pohodě,plavou po celé nádrž. když jim hodím krmení tak normálně žerou,ale nevim proč se furt drží u hladiny.
Prosím o radu zda nevíte čím by to mohlo být.Nerad bych o ně přišel... sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 22:08 Muž Johan [4945] - Rostliny
Nevíte co je samici živorodky duhové? starší samice, hrozně moc nafouklé břicho (připomnělo mě to infekční vodnatelnost), ale šupiny nejsou zježené. Tmavá skvrna téměř zmizela a břicho je proti světlu průhledné (resp. jako kdyby v břichu byla voda). Díky. :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.12.2011 10:24 HaDaS Re: HaDaS
Tak po prohlídce Tvého akva, Ti doporučuji následující (máš to v komentářích) :
Vyndat vápenec, vyměnit dno ... ty bílé kamínky Ti budou bublat (další vápenec) v octu (zkouška), přidat rostlinky, sundat mořské pozadí (je to věc vkusu, ale do sladkovodního akva mořské pozadí ne - e. 13 živorodek Ti bude nabourávat v takovýchto podmínkách biorovnováhu pořád. Ancíci kadí jak diví taktéž. Neřiď se radami výrobce filtru. Časté propírání a výměny filtračních náplní jsou špatná rada. Doporučuji změnu filtru v kombinaci filtrační hlava biomolitan. Hlavně hodně rostlinek (živých), a měnit obden 30% vody. Toď asi na začátek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 10:13 HaDaS Re: kvetarac
Tohle dno jsem měl v prvním akva a bublalo jak divé. Rostlinkám se tudíž příliš nedařilo. Na fotce vidím, že se rybky drží hodně u hladiny. Nejspíš málo kyslíku z důvodu nemnoha rostlin, nečeření hladiny a asi nestabilní či rozhozený chemizmus vody. Vzduchování v tomto případě je dle mých zkušeností spíše ku škodě.
... á, teď vidím, že máš založenou prezenčku, jdu se mrknout. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2011 07:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: kvetarac
Pokud dobře vidím, má ta samice dost děravý ocas, což svědčí o bakteriálním útoku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 22:14 kvetarac Re: deCORF.OBRAEN
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 22:12 kvetarac Re: kvetarac
Fotka k příspěvku tak jsem dnes vyměnila vodu, abych je moc netrápila vrátila jsem jí přepadem přes odkalovač. Ještě dopolko umřela další samička těsně před porodem a teď večer jsem vytahovala samečka, dopo mu ještě nic nebylo. Co je, ale zvláštní, že jedno oko měl jakoby celé černé a druhé normální, toho jsem si zatím u nich nevšimla. Jinak děkuji za rady :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 09:33 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: kvetarac
ako píše HaDas nepridávaj žiadne zázračne "vodičky" pokiaľ nevieš o čo presne sa jedná..a teplotu by som nechal max. do 30 stupnov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 09:26 HaDaS Re: kvetarac
Určitě si založ prezentaci, potom budou rady více k věci. Jak tu radí jeden kolega, tak začni vodoléčbou. Měň v akva 30% vody třeba každý den. Problém bude nejspíš v nějaké nemoci. Ale klidně to může být i v nevyváženosti podmínek v akva. Zkoušíš toho až přespříliš, včetně těch různých vodiček. To úplně vynech a měň, měň a měň X-) .

Edit : Já bych rostlinky vrátil, teplota 32° se mi zdá pro gupky i při léčbě už příliš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 09:07 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: kvetarac
nemáš nejaku foto ?..chcelo by tom vidieť aktuálnu nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 08:53 kvetarac – nemoc pavích oček, černání zadní ploutve
Ahoj, potřebuji poradit, nějak se mi nedaří chov gupek. Začalo to umíráním samiček, poradili mi v hornbachu vložit do vody vápenec, tak jsem to udělala. Pořád bojuju se slepováním ploutviček, teď se mi dokonce stalo, že samečkovi úplně zčernala ocasní ploutev, takže byl raději utracen, neb už ani pořádně neplaval. CO s tím? Čím to může být? Akva je založené cca 2 měsíce, měním vodu, jsou v něm rostlinky, kořen, a teď i ten vápenec. Parametry vody dle kompletního testu jsou v pořádku, jen mírně snížené PH stále v normě, to snad dořeší ten vápenec. Krmím několika různými krmeními, takže nejsou pořád na tom samém. Začínám přemýšlet, že gupky zruším, neb není dne, aby nějaká nechcípla. Do vody před nalitím do nádrže dávám aquasafe, kuchyňskou sůl a nyní jsem přidala i aquabalance. Léčila jsem je ESHou 2000. Ale nějak mi přijde, že to nezabírá. Od včera jim topím na 32 st. nevím zda tam není byčíkovec, ale nikde nemůžu najít, jak dlouho jim mám ještě tolik topit. Samozřejmě, že jsem rostliny vyndala. Dík předem za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 17:00 Muž honzaprouza77 [18]
asi před 4 dny jsem koupil 3samice a 3 samce pavích oček, a hned druhý den se všechny(+ 2 meče, které jsem tam také koupil) otírat o filtraci a rostliny.

Nevíte, proč to dělají? Mám dost tvrdou vodu, ale hygiena je v požádku.

ps: mám dojem, že to dělají pouze po jídle.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 12:59 itssick
děkuji moc moc za rady :-) dneska při čištění filtru jsme v něm objevila dvě mladý gupky a vypadaly o dost líp jak ostatní, jak velikostně tak barevně :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 14:12 R Muž romant [27987] Re: itssick
Přitlačil bych na tu výměnu vody a stran toho filtru jsem Ti to popsal v SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 14:00 itssick
mám 10 neonek, 3 ancíky a 8 gupek + asi 6 mladých v cca 65l akvárku
ten filtr nečistím moc často, četla jsem že stačí až bude viditelně filtrovat méně, dostala jsem jej s akva tak o něm zas tak nevím, ani že je jen honič vody :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 13:47 R Muž romant [27987] Re: itssick
Bude důležitý kolik těch rybek a v kolika litrech je tam celkem. Přecijenom to jsou zdatní znečišťovatelé a ta týdenní výměna vody nemusí stačit.
EDIT: Jak často čistíš ten filtr? Je to dost tzv. honič vody a jeho účinnost je bídná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 13:44 itssick
no snažila jsem se to pročíst, ale je tady toho tolik že to se mi opravdu nepovedlo a spíše vše bylo o dospělých,tak jsem se zeptala znovu, snad zas tak nevadí. Já měním vodu (cca 1/3) a zároven odkaluju 1x týdně, takže by to mělo být častěji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 13:14 Muž Yirka [9126] Re: itssick
2cm v měsíci není tak úplně mimo. Pokud ten růst nijak zvlášť nepodporuješ, je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 13:12 R Muž romant [27987] Re: itssick
Zlepšil bych hygienu akvária, to co jim ty ocásky užírá budou zřejmě nějaký bakterie(Bakter. Rozpad Ploutví). Co dělat je v tomto a nejen v tomto vlákně mnou a nejen mnou napsáno již nespočetněkrát. ;-) To, že ty mladý tak nerostou bych viděl jako kombinaci špatnýho prostředí a nedostatečného krmení, popřípadě nějakou genetickou vadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 11:38 itssick
ahoj, asi před měsícem se mi narodily první paví očka, neodlovila jsem je, nechala jsem to na přírodním výběru, vše bylo v pohodě ale najednou koukám z ničeho nic ze dne na den mají všichni mladí jako když vykouslej kus ocásku nebo už téměř žádnej, ale i tak jsou stále stejně čilí. Nevíte čím to může být? V aqva mám pouze paví očka, neonky a ancíky. Předpokládám že dospělosti se nedožijou co. Asi je něco špatně celkově, protože po měsíci mají stále necelé 2 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 14:49 R Muž romant [27987] Re: mamba511
Nafouklé břicho v kombinaci s odstávajícíma šupinama, to je obvykle příznak neléčitelné nemoci a tou je infekční vodnatelnost. Určitě by pro přesné určení byla dobrá fotka. pokud to bude skutečně ta infekční vodnatelnost, tak doporučuji šetrné utracení té rybky.
www.akvarijni.cz/…
www.akvarko.info/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 14:20 mamba511 – Nemocné paví očko
Dobrý den,prosím o radu,jedné samičce pavího očka se dost nafouklo břicho a má ho z jedné strany krvavé a ještě ke všemu jí dole na břiše odstávají šupiny,poradíte co stím. Dá se to léčit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 21:41 Muž MilosD [1] - Živorodky
to se muze stat kdyz nekdo koupi tehotne ryby da je do aqva tak je to zmena prostredi a zacnou rodit klidne brzo me se to taky stalo prezilo jich dost ale za o.5 roku maji 2 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 17:45 Muž PepaV [30] Re: LiborSprysl
Jj, jsou nedonošené a pomaleji i rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 17:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: PepaV
Měl by být vstřebaný již před porodem. Většina předčasně narozených mladých nepřežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2011 13:26 Muž PepaV [30] Re: pospda
To není břicho, ale má ještě žloutkový vak z kterého bere živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 12:54 pospda – narozené
Fotka k příspěvku teď před chvílí se mi narodilo paví očko je normální že má nafouklé břicho ? vic na obrázku poraďte prosím
Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 23:14 Nobody Re: romant
Parmička čtyřpruhá tam nepatří.Ale přerybněné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 23:14 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: romant
Jj 100% tetrazony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 22:32 R Muž romant [27987] Re: Petik5
Tak potom je to jasný. Podívej se do zdejšího atlasu ryb na ty druhy co tam máš a bude Ti jasný, že to akvárko je jednak přerybněný a jednak tam jsou rybky, který se tam nehodí. S tím, že ty ocásky těm samečkům okousala ta parmička čtyřpruhá budeš mít zřejmě pravdu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 22:28 Petik5 – Re: romant
Akvárko má 30l. rybek tam mám 10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 22:24 R Muž romant [27987] Re: Petik5
Bude záležet na tom, jak je to akvárko velký a kolik těch rybek tam je. Dále by bylo dobrý znát něco více o nádrži(velikost, filtrace, údržba, výměn vody atd.), nejlepší je zřídit si prezentaci, aby bylo tzv. z čeho čerpat, když bude chtít někdo poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 22:14 Petik5 – Ukousnutý ocas
Chtěla bych se zeptat. před mesícem jsem si koupila paví očka ( 2 samečky a 4 samičky), celou dobu byli v pohodě a včera jsem přišla na to, že jeden sameček má ukousnutý téměř celý ocas a druhy ho má nakousnutý.. je to tím, že mám v akvárku i neonky červené a parmičky čtyřpruhé? prosím o pomoc, už mi jeden sameček uhynul sad Děkuji za odpovědi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 12:25 Žena Mrqička [0] Re: romant
Dobře, děkuji za radu. Těch výkalů jsem si nevšimla, ale zaměřím se na to a budu to pozorovat. Vyměním tedy dnes znova vodu (naposledy jsem měnila ve středu) a budu čekat. Mám v nádrži i hodně krevetek, tak s tím léčivem počkám raději, koupím jestli se to tou častější výměnou nezlepší. Tak ještě jednou děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 11:22 R Muž romant [27987] Re: Mrqička
Podle popisovaných příznaků to vypadá na napadení žábrohlísty a střevní bičíkovce(pokud mají rybky delší hlenovité bělavé výkaly). To zježení šupin by mohlo ukazovat na infekční vodantelnost, ale tam je rybka spíše nafouklá než pohublá, takže bych si myslel, že to souvisí s výše jmenovanými nemocemi. Určitě to chce podpořit další léčbu intenzivnější hygienou nádrže v podobě častějších výměn vody, než je obvyklé. Jako možný způsob léčby bych použil šetrný prostředek eSHa 2000, dle návodu, ale až po ujištění se, že se stav tou vodoléčbou nezlepší. Takto bych postupoval já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 10:30 Žena Mrqička [0] – Nemoc samiček
Ahoj, mám podobný problém, jako už tu byl několikrát zmíněn. Asi před týdnem mi začala chřadnout samička pavího očka- strašně zhubla, ocas tahala pod sebou, ztratila barvy, vůbec nežrala, měla červené žábry a možná trochu odježené šupiny. Dnes mi umřela další samička- stejné příznaky. A už mam další tři samičky, které začínají být skleslé a hubené.Pozoruji, že se občas otírají o dno, ale není to nijak časté a občas to udělají i jiné ryby. Ted jsem našla i jednoho samce, který hodně zhubl, ale toho mám už rok a půl, tak je možné, že je starý a s tímto problémem to nesouvisí. Měním každý týden 30% vody, krmím vločkama Sera San a poslední týden i mraženým. V 200 l mám cca 50 ryb- viz. prezentace. Mohli byste mi prosím poradit, co s nimi? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 17:25 Aduš
Dobře tak jdu na to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 14:56 R Muž romant [27987] Re: Aduš
Ono by bylo úplně nejlepší si založit profil a udělat jednoduchou prezentaci, ať je z čeho čerpat a nemusíme to z Tebe páčit. Když jsou nějaký vstupní informace, tak se hned líp reaguje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 14:53 Muž Miras [111] Re: Aduš
Aduš Aduš, o ty prolézačky nebo co ani tolik nejde, zkus napsat jak psal Roman+jaká filtrace, jak často měníš vodu(snad ne jen při tom 2x za rok)...prostě co nejvíce informací, jinak se těžko pomáhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 14:13 R Muž romant [27987] Re: Aduš
To čištění proběhne jak? Máš na mysli, že 2x ročně to komplet vymeješ a vyčistíš, nebo se jedná o normální odkalení dna a pod. činnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 13:58 Aduš Re: Miras
Čistím 2x za rok a mám 60 l s dvěma prolízačkama a 5 druhama rostlinek.V něm mám dva pancéřníčky a 2 ancistrusy spolu se 3 samečky pavího očka a 4 samičkami pavího očka.K tomu mám cca 17 malých rybek pavího očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 06:59 Muž Miras [111] Re: Aduš
popiš jaké akvárko, jak často čistíš apod.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=901