Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 19:19 Beruška1975 – Re: kaja
Tak takovouhle jsem přesně měla také a než chcípla vypadala úplně stejně. Porodila, pak vypadala takhle a chcípla cca za 3dny. Ale bohužel nevím proč. Žádné jiné úmrtí ani podobný vzhled od té doby a ani předtím nebyl. A to už to bude víc jak 3týdny. Také by mě zajímala příčina. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 18:09 kaja – paví očka
Fotka k příspěvku tak takhle vypadá ta divná samička
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 17:06 Kocajs
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 17:06 Kocajs
nejspise to budou vnitřní paraziti foto bys neudelal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 17:01 kaja – paví očka
Dobrý den,
mám samičku pavího očka a ta je teď nějaká divná,zhubla je většinou na jednom místě těsně u dna a měla u víkalu takové bílé vlákno.Je to nemoc?Jinak jí normálně.Mohli by jste mi někdo poradit prosím? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 20:49 Žena Ebro [0] - Živorodky – Re: Chalybda
mam je cca od září, od jedné samičky mam dokonce už 3 vrhy miminek, a ta dokonce porodila včera něco přes 20 ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 20:42 Žena Chalybda [55] – Re: Ebro
Jsou hodně mladé nebo je máš už déle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 20:32 Žena Ebro [0] - Živorodky – zdravá fotka
Fotka k příspěvku a zde pro porovnání jiná a snad ještě zdravá rybka... (omlouvám se za rozmazanou fotku)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 20:29 Žena Ebro [0] - Živorodky – nemocná rybka
Fotka k příspěvku zde je ta nemocná rybka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 11:09 Beruška1975 – Re: Ebro
A co fotka ta by nebyla?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 20:56 Žena Ebro [0] - Živorodky – zčernání gupek
ahoj, před pár dny jsem zpozorovala pouze u samiček gupek malinké zesvětlení ocasu, a najednou celotělové ztmavnutí až dnes ráno je 1 rybka vláčná, snaží se plavat, ale když vpluje do proudu tak ji to odnese, hlavně zčernala, oči a i okolí očí ma také célé černé. myslím že do rána to asi nerozplave, dala jsem ji do karantény, aby se moc nevysilovala, ale chtěla bych to nějak vyřešit, aby to neschytali i ostatní samičky a upozorňuji že to je opravdu jenom u samiček, ostatní rybky jsou naprosto v pohodě... coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 21:48 Muž martmart [106] – Re: smidakkuba
netusim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 21:10 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: martmart
A nemůže to být třeba zakrněný siamský dvoje?U živorodek se to stává a často jsou spojení bříškama a viděl jsem pár fotek a vypadalo zo nějak takhle. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 20:53 Žena stetinka [270]
sebrat a vrátit, máš 6 týdnů na reklamaci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 20:44 Muž martmart [106] – nador?
Fotka k příspěvku pekny den, dneska sem koupil zabehovych 5 pavych ocek, samecek ma mezi prsnimi ploutvemi neco jako snad nador.. nedokazu identifikovat, fotky momentalne jen z fotaku. toho prodavace bych strelil, sebe taky ze sem nevsiml.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:25 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
už som to tu niekde písal.
Ono celkovo so živorodkami a nie len s nimi, je to podobné ako s človekom, ktorý ked ide na dovolenku napr. do tropickej afriky, musí sa dať zaočkovať voči rôznym ochoreniam. Aj takým, na ktoré sú domorodci imúnni. Pri gupkách je to to isté. Niektoré majú imunitu voči nejakému vírusu a iné nie. Ak dokúpite gupky je možné, že jedny z nich v krátkom čase ochorejú. Niekedy je to aj kombinácia nevyliečiteľných ochorení a postihne niekedy aj staré aj nové. Preto je dobré preventívne nové gupky dať do karantény s prídavkom FMC /formaldehyd, malachytová zeleň a metylénová modrá v jednom prípravku (napr. Tropical CMF) v kombinácii s kuchynskou soľou.
Ak nie je možnosť karantény, tak je nutné podla návodu toto aplikovať v spoločnej nádrži.
Nie je to síce 100% prevencia, ale veľakrát pomôže.
Pri zjavne už chorých rybách sa mi osvedčilo vloženie rýb do veľmi starej, filtrovanej vody s výluhmi dreva a rastlín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 04:23 Muž rriki [818] - Cichlidy – RE:faifo22
Pokud máš vodu typu želivka tak je to normální.Obecně živorodky jsou dnes šíleně choulostivý.
Chovatelé živorodek používají tvrdou vodu a pokud nemají tu možnost tak upravují vápencem.Ryby cca po několika dnech po změně prostředí stahnou ocasy prohnou se začnou se kýnvat a můžeš je vyhodit.Pokud kupuješ u chovatele zjist vodu a pH v jaké žijí a vodu přispůsobit.U jednoho chovatele nádherný oka v takovým humáči a stačilo vyměnit víc vody a šly do kopru.Oka nesnáší výkyvy chemismu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 22:32 Muž NASREDDIN [1383] – Re: faifo22
Patrně se jim u vás z nějakého důvodu nedaří.
Proč tomu tak je, vám na základě vašeho vyčerpávajícího popisu problému nikdo sdělit nedokáže.
Což takhle doplnit další informace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:37 faifo22 – gupky kapuu
chlapi mam gupky... 60 L akvarko....sekavce 2kusy ...prisavnika agupiek je asi 10.... vzdy ked kupim nove gupky vydrzia tak tyzden nechapem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 17:34 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
hmm. Ja mám taký pocit, že sa niečo zmenilo. Dokupovali sa nové gupky asi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 16:26 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: babis
Což se podle toho jak jsi vyplnil svůj profil krásně pozná že...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2010 14:05 babis
Nepsal že filtr peru každý týden , ten peru až když je moc ucpaný , jemi skoro 40 a akvarka mám od 10let , mě jen zaráží že jsem se takovým to projevem "nečeho" nesetkal , a zaráží mě že to odnesli jen samečci . Chtěl bych tuto diskuzi již ukončit páč to nikam nevede . Přijde jako kdyby jste mě tu učili základy . no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 12:55 R Muž romant [27987] – Re: babis
Ten filtr není nutný čistit každý týden. Když čistit, tak proprat ve vodě z akvárka. To kdy je dobrej čas na čištění filtru, se nejlíp vysleduje tím, když viditelně klesá jeho výkon. Častým čištěním se zbytečně připravuješ o nitrifikační bakterie, kterými je ten filtr osídlen. Ty bakterie jsou velmi důležitý pro udržování tzv. biologický rovnováhy v akváriu a napomáhají odbourávání těch škodlivejch dusíkatejch látek. Takže bych řekl, že ta příčina úhynu těch pavích oček je právě ta nedostatečná přítomnost nitrifikačních bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 12:23 babis
Ten filtr je mechanický , je v něm takový ten modrý molitam a v kaplsi na uhlí mám keramické korálky . Je to tam od začátku akvárka - tzn. rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 12:03 R Muž romant [27987] – Re: babis
Ten filtr, co je to zač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:58 babis
Výměnu vody provádít zvonem a kterým probírám dno . Zaráží mě že to odnesli jenom samečci . Kdyby tam byla tak špatná voda tak si myslím že to začne krevetkama , ale ty jsou úplně v pohodě .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:52 R Muž romant [27987] – Re: pavel babiš
A co takhle odkalit dno, kde se hromadí výkaly těch rybek. Jenom výměna vody nestačí. Je třeba to spojit. Měnil bych klidně 10 litrů. V akváriu se nahromadily dusíkaté látky a ty rybky se udusily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:48 pavel babiš
přidávám reakci už potřetí a stále se to tu nechce zobrazit.
akvárko má 30litrů , byli tam 4 hloky a 3 kluci a cca 15 mladých 1cm , rostlin je tam dost jak s kořeny tak plovoucí , vzduchování a filtrace běží 24h , vodu měním 1x týdně 5litrů min. 24h odstátou. S akvárkem jsem právě nic nedělal , jenom měním vodu , peru filtr . Toť vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:45 Žena geminika [39] - Živorodky
Aký zásah ste robili do akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:17 R Muž romant [27987] – Re: pavel babiš
Jak je to akvárko velký? Kolik těch ryb tam je(bylo) celkem. Jsou tam rostliny a filtrace? Jak často a kolik vody se mění?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:08 pavel babiš – gupky - samci nějaká nemoc
Zdravím všechny , mám v akvárku paví oka a včera ráno jsem zjistil že všechny samci plavou na stojáka - kolmo a pohybují se jen pomocí předních ploutvý . Změřil jsem vodu a ta je normální . Dneska ráno všichni kluci KO , ale jen kluci , holky jsou úplně normální a mladý taky . Nesetkal se s tím někdo ? Co to mohlo způsobit a jak tomu předcházet ? A ještě tam mám krevetky RED CHERRY a ty jsou taky OK . Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 09:32 0 – Re: Toulik
Fotka k příspěvku Rybky mají stažené ploutvičky a proto ty špičaté ocásky . Vyměnil bych všechnu vodu za novou odstátou, nic víc v danou chvíli ( a nepřekrmovat ) . Nezlepší-li se stav po dvou dnech, tak pak je možnou příčinou navíc i napadení cizopasníky, které se dá dle návodu na balení přípravku přeléčit přímo v akváriu.

V dalším chovu postupovat, jak píše roper - pravidelně obměňovat část vody, čistit filtr, mít v nádrži dostatek vegetace, živit střídmě rozmanitou krmí a pak nynější nesnáze vystřídá radost z pozorování vitálních čilých ryb.

Foto je jen 'ilustrační ' - mladá paví očka z mého letitého chovu, jehož počátky spadají do roku 1986 a několikrát mi za tu dobu téměř vyhynuly z různých příčin .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 19:57 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Toulik
Dobrá filtrace je podmínkou. Živorodky jsou nenáročné, ale největší čuňata ve vodě. Je důležité 1 týdně měnit 30% vody a měřit NO3. Dostatek rostlin a nepřekrmovat. Řešil jsem toto samé asi před rokem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 18:27 Toulik – Paví oko - špičatý ocas
Mám asi měsíc 63L akva.Koupil jsem do něj 4páry pavích oček a samice se asi po týdnu měly mladé.Vše vypadalo v pohodě ale teď mladé pomalu chcípají.Když se na ně dívám tak mají špičaté ocasní ploutve.Nevíte zda je to možné léčit nebo je potřeba akva vypustit a zřidit odzačátku?Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 15:25 Muž MoMo [0] - Živorodky
Dobrý den, dneska ráno koukám do akvárka a najednou vidím, jak se sameček pavího očka tak jakoby "ožrale" motá. Vůbec není s hejnem a dalšími rybkami. Občas polehává na dně a vypadá to s ním hodně špatně. Nevíte co by to mohlo být ? CO s tím ? Díky moc všem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 16:12 Jirka – Re: Linduš
čím se to léčí??????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 15:25 Žena Linduš [166] – Re: Jirka
brouku, máš tam červa, musíš všechno přeléčit. dál hledej vlákno bílé výkaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 14:44 Jirka
Co ted s tima malejma??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 14:35 Jirka
Některá samičky mají,takové pruhledné,jako závoj nebo co to je.Už jsem odlovil 7 mladych...je to dost nebo málo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 12:58 Muž avast [49] – Re: Jirka
Polovičku měnit nemusíš, stačí tak 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 12:52 Žena Linduš [166]
mají bílé výkaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 12:39 Jirka
Fotka k příspěvku poslední
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 12:38 Jirka
Fotka k příspěvku tady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 12:36 Jirka
Fotka k příspěvku dalsí
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 12:34 Jirka
Fotka k příspěvku fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 12:30 Jirka – Re: Linduš
Fotka k příspěvku Ahoj mam 70 litrove akvarko,jsou v nem mesíc,vodu čistím 1 tydne,a to tak že vypustím polovinu vody,nevím zda je to spravne,co se tyce rostlin a filtru,prilozím fotografie...Dnes rano jsem nasel dalsí samicku mrtvou..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2010 20:52 Muž Miras [111] – Re: kakaoo
to nebyla rada abys nekupovala, buď spíše nějaké někomu daruj , či větší nádrž. jinak to akva nevypadá zle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 20:47 kakaoo
Moc děkuji za radu.Rybky už další kupovat nebudu a nechám jsi jenom krevetárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 20:41 Muž Miras [111] – Re: kakaoo
není to jen o výměne vody, odkalování měření atd. Řekl bych zmenšit osazenstvo, nebo lépe koupit větší akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 20:38 kakaoo
Pravidelně znamená 2x týdně zhruba 1/3 vody....no to je problém v takovém malém akvárku je všechno přemnožený....
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=1051