Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 21:18 Muž Yirka [9126] – Re: Hatomi
Co jsi od posledně udělala za opatření? Přinejmenším to chtělo provést důkladnou údržbu a také proměřit parametry vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 20:55 Žena Hatomi [27] – pavák
v nádrži,kde přebývala ta infikovaná rybka se mi sameček také začal chovat divně,stojí hodně uhladiny a k ostatním se moc nepřidružuje. zvětšené bříško a odstáté šupiny u něj zatím nevydím,ale zřejmě mu trochu povyrostla ocasní ploutev...
myslíte,že je to náběh na infekci vodnatostí nebo jen nějaké podivné chování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 21:20 Cheeky – Re: Yirka
Kdyby to byla zdravá rybkaa, tak by mě to asi víc mrzelo..ale už jsem začala přemýšlet, že jí ukončim trápení (teda viditelně se netrápila) ale divně plavala a měla nafouklý bříško a navíc byla v izolaci ...takže se mi vlastně ulevilo, že zmizela.....já vim, hrozný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 20:51 Muž Yirka [9126] – Re: Cheeky
Ne ne, rybka mimo nádrž rychle vyschne. Bylo to však pro mne velké ponaučení, stalo se jednou a naposledy, teď si dávám mimořádný pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 20:42 Cheeky – Re: Yirka
asi po čichu, že ? coze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 20:26 Muž Yirka [9126] – Re: Cheeky
Určitě se nevypařila, já jsem takhle jednou našel rybku po měsíci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 20:24 Cheeky – Re: Yirka
nikde neni... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 18:47 Muž Yirka [9126] – Re: Cheeky
Pokud jsi neměl krycí sklo pořádně prohledej okolí nádrže a podlahu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 18:46 Cheeky – Re: Cheeky
No tak to mě potěš. Můj případ vyřešen, ta nemocná ryba prostě zmizela... Fakt tomu nerozumim. Nějak se dostala z nádoby kde byla v karanténě a nikde tu neni. Hledala jsem dobrou čtvrthodinku a nic. Jak daleko může dojít taková ryba po souši???! Nepředpokládám že by to přežila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 20:42 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Kurňa tak ta už je jasná, ta už musí mít ale hlad, nebo jestli sis nekoupila nějakou speciální vyšlechtěnou Somálskou formu ryby, třeba se tamní obyvatelé dali na export akva rybiček ... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 20:42 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Kurňa tak ta už je jasná, ta už musí mít ale hlad, nebo jestli sis nekoupila nějakou speciální vyšlechtěnou Sarajevskou formu ryby, třeba se tamní obyvatelé dali na export akva rybiček ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:36 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: kočička25
sice nevím co to je, ale měla jsem to taky po pár dnech ryby zemřou připrav se na nejhorší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 22:28 Muž Yirka [9126] – Re: Míša
1/ ponaučení pro příště- když už musí rybky z nádrže doma-tak jedině do nádoby
2/ proč při čištění dáváš rybky z nádrže, veškerá údržba se běžně provádí s rybkami in
3/ přidej do vody trochu soli nebo preventivně přidej nějaký protiplísňový přípravek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 22:21 Míša
chtěla bych se jenom zeptat mám paví očka a chtěla sem jim čistit akvárko a dala je do pytlíku jenže bratránek pytlík vylil a polovičku ryb s tim. Zjistila sem že někteří samci mají otrhané ocásky. :-O Nemůže to být tím že sem je ve spěchu prostě špatně vrátila do pytlíku? :-(

Nebo je to nějaká nemoc? Mám je vylovyt a dát do karantény aby nenakazili ostatní? pls poraďte sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 22:16 Cheeky
Budu je bedlivě sledovat. Tu první jsem dala radši do karantény,ale stejně je na to asi pozdě...Navíc je smutná, "sedí" na dně a kouká..včera aspoň plavala a bojovala..ale teď.. S druhou počkám do zítřka, jestli se to nezhorší...Je mi jich docela líto.. :-(



jdu chrnět, už jsem nejspíš paranoidní.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 22:00 Cheeky – Re: Yirka
Budu je bedlivě sledovat. Tu první jsem dala radši do karantény,ale stejně je na to asi pozdě...Navíc je smutná, "sedí" na dně a kouká..včera aspoň plavala a bojovala..ale teď.. S druhou počkám do zítřka, jestli se to nezhorší...Je mi jich docela líto.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 21:55 Muž Yirka [9126] – Re: Cheeky
Nebál bych se dva dny nekrmit a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 21:52 Cheeky – Re: Yirka
rybka č. 1: Tu jsem nejspíš s velkým bříškem koupila (byla jsem z prvních ryb tak rozjařená, že mi nenapadlo dělat nějakou karanténu). U té jsem hned první den pozorovala: velké bříško, ale plavala nahoru a dolu - jakoby pro vzduch a hned zase zpátky(ale nebyla vodorovně, spíš se tak divně kroutí a směřuje do vertikální plohy).. jinak dokáže plavat a žere vcelku normálně, ale docela často plave při zemi a dotýký se jí ocáskem a spodní ploutví, trošku má problémy plavat v proudu..

No a rybka č. 2 červená: Myslim, že je nekrmim moc, ale všimla jsem si většího břicha po krmení. Ta vypadala zpočátku normálně. Ale teď se jí trošku zvětšilo břicho a nezdá se mi že neplave úplně normálně. Začíná taky jezdit ze shora dolu a často se nadechuje nad hladinou. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 21:36 Muž Yirka [9126] – Re: Hatomi
Dám nejdříve nejspíš banální odpověď otázkou. Nejsou přežrané? Jak krmíš? Jinak nemoc spojená s nepřirozeným objemem bříška je vodnatelnost, většinou spojená s naježenýmim šupinkami a špatným plaváním u hladiny. Zapřičiněná bývá nejčastěji špatným stavem nádrže (špatná údržba).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 21:32 Žena Hatomi [27] – Re: Cheeky
příde mi,že mají trohu zahlou páteř než by měli mít,ale posuzuji jen podle fotek co jsem našla v atlase,s bojovnicema nemám zkušenost :(
Ale pokud mají poruchy pohybu a spíše "leží" tak to určitě nebude normální,podle příznaků mě napadá tuberkulóza (ale to doufám i za tebe,že to nebude ona) každopédně pročti si tuto stránku:http://www.akvarijni.cz/ je tam mnoho nemocí,snad to pomůže
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 20:39 Cheeky – Re: Cheeky
Fotka k příspěvku tady je ta druhá, mám podezření na nějakou nemoc..mno, už se aspoň nekoušou...Jako by se jim trošku kroutily záda..jsou mnohem víc do oblouku a ta první opravdu blbě plave
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 20:38 Cheeky – Re: Yirka
Fotka k příspěvku ahoj. už jsem tu někde psala, že mám tlustou jednu rybku a že nemůžu pořádně plavat. Myslela jsem, že má v sobě jikry, ale teď se mi zdá, že se zvětšilo bříško i druhé bettce. Zasílám foto, zkuste posoudit..díky moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 08:30 Muž Yirka [9126] – Re: Snofrev
U živorodých ryb vhodnější výraz není. Výraz těhotenství by se měl vztahovat opravdu jen k lidem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 07:45 Muž Snofrev [54] – Re: Yirka
jste si tím "březí" zcela jist?
mně to přijde stejně divné jako "těhotné" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:53 Žena Hatomi [27] – bohužel
bohužel dneska zemřela sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:12 Žena Rybule [0] – Re: capko
Šupin bych si asi všímala víc než páteře - moje samičky mají úplně stejný tvar těla, dožívají se dlouhého rybího věku a jsou aktivní. Takže s tuberkulózou bych asi tak nespěchala, ale odlovit ji pryč bude stejně nejlepší - v karanténě se pak ukáže, co rybce je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:12 Muž capko [40] – Re: Hatomi
Podľa tej krivej chrbtice a zježených šupín by to mohla byť aj tuberkulóza,alebo nejaký druh plesňového ochorenia.Každopádne ju vylov hneď z akva,aby nenakazila ďalšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 10:28 stukáč
tak ta je určitě těhotná budou malí paví oka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 08:15 Žena Hatomi [27] – ...
vždy když jsem měla nějakou těhotnou,tak se přecijen chovala jinak... tahle opravdu celý den jen ležele,sem tam kousek plavala a zase si lehla... šupiny už měla odstáté opravdu hodně :( všechno se shoduje s příznaky vodnatelnosti,bohužel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 23:56 Muž kostej [0] - Sumci
Teda nevím, ale přijde mi to jako klasická těhule, dal bych maximálně vitamíny a počkal. Min do pondělka máš jasno ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 22:11 Žena Hatomi [27] – ještě dodatek
jde mi hlavně o to,abych zabránila tomu,aby se infikovaly i ostatní rybky... má to nějaké řešení sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 21:18 Žena Hatomi [27] – VODNATELNOST
Teď jsem na ni koukala a zježené šupiny má sad takže mohu počítat s tím,že je infikované celé akvárko a všechny 4 ryby v něm... Mohu něco ještě dělat? Nebo je pozde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:57 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
No moje paví očka bývají i tlustší když jsou těhotné a nedej bože jim dát ještě nažrat, to pak vypadají jak před explosí, jinak obecně se povídá, že když ma samička už docela nabombované břicho, někde se pořád schovává, a moc neřere tak se chystá na porod, avšak to záležní i na okolnostech, u mě takovou samičku stačí odlovit do mini akva pořádně zatopit a do nej. 3 dní je tam tak 50 malých, pak se musí zas odlovit, bo jich stihne dost požrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:47 ježeček
Hatomi napsala: -http://rybicky.net/nadrz/6498/16.jpg
-http://rybicky.net/nadrz/6498/15.jpg


Taky se mi zdají zježené šupiny. Aby to nebyla vodnatelnost.I ta páteř se mi zdá kapku prohlá. Má těhule vypadala sice dost podobně,ale neměla naježené šupiny na břiše.A neschovávala se za filtrem(by se tam nevešla)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:18 Martina – Re: kikuška
btw: říká se tomu "těhotná" a "porodila"?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:17 Martina – Re: kikuška
Já si dneska přinesla domů tři betky pestrý a jedna z nich má taky velký bříško (nebo jak se tomu u ryb řiká) Ale je nafouklá spíš vepředu pod hlavou ne celý spodek a ne tak hodně jako tvá rybka.. Navíc ta moje má zjevný problém s plaváním, zdá se že jí ten pupek táhne dolů ke dnu a plave tak divně křivě, tak taky nevím co by to mohlo být..Má s tím někdo zkušenosti. Popř. můžu nafotit, ale nevím jestli to bude vidět..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 17:24 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: pavliina
mě se nezdá nemocná, ale může to být jedné paní jedna těhotná živorodka neporodila už 2roky a nic je divná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 14:58 Žena pavliina [50] – Re: Hatomi
Zdá se mi to nebo má opravdu na bříšku zježené šupiny? Jestli ano, bude to nemoc :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 14:12 Žena Hatomi [27] – Ještě dvě fotky
-http://rybicky.net/nadrz/6498/16.jpg
-http://rybicky.net/nadrz/6498/15.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 14:04 Žena Hatomi [27] – Fotka
Fotka k příspěvku Tak jsem se snažila fotit alespoň při krmení,ale nec moc... když dám foťák na stěnu akvárka tak se vševchny shovají... Ale nějaké fotky jsou,že je na nich alepoň něco vidět.Ta co sem dávám,je asi nejlepší protože je na ní vidět i bříško ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 13:34 palo
ked žere nemala by byt chora a ak ma zatahnute plutvi uplne a ma svetlejšie farby napis poradime ti vsetci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 09:08 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Hatomi
hele, to by bylo spíše na těhotnou než na nemocnou, ale může se stát že ji porod schvátí a zemře sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 20:14 Žena Hatomi [27] – Re: Killer88
no ona se teď nějak tak dobře vyfotit nedá,jen se rychle nají a maže zpět za filtr a tam je sotva vidět :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 17:42 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Hoď sem fotku a je to... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 17:36 Raider – Re: Hatomi
No myslím že bude těhotná neboli PLNÁ...Mi se tak živorodky schovávaj taky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 17:29 Žena Hatomi [27] – Těhotná nebo nemocná
Potřebuju poradit.
Před týdnem jsem si koupila 3 paví očka a kala je do karantény,všechno v pohodě až někdy od dnešního rána jsem si všimla,že jedna samice je nápadně tlusčí a také se pořád jen shovává za filtr. když jsem krmila,jedla také...
Myslíte,že je to jen období před porodem,nebo příznaky nemoci?
Děkuji všem za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 23:00 marcela – poradí někdo ?
Hezký večer, mám potěr v 18litrovém akva. Zjistila jsem , že těm malm rybičkám se vyskytne , na zadních ploutvičkách nějaké černé skvrny a pak se jim , po nějaké době deformuji do špičky a následně umírají. sad Spočátku , jsem si myslela že sejim vyskytuje , vlastní zbrvení ale po delší době , sledování jsem tohle , zjistila. Děkuji za odpovět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 21:31 Muž Yirka [9126] – Re: suchysvatonovice
Vzhledem k šlechtěnosti a choulostivosti současných gupek je 22°C spíš na dolní hranici. Proto to zvýšení rybky asi s povděkem přijaly a odměnily se zvýšenou aktivitou.
To Leira: Věřím, že zmíněným postupem se dobereš pozitivních výsledků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 21:16 Leira – Re: suchysvatonovice
Fakt? Získala jsem pocit, že jim zvýšení teploty prospělo... Nicméně poctivě jim taky měním vodu (a chemii už nedolévám, dle rady kohosi "vykašlat se na chemii"), tak snad to ve výsledku pomůže. Pokud tenhle zbytek přežije, chov si zachovám - ve starším akva mám ještě dost vlastních kříženců, sice ne takových luxusních, jako byli ti dva paváci, co mi dneska chcípli, ale aspoň je to stejná krev. Počkám dva týdny, ať se v novém akva děje, co se děje, a pak postupně pomaličku budu rybky přemisťovat. Bude to správný postup?

Pokud pochcípou všichni (což doufám, že se nestane, a začínám tomu pomaličku věřit, dík odpolední zvýšené aktivitě rybek), mám vodu měnit a začít "nanovo", nebo stačí počkat ty dva, tři týdny na ustavení rovnováhy a "zaběhnutí" akva? Díky dobrým duším za poradu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 20:20 suchysvatonovice – Re: Leira
Drobné zklamání:zvýšená teplota nepomůže,spíš naopak-se zvýšenou teplotou klesá množství kyslíku rozpuštěného ve vodě.Jinak ta teplota by neměla být problém 22 pavákům stačí v pohodě.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=1601