Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 10:27 filipo – paví očka
Když už bude rodit tak se schová aby mohla vklidu mladý porodit a aby měli mladý aspoň nějakou šanci na přežití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 10:20 Endli – Paví očko se schovává
Fotka k příspěvku Nevíte,proč může dělat paví očko to,že se schová mězi list a sklo hlavou nahoru?Mám teplotu vody asi 27 - 28°.Samička,která asi brzy bude mít mladé,se taky schovává,ale tu nemůžu najít. hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 21:31 SVETLUSKA222
já mám Fat mini-80litrů za hodinu,ale myslím si že když akva je dobře zařízeno-plno rostlinek tak filtr nemusí být!!Já ho používám pouze když je teplota nad 23stupnů-což je v letních měsících..SAKRA KDYŽ SI POŘIZUJI AKVA,TAK KOUKÁM O TOM ZVÍST CO NEJVĚTŠÍ MNOŽSTVÍ INFORMACÍ!!!SE SVÝM CHLAPEM SE TAKÉ HNED NA PRVNÍM RANDE NEVDÁM!!!!! tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 21:25 Žena Moniika [8] - Živorodky – Možný příznak
Taky to může být například kvůli tomu že se některé druhy ryb bojí jiných druhů. Například neonky se bojí závojnatek... z toho mohou také umírat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 07:13 R Muž Mrakoplash [1776]
no pokud sou okousany tipnul bych si ze za tim je Bettak a pokud to nedela bettak tak bych to videl na nizke PH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 13:06 Page
Jj soli:-).Já nevím, měl jsem s nimi vždy problém. Doporučuju jikernaté rybky ty jsou bez problému, teda alespon já s nimi mám dobré zkušenosti ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 12:54 Žena Sany [3]
Prosím polévkovou lžíci čeho? Soli? Tu dávám každé čištění aqua- 1xtýdně- třetinu aqua a dám odstátou vodu ze solí asi lžičku a aquatanem(jen pár kapek)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 12:48 Page
Tvůj problém moc dobře znám. Nechápu proto proč akvaristé řadí paví očka mezi ryby pro začátečníky. Ta ryba podle mne pro začátečníky není. Když jsem zakládal mé 100l akva tak jsem tam měl živorodé rybky, samozřejmě i paví očka. Každej měsíc jsem musel léčit slepené plotvičky, řešil jsem to tak že jsem dal na 10l jednu polévkovou lžíci soli. Po 14ti dnech z toho byly venku, ale za měsíc se to opakovalo! Teď už v žádným případě paví očka nechci. Mám neonky, skaláry, pancéřníčky a ancistruse, a nemám žádný problém. Proto doporučuju dát paví očka dopryč!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 12:44 Muž matlala [798] - Rostliny
to bude nemoc, nejspis plisem nebo bakteri-rikam Elsha 2000 je na 18 nemocí(bakterie+plisne)a mě stakla 200Kč je fakt dobra a vždy je dobre mět lečivo v zasobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 12:42 Žena Sany [3]
No jo a proč tedy ještě ta druhá rybka leží na dně??? A ten náš Beťák si nikoho nevšímá - je to takový samotář...fakt si nevím rady... sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 12:38 Muž matlala [798] - Rostliny
zkus se zaměřit na betu ta možná s největčí pravděpodobností
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 12:36 Žena Sany [3]
Nejhorší je, že si nejsem jistá, jestli to vůbec nějaká nemoc je. Jestli to nedělá nějaká ryba, když v noci spí na dně...Ale, žadná se k nim agresivně nechová... :-( Nerada bych do aqua dávala léky, kdyby nebyly nemocné), aby pak nebyly rezistentní na léčiva. ESha2000- to jinak doma mám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 12:24 Muž matlala [798] - Rostliny
ja to měl taky zkus sera bactopur mě to vždy pomohlo a nebo Elshu 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 12:18 Poppy
Mne take umirala pavi ocka,stahnul se jim ocasek,chytla cernavou barvu a do rana plavala na hladine.Pry to bylo nejakou bakterii.Ale nevim,co bych mela poradit.Zkus se zeptat v nejake akvaristice.Zatim ahoj. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 11:39 Žena Sany [3]
Fotka k příspěvku Ještě, přikládám foto i té druhé rybky. Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 11:38 Žena Sany [3] – úhyn pavích oček přes noc...
Fotka k příspěvku Přeju hezký den všem, kteří se mi pokusí nějak pomoci!
Nevím důvod, ale pomalu a jistě přicházíme o paví očka (jiné rybky, kromě jedné jsou v pohodě). Rybička den před tím je naprosto v pořádku a druhý den ráno ji buď najdeme mrtvou, nebo umírající. Většinou nám připadá, že je pokousaná, ale to jsme si všimli, že ostatní rybky, když cítí že umírá tak jí chtějí sežrat, takže nevíme jestli je to následkem pokousání, nebo je jiný důvod. Přes den jsou rybky v klidu nekoušou se jen sem tam se proženou. Už nám zbyly jen 2-samec a samička sad -pavích oček. Jen jedna rybička (plata měsíční) se chová divně, schovává se a leží pod travinou. Už to dělala i tak před měsícem, ale jinak je v pohodě jí a když ťuknu do aqua, tak potom plave s ostatními- je to sameček. Přikládám fotky, ale moc se mi to nepovedlo- gupka-samička, už byla mrtvá-při focení a bohužel ji už nemůžu vyfotit znovu. Moc díky všem, kteří mi pomůžou najít příčinu!!! S.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 22:01 <°))))><
si taky myslim,že je to rak.Navíc se p.očka přes noc zdržují i u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 20:55 Jiřík
Tak jsem ho hocha přelovil a uvidíme...dám o víkendu vědět jak se situace vyvíjí....jinak díky za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 10:09 lukyn
Ten rak na 100pro. mě sežral asi20pavích oček a 2 panzéřníčky zelené ted je pryč a vše v poho. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 09:42 PeS – Pro Jirku:
pokud máš v akva rostliny, dokáže rak vystoupat v klidu po nich nebo tam naopak vystřelí svým reaktivním pohybe, vzad. Pozoroval jsem takto raky při krmení u mě v akva, rozprchli se každý na nějaký kousek velkého echinodoru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 01:51 Zdenek.a
100% rak, taky jsem ho měl...než zmizelo několik pavích oček. Zbyly jen ocásky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 23:05 zoo – je to tak
to sharon. pravdu mas, pavi oka navic spi na dne, tak to ma rak jako na podnose :-D
rak je to a bastafidli. ano :-P :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 21:24 Jana
To já vím co raci dovedou,ale mám i zkušenosti s terou krvavou.Jednou se mi i stalo,že mi samce pavích ok okousali xify,takže možností je víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 21:01 Muž j_j [18]
to Jana- raky nepodceňuj ;-) oni za dne vypadaj jako neohrabaný a sotva choděj,ale v noci začnou lovit (mají-li hlad) a jsou to velice úspěšní lovci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 20:19 Jana
Podle mě to jsou spíš tetry krvavé,ty rády okusují ploutve a když samečka p.oček načnou,tak on už nemůže plavat a rak,nebo jiné rybky ho dorazí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 18:57 Žena sharon [126]
rak, paví očka spí na dně, jsou pro něj nejsnadnější kořist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 18:33 Jiřík
jdu nato...díky za rady... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 18:31 zoo – pokus
myslim, ze jsou nejpomalejsi (pavi sameckove)
no zkus to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 18:29 Jiřík
je zajímavý,že ale jiný druh rybek nemizí....zkusím ho tedy separovat do prázdné vytíračky a uvidí se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 18:22 zoo – rak
ja myslim, ze ten rak je jasnej ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 18:14 Muž j_j [18]
:-D myslim, že takovej nenažranej rak je dokáže ulovit(hlavně v noci) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 18:13 Jiřík
Nevím......dočetl jsem se o něm,že neumí plavat a ty paví očka se drží u hladiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 18:03 Štěpán
Ten rak ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 18:03 Jiřík – Hledá se likvidátor pavích oček....
Scháním radu,co mi asi může likvidovat paví očka,hlavně samečky ve společné nádrži 200l osídlené pavími očky,mečovkama cca 10ks,tetrama krvavýma 9ks,parmičkou černopruhou a červenoplouvou 4ks,pancéřníčkama 4ks a rakem mramorovým.Ryby mizí zpravidla přes noc,občas najdu zbytek trupu,který nechám v akva pro raka.Naposledy mi zmizelo 15ks donesených dospělých pav.oček za víkend.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 21:50 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Fotka
Fotka k příspěvku Zkoušela jsem tu ohnutou gupku vyfotit, ale nejlíp mi to vyšlo takhle :-( Trošku tam něco vidět je....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 20:37 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Díky
Děkuji, zkusím to. Jinak nevypadají nemocně, zrovna tady s ostatními večeří :).... Pro neo - vodu měním, každých 14 dní třetinu vyměním za odstátou, myslela jsem, že to stačí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 20:08 neo – gupky
Vymen polovinu akva, za odstátou (pokud není extrémních rozmeru) Je to dan za nekvalitní špinavou vodu.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 18:17 Page
jj ta teplota a ta sůl pomůže, pokud ty ploutvičky maj slepený krátce. Paví očka jsem měl a vždy jsem měl takovéto problémy jako ty... Dej jednu polévkovou lžíci soli na 10 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 18:10 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Ještě něco :-(
Tak k ohnutému pavímu očku přibyly ještě slepené ocásky u 14-tidenního potěru! Poprvé jsem si toho všimla předevčírem u jednoho, teď už u víc. Jinak jsou normálně čilá, žerou, ale blbě se jim plave.... Tady v nemocech jsem našla, že by mohlo jít o krupičku, ale žádné bílé tečky vidět nejsou... Můžu zkusit přeléčit malachitovou zelení? Mám v akváriu ještě ancistrusa, žabky drápatečky a ampulárie, přežijou léčbu? Už jsem zvedla teplotu na 28 stupňů, sůl bez jódu musím koupit. Myslíte, že se to dá nějak zastavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 23:02 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Ohnuté paví očko
Jedna z mladých gupek (samička, nar. v půlce ledna) má tělo ohnuté do luku, dneska jsem si toho všimla. Normálně žere, ale dá jí víc námahy plavání a připadá mi menší. Čím to může být? Možná to je už od narození, ale že bych si toho nevšimla....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 19:25 raďulka
pořiď si příprave s obsahem nifurpirinolem,já měl furanol od JBL a pomohl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2007 16:42 Hanka – fantom plave hlavou nahoru
Ahoj, mam ten samy problem s fantomy cervenymi. Zacalo to hned po privezeni z akvaristiky. Nemela jsem kam dat nove ryby, v karantenni nadrzce jsou mlady. Jedna rybka je trosku tlustsi nez ostatni a porad musi vyrovnavat polohu, protoze ji pada ocas dolu asi o 45 stupnu. Jinak zere a s ostatnima rybkama v pohode komunikuje. Akorat se mi zda, ze dalsi dve taky trosku zacaly stacet ocas dolu taky. Je to znat jenom kdyz jsou v klidu, takze kdyz se je snazim vylovit a ony zdrhaj tak se neda poznat ktera je nemocna...Nevi nekdo nahodou co to je? Nechci o ne prijit :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 13:49 Hajná – paví očko
Nevím, čím to je, měla jsem to také, postupně během 3 měsíců,u 3 samic a jednoho samce, začaly odpočívat u hladiny, hubnout, plavaly tak, jako by se kolíbaly a nakonec jim začal jakoby těžknout ocas a plavaly jak říkáš ve 45°úhlu. Přitom byly tyhle rybky v hejnu 15ti mladých, kteří se mi narodily. Přežila to jenom 1 samice a stejně už není taková jako dřív. Když jsem teď dávala všechny její sourozence kamarádovi, tak jsem mu tuhle nemohla dát, mám jí v akva doteď, nechala jsem jí tam nakonec i jednoho zdravého samce, aby nebyla sama, ale ten si jí vůbec nevšímá a víc ho zajímají mečovky, kterým se usilovně dvoří. Příčinu, proč to tak bylo nevím dodnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 19:05 Anonym
to musí bejt tim šlechtěnim....neviděla sem nikdy tuto dělat třeba tetry nebo tak...newim...v akvaristice se tolik zase nevyznam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 17:09 Endli
Tak už plave uplně kolmo k hladině,tak nevím,jestli se z toho dostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 12:33 Simča
to mi taky jedno paví očko dělalo, nevim proč, ale po pár dnech to přestalo dělat, teď plave normálně, ale taky nežere. Možná občas něco spolkne u dna ale nikdy sem ho neviděla nic jíst. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 11:04 Endli
No snaží se plavat pořád k hladině (si v úhlu 45 stupňů),ale je nějaká slabá a hubená a ani nežere. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 15:12 sprituska
ako hlavou nahore? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 11:20 Endli – paví očko plave hlavou nahoru
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,čím to je,že mi jedno paví očko (samička) začala plavat hlavou vzhůru a ostatní paví očka i další ryby jsou v pořádku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 19:17 Eliška – chování "paví očky"
Je to normální, že se mi ta samička, co před nedávnem vynarodila tu kupu minirybiček, schovává pod filtr? Žádná jiná z rybek to nedělá.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=2551