Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 00:04 Deniska Re: vondr001
Tak jsem ji nasla v rostline. Dychala a vypadalo to jako by ochrnula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 16:04 Deniska Re: vondr001
mMam 92litrů, porizovala jsem ho v zari,mam tam jeste neonky. Udkaluji kazdy tyden, davam tam prevenci.Rostliny jsou zive.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 14:10 Žena vondr001 [674] Re: Deniska
V jak velkém akváriu ji máš, kdy bylo akvárium založeno, jaké ryby tam ještě máš, jak a jak často probíhá údržba, jsou rostliny živé, nebo umělé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 13:54 Muž Miras [111] Re: Deniska
dle toho co píšeš bych ji rovnou utratil a koupil jinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 11:06 Deniska – hlavou dolů
Koupila jsem si samičku(paví očko) a neustale je schovaná a když se rozmyslí, že si zaplave,tak plave hlavičkou dolů. Většinou je nahoře akvarija. Uhýbá před malíma. To jím mám asi tak 14dní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 19:03 R Muž romant [27987] Re: Kájínek
Však já kdybych věděl co to je, tak ti to napíšu. Správný prostředí pro chovance, to je základ, proto ta moje obecná rada. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 18:32 Muž Kájínek [0] Re: romant
no to už dělám, ale jde o to že tuto nemoc nemohu ani nikde najít, umírají hlavně samice.. nicméně děkuji :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 17:50 R Muž romant [27987] Re: Kájínek
Univerzální rada když nevíš co a jak zní, měnit více vodu a zaměřit se tím na podmínky v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 17:39 Muž Kájínek [0] – prosím o pomoc
zdravím všechny, potřeboval bych prosím nějak poradit nedávno se mi oběvilo na pavích očkách nějaké červené flíčky. Začínalo to vždy jako by na hlavě a různě se to pak rozrůstalo po celém těle. a vždy když se ty flíčky oběvily tak do pár hodin rybička uhynula, tak bych se chtěl zeptat co je to za nemoc ? popřípadně jak léčit ? a jestli je to přenosné i na ostatní druhy ryb. předem bych chtěl poděkovat za rady či pomoc :-) :-) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2013 13:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Will
To tady kdysi nekomu mizely male rybicky a nejak nas zapomel upozornit, ze v akvariu z housti rostlin mlsne koukaji oci drave ryby (uz si nepamatuji, co to bylo).

Jenze kdyz neni prezentace, tezko odhalime i takhle jasnou vec (ne ze by to musel byt tenhle pripad).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2013 07:12 R Muž romant [27987] Re: Will
Když nevíš co a jak může být špatně, tak použij univerzální řešení a tím je výměna 1/3 vody a to klidně denně, tzv. vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2013 06:21 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Will
napiš co nejvíc informací o tom akvárku, nebo založ jeho prezentaci a tam všechno uveď, tuším, že tu nikdo není Děd Vševěd ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 23:45 Will – zivorodky
Prosim o radu.Umiraji mi rybicky a vubec netusim proc. Nejvic me zarazi ze bud zmizi nebo hrozne rychle uhynou bez jakehokoli priznaku. Cetla sem si hodne clanku o nemocech pavich ocek ale nedokazu urcit proc mi umiraji. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 09:53 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Mrlim
Ještě bych doplnila, že tak paví očka vypadají, než zemřou, když jsou stará. Celkově zhubnou, mají propadlá bříška a jsou zkroucená. Ale tady to je určitě reakce na ten "generální úklid AQ. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2013 22:16 R Muž romant [27987] Re: Mrlim
Nedostatek vitamínů(obvykle nevhodná strava) a špatný podmínky v akváriu, třeba vyšší než doporučovaná teplota, nadlimitní koncentrace N látek, mohou být velmi pravděpodobně příčinu toho stavu, jenž se projevuje jednotlivě a nejedná se o infekční onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 22:14 Žena vondr001 [674] Re: Mrlim
Jsou i nemoci, při kterém jsou ryby pokřivené.
Ale u tvého kamaráda si myslím, že je to nevhodnýma podmínkama a nesprávnou údržbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 22:08 Mrlim Re: vondr001
Díky vše jsem mu to přeposlal a už to nechám na něj jak se ktomu postaví ;-) . Jestli jsem to dobře pochopil tak tahle skřivená nemoc není přenosná na ostatní ryby :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 22:03 Žena vondr001 [674] Re: Mrlim
Tak takhle se to rozhodně nedělá. Nedivila bych se kdyby to nějaké rybky nepřežily.
Rozhodně to chce přečíst články co doporučil Roman. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 22:02 R Muž romant [27987] Re: Mrlim
Denně měnit 1/3 vody, nekrmit nikoho ničím tak týden, do akva nezasahovat, postižený rybky šetrně utratit(třeba v silně perlivý vodě) a jinak platí co už jsem napsal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 22:00 Mrlim Re: vondr001
Prostě udělal celkovou rekonstrukci. Vysypal písek,který tam měl dal nový nasadil rostlinky,nalil odraženou vodu z vodovodu a rybičky navrátil zpět
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2013 21:51 R Muž romant [27987] Re: Mrlim
Doporučuji Tvému známému se zde zaregistrovat a přečíst si nějaký ten důvěryhodný článek o akvaristice. www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 21:48 Žena vondr001 [674] Re: Mrlim
čerstvě vyčištěné to znamená přesně co???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 21:45 Mrlim Re: vondr001
Je to dle mého názoru 55 l. a má tam 4 paví očka, 6 neonek, jednu tetru a dva ancíky. Co se týče té údržby tak akva má čerstvě vyčištěné minulý týden ale rybky zřejmě dostaly záhul neboť je měl odlovené v misce a jak vodu vyměnil tak je tam hned vypustil. Takže pro ně trochu šok :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2013 21:24 Muž Miras [111] Re: Mrlim
jak vidím takové gupky, ihned vyhazuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 21:17 Žena vondr001 [674] Re: Mrlim
zřejmě nevhodné podmínky...jak píšeš malé akva...
kolik je tam ryb, kolika litrové akva to je, jaká je udržba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 21:15 romel Re: Mrlim
no známá měla taky paví očka s křivou páteří,ale u ní to bylo spíše způsobeno tím že měla rybky 12 let a pořád se rozmnožovaly jen mezi sebou,bez přidání tzv. nové krve,tudíž jsem usoudil že je to degenerace chovu,těžko říct co je to v tvém případě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 21:00 Mrlim – Je to křivice???
Fotka k příspěvku Zdravím, dnes jsem byl u známého na návštěvě a v jeho malém akvárku jsem si všiml dvou divných pavích oček ( jsou celé na křivo). Dle mého názoru jsem říkal, že jde o Křivici, ale nedokázal jsem mu poradit zda se to dá vyléčit a jestli to může být přenosné na ostatní osádku ryb. Dokázal by mi někdo prosím zaradit abych mu to mohl zdělit co má podniknout? :-( Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 21:51 R Muž romant [27987] Re: Mrlim
Tak aby se jich co nejvíce dožilo dospělosti, tak je nutný velmi striktně dodržovat hygienu nádrže v podobě odkalování dna a pravidelný a velmi častý výměny vody, klidně obdenní a dostatečný futrování potravou i několikrát denně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 21:45 Mrlim – Odchov
Díky za reakce vyřešil jsem to tak, že všechny prcky jsem dal do 30 akva a dospělé jsem dal do nového většího ať mám jistotu. U prcků zůstal jen ancík a panceříček, aby mi tam trochu uklízel dno :). Prckové jsou všichni po kupě (mečovky,kominíci a gupky) celkově asi 60 ks věkový rozdíl 14dní hop a vypadá to, že se jim líbí víc jak v síťové porodničce 12x12x20 cm :-) smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 18:52 Žena Verimmi [173] požírání mladých
Já bych se podělila o vlastní zkušenost... podle mně ne všechny samičky živorodek jsou kanibalky, a požírají mláďata.
Já mám teď ve svém chovu 2 samice(nepočítám mladé, které ochovávám a ještě nerodily), ale ty dvě co jsem si nechala kanibalky nejsou a svá mláďata nepožírají ostatní jsme darovala člověku kterému to nevadí je hlídat aby mladé nesežraly. Pokud se mezi mladýma samičkama najde zase nějaká kanibalka, zase jí daruji.
Takže když samičky kanibalky nejsou a mláďat si nevšímají tak je jednodušší je rozmnožit a mladých přežije více.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 14:09 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Mrlim
Ano matky živorodek všeobecně požírají své mladé, pokud to nejsou přírodní formy a některé výjimky (N.elegans a další)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 06:41 R Muž romant [27987] Re: Mrlim
Obecně řečeno, velikost prcků musí být taková, aby se nevešli nikomu z osazenstva do huby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 23:08 Mrlim Re: Kryštof
OK já vím že těhotenství není nemoc taky mám doma 3 děti :) překlep jsem se ořádek pavích očekhmm . Matka je tam je jen jedna a to paví oko ta múže taky malé požírat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 22:55 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Mrlim
Podle mě by se to dalo zvladnout, ale ancíka bych oddělal to je bordělář a přidal víc panců, a oddělil bych matky, jinak je požerou :/ ale tenhle dotaz patři do kategorie odchov a ne nemoc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 22:47 Mrlim – Odchov
Ahoj udělal jsem si jedno akva odchovné (púvodně dceřino akvarko 34 l.) ve ,kterém mi porodila gupka malé prcky. V akva je ještě 1 pancerníček a 1 ancík. Múžu do v tomto akva přidat mečovky(staré cca 14 dnú),které mám v porodničce ve Velkém akvarku aniž by si ublížili na vzájem? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 10:29 Žena vondr001 [674] Re: Kada
Každý den teď měň 1/3 vody, dokud se nezaběhne filtr a nevytvoří v něm nitrifikační bakterie. Můžeš přidat i SERA nitrivec.
Jinak jak píše Tomas Enderson....číst, číst a číst....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 21:10 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry
Pročti si tyhle stránky a najdeš tam odpověď.

www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 19:51 Kada – hynutí pavích oček (gupky)
Ahoj, mohli by jste mi prosím poradit, dělal jsem teď nové komplet akvárko, koupil jsem do něho nějaké nové rostlinky,filtr s bublákem, neonky,ancitrusy, krevety a dal mé staré paví očka s ancitrusem. Neonky lekly všechny nějak do týdne. pak jsem tam přidal ještě jednu rostlinky od kamaráda, co má taky paví očka. Nevím,čím to je, ale najednou paví očka, jedna po druhé taky lekají, asi 8 samečků mi leží na dně a sem tam jen zešikma popluje a zase lehne,spíše se plazí. Připadají mi skoro jak ochrnuté, jen hýbou bočními ploutvemi a rychle otvírají hubu. Dnes jsem zase dvě vytáhl leklé. Dal jsem tam i Prevent od Dajany. Včera jsem vyměnil 1/3 vody v akvárku. Ale stále asi nic, můžete mi prosím poradit? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 17:37 Eva – Choroba
Ahojte prosim pomozte mi ..pred 3 dnami mi samicka gupky porodila asi 5 malych.Ale od vcera sa sprava hrozne cudne bojim sa ze mi umrie.Stale lezi na dne alebo na liste.Vobec nechce plavat ako by ju tahalo ku dnu,ked som ju trocha postrcila z listu klesla na dno ako kus zeleza.Snazila sa aj vyplvat hore ale spadla znova..Prosim pomozte mi mam iba jednu samicku a nechcem aby umrela..Dakujem vopred :-( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 14:40 Lucie Re: romant
Dobrá. Příčin však musí být víc, neboť tuto nemocnou rybku chovám spolu s dalšími, které jsou zatím naprosto zdravé. Je možné, že byla napadena právě tato rybka, protože má zhoršenou imunitu? Dále mě napadá, zda se může parazit (po dnešku je již jasně patrné, že to je bílý červ) rozmnožit a napadnout ostatní rybky v akvárku? Ptám se kvůli tomu, zda mám dát nemocnou do karantény - nerada bych, aby se nakazily a zemřely i ostatní rybky. Na druhou stranu, pokud by parazit nebyl přenosný zvenku, nechala bych rybičku ve větším akvárku dožít. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 16:53 R Muž romant [27987] Re: Lucie
Je to o těch podmínkách, protože přítomnost parazitů v těle ryb je stálá, ale je jenom otázka v jakých podmínkách jsou chovány a když je něco hůř než má, tak se nemoc rozjede, takže bych svoje konání zaměřil na možný příčiny, jenž jsem v předešlém příspěvku ve stručnosti popsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 16:49 Lucie Re: romant
Děkuju za rychlou odpověď. Myslela jsem si, že to je děrová nemoc, ale nebyla jsem si jistá (vyskytuje se především u cihlid, že?). Rozšiřuje se tato nemoc na ostatní zmíněné druhy, které chovám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2013 16:32 R Muž romant [27987] Re: Lucie
Podle toho popisu by to mohlo odpovídat tzv. děrové nemoci, nebo-li přemnoženým vnitřním parazitům. No zcela upřímně, pokud nejde o nějakou šlechtěnou, či vzácnější přírodní formu gupky, tak bych to nějak nehrotil(odlovit, popř. šetrně utratit)), budou další. No a co se týká předcházení podobným nepravostem, chce to udržovat hygienu nádrže, odkalovat dno dle potřeby, pravidelně týdně měnit alespoň 1/3 vody a mít výkonnou a hlavně účinnou filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 16:03 Lucie – Znáte tuto nemoc, parazita?
Ahoj,
pomohl byste mi prosím někdo identifikovat druh nemoci mého paví očka (samička) a doporučit léčbu? Včera večer jsem zpozorovala, že má na vršku hlavy malou dírku. Dnes je dírka více široká (cca 2 mm). Pozorovala jsem ji a myslím si, že uvnitř dírky je malý zakroucený bílý červ. Bohužel se mi nepodařilo udělat fotku, tak přikládám alespoň odkaz na diskuzi. Je zde foto, které ho vystihuje: (Pátek 16.4.2010 08:58:19) www.akvarista.cz/…=
Zatím nepozoruji jiné známky nemoci, rybička pěkně žere a chová se dobře. Všechny ostatní rybičky nejsou nakaženy (mám neonky, xify, black molly a paví očka). Myslíte, že mám paví očko přeci jen dát do karantény? Víte, co by to mohlo být za nemoc, parazita a jak se ho zbavit?
Předem děkuji za vaše odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 23:13 Zuzna Leczo Re: romant
Dekuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.02.2013 23:05 R Muž romant [27987] Re: Zuzana
Svítit celej den netřeba, taky chodíš spát a máš u toho tmu. Svítit stačí 8 hodin, filtr když tzv. čeří hladinu, dělají se na ní takový vlnky, tak to zároveň provzdušňuje a je to dostačující. Postižený ryby, co mají parazity utratit(ty hubeniny), jenom Ti tam zanášejí další a další, kdo neumí utratit rybu, měl by chovat třeba křečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 22:59 Zuzana Re: romant
Diky moc, ze jsi mi tak rychle odepsal.
To na ty rostliny jsem mela primo k Nano akvarku, naky Feltilizer je to. Ok, tak nebudu uz davat.
S ancikem jsem si myslela, jak on mi to tam paradne bude cistit, no taky omyl. Tu samicku nemocnou asi nedokazu utratit, na to jsem mekka :-(
Filtr jim jede cely den, jen porad nevim, jak silne ma byt pusteny, pres den poustim vic, a dam ho nahoru, aby jim to delalo bublinky, jak to tece na hladinu a na noc jim to zeslabuju a posunu ho do vody. Pisu ti to proto, abys me eventualne upozornil, jestli to taky delam blbe :-) A svitim jim cely den. Takze ti co maji cervena zabra maji jeste sanci rikas...
Chudaci moji mali, nozky nahore, kdyby nake mely....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 22:50 R Muž romant [27987] Re: Zuzana
Na rostliny nic a ten nitrivec, to je dobře, ale stále bych nedával, jenom jednu dávku a potom ty výměny vody. To jestli něco zachráníš to nevím, nejsem jasnovidec. Na ancíka je to akvo moc malý a je to další bordelář do party.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 22:48 Zuzana Re: romant
ahoj, diky moc za odpoved, a myslis, ze jeste nektere zachranim? Takze budu menit kazdy den vodu, tak 1/3? A do vody davam dva pripravky, jeden na rostliny a Bionitrivec, v tom mam pokracovat? To tady akorat ctu, ja jim to v nedelu vypiglovala, aj odkalila aj filtr, ze jak jim udelam dobre a akorat jsem jim to zhorsila :-( A proc ancitruse pryc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 22:42 R Muž romant [27987] Re: Zuzana
Měnit vodu denně a ty co jsou na tom nejhůř(hlavně ty s těma táhnoucíma se hovínkama) šetrně utratit v silně perlivý vodě. Filtr nečistit a nechat nonstop běžet a nekrmit nikoho ničím, hodně rostlin taky pomůže ke stabilizaci nádrže.
Edit: Toho ancíka taky do akvaristiky.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=701