Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 16:22 jalha – úhyn mimin
Mám 54 l akva pěkně zarostlé a cca 50 mimin pavích ok a moll (jsou různě strakaté). Poslední 4 dny jsem začala sbírat mrtvá tělíčka a nevím proč. Poradí mi někdo? Každý týden měním 1/3 vody, i když to není snadné. Děkuji. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 15:14 Jirka – samice pavího očka
Samozřejmě o čistotu se starám důkladně.
filtr pravidelně čistím sotva vidím že tam je bordel v něm.
a zrovna mi dneska jedna starší samice gupky porodila nějakých 15 malých a už jsem je oddělil a plavou si hezky v bezpečí ve svojí nádržce:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 14:07 R Muž romant [27987] Re: Jirka
Zaměř se na podmínky v akváriu. Pravidelná týdenní výměna alespoň 1/3 vody, mít výkonnou a účinnou filtraci, rybky moc nepřekrmovat a odkalovat dno dle potřeby, to jsou takový nezbytnosti, tak aby se těmto rybkám s pověstí špindírů v akváriu dařilo. Neříkám, že to tak nečiníš, jenom připomínám, co té rybě bylo to už se nedozvníme, jsou to velmi plodný rybky a jistě bude záhy nahrazena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 14:02 Jirka – samice pavího očka
tak už bohužel umřela:-(
Strašně jí zčernala celá část od hlavičky ke konci a měla fakt místo ocásku bodec..
Když jsem jí před týdnem kupoval byla naprosto normální...
No co stane se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 09:15 Muž Yirka [9126] Re: Jirka
Podle tvého popisu těžko odpovědět jak to přesně myslíš. Lepší by to bylo s fotkou. Ale gupky mohou mít ploutvičky velmi různývh tvarů i patvarů. Můžeš porovnat: images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 08:31 Jirka – samice pavího očka
Dobrý den mám 112l akva.
Vše prosperuje jak rybky tak rostlinky ale jedna samička pavího očka má místo ocásku s ploutvičkou takový bodec špičatý..
Je to nějaká nemoc? rybka ale plave řekl bych naprosto normálně
Díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 20:46 Petik5 Re: romant
Dík moc.. Kdyby jich bylo až příliš, tak poslouží jako krmivo pro bojovnici.. uvidíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 20:43 R Muž romant [27987] Re: Petik5
Klidně pětilitrová sklenice od okurek. Dej tam vzduchování, denně měň část vody a budeš odchovávat. Krm je několikrát denně v malých dávkách, bordel ze dna pravidelně stahuj a půjde to. Pro větší efektivitu si pořiď porodničku a budeš mít za dva, tři měsíce pavích ok haba kuk, jenom co s nima. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 20:31 Petik5 – Odchov
Ahoj. Potřebovala bych poradit. Mám 4 malá paví očka a chtěla bych je odchovat, aniž by je něco sežralo. mám ale pouze 1 akvárko, jak velká by měla být nádoba, ve které budou? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 21:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: lopuchojd
Nestává se mi, že pokud tahle hydra je v nádrži, tak že by to bylo nakažlivé. Je pravda, že dokud je živá, tak ji zkrmím... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 21:44 Muž lopuchojd [10] Re: romant
Jak to tak tady ctu tak rybu uz asi nezachranim co?V pripade ze by to byli strevni paraziti- muzou to mit i ostatni ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 21:30 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
O.K. Teď si může tazatel vybrat, on je u akvária, on tu rybu vidí, jak se chová. Jak jsem napsal, ten příjem potravy mě na tom neseděl od začátku, ale už jsem se setkal s tím, že v počátečních stádiích střevních parazitů ještě ryby futrovaly a potom se to zlomilo a šlo to rychle s kopce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 21:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Jo žerou normálně, ale mladých se už nedočkáš. Nezabřeznou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 21:21 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Může být, mě tam nesedí ten příjem potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 21:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Starší vynesené šlechtěné živorodky to tak mají. Mně to připadá jako "devastace" organizmu. Stává se to i mečovkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 20:13 R Muž romant [27987] Re: lopuchojd
Tak upřímně, kvůli jedný rybě bych nějaký léčení neřešil. Jsou to velmi plodný rybky a nahradit jí nebude problém. Ovšem v tom svém odhadu se mohu mýlit. Pokud to jsou ty vnitřní paraziti, tak jejich výskyt je velmi často podpořen zhoršenejma podmínkama v akváriu, proto jsem i poukazoval na tu filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 20:02 Muž lopuchojd [10] Re: romant
Cerpaci hlavu s biomolitanem mam.Da se neco delat s tou rybou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 19:14 R Muž romant [27987] Re: lopuchojd
Podle popisu to vypadá na nějaký střevní parazity. Zlepšil bych hygienu nádrže, hlavně bych se zaměřil na tu filtraci, k živorodkám nic moc řešení. Klasika v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu by to mohla spolehlivě řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 19:08 Muž lopuchojd [10] – Hubnutí
Ahoj.Jedna moje samice paviho oka je hubena jako kdyby mela anorexii.Uz jednou sem mel v akva hodne hubenou rybu a jeden den sem ji uz v akva nenasel.Ryba se jinak chova normalne(plave, zere)Nevite nekdo co ji muze byt? Diky za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:40 Muž Konstant [13]
Tak prešlo niekoľko dní a tá gupka sa správa stále rovnako. Zdá sa mi, že jej začína blednúť chrbtová plutva a väčšinu času už vylihuje niekde na dne alebo na listoch. Tak rozmýšľam - nebude to starobou? Možno by som ju mal utratiť..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 21:42 Muž Konstant [13] – lenivá gupka
Fotka k příspěvku Zdravím, vedeli by ste mi prosím povedať, čo môže byť gupke na tejto fotke? trochu jej po bokoch bledne pás šupín a dosť často sa povaľuje po zemi (ale nevyvracia ju do bokov), potom si trochu zapláva, nakrmí sa, a potom zas polyháva.. Čakal som, že do troch dní je kaput, ale už prešlo 10 dní a stále žije a chová sa rovnako divne. Len sa mi zdá, že stále viac leží než pláva. Ostatné ryby sú v pohode. Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 15:25 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: MegaNeala
Já bych je do toho 100-litrovýho dala všechny, 6 l je strašlivě málo.
OT prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 15:13 MegaNeala – Tlustá nebo březí?
Prosím vás nevíte jak poznám že je moje samička pavího očka březí?A jaká šance na rozmnožení je když chovám jednoho samce a dvě samičky v kulatém akváriu o objemu nějakých 6L.Doufám že březí je,chtěla bych totiž nějaké dát do velkého akvária o objemu 100L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 12:05 R Muž romant [27987] Re: Pavlína
To co trápí Tvoje akvárium se jmenuje syndrom nového akvária, nebo-li nebyla dodržena minimální doba na tzv. zaběhnutí akvária, dostatečné namnožení nitrifikačních bakterií, které rozkládjí škodlivé dusitany na méně škodlivé dusičnany a ty posléze spotřebovávají rostliny, tolik velmi zjednodušeně. Jako účinné opatření bych akváriu ordinoval vodoléčbu(denní výměnu 1/3 vody), krmil velmi, velmi málo, obden, nechal všechno v klidu a nepřidával žádný další rybky. Určitě se hodí si něco přečíst. www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 11:42 Pavlína – Paví očka umírají
Ahoj,
Mám problém s pavími očky. S akvaristikou teprve začínám a mám ho teprve 3 týdny(54l). Na začátku jsem měla 6 pavích oček (3 samičky a 3 samce) a všechny postupně umírají. Většinou ráno přijdu a najdu je na dně akvária s ukousaným ocáskem. Je to nějaká bakteriální nemoc??! V akvárku mám ještě dvě parmičky nádherné a mechové,beta samičku a neonku, ale zdají se být v pohodě. Ikdyž teď pozoruje bílou krupici u parmiček. Filtraci,osvětlení i vyhřejvání funguje jak má. Teplota vody je okolo 23 stupňů. Vodu jsem vyměnila z 1/4 a dál nevím co. Prosím Vás poraďte mi co mám dělat, teprve začínám a štve mě to. :/ Máte s tím někdo zkušenosti? Je to nemoc? Co je špatně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 11:14 R Muž romant [27987] Re: Andy
Na Tvůj dotaz nebude existovat jednoznačná odpověď, ostatně ono je to s diagnostikováním té, či oné choroby u ryb někdy velká loterie. Já vždycky na podobný dotazy reaguji, zaměřit se na podmínky v předmětný nádrži, což u živorodek vyžaduje dbát o čistotu dna, mít výkonnou a hlavně účinnou filtraci, nepřekrmovat(platí obecněji) a pravidelně týdně měnit alespoň 1/3 vody(taktéž platí obecně). Pokud se v akváriu nevyskytuje nějaký moribundus, který by napadal i ostatní rybky a ten úhyn byl ojedinělým, tak bych to neřešil, takový věci se prostě stávají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 09:35 Andy – Krev na rybě
Dobrý den,
nevíte co to znamená když má ryba na sobě krvavý flek z boku
včera mi právě odešla do rybího nebe sad byla mrtvá za filtrem sad
Tak nevíte čím to může být že má krvavý flek z boku vyfotit ji nemohu protože již nežije
děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 07:34 yenya Re: tosomja
tosomja napsal: Poznas to tak, ze u ritni casti sa jej velmi scerneje brucho, omoc vyrastie jej brucho, ale hlavne omoc u ritnej casti scerneje
To je rada k nějaké nemoci?ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 07:01 tosomja – Takto
Poznas to tak, ze u ritni casti sa jej velmi scerneje brucho, omoc vyrastie jej brucho, ale hlavne omoc u ritnej casti scerneje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 06:54 R Muž romant [27987] Re: kacka
Pokud jí ho nikdo neukousnul, tak to bude nejspíš podmínkama v daným akváriu, takže na první dobrou bych měnil vodu, to je asi to minimum, co se dá teď poradit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 22:49 yenya Re: kacka
Možná ano, ale neznám podmínky v tvém akvariu. Příčin může být víc ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 21:57 kacka – gubka bez ocasku
prosim vas mam gubku malinkou a prisla o ocasek ma pulku pryc naroste ji este?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 05:25 Muž Hanzy [31] Re: romant
Jeste mi zaujala ta veta s tim cistenim filtru dle potreby. Aby to nebylo z otravy NO3 z nezabehnuteho filtru. Voda se v takhle malem mnozstvi rychle a snadno rozhoupe a pak to jde samo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 21:55 R Muž romant [27987] Re: erika
Jo, stresík, to je prevít. Někdy to prostě nějak začít musí, tak proč ne ze dne na den právě u toho pavího oka, tím jak se chová. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 21:18 erika Re: romant
já to právě četla už když jsem šla kupovat rybky, ale prodavačka ve zverimexu mě ujišťovala,že tetra je ideální v tomhle počtu, do tohohle akvárka a že s gupkama se prý snáší..zkusím to nějak napravit. ale předpokládám,že nikdo neví co mohlo způsobit to plavání hlavou dolů u pavího oka. myslím,že ze dne na den to nemohlo způsobit špatný soužití a velikost akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2012 20:58 R Muž romant [27987] Re: erika
Ty tetry tam nepatří, je to pěkný stresárium, zkus něco nastudovat rybicky.net/atlasryb/tetra_kralovska . Takhle to dlouhodobě nemůže fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 20:54 erika Re: romant
v akvárku jsou ještě 4 tetry královské (jen samci) jinak žádné další rybky. mám tam 5 rostlin (doporučených z akvarist. obchodu). Filtr s přepadem. jednou za týden měním cca 40% vody (vždy odstátou). krmím každý den klasickým suchým krmivem. dno i filtr čistím podle potřeby. zářivku sice nemám, ale akvárko ja na hodně osvětleném místě (ale na na místě kde by svítilo slunce. teplota je klasická pokojová. 22-27 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 20:13 R Muž romant [27987] Re: erika
Tipnul bych si na nedostatečnou péči v tom menším akváriu. Nezmiňuješ se o případných dalších rybkách v tom akváriu ani o vybavení téhož.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 19:14 erika
Mám malé akvárko (do 20ti litrů). Mám 4 gupky (samce) a dnes jsem si všimla,že jedna z ničeho nic plave neustále hlavou dolů, používá jen boční ploutve a jakoby se komíhá. Také jsem si všimla, že ostatní gupky ji zobou do ocasu, už ho má skoro celý vyzobaný. Vůbec nevím čím to může být, poradíte mi někdo, prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 10:55 Vojta 14
Dala jsi do vody akvalegurator :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 20:18 R Muž romant [27987] Re: panvenda
rybicky.net/forum/3519
V rámci okamžité jednoduchosti se přimlouvám za tu pet flašku, dočteš se. ;-)
Edit: Výměna vody je taktéž zajímavé a výhodné řešení, ale je stejně tak dočasné jako ta pet flaška. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 20:14 panvenda
Dobrý den, dneska mi uhynula dvě paví očka ze tří. Jedna měla už týden bulku na ocase. Proč uhynula ta druhá, to mi není jasné, vypadala zdravě. Mám v akváriu poměrně vysokou teplotu ( 29 stupňů ). Může to být tím ? Jak mám teplotu srazit ? V bytě je hrozné horko a voda se rychle přehřívá. Poradí mi někdo ? Předem díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 11:55 kačulinka – nemoc paví očko
Ahoj prosim vas dnes jsem si vsimla ze me začala samička plavat ocasem dolu a začal jí černat ocásek..pročetla jsem co se dalo ale vetšina lidí píše že se jim to také stává a nevědí co s tím, může mě někdo kdo ví poradit prosím...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2012 16:28 Muž Hanzy [31] Re: Glaos
Ve foru s nazvem krupicka jsou vsechny potrebne informace... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.05.2012 16:26 Muž Hanzy [31] Re: sramit
Zkus tu vodu menit opravdu ob den.Jestli je opravdu "rozhoupana", tak by to melo pomoct. Urcite to neublizi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 11:37 sramit Re: romant
Tak jsem vodu vyměnila a je to ještě horší :-( Ten slepený ocas už mají skoro všechny. Neexistuje na to nějaký přípravek? Bojím se, že je to nějaká nemoc a zase mi na to umřou. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 09:12 Muž Glaos [24] - Živorodky
dobry den :) chci se jen poptat na poteru pavich ocek se mi objevila krupicka je na to nejaky uciny prostredek jak se ji zbavit nebo je mam splachnout coz se mi zrovna dvakrat nechce dikes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 20:11 R Muž romant [27987] Re: sramit
Měň tu vodu častěji, klidně obden a filtr nech v klidu dělat svojí práci a čisti ho až bude jeho výkon viditelně slabší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:06 sramit
Fotka k příspěvku Akvárium je malinké, jen 25 litrů, založené je zhruba půl roku. Rostlin tam mám poměrně dost: 3x Hygrophila guianensis, Ceratophyllum demersum, 3x Acorus pusillus (vím, že to není rostlina do akvária, ale zatím se jí daří, tak ji tam nechávám), a několik kusů Egeria densa. Akorát se mi na pár rostlinách poslední dobou začali dělat takové černé chomáče, nemůže to s tím taky nějak souviset? Filtr mám TetraTec IN 300, předtím jsem měla Tetra Tec EasyCrystal 250, s tím to bylo bez problému, ale zabíral mi v akváriu moc místa. Vodu měním jednou za týden při odkalování. A v akváriu mám 4 paví očka, 8 neonek a jednu bojovnici. Vím, že je to na tak malé akvárium dost, ale rybky byly celou dobu v pohodě a žádný problém nebyl. A co mám tedy udělat s tou nitrifikací?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 20:36 Muž fido16 [631]
Chyba bude právě v tom že jsi vyprala filtr v akváriu asi nejpravděpodobněji nefunguje dobře nitrifikace jak píšou kluci začal bych výměnou vody a uvidíš co se bude dít. Jaký filtr je v akváriu jak dlouho je akva založené? Velikost? Počet ryb?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=801