Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 22:50 Muž filipsi [1295] – Re: hf
Pokud na rybach nevidis nic konkretniho, byva davat je do "karanteny" zbytecne, casto je pak dostane stres z jinych podminek, pripadne otrava leky. Nech tomu volny prubeh, treba opravdu bude mit mlade, nebo ji za chvili mrtvou vylovis, nebo se vzpamatuje. Prilis do akva stourat a hrabat se v tom dobrotu nedela, chce to trpelivost. Ale to se na zacatku zvlada blbe, vim.
Deti se se smrti rybek smiruji prekvapive dobre, pri rozumnem vysvetleni, tam jsou obavy myslim zbytecne.
(edit - nojo, pisu moc pomalu ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 22:48 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: hf
Aha, tak nové akva a prvotina, tak to je asi toho nadsenia vela. Ale treba sa skludnit, zásahovat co najmenej a hlavne nechat akva poriadne zabehnút. Som cítala, ze rybky blednú, ak je v akve vela skodlivých látok, skúste premerat NO2 a NO3, inác gupky sú uz naozaj dnes háklivé. Momentálne mám okolo 100 gupiek, takze ich chovám vo velkom, ale nejaké mi uz aj z nejasných prícin zdochli. Tá moja posledná bola vysilená po castých porodoch a este v noci sa priskrtila hadica k vzduchovému filtru, som si to nevsymla a asi sa tá jedna nejako pridusila. Ale mala také priznaky ako popisujete Vy. Stála na mieste a nezrala a na druhý den bola kaput.
Jaja, tak to ak má gupka rodit, to by snád poznal, nie. Mne sa schovajú niekde do rastlín a sú strasne tucné a zrazu mám 30 malých+. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 22:45 Muž hf [54] – Re: darka
Ahoj Darko,

Na tý naší ale není nic vidět, kromě toho že je světlejší do šeda (drív nebyla) a že často "visí" u hladiny v rohu na ní žádná deformace ani rozpad ploutví vidět není. To asi nebude přesně ono co se píše v tom zmíněném postu.

Ale děti z toho začínají být docela špatné, musím něco vymyslet... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 22:34 Žena darka [520] – Re: hf
Stalo se mi totéž, postupně se všema gupkama, v průběhu cca půl roku, viz rybicky.net/forum/9256…. Ostatní rybičky v pohodě, asi jsou dnešní gupky opravdu přešlechtěné coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 22:31 Muž jajaapaja [174] – Re: hf
A nebude mít mladé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 22:28 Muž hf [54] – Re: Archa
Hm, akvo máme nový, (asi měsíc), takže se v něm z nadšení hrabeme skoro pořád. To mě nenapadlo že by mohlo vadit, ale asi máš pravdu, stres to určitě bude.

Nejsem sadista, nesplachuju živý rybičky...

Ale přendal sem jí do pidi kostky, kam jsem dal čistý písek, vodu z velkého akva a pár kytiček, snad tam do rána vydrží a pak uvidíme. Ale rozhodně vypadá divně, ostatní gupky mají takovou tu "žlutou rybí" barvu a tahle začíná jakoby blednout do šediva. Když sem jí chytal tak normálně utíkala po celém akva, takže plavat asi může, ale většinu času tráví někde zaparkovaná jen za jemného vlnění těch prsních ploutviček, jídlo plave kolem ani si nezobne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:26 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: hf
Zdravím. Uz som prisla takto o niekolko gupiek, zrovna pred pár dnami mi odisla samicka, prestala zrat a akoby stála na mieste, raz ráno vysela dole hlavou, tak som jej to urýchlila... Splachovat choré rybky Ti nedoporucujem, ja davam do ladovej vody a potom zabalím do novín a hodím do pece, alebo do smetí. A hlavne nesplachovat, ked este ryba zije... Radsej nejako humánne utratit a dat do odpadu. Je mi to lúto, prícinu neviem. Niekedy to je si myslím, nejaká baktéria, ktorá moze napadnút oslabené gupky, trebárs staré, alebo po vela porodoch, skús zapnút vzduchovanie na slabo. Alebo stresom, nerobís moc zásahov do akvárka? Nedal si nejaké nové ryby, ktoré by mohli gupky stresovat? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 20:33 Muž hf [54] – Paví očko - nežere, jen plave v rohu akva u hladiny
Ahoj,

Jedna ze tří pavích holek už 3 dny plave víceméně trvale v rohu akva tesně u hladiny s ocasem potopeným výrazně níž, na krmení vůbec nereaguje a zdá se mi že má barvu světlejší než ostatní gupky. Zbývající 2 holky neustále šmejdí po akvu jako obvykle a žerou jak protržený.

Někdy se ta divná gupka položí na kytku a odpočívá tam a pak se zase vrátí do rohu k hladině.

Nenapadá vás něco?

Dneska už jsem ji pro jistotu odlovil a dal do karantény. Doufám, že ji zítra nebudu splachovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 08:02 kreten – Re: David
Několik desítek let? Zdivočelá? Jak dlouho se oka šlechtí? Hodně desítek let. A šlechtěná se nevrací do podoby těch divokých za několik desítek let, jen jsou stále více rozplizlá. K návratu do původní podoby by podle mého odhadu potřebovala možná sto let, možná by se nikdy na začátek vrátit zcela nedokázala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2009 00:20 Jostom – Re: provokater
Fotka k příspěvku Svatá slova Libore.V tomhle je ta krása.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 22:21 David
ta populace guprk tam žije už několik desítek let takže to můžou být nekřížená zdivočelá divoká očka které tam někdo mnasadil v době kdy se šlechtěné ještě moc nechovaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 20:52 kreten – Re: 1vladik1
Když jsem naposledy seděl s dunajskými šífaři v Blavě v Mamutu, tak plácali taky tak jak vy.
Mám divoká oka z importu a ani v nejmenším bych nepřemýšlel o tom, jestli je zprsknu s nějakými jinými. Mimochodem na fotkách jsou endlerky a pak jsou ještě divoká oka. Křížit je se šlechtěnými nedoporučuji, protože z toho vyrostou takové nanicovaté hydry, z polou to a z druhé to oné. Takže se nězmění na ty běžně chované v akváriích.
To co žije v Dunaji nejsou divoká oka.:-)Přezimovat na výtoku z čističky mohou. To umí oka i v Čechách, na výpustích z elektráren.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 16:10 1vladik1
ahojte,som chovatelom zivorodych rybiek uz dlho,no s gupkami prave zacinam.moje samice maju dobry rodokmen,samce su moskovske blue,no o ich povode neviem nic.zaujala ma vasa tema o divych formach na dunaji.osobne si myslim ze nie su original divoke,ale pustil ich tam niekto este skor nez boli uplne preslachtene... bohuzial dnes su preslachtene tak,ze divoku formu je velmo zlozite zohnat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 11:32 zadaba – paví očka
Prosím chci se zeptat mám založené aqva po krupičce čištění...., po asi 17 dnech jsem koupila 4 paví očka na zkoušku a jedné samičce z pod bříška trčí takový bílý váček. Díky za rady jsem přece jen začátečník. Díky ;-) :-( ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 19:35 Žena Zdeňula [10]
Ahá, vy myslíte tohle :-D Já jsem měla na mysli něco, při čem rybka přijde o ocásek 'mechanicky'- např. že jí ho něco ukousne. Každopádně děkuji za reakce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 18:26 Žena ŠDK [3]
moje paví očko přišlo o ocas úplně (mojí vinou - zkoušela jsem zda se snesou s bojovnicema) a ted je to asi 2-3 měsíce a má ho narostlej ikdyž ještě né stejně velkej a navíc se trochu jinak zbarvil... ale každopádně dorostl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 18:13 picnic – BRP
Třeba bakteriální rozpad ploutví... ale to je postupný proces, při kterém se rybkám ploutev rozpadá postupně. Je toho plný forum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 18:07 Žena Zdeňula [10] – Re: DavidDizzer
Čeklala jsem, že rovnou napíšeš jaké :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 17:44 Muž DavidDizzer [26] – Re: Zdeňula
Ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 17:44 Muž DavidDizzer [26] – Re: Zdeňula
Ano :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 17:42 Žena Zdeňula [10] – Re: DavidDizzer
Tuším že mu ho někdo jiný v prodejně ukousl, ale jistá si nejsem... Když jsem si ho vybírala, trochu se tam s jiným očkem prali, takže by to bylo dost možné. Copak je více způsobů, jak může přijít o kos ocásku? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 17:20 Muž DavidDizzer [26] – Re: Zdeňula
mě nedorostl nikdy... záleží na tom ,, jakým způsobem ho ztratí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 14:57 Wotan
Podeziras spravne parmicku. Jsou rychle oproti gupkam a napadaji je jsou to v tomto ohledu k gupkam agresori rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:26 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Do 2 týdnů cca .. moje paví očko (mladý sameček) přišel o celý ocásek, podezírám z toho parmičku ale nějak si nejsem jistý a zatím se má čile k světu, plave jako by ocásek měl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 12:50 Žena Zdeňula [10]
Fotka k příspěvku Zdravím,
mám dotaz- za jak dlouho přibližně doroste pavímu očku ukousnutý ocásek? Pro zvědavce přikládám foto ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 22:21 marsz
Možná oslepla. Oči se poškodí asi první. Gupky možná vydrží na vzduchu déle než jiné rybky, a tedy přežijou. Pro rybky není snad zrak tak důležitý, jako pro nás. Argh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 20:58 HaZetka
Teď momentálně je v kytce a asi odpočívá, není divu, chudinka :-O
Uvidím ráno... Poraněná není, jen má trochu potrhanou ocasní ploutvičku, ale to sroste. Navíc je to poměrně mladá rybka, tak doufám že se dá dohromady ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 20:15 Biky
pokud neplave trhaně, nemá jiné znaky mechanického poranění, nebo se zkrátka nechová divně, nevidím důvod ho utrácet. Prostě počkej, vyvine se to. Ale když čtu, co píšeš, řekla bych, že o nic nepůjde a ono se vrátí do normálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 18:46 HaZetka
a také má trochu takový bílý povlak, ale to si myslím žeby se mělo časem spravit, ne?
PROSÍM O RADY!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 18:25 HaZetka – paví očko
Ahojte všichni. Při ségřině neopatrném zacházení se síťkou vylovila krom Rybky kterou vylovit chtěla i paví očko kterého si ovšem nevšimla hmm . Paví očko leželo na zemi asi půl hodiny než jsem ho našla. Jako zázrakem žije... Sundala jsem z nj prach a dala ho do akvárka. Je čilé jen má jakoby zakalené oči. Asi je má vyschlé, jestli je to možné. Chci se zeptat jestli ho mám utratit nebo jestli se to spraví nebo s tím může žít dál. Rybka je čilá a bez problémů žere...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 23:12 AQ 330l – Re: Yirka
dusikate latky jsem nemeril, nemam cim, zitra zabehnu do zverimexu a neco koupim. Prvni by snad na zmenu filtrace reagovaly mrenky nadherny ne? Ty jsou zatim v poho. A to jsem si myslel jak jsou gupky odolne.... Zatim jsem zvysil teplotu na 28 stupnu a nakapal prvni davku Esha 2000. Uvidim rano. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 22:03 Muž Yirka [9126] – Re: AQ 330l
Obávám se, že za tím problémem bude změna filtru. Myslím, že ještě nemusí být zcela zaběhlý. Měřil jsi NO2, NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 21:56 AQ 330l – Re: Yirka
Gupky mam uz cca 6 let, pokazde kdyz se premnozily venoval jsem cast znamym. Menim cca 1x za 14 cca 40 litru vody, odkaluji pri tom dno, filtr jsem pouzival cerpadlo a molitanem, ted nove 2 týdny mam zevni filtr Altman CF 1000. Obcas jsem nasel zdechlinku, ted to vypada ze ztratim vsechny dospele gupky najednou. Dusikate latky jsem nemeril. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 20:45 Muž Yirka [9126] – Re: AQ 330l
Jak jet o s velikostí nádrže a výměnou vody? Měřil jsi N-látky? Gupky to někdy dělají při nedostatečně pestré stravě či při dlouhodobém příbuzenském křížení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 20:13 AQ 330l – Re: Sany
Zdravim, zajimalo by me jak jste nakonec vyresila problem s uhynem? Mam ted ten samy problem, nahly uhyn vice pavich ocek, vsechny gupky maji stazene ploutvicky a vlnivy pohyb na jednom miste, na vodnatelnost mi příznaky nesvědčí. :-( Uz vic jak pul roku jsem nepridaval zadne nove rybicky ani rostlinky, ostatni rybicky -čichavci, neonky, ancitrusy a mřenky jsou v poho. AQ částečně odkaluji cca 1x za 14 dní, krmím mraž.patentkami, granule a občas nějaké sušené krmivo. Ma smysl pridat Esha 2000? děkuji za radu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 21:05 Žena Bledule [0] – Re: Yirka
Ah...pravda, to je trochu pozdě na radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 20:28 Jura75000
taky si myslím že ja nebudou žrat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 20:18 Muž Yirka [9126] – Re: Bledule
Je to jednoduché-ta žádost Sany o pomoc je datována před 23 měsíci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 20:12 Žena Bledule [0] – Re: Yirka
Asi vás nechápu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 19:03 Muž Yirka [9126] – Re: Bledule
Myslím, že za ty dva roky je ten postřeh už trochu "obsolete".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 18:57 Muž AmorFati [37] - Amerika
Tak proč je dáváš do porodničky, když nevíš, co budeš dělat s malýma? Když jsem míval živorodky a mladé jsem nechtěl, tak jsem je prostě nechal ve velkém akvárku sežrat. Třeba takové neonky si smlsnou rády. A hlavně tak dojde k přirozenému výběru. Jinak gupky svůj potěr, pokud vím, nebaští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 16:57 Žena Bledule [0] – Re: Sany
Hehehe...když chováte trnovce ve 30l a ještě k tomu paví očka a zjevně v noci nekrmíte masitou potravou, tak se nesmíte divit, že si trnovec hledá papu jinde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 15:27 Evca – poradte prosim
Ja mam dve brezi samice p.ocka. Ted jsou v porodnicce a maji uz dost velka bricha. Trochu se bojim,ze az vyvrhnou poter ze ho bude moc,nemela bych je kam dat.nevite kolik tak toho poteru vyvrhne jedna samice paviho oka. mam dve akvaria ,jednoje porodnicka nebo karantena a to druhe ma sedmdesatdva litru. :-) Nevite jestli az ty samicky porodi ,jestli ten poter nebudou pozirat. dekuju za odpoved. Evca ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 12:10 Muž grizly [145]
Mam podobny problem. Samicka mi pred porodem vzdy uhyne. Maji uz bricho tak velke, ze sem myslel ze praskne. Takove jsem jeste nevidel. Prvne sem myslel ze ji ostatni rybky behem porodu uhoni a ona ve stresu zemre. Opakuje se to vsak i v porodnicce, kde je sama. Za mesic sem prisel o 4 ocka. Co to muze byt???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 11:32 Muž FOX17 [0] - Živorodky
OK tak ešte dnes počkám a keď prídem s práce tak sa pozriem ako je na tom a uvidím keby sa mu to zlepšilo tak ho nechám žiť a ak nie tak to budem musieť inak riešiť...

A ostatné rybky v akváriu sú v pohode tak neviem čo teraz.... ale zajtra vymením 1/2 vody a uvidíme...


- Ďakujem za rady a aj som si myslel že to bude vodnatosť ale nebol som si istý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 11:27 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: FOX17
Ze samostatného akva bych ho vyndal a ulehčil mu trápení. Pokud je to vodnatelnost, není mu bez tak pomoci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 11:05 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: FOX17
Nafouknute bricho a zjezene supiny jsou priznakem vodnatelnosti. Bohuzel je to nelecitelne a nakazlive
rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 10:55 Muž FOX17 [0] - Živorodky – nafúknute brucho
Ahojte dnes som si všimol že samček gupky sa skrýva v skrýši a ma nafúknuté brucho. Pláva pri dne a na chrbte ma trošku zježené šupiny... Poradte mi prosím čo to môže byť a ako to mám liečiť... ĎAKUJEM (dal som ho samostatne do malého akvárka )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:48 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
ne,na tý fotce je samec a ten to má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:22 Muž Yirka [9126] – Re: kikuška
Pleteš si příčinu a důsledek. Páteř se jim zkřiví napadením nemocí nebo vrozenou vadou.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=1751