Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:02 Cvrnc – Re: amirinda
Já myslel , že jsem akvaristi a né psychologové-NAPROSTO JSTE MĚ ODHALILI! O akvárko se starám to jo, ael shánět informace a číst a učit se mě neda moc neba:-) proto jsme si pořizoval paví očka, někde jsem četl, že jsou nenáročná. ale možná jem zas četl pouze nadpis;-) ještě umře jedna rybička a budu číst a učit se do tý doby než budu radit já vám;-) díky všem co mi zkoušeli pomoc a poradit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:02 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
no...já nevim zkřiví se páteř a od tý doby jsou nemocný... :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:28 Muž Yirka [9126] – Re: kikuška
Nevěř tomu, že by rybky dostaly křivici či jinou nemoc z "přehnaného lítání" po AQ. Pokud je pohyb opravdu nepřirozený, vždy to znamená problém v nádrži, nejčastěji s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:25 Muž Miras [111] – Re: Cvrnc
konkrétněji, konkrétněji si spíš projdi znova fórum a čti a čti a čti a uč se a uč se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:22 Muž Miras [111] – Re: Cvrnc
Yirka má pravdu, zas nemá smysl do akva zbytečně něco rvát, ja to psal že mě to pomáhá u živorodek, to neznamená že rvu sůl do každýho akva, to musíš vědět sám trochu co je třeba a hlavně číst a číst, tam se kolikrát dozvíš spoustu užitečných věcí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:22 Muž Yirka [9126] – Re: Cvrnc
Konkrétně jsem ti toho (a nejen já) od rána napsal docela dost. Spíš mi připadne, že hledáš finty jak by to šlo samo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:20 Cvrnc – Re: Yirka
Tak to by jeden neřekl, dík! a konkrétněji by to nešlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:18 Muž Yirka [9126] – Re: Cvrnc
Nejlepší preventivní fintou je dobrá péče o nádrž.
Když vypadáš zdravě a jeti fajn tak taky žádáš okolí o prevetivní zásah?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 17:32 Cvrnc – Re: amirinda
V situaci v jaký jsem je každá drobnost poklad. Nemáš třeba ještě nějakou další "preventivní" fintu? je tam spousta rybiček, který vypadaj naprosto zdravě, tak by bylo fajn jim jakoliv pomoci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 17:30 Muž Miras [111] – Re: Cvrnc
no moc jsi toho asi ještě neprolezl, zkus dát tak lžíci na 50l vody, ale ta sůl není na nějaké lečení spíš prevence že jim dodá sliz a pak nejsou tolik náchylné, no a já dávám tu sůl tak jednou za 14 dní až 3 týdny, ale říkám jen jako prevenci. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 17:21 Cvrnc – Re: amirinda
fóra už jsem relativně prolezl(díky), ale niják přesně jsem se nedočel, jak hodně mám solit a jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 17:15 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Endli
Fotka k příspěvku no já hci jen říct že tohle nám samec a samice taky dělaly no a tim se jim zkřivila páteř nevim čim to je ale vim že to vždy končí smrtí :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 17:01 Muž Jurasek [137] – Re: ivetka
Zkuste si přečíst tohle: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova . Je to dobře popsané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 16:53 Muž Miras [111]
a stím že lítají, vyčkej pár dní než se aklimatizují, možná si jen hrají v tom proudu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 16:47 Muž Miras [111]
no sahat pokud možno co nejméně a ten sliz jim pomáhá vytvořit o5 i ta sůl :-)o5 se dočteš zde na fóru ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 16:40 Muž filipsi [1295] – Re: ivetka
Pokud jsou viditelne, pokrocile "tehotne", bude to asi otazka hodin, dni, max. tydne. Ale presneji se to moct rict neda, chce je nejakou dobu pozorovat. Priste uz budes vedet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 16:33 ivetka – jak dlouho?
ahoj.
dneska jsem si koupila 4 paví očka. dva páry.
samčjy budou mít BRZY malé(říkala prodavačka) chtěla bych vědět co to slovo "BRZY" znamená. jak ASI dlouho? vůbec nemám představu jestli pár minut nebo dní nebo let.
prostě vůbec a nikde to nemůžu najít.
sotva jsem je dala doakváriá(12l) okamžitě začaly jíst ale pořád lítaj do bublinek co vychází s filtru až se mi zdá že to není normální. prostě pořád v tom lítají. je nebo není tohle normální?: a jak dlouho to trvá než samička porodí?
sad :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 15:20 Cvrnc – Re: amirinda
nevím, jak je to s akvarijníma rybama,ale na divoké ryby(kapr štika atd..) se nesmí šachat rukama, aby jim nebyll porušen ochraný sliz. Tohle mi ze začátku nedošlo a na moje rybky v akvárku jsem šahal, může to mít taky vliv,ikdyž to je půl roku dozadu, Jak je to stím ochranným slizem, může se jim opět vytvořit nový?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 14:52 Muž Miras [111]
jj, něco si přečíst a o tom odkalování a soli najdeš spoustu i tady na fóru, trochu hledat :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 13:01 Muž Yirka [9126] – Re: Cvrnc
S odstupem vidím, že ne nadarmo jsem se hned v první reakci ptal jak jsi na tom s údržbou nádrže i když, když někdo napíše že už půl roku něco chová, předpokládám, že dle nějakých pravidel. Teď ses něco dozvěděl, na prohloubení znalostí doporučuji následující články:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 12:37 Muž Lukša [18] – Cvrnc
Když naseješ rybku tak ti zůstane v tom "kyblu" necháš v něm vodu odtát až vše klesne a pak ji chytneš do síťky.Můžeš si pomoci i baterkou aby jsi je lépe viděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 12:05 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Cvrnc
Kdyz odsavas vzduchovaci hadickou, nebo nejakou podobnou hadickou s prumerem trochu vetsim, tak se da druhy konec(vytok) zacpat prstem a voda prestane tect, kdyz prst uvolvis, voda opet tece, tak odkaluji ja u mych pladych bett a ty zvedave jsou kolem hadicky se mi porad ochomitajim, ale jeste jsem zadnou nenasal, protoze jsem prave vcas stihl vytok ucpat prstem :) To same jde kdyz nasajes kaminek. Kdyz ucpes vytok, tak kaminek spadne a muses odsavat dal.

Prosim kouknete na mou nadrz jestli vam jde ohodnotit, pise mi to tam nejake nesmysly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 11:55 Cvrnc – Re: Lukša
No a jak to třeba děláš, když tam máš malinkatý ribičky? Já ikdyž to dělám touhle "hadičkou", tak občas nasaju nějakou mršku, a s velkou hadicí to musí být ještě horší ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 11:46 Muž Lukša [18] – Cvrnc
No ale hadička od vzduchovače je podle mě málo měla by to byt větší hadice(větší průměr).Je potřeba udělat větší "odsání".Aby to nasálo i to co je trochu zapadlé mezi štěrkem.Jinak pokud jsou takové problémy tak asi 1krát týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 11:39 Cvrnc – Re: Lukša
jo už vím co to je.. to nahrazuju takovou tou hadičkou od vzduchovaše. prostě nasaju a pak už to teče... A tím mám "vyluxovat dno"? Jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 11:35 Muž Lukša [18] – Cvrnc
Odkalovač je toto: www.exo-eko.cz/…
je k tomu ještě potřeba hadice.Vodu tou hadicí nasaješ a samospádem to odtéká do nějaké nádoy(nevím jak to napsat "kybl").
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 10:58 Cvrnc – Re: amirinda
Solíš? jak moc, třeba špetka na litr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 10:56 Cvrnc – Re: amirinda
vy jste všichni moc profíci, já jsem úplný tele, tak semnou tak i prosím jednejte ;-) :-D , vůbec nevím co je to odkalovačka, jak to vypadá, jak se to používá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 10:41 Muž Miras [111] – Re: Cvrnc
normálně si kup nějakou odkalovačku, nebo vyrob a hlavně pravidelně měnit vodu, já jim přidávám ještě trochu soli-taky pomáhá, ty ocásky se jim pak postupem času začnou zlěpčovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 10:23 Cvrnc – Re: Lukša
Já mám relativně dost čisté dno,ikdyž, ty bakerie stejně nejsou asi vidět... a jak jsi to odkaloval ty? Jako hadičkou odsávat odedna zbytky? já jsem právě taky slyšel, že jsou nenáročné a vhodné pro začátečníky, tak jsem je chtěl zkusit,ael starostí snima mám až až...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 09:46 Muž stanovsky [29] - Živorodky
No ty by mohlo být příčinou ten kal na dně. Protože co vím tak rybky když spí tak bud na listech,na dekoraci a i na dně (v tom hnoji).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 09:21 0 – Re: Cvrnc
Platí co napsal Lukša , obměna vody a ostatní zásady jsou rozhodující při chovu a netřeba ani dělat nějaké testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 09:00 Muž Lukša [18] – Cvrnc
Měl jsem úplně stejný problém s úhynem pavích oček. A někde jsem našel na internetu že je to způsobeno špatnou kvalitou vody především výkalů z ryb na dně. Způsobuje to nějaká bakterie která to způsobuje. Žádné antibakteriání připravky ale nic neřešily. Jediné co mi pomohlo tak nepřekrmovat(méně výkalů z ryb hlavně z pavích oček protože ty 30% potravy stejně vyloučí) více rostlinek aby nastala biologická rovnováha a velký bio molitan na fitru.1krát týdně odkalovat dno.Ještě po odkalení přidávám přípravek Biofiltr.
Za poslední dobu mám klid a paví očka se jen množí a žerou.
Paví očka prý patří mezi nenáročné ale to bych netvrdil.Některé vyšlechtěné druhy jsou strašně moc náročné(jsou to vy co mají moc velký ocas a nejrůznejší nádherné zabarvení).A je to také způsobeno že dodávane rybky od chovatelů žijí jen ve vodě a to bez jakých koliv bakterií které žijí třeba ve dně takže na podmínky v našich akváriích nejsou zvyklé a proto takové komplikace.To je jen můj názor a moje zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 08:47 Muž Yirka [9126] – Re: Cvrnc
Testy na NO2, NO3 stojí kolem 70,- CZK, k zakoupení v akvaristice. Koupit raději kapkové testy než papírkové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 08:43 Cvrnc – Re: Yirka
A jak se takový test dělá? musím jít asi do akvaristiky co? Kolik To stojí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 08:41 Muž Yirka [9126] – Re: Cvrnc
Nemyslím žádné profirozbory,ale jednoduché testy především na N-látky, které potřebuje každý hobby akvarista. Pokud totiž (a živorodek se to týká nejvíce) trochu zanedbáš výměnu vody či odkalování stoupnou N-látky nad únosnou míru a rybky hynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 08:37 Cvrnc – Re: Yirka
Je tam asi 20rybiček pavích oček, do nedávna tam byly i 4black molly,ale ty už jsem separoval, mám tam různé rostliny,ale nehnojím je vůbec. to hlavní akvárium má 100l a pak mám další 30l,40l,3l,25l vodu používám používám odstátou z voduvodu... jsem akvarista amatér, tak žádný rozbor vody, neumím udělat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 08:32 Muž Yirka [9126] – Re: Cvrnc
Těch příčin může být více, proto by bylo třeba více informací. Jak velká nádrž, jak a čím zarostlá, jaké a kolik ostatních rybek, jak prováděna údržba nádrže, jaké jsou parametry vody, hnojení rostlin, atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 08:29 Cvrnc – úhyn pavích oček
Zdravím všechny a prosím o radu, už půl roku chovám paví očka,ale před měsícem mi začaly postupně hynout, má to pozvolný průběh. prvním příznakem je, že ocasní ploutev začne být jako by vykousaná. V 2 fázi začne rybička zmateně plavat a být lehce zezorientová. 3fáze prsní plotve jsem jako by plesnivé. 4fáze je smrt. postihu je to jak samičky tak i samce, začal jsem používat dezinfekci Preventin, ale bez nějakých větších úspěchů, prosím poradte mi co a jak dál dělat, děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 08:21 Boreček
tak teda díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 23:32 Muž Jurasek [137] – Re: Boreček
Jsou buď vitaminy pro rybičky (nejznámější asi FishTamin od Sery), které nakapeš třeba na patentky. Většina krmení ve formě vloček už vitaminy obsahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 21:49 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Boreček
Tak ho přidávej pokud víš jak. Ale křivice se ti vyskytne v chovu v poměru 1:100 (odhadem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 21:47 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Chem
,,akvarasista´´ :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 21:18 Boreček
a co teda ten vitámín D3 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 21:07 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Heh někdy ty zkrouceniny vypadají bizardně ale jsem taky názoru že takovou rybku utratit. Je to sice špatný ale nikdo neví jestli jí ta páteř bolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 20:41 Boreček
já jsem uplně začátečník:-) a co jim mám teda dávat,aby měli ten vitamín D3 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 16:39 Muž Patris [1]
Jasně nic proti.. tam plave,ale me se to proste nepáčí.. aby tam plavala nějaká zkroucenina :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 16:38 Muž Chem [837] – Re: Patris
No, kdybych vzal Tvuj prispevek do dusledku.. Uz tu byli a jsou i taci, kterym se nelibi tmava barva pleti ci opovrhovali postizenymi lidmi.. ty jsi akvarasista ;-) Neber to prosim jako urazku (nic takoveho si o Tobe nemyslim, spis je to žert) - jen mne to tak v souvislosti s "postizenou" rybkou napadlo. Ryby jsou ryby a lidi jsou lidi.. ale kdo vi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 16:20 Muž Patris [1]
Dal bych jí pryč, vypadá to hnusně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 15:11 Muž Chem [837] – Re: Boreček
Rachitida (krivice) neni nakazliva choroba. Je to v podstate avitaminoza. Rybce chybel vitamin D. Presneji vitamin D3 - kalcitriol. Deformovanou muzes nechat v akvariu s ostatnimi.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471?od=1801