Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

ZOO Braník

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
ZOO Braník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 11:08 Muž vlacek [402]
jen dodám, že "samec" na fotce má okometricky 6-7cm celkové délky. Je největší ze tří co mám. Možná ho dám dočasně na zrychlený výkrm do akvárka s přemnoženými palmatami (teda až přestěhuju potěr c.duplicareus, který rozhodně není přemnožený ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2014 10:56 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: rudolf
Anebo takhle: Jimmy Kuo a pár dalších lidí si myslí, že by to mohla být mutace akary modré, takže by to vlastně mohla být mutace akary modré smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 10:45 Muž rudolf [4681] Re: Ivoš
Měla by to být mutace akary modré, protože to tak Jimmy Kuo nazval, když dával video na youtube. Pokud není Jimmy Kuo jedním z šlechtitelů, kteří to vytvořili, což podle všeho není, jde o jeho odhad nebo převzetí názvu z internetu. Takže ne "měla by to být mutace akary modré", nýbrž "i Jimmy Kuo si myslí, že je to mutace akary modré" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 10:44 Žena Kytka [2146] Re: Ivoš
Sice prý mutace Akary modré, ale podle Zikyho dorůstá jen 6-8 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 10:38 Muž vlacek [402]
Fotka k příspěvku aby to matka příroda viděla ještě lépe, přidám fotku domnělého samce
:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 10:33 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: RAP
Jde jen o zvyk, vem si takové betty, paví očka, terče atd. Tady se nad nejkřiklavějšíma barevnýma formama už nikdo nepozastavuje - naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 10:23 RAP
Matko přírodo, ty to vidíš .......... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 10:17 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Eletric blue akara
Měla by to být mutace akary modré, takže ve finále žádný drobek: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 10:14 RAP Re: Kytka
Proti šmoulím rybičkám nemám nic, ale .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 10:13 RAP Re: vlacek
Po shlédnutí tvojí fotky mě jako první napadla Laetacara curviceps. Ikdyž EBJD je proti normálním kančíkům perleťovým taky menšího vzrůstu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   16.04.2014 10:12 Muž rudolf [4681] Re: vlacek
Tyhle ryby přišly do Evropy ze Singapuru (což ještě neznamená, že zrovna tam byly vyšlechtěny, ale asijský původ je jasný), odkud se exportují jako "Nannacara Neon Blue". V Evropě je šíří Glaser, možná v mezičase už i jiní importéři, tím si nejsem jistý, ale byl to Frank Schäfer, který se u Glasera zabývá focením, popisováním a určováním "zvláštních" ryb, který přišel s tím, že jim to moc Nannacaru nepřipomíná a že by původ hledali spíše někde u Andinoacara pulcher. Ke stejnému závěru došli i akvaristé na diskusních fórech v USA, kam tyhle ryby dorazily zřejmě o pár měsíců dřív než do Evropy, ale je to všechno založené jen na názoru utvořeném podle vzhledu ryby. Mně osobně to taky připomíná víc Andinoacaru než Nannacaru, ale to nic neznamená ;-)
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2014 10:07 Žena Kytka [2146] Re: RAP
Co máš proti šmoulím rybičkám? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 10:01 Muž vlacek [402] Re: RAP
to nejsi sám, koho by to zajímalo. Asi to kromě původních chovatelú nikdo zodpovědně neví. Má to být Aequidens Pulcher, ale jsou mnohem menší a osobně mi spíše připomínají Nannacara anomala. Ovšem jsem v cichlidách naprostý nováček :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 09:48 RAP Re: vlacek
...Electric Blue Akary...
coze Proboha, co to zase je? By mě zajímalo z kterého druhu je to vyšlechtěné. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2014 09:36 Muž vlacek [402] – Posledni nakup
Fotka k příspěvku Po delší době přispívám do tohoto vlákna, jelikož jsem nadšen svými novými spolubydlícími, které jsem v ZOO Braník koupil o víkendu. Electric Blue Akary jsou super! Plavou po celém akvárku, nebojí se, moc se samy mezi sebou neprohání(což se nedá říct o samičkách gold ramek ;-) ), ostatní ryby nechávají na pokoji. Akorát je mi záhadou, kam se poděly všechny krevetky, levatky a okružáci? :-) Barevná kombinace gold ramek a akarek je perfektní. S určením pohlaví akar mám stále potíž, ale připadne mi, že jedno je určitě sameček, dvě snad samičky, takže snad měla slečna při lovení šťastnou ruku, uvidíme ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2014 16:44 Muž půlpy [2131]
rybičky, šneci i krmení přežili potlesk
šneci se hned schovali, čichavci nejdřív plavali jen spolu, ale když jsem šel do práce na odpolední, tak už si to proháněli jednotlivě po celém aqwu, beťák se ještě schovává, ale krmení neodmítl smich
ještě jednou díky,
s pozdravem Půlpy

ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 11:48 Muž půlpy [2131] Re: Danila
Děkuji za info a ve středu na viděnou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 23:16 Muž souky [592] - RostlinyRe: Danila
a neukážete se po dlouhý době u trojek? sem vás viděl tak před rokem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.04.2014 22:16 Žena Danila [4489] - SumciRe: půlpy
půlpy napsal: budou ve středu 9.4. koretry? nebo jaká je šance, že budou?
ahoj

Šance je vysokááááá :-D Počítám, že budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 19:11 Muž půlpy [2131] Re: souky
pokud ses nevšiml, jsem přihlášenej (aspoň doufám, že jsem) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 18:47 Muž souky [592] - RostlinyRe: půlpy
dyť stejně nejedeš na sraz ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 18:31 Muž půlpy [2131]
budou ve středu 9.4. koretry? nebo jaká je šance, že budou?
ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 21:42 Žena Danila [4489] - Sumci
V pondělí 10. března bude ZOO Braník ZAVŘENO.Děkujeme za pochopení. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.02.2014 13:28 S Muž invalida [3881]
Počet neonek atd zaznamenal jen ten co už trošku tuší...ale zájezd akva bylo pro mnohý překvápkem a tudíž zapamatovatelný. To je důležitý stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 12:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RAP
Ale jiste. Myslenku nejlepe vyjadris na extremech, prakticky je to vzdycky neco mezi.
A s tim ze kazde akvarko a i clovek je original, jedine souhlas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2014 12:07 RAP Re: Designer
Ze kdo stoji za to, si to dulezite okolo uz dohleda sam, staci mu inspirace, ze tohle by mohlo byt prima hobby. A Ti ostatni? Ti to udelaji blbe at se jim ukaze a rekne cokoli.
To je trochu černobílé vidění, Jiří. Navíc, jako každé akvárium je originál, tak každý člověk je jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 10:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: invalida
Akvaristika je o tom nejen neco delat, ale vedet co delam a proc to delam, jinak je vysledek jen veci nahody. Neni jen tak nahodou, ze "myslici lide" dokazi celkem snadno rozklicovat co je vylozene spatne i v necem, co neni uplne jejich salek caje, ono mnohdy staci trosku myslet, tak na to mysleme ;-) .

Co jsem tim chtel rict? Ze kdo stoji za to, si to dulezite okolo uz dohleda sam, staci mu inspirace, ze tohle by mohlo byt prima hobby. A Ti ostatni? Ti to udelaji blbe at se jim ukaze a rekne cokoli. Takze vlastne neni ani tak dulezite, o cem to presne bylo, tem kteri za to stoji staci jen ta inspirace, a ta tam v kazdem pripade byla vrchovate.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.02.2014 08:25 S Muž invalida [3881]
Hodně běžnejch lidí dá na to co říkaj v televizi. Buď souhlasej a nebo ne. Málokdo uvažuje o něčem vlastní hlavou...takže bych řek že pořad přínosnej i když s drobnostma. Net má každej a základ v pořadu zazněl. Furt to bylo vo dost lepší než Venca co krade propisky nebo když děda Becher páchá samolibý průpovídky. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.02.2014 09:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
V kazdem pripade je to propagace akvaristiky, a to je vzdycky fajn. Dost lidi s tim zacne a rychle skonci, ale pokud se najde par lidi, ktere to chytne a nauci se to, melo to vyznam. Lide dnes maji minimum zajmu (valna vetsina), svadeji to na uspechanou dobu, ale vetsinou je to spis o tom, ze se vlastne ani o nic nesnazi, nemaji zajem se nic ucit, nic delat, jen prezivaji a rikaji tomu plnohodnotny zivot.

Pokud to aspon jednoho cloveka z neceho takoveho vytrhne, a da mu to jiny smysl byti, potrebu na sobe pracovat (a verim se se nekdo takovy najde), neco vic delat, je uz to samo o sobe vyhra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2014 05:10 amrtin
Tak ono je hodně důležitý,jaký to má ohlasy mezi širší veřejností,než jsme my,tady.Například mě už pár lidí,většinou neakvaristi,nebo jenom naprostí amatéři(v tom horším slova smyslu-koupim akva,naleju tam vodu,plus rovnou ryby a každý měsíc vše vyperu v savu a pračce...) dali např.za pravdu,že se na akvárko nemá šahat,jenom měnit vodu a musí se nechat zajet a né tam hned šoupnout ryby...To je si myslim důležitější poselství takového pořadu,než řešit,jestli neonky do 30l (to jde vždycky napravit).
Takže ten pořad rozhodně smysl měl a má,mě samotnýho až překvapily ohlasy některých lidí X-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 17:23 Muž LiborSprysl [9015]
Konečně jsem inkriminované dílo viděl na FB...no než v akvaristice, je lepší Sváťa Pech teplej v Cestách domů :-)...ale jak Dáša správně nastínila...z h...a se bič plete blbě...Jo v rámci možností dobrý to bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 16:35 radim Re: TomášKučera
ahá
videa jsou super palec hlavně vysvětlení nitrifikace :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.02.2014 16:22 TomášKučera Re: radim
radim napsal:
Ikdyž nechápu, proč v tom 30L akva nakonec plavaly závojnatky smich smich


Jenom na vysvětlení: Ty závojnatky si v prodejní nádrži vybrala jedna zákaznice s tím, že si pro ně přijde druhý den. Tak jsme ji je odložili z nedostatku jiného místa do této právě volné nádržky. Ani jsem při přípravě dalšího dílu nepostřehl, že si je kolega kameraman natočil. smich

Já si myslím, že se to Dáše povedlo moc pěkně palec . A že se občas vloudí drobná chybička (třeba ty závojnatky u nás), tak nad tím bych přihmouřil oko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 15:33 radim Re: Danila
Hlavně tím nechci říct, že jedno je lepší než druhé...prostě tam pánové dostali víc místa, aby vše vysvětlili. X-)
Ikdyž nechápu, proč v tom 30L akva nakonec plavaly závojnatky smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 15:21 Žena doklwnik [347] - HalančíciRe: Priest
Proč by to dělali, přec oni tomu rozumí nejlíp. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 15:19 Muž Priest [325] - Cichlidy
A ono možná stačilo před zveřejněním nebo u stříhání tohoto pořadu přizvat Danilu a nechat se ji k celkovému dojmu vyjádřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2014 14:42 radim Re: doklwnik
ten díl: Zakládáme akvárium, by měl vidět každý začátečník ano spoustě lidí by to tady ve foru ušetřilo čas a nevy :-D myslím tím obě strany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2014 14:05 Žena doklwnik [347] - HalančíciRe: Moucha
Mělníček? :-) www.melnicek.tv

OT: Jsem z Moravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 14:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: doklwnik
OT:on má Mělník televizni stanici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 13:51 Žena doklwnik [347] - Halančíci
Tak křehký ekosystém, který máme doma v akváriích, nelze vměstnat do pár minut v jednom pořadu! Možná by bylo lepší se k tomu veřejně ani nevyjadřovat. V akvaristice platí jedno pravidlo a k němu deset výjimek. V konečné střihací fázi k lidem pustí jen pravidlo. Tečka. Dezinformovanost je snad horší než omezené množství informací. Jasně, diváci si je mohou dohledat - ale taky nemusí. Současná generace je línější a línější.

A že nejsou pořady o akvaristice? Myslím, že Tomáš Kučera se v mělnické televizi má možnost rozpovídat víc, než mohla Danila v ČT. A když regionální TV umožňují sledovat je online, pak je problém kde?

Nic proti reportáži s Danilou, ví, o čem mluví a co má jak být. Jen jí mohlo být jasné, že televize ji do toho bude kecat. A měla si vydupovat miníčko s galaxkama a otíkama. Určitě bychom se na to mrkli raději, než na třicítku s čichavcema a neonkama. :-) Aneb zkomerčněte underground! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   18.02.2014 11:59 Muž michalt [737] - Miniakvária – Kam patří tahle debata
Ahoj. V první řadě, doma se nám ten pořad moc líbil. Danilla a ZOO Braník, dobrá práce. Bylo to inspirativní. Všechny návody z novin a televize bereme doma s rezervou, spíš jako inspiraci. Právě kvůli těm střihačům, režisérům, odborným poradcům a jiným umělcům, kteří rádi "tvoří."

Jak si tak čtu tuhle debatu, napadá mi otázka, jestli je alespoň teoretická šance, aby tyto příspěvky našel a přečetl někdo, kdo je za ten pozměněný smysl pořadu odpovědný. To je jednoznačně televizní štáb. Proč žádná z těchto námitek (snad oprávněných) není na webu ČT v diskusi pod tím pořadem? Tvůrci by měli vědět, že v tom pořadu byly díky "novinářské zkratce" doporučené věci, které nejsou správné, ač můžou chvíli vypadat hezky.

Myslím, že tady zaznělo jasné poselství, že štáb udělal chybu (možná víc). Tady jsme na fóru, kde většina pravidelných uživatelů ví, že v ZOO Braník hlouposti nedoporučují. Já osobně nepochybuji, že Danilla a ZOO Braník obecně udělali na tom pořadu nejlepší práci, jakou mohli. Teď se tady ve vlákně, které jim je věnované, dá bezpečně a docela dlouho dohadovat o tom, jestli je to chyba režiséra, poradce, střihače nebo jeho sestry. Ale to je jejich problém, neměl by to být problém ZOO Braník. Proto by bylo fajn, kdyby podstatná část z této debaty zazněla třeba tady: www.ceskatelevize.cz/…

Tam je šance, že na to narazí někdo kompetentní. Zatím je tam jen jeden dotaz týkající se akvaristiky, a ten se týká "chemie proti tvrdé vodě." Já bych tam napsal sám, ale nemám zkušenosti s neonkami ani s rybami v nevhodně malé nádrži, tak by to bylo jen nějaké papouškování. Ale opravdu mě svědí klávesnice.

Odpusťte mi trochu obecnější OT poznámku: Odkdy žiji v ČR, obecně mám pocit, že se často správné a oprávněné námitky řeší na místech, kde se s nimi nedá nic dělat. Na místech, kde je k nim prostor za cenu nějakého toho konfliktu, je často ticho. Nechci to příliš zobecňovat a stěžovat si, jen takové osobní pozorování.

Taky si můj příspěvek, prosím, nevysvětlujte jako snahu nějak se tady snažit řídit nebo omezovat debatu. To bych si nedovolil. Jen poukazuji na další místo, kde by taky stála zato.

Omlouvám se za dlouhý příspěvek a přeji všem hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2014 10:50 S Muž invalida [3881]
Já stejně trvám na červeným koberci stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 08:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Jednalo se o pořady na ČT, protože komerční televize tohle obvykle nevysílají (pokud se nejedná o specializovaný kanál). Byly to přežblebty z posledních asi pěti let. Tím považuji svou účast v diskusi o televizi za ukončenou a prosím o O.T. posledních tří příspěvků, abych Danile nezabebešoval vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 08:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Hele nevím v které televizi, a nevím konkrétně o jaký pořad šlo...zevšeobecnil jsem to na to, že odborným poradcem je ve většině případů přírodopisných filmů v telce jeden konkrétní člověk, a o jeho znalostech a schopnostech nelze pochybovat. A to že vidím skoro všechno z této branže.
www.ceskatelevize.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 08:27 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Pepan napsal: Rozhodující slovo má režisér, tedy člověk, který dbá na to, aby pořad hezky vypadal, ale to, že díky střihům se v něm objeví kraviny, jej už nezajímá. Navíc do toho mluví celý řada "poradců", kteří klidně tygra nechají pobíhat v Africe, bahenní želvu zařadí mezi obojživelníky a koalu mezi medvědy. Jim nejde o úzký okruh odborné veřejnosti,..
Na tak kategorická tvrzení bych byl trochu opatrnější... no Poradcem režiséra, který mluví do přírodopisných filmů zpravidla nebývá žádný blbý nýmand, který by pustil popisované skutečnosti do vysílání. U převážné většiny filmů vysílaných na ČT, ale i na jiných stanicích, je takovým RNDr. Evžen Kůs a to je setsakra kofr na to, aby koala byla mezi medvědy...Jemu bezpochyby jde o to, aby ani laik nebyl za blba. ;-) ahoj

Ale já jsem si ty případy nevycucal z palce. Tohle skutečně v televizi zaznělo. A vzhledem k tomu, že kamarádka v televizi dělala, tak zákulisí výroby pořadů znám celkem přesně. Ostatně pokud sleduješ přírodopisné pořady, nenajde se jediný, v kterém by takový blábol neexistoval, protože pokud si filmaři vezmou odborného poradce, ten je kovaným odborníkem třeba na problematiku žab, ale protože dost často nemá všeobecný rozhled, plácne nesmysl třeba z oblasti botaniky. 99% diváků si toho nevšimne a zaznamená to třeba jediný rejpal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 08:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Netřeba se zase až tak podceňovat... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 08:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Pepan napsal: Rozhodující slovo má režisér, tedy člověk, který dbá na to, aby pořad hezky vypadal, ale to, že díky střihům se v něm objeví kraviny, jej už nezajímá. Navíc do toho mluví celý řada "poradců", kteří klidně tygra nechají pobíhat v Africe, bahenní želvu zařadí mezi obojživelníky a koalu mezi medvědy. Jim nejde o úzký okruh odborné veřejnosti,..
Na tak kategorická tvrzení bych byl trochu opatrnější... no Poradcem režiséra, který mluví do přírodopisných filmů zpravidla nebývá žádný blbý nýmand, který by pustil popisované skutečnosti do vysílání. U převážné většiny filmů vysílaných na ČT, ale i na jiných stanicích, je takovým RNDr. Evžen Kůs a to je setsakra kofr na to, aby koala byla mezi medvědy...Jemu bezpochyby jde o to, aby ani laik nebyl za blba. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2014 08:09 RAP Re: Moucha
přecejenom jsme bývaly akvaristická velmoc
Právě že bejvalá, navíc to věděli zase jen akvaristi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 07:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pepan
ja to plne chapu, ale za pokus by to možná stálo.... přecejenom jsme bývaly akvaristická velmoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2014 06:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Moucha
Moucha napsal: a nebo začněme bombardovat ČT, že chceme vlastní akvaristickej odbornej pořad...
Ten by se neuživil. I ČT živí sledovanost a tak pětky nějaké "sereblity" jsou pro Českou televizi přínosnější než odborný pořad o akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 81 82

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 236184x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13617-zrizovani-noveho-obchodu-zoo-branik?od=551