Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 20:15 Ef Re: Celsiq
Moc vám děkuji za rady! :-) Začnu tedy s tím jedním Sinkorem (60) a později uvidím, jestli to nerozšířím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2020 15:08 Muž Celsiq [50] Re: Ef
Pro nenáročné ti to asi fungovat bude, budeš ho ovšem muset dát celkem vysoko :) na koberec v tomto případě zapomeň.
Mám sinkory 750 klasiku a měl jsem zapůjčený PAR metr. Světlo mám na klasických plastových nožkách. akva 60cm vysoké, 50cm široké. Ani sinkor 75 a chihiros a601 dohromady (za sebou) nestačí na 50cm šířku. Zajímavé je, že těch cca 50-55cm vodního sloupce dá i sinkor (90% výkon) kolem 90parů (myšleno přímo pod světlem). Jakmile jsem přímo u přední stěny akvária (cca 5cm od světla) hodnota již klesala na nedostatečných 50-60parů.
Já jsem tedy dokoupil ještě do 3 řady zetlight.
Ve tvém případě bych zvedl světlo tak 20-30cm od hladiny a pro nenáročné rostliny ti jedno bude dle mého fungovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 14:23 Muž M0RGAN [120] Re: Ef
Ano, to bude řešení :-) Já šel podobnou cestou. Ale určitě základní bílý Sinkor, pak je ještě o trochu dražší WRB varianta, ale ta pocitově svítí výrazně slaběji. Já je tak používám do kombinace, jeden bílý a jeden WRB na jedno akvárko.
Pocitově by měl to akvárko solidně prosvítit i ten jeden Sinkor 60, nenáročných rostlin je spousta a ani nepotřebujete CO2, jen musíte oželet skoro všechny červené kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 11:57 Muž hadravam [11] Re: vaclav
dík mám akvárko po znovu založení asi 1 měsíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 11:52 Ef Re: M0RGAN
A kdybych prozatím dala jeden Sinkor 60 cm výše nad hladinu a smířila se s méně náročnými rostlinami a později až se mi trochu obnoví finanční rozpočet, přidala druhé světlo a CO2 z tlakové láhve, tak by to mohlo fungovat? Omlouvám se, jestli se ptám na primitivní otázky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 11:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hadravam
Asi by to chtělo trochu aktualizovat prezentaci. Aby vypouštěly přebytečný kyslík musíš rostliny dostat do růstu a musí jich být poměrně hodně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 10:57 Muž hadravam [11] – intenzita osvětlení
Ahoj všem.Prosím mám zvolit intenzitu osvětlení aby rostlinky řetízkovaly nebo ne.Přidávám CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2020 01:00 Muž M0RGAN [120] Re: Ef
Sinkor těch 40 cm sice prosvítí (sám je mám 2 normální a 2 WRB, které svítí vzhledově mnohem slaběji), ale rostliny z kategorie "náročnější" budou chtít asi víc, včetně toho koberce. Hlavně budou určitě chtít přidávání CO2.
Taky mám na akváriích sklo - kvůli odparu. Je potřeba to čistit, jinak se na něm vytvoří vrstva vodního kamene a pak to zbytečně nepropouští tolik světla. Taky myslete na to, že Sinkor svítí jen přímo pod sebe a má malý úhel vyzařování do stran, takže je potřeba ho dát výš nad akvárium, rozhodně ne přímo na krycí sklo. Tak 20 cm nad hladinu aspoň. Nebo je mít na akváriu rovnou dva, pak by to bylo i na ty náročnější kytky (ale pořád to chce přidávat CO2 z tlakové láhve).
Pokud to připevníte těch 20-30 cm nad hladinu a ideálně dáte dva vedle sebe, tak by ty Sinkory 60 stačily :-) Na druhou stranu - pokud je pustíte rovnou naplno bez CO2, tak se akva naplno zazelená, jenže řasou :-) Ze začátku určitě ztlumený přes přiložený ovladač a postupně přidávat intenzitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 00:52 Muž M0RGAN [120] Re: slavko
No tak jak to pojmenovali tady. Některé mají krytí, jiné jsou jen pod mřížkou a píšou u nich otevřené :-)
www.t-led.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 20:49 Ef – Osvětlení pro AQ 98l
Ahoj, prosím o radu, už jsem přečetla vše možné, ale jsem ženská, která technice nerozumí stydim ... budu zakládat AQ 98 l (70x35x40 cm), kdy na akváriu bude krycí sklo, kvůli psím chlupům. Má krycí sklo velký vliv na kvalitu osvětlení? Potom jsem se chtěla zeptat na nějaké tipy osvětlení na akvárko takových rozměrů s tím, že bych chtěla v akvárku mít i nějaké náročnější rostliny popř. nějakou kobercovku. Bohužel jsem finančně omezena, tak jsou koukala po těchto světlech, bylo by to málo?

www.rostlinna-akvaria.cz/…

nebo

www.rostlinna-akvaria.cz/…


Předem děkuji za rady a názory :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2020 20:38 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: M0RGAN
Aj pri PC aj všade índe má byť zdroj stavaný tak, aby zvládol max. spotrebu zariadenia, bodka.

Nie je mi jasné čo myslíte pod pojmom "vnútorné zdroje", predpokladám, že myslíte také nie celkom zatvorené v púzdre. V princípe majú všetky rovnaké črevá, rozdiel býva v zapúzdrení, ktoré ovplyvňuje dve veci: bezpečnosť krytím (IPxy) a chladenie. No a trochu aj vzhľad. Laikom odporúčam použiť zapúzdrené tak, aby dnu nebol žiadny otvor, a teda nemohol tam spadnúť ani len špendlík (a skratovať).

Zároveň však pamätajte, že 125 W nie je málo, 5 A je veľký prúd, a teda bude hriať a zatvorený v kryte bude hriať ešte viac... Dobrý zdroj by na to mal byť stavaný, ale väčšinou to zistíte, až keď kúpite ;-)

Mimochodom, až budete kupovať vodiče k svetlu, dimenzujte ich na max. prúd zdroja...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2020 18:24 Muž jarovo [1695] Re: M0RGAN
Záleží na tom koľko do toho chceš investovať a hlavne kde to budeš mať umiestnené. Z mojich skúseností asi toľko - všetko čo mi svieti nad vodami - cca 90W - som mal prvý zdroj 120W v hliníkovom púzdre IP67. Teplotne na tom bol tak že ešte sa na ňom dala udržať ruka - do roka strelil tranzistor chladený púzdrom. Keďže to mám všetko v skrinke pod AQ kúpil som niečo takéto www.smdledziarovky.sk/… - beží na podstatne menšej teplote už viac ako rok bez problémov.
Niektoré svetla spínam cez TC420, niektoré priamo na plný výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 18:11 Muž M0RGAN [120] Re: slavko
No to já právě taky nevím, proto se ptám tady, ideálně na konkrétní zdroj. A případně jestli je něco špatného na "vnitřních" zdrojích, protože ty jsou výrazně levnější než ty zadeklované jako klasické trafo od notebooku.
U PC se zase říká, že ideální je kupovat zdroj tak, aby typicky běžel kolem 50% zátěže a ve špičkách tak 80%, ale tam se do výkonu zdroje sčítají všechny větve dohromady, takže když tady je jenom jeden výstup, tak to bude asi jinak. Maximální příkon by tady měl být těch 125W (v poledne), chci nastavit ten TC420 tak, aby se postupně rozednívalo a postupně stmívalo, jestli se mi to podaří, takže by neměla být taková zátěž při zapnutí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2020 15:54 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: M0RGAN
Uvažujete správne, je potrebný zdroj s výkonom > 125 W. Nejaká rezerva iste neuškodí, ale jej veľkosť je otázna. Voľba rezervy ovplyňuje výslednú účinnosť zdroja a každého zdroja sa to líši, ale vo všeobecnosti dosahujú zdroje max. účinnosť pri záťaži okolo 90% maxima. Pod 70% záťaže je zvyčajne výrazne nižšia ako udávaná...

V neposlednom rade treba pri rezerve brať do úvahy aj štartovací prúd záťaže, ale myslím, hoci parametre tohoto svetla nepoznám, že v tomto prípade ho možno zanedbať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 00:05 Muž M0RGAN [120] – Zdroj pro 4x Sinkor?
Ahoj.
Jaký bych si měl pořídit zdroj pro 4x Sinkor (2x105 + 90 + 75)? Celkem mají 125W (24V/5,2A) příkon při plném svícení, takže počítám tak 200W zdroj, ať je nějaká rezerva. Chci to připojit všechno přes TC420. Ještě budu koumat, co s káblíky, ale na to snad nějak přijdu. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 23:19 Angel123 Re: _ucx_
Rostlinky spíše tuholiste například velisneria atak do nádrže přijdou cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 08:59 Muž Jason [200] Re: Angel123
Doporucuji si tady projit prezentace nadrzi - zalezi na tom co budes mit za nadrz. Nekdo ma na takove nadrzi treba 40W, nekdo 500W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 08:09 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Angel123
Máš to hluboké, takže to chce silnější osvětlení, zvažoval bych 5x 30 - 3x 50 W. Ale záleží taky na tom, co tam chceš mít za rostliny a jak to má celkově působit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 23:13 Angel123 – Dotaz
Ahoj měl bych dotaz mám akva. D150 š40v.70 přemýšlím nad osvětlením Led reflektor akorát mám dilema kolik w50 dát tam 2 mě přijde silné dík za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 18:34 Žena Dinecek [205] Re: Dušan5555
Mně by to taky zajímalo, uvažuji o něm nad své 60 litrové akvárko. Má ho tady někdo, prosím? Na rostlinna-akvaria jsou recenze, ale přece jen bych ráda zkušenosti od akvaristů zde ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2020 18:28 Muž daren [408] Re: Dušan5555
Jak se ti bude jevit barevne podani svetla je dost subjektivni, navic oko si zvykne na leccos. Poznat je to zejmena pokud to mas proti cemu porovnat, na netu je toho pomerne dost, namatkou treba srovnani ruznych chihirosu, kde je trochu videt, o co se hraje:

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 11:02 Dušan5555
Tí čo máte Chihiros WRGB www.rostlinna-akvaria.cz/…, tak ako ste s týmto svetlom spokojný? Ako Vám pod ním rastú rastlinky a ako sú vyfarbené? Je toto svetlo aj pre najnáročnejšie rastlinky? Podanie farieb je aké?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2020 19:17 Muž Roger [1873] Re: Poweres
Jj, mám lfl asi rok a půl a šlapají dobře, ta modrobílá je pěkná, ale co mě udivilo tak bílá je mnohem barevně hezčí než bílá od Sinkor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 19:04 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Roger
Moc děkuju. .
Vezmu ty modré. ..nanayky na sobe červenou stejne radnou nemají. ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 18:46 Muž Roger [1873] Re: Poweres
Ono asi i záleží na barvě ryb, mám tyto světla obě, bílé v Kalimantanu a modro bílé v To vymyslím, obě jsou v pohodě, dříve když jsem měl bílý Sinkor tak bylo vše bledý, ryby i kytky, ale pod tímto světlem jsou barvy mnohem lepší, přikláním se více k modrobílé. Teď mám v NoName Sinkor wrb a barvy na pohled jsou super jak na kytkách tak na rybách. Dal jsem ho ma zkoušku do Malý bazén na Myanmarské Danie a panečku, ty svítili nádherně, až jsem si řekl že to origo světlo asi vyměním :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 18:28 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Olin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Bud to je modro bila
Nebo modro bila a navíc červena
Tak nevím jestli pod tou červenou nebudou ryby vypadat lip
Edit: I když nanayky by možná lépe vynikly pod modrou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 18:22 Olin Re: Poweres
Kup Modro bíle. Aspoň u mě funguje modrá lépe. Samozřejmě ideal je kombinace jak modré, tak červené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 18:15 Muž Poweres [59] - Živorodky
Poprosím Vás. Má někdo zkušenost? Pod kterym z těchto dvou led lépe vyniknou ryby.kytky neresim. Jen čiště rybky
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Nebo
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 17:58 Muž daren [408] Re: Poweres
Z ciste fyzikalniho pohledu na vec - jakou barvu chces videt, takovou barvou musis svitit.

Takze napr. na zlutou rybu zlutym svetlem - treba. Ovsem jiste tusis, ze to ma hacek - asi nechces, aby vsechno ostatni bylo zlute :)

Cili potrebujes i ostatni barvy, aby vysledne svetlo bylo 'bile', resp. aby si oko myslelo, ze je bile. Na to potrebujes popichnout vsechny 3 typy cipku v oku (RGB). Takze ke zlutemu svetlu, ktere drazi cipky RG potrebujes prihodit jeste modrou barvu, abys polechtal B.

Vysledne svetlo by asi bylo bile, ale krome zlutych a modrych objektu by ostatni vypadaly dost mdle...

Cili jak to chapu ja (a nejsem na to nejaky odbornik :) - pokud zafixujes intenzitu osvetleni, a chces zvyraznit nektere konkretni barvy, musis ve svetelnem spektru ty co te zajimaji vytahnout a ty co te nezajimaji ubrat. Bude to neco za neco...

PS: Nevylucuji, ze na rybach jsou barevne pigmenty, ktere pohlti nejakou barvu, a vyzari jinou, tim by se predchozi malounko komplikovalo. Pak by mohly byt zajimave i nejake UV. On me nekdo doplni, az si prestane trhat vlasy z hlavy :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 17:20 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Afc1886
Krmim kvalitním krmivem. Potřeboval bych nanayky trochu líp nasvitit. Jestli bude dobre pořídit ledku bílo modrou...
EDIT- Právě že v prodejnach. ..Na burzách je to krása. Pak je Dáš doma do akva a zadna sláva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 17:18 R Muž afc1886 [14685] Re: Poweres
Na vybarvení rybek potřebuješ hlavně kvalitní potravu než osvětlení, ale zase je pravda, že modrá neonka vynikne pod jiným světlem lépe, než třeba červená plata pod tím samým osvětlením. Dobře to jde vidět někdy na akvaburzách jak mají osvětlené nádrže k podpoře vybarvení rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 16:46 Muž Poweres [59] - Živorodky
Poprosím. ..jake osvětlení pořídit na vybarvení rybek v akva?popř. Odkaz
Dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 22:53 Olin Re: vaclav
Třeba, každopádně tak je to psané ve specifikacích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2019 22:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Olin
Třeba jen tolik nelžou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 21:25 Olin Re: Smetany
Mají poloviční životnost než dnešní moderní akvarijní led osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 21:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Tak tráva pod tím zřejmě poroste dobře, tohle mají vychytané. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2019 19:59 Muž Smetany [1226]
Zeptám se na názor ostatních na toto světlo pro rostlinné akvárium? www.bestgrow.cz/…
Počítám s tím že by žárovek bylo víc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.12.2019 14:19 Veverca Re: vaclav
Tak jsem to spravila!..Děkuji!! ☺
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2019 12:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Veverca
Jestli se ti to podaří rozebrat tak to jde připojit znovu. Pokud ne tak odizolovat a spájet a přetáhnout smršťovací bužírkou. Nejlepší sehnat někoho kdo to umí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 11:34 Veverca
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den.
Osmáci mi dnes rozkousali drát od světla.
Mám akvarijní kryt DIVERSA. (Nemám žádné náhradní osvětlení.) Půjde to nějak opravit???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 08:27 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Lister
Na aliexpress-e predávajú držiaky, napr. www.aliexpress.com/… vyzerajú dobre a možno bude nejaký pasovať...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 05:12 Muž nekdo [355] Re: Lister
no a nebylo by jednodušší nechat ohnout 2x nerez trubičku do oblouku, na spodek nechat přivařit L, aby se to opřelo celé o akvárium (případně U - dle možností akvária), vzadu navařit také L, aby to bylo spojené a nemuselo se to přiznávat někde v prostoru) a v požadované výšce světla prostě dát zase trubičku a na tu světlo "posadit" ? tvar to udrží, nebude to nějak vehementně tlustá a těžká konstrukce , bude to sedět na akváriu na míru a bude to celkem normálně vypadat (subjektivní záležitost). Nevýhodou bude nemožnost to do budoucna rozšířit a nemožnost nastavení výšky světla dodatečně

nebo udělat ten základ pro spodek stejný (kvůli pevnosti konstrukce) a pak "jen" z boku tyčku nahoru s ramínkem (šibenici) a na tu pověsit to světlo jako závěs - dalo by se regulovat výškou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2019 08:54 Muž Lister [169] Re: afc1886 a ctibum
Díky pánové díky.

Tohle vypadá parádně.

Díval jsem se na to světlo včera pořádně a ještě mě napadlo, že bych použil ty základny z držáku Chihiros a originální dráty nahradil nerez dráty na zaplétaní cyklistických kol a nejak jenke světlu připevnil bodově.

Moje představa je taková, že ten spodek se dá k hraně akvária nějak přitáhnout, aby tam byl jistěji uchycený? Originální držáky jsou jednak nízké a navíc s nima pořád bojuju při sundávání kryciho skla.

Ale ty 3D tisky vypadají fakt dobře a když se zvolí vhodná šířka spodního uchycení dle šíře skla, tak by to mohlo i dobře držet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2019 06:37 R Muž ctibum [6920] Re: michalt, lister
Koukněte tady rybicky.net/forum/18925
Kluci jsou tam šikovní a ochotní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2019 06:35 R Muž afc1886 [14685] Re: Lister
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2019 03:18 Muž Xif [336] Re: Lister
Než sem udělal kryt na akvarium, tak sem uvažoval nad něčím takovým.
Z pvc trubek, jen jiná konstrukce.


www.youtube.com/…

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…

Ale na tak malém akvariu, to asi nebude ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2019 02:08 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Lister
Napadá mi plexisklo a nějak si z něj ty úchyty celé vymodelovat.Já si teď takovým slimačím tempem navrhuji vlastní osvětlovací rampu stojící na hraně akvária a nejsnadnější se mi zatím jeví udělat to z plexiskla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2019 00:45 Muž Lister [169] – Sinkor WRB - vyšší držáky na akvarium
Když se tu řeší to uchycení, přemyšlím jak uchytit světlo Sinkor WRB 45cm trochu výš nad akvarium než pomocí originálních držáků.

Mám 45cm akva a to světlo je asi tak o 1cm delší než akvarium. Napadlo mne koupit držáky pro Chihiros a nějak ty kovové nožky na světlo přilepit - asi silikonem, jen bych asi musel lepit ke spodní straně, protože to světlo je prostě o fous delší než akvarium -a to asi nebude vypadat moc elegantně.

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Nenapadá někoho nějaké jiné elegantní řešení? Světlo potřebuju dostat tak 10cm nad hranu akvária. Zavěšení ze stropu bohužel nepřipadá v úvahu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 20:03 trichopter – osvetlenie.
Zdravým, v podpise mám foto mojho akva.CHcem sa opýtať na optimálne svetlo vyrobené doma:Teraz mám dva pásy studená LEd 9,9W po jednom metri + jeden meter teplá biela14,4w.Nejak sa mi nezdá či je to dosť,Vedel by niekto poradiť? Občas zapájam led v práci tak mám k tomu prístup , .Na 220 litorvé akva s hlbou 60cm,voda 50cm by to malo stačiť?AKe led objednať? chcem si svetlo urobiť sám a prísť na to ako by to bolo najlepšie.Dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 21:36 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: _ucx_
Promiň, ale chtěl levné flexibilní řešení.
Ještě jsem našel toto akvaristické řešení, ale stejně je to při jeho délce na 2ks...
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Cenově to prostě už nevychází o moc líp než proti uceleným řešením...tedy já bych si asi radši připlatil.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 89

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 108113x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3565?od=401