Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 74 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 21:43 Muž hf [54] Re: shedlo
Jako jestli chceš utratit za pořádné světlo, tak pak jedině www.giesemann.de

:P

(já mám Reflexx T5 Sunrise, 4x55w)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 16:33 Žena shedlo [0] Re: Silent
supr, díky moc za názor.. ještě by to chtělo ta světla vidět naživo, když už mi to bude viset v obýváku:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 16:23 R Muž Silent [5949] Re: shedlo
S délkou osvětlení 122cm už by to šlo. Zbývalo by cca 40cm z každé strany kam nebude přímo dopadat světlo, takže by se tomu muselo uzpůsobit osázení nádrže. Co se výkonu týče, tak se počítá na hrubý objem akvária, ale u takto velkých nádrží pravidlo 0,5W na litr není až tak směrodatné. Myslím, že potencionálních 516 Wattů na 900 litrů je naprosto dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 16:16 Žena shedlo [0] Re: Silent
s tou šířkou máš pravdu.. ta první Tebou navrhnovaná verze se mi zdá fakt hodně watů.. co BLAU Lumina Plus 4 x 54W T5 + 2 x 150W HQI? 122 délka.. i když světlo pověsím výš, v rozptylu světla do stran to nepomůže?

a co se týče počítání watáže-mám poměr počítat spíš na 750 litrů, což je zhruba čistě voda nebo na 900 l, což je obsah prázdného akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 15:09 R Muž Silent [5949] Re: shedlo
Pokud to má být na těch 900 litrů tak 70ti wattové výbojky nestačí. BLAU Lumina Plus jsou velmi dobrá světla, ale mám pocit, že tebou navrhované bude krátké a neosvětlí celý prostor. Lepší by byl typ BLAU Lumina Plus 4 x 80W T5 + 3 x 150W HQI, nebo použít 3x BLAU Lumina Nano 150W HQI. Zářivky není třeba použít, protože výbojky poskytují celé spektrum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 13:39 Žena shedlo [0]
co říkáte na tohle světlo? shop.rataj-spk.cz/…

hlavně mne zajímá varianta: BLAU Lumina Plus 4 x 39W T5 + 2 x 150W HQI
S tím že většinu doby bych nechala svítit T5 a jednu výbojku, přes poledne by tak dvě tři hodiny výbojky svítily obě.

Když počítám watáž u výbojek, měla bych taky zachovat poměr 0,5 minimálně, nebo u výbojek mám poměr snížit? Dnes mi pán v akvaristice říkal, že výbojky mají silnější světlo a nemůžu to počítat stejně jako u zářivek, je to pravda nebo ne?

resp. je mi jasné, že výbojky mají větší svítivost, ale jak moc mám ten poměr watáže a vody u nich snížit? Týpek mi radil, že stačí výbojky 2x70w... což mi přišlo zas moc málo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 18:28 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lubomír
Chápu :-)

Taky mám ve stojanu jen tělesa bez krytí. Je to OK, ale bacha při napouštění vody hadicí, ta se dokáže smeknout přesně na objímku zářivky potlesk ,ale to je snad jediné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 18:08 Lubomír – RE: Maza
Fotka k příspěvku Dlhšie rozvody z osvetlenia sa spraviť nedajú. Proste prívodný kábel je dlhý iba cca 25 cm(je useknutý - viď obrázok). Originál celé prívodné káble na stránke žiaľ nie sú (možno že som slepý, možno blbý a možno aj aj :-D ) Preto tie flexo šnúry ... A tie prepojovacie káble mám, ibaže sú akosi krátke (17 cm) - keď ich ohnem, aby boli svetlá vedľa seba, tak rozostup medzi svetlami nebude ani 5 cm :-O Svetlá by tak boli uprostred akva a ja ich chcem roztiahnuť rovnomerne po celej šírke (40 cm). Ešte je možné dostať 40 cm káble, ale tie už sú moc dlhé ...

ALE !

Zapol som funkciu mozgu "premýšľanie" :-D a už som to vymyslel - spoje budú nakoniec mimo krytu ;-)
A s tým krytím IP 20 - áno viem ... Ale budem mať krycie sklá + kryt vzadu nebude mať dosku (jednak tá vlhkosť a jednak teplo) + do krytu pripevním ventilátor + svetlá hodlám zaizolovať silikónom. Filter v akvu nebude, takže prskanie vody sa nebude konať - iba ak ryby, ale budú krycie sklá, takže by to malo byť v poho ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 23:00 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Maza
Takže ještě jedna oprava:

prostudoval jsem si ty tělesa, ta Flexo šnůra do tělesa přímo připojit nepůjde :-(
Pak bych obě ty krátké přívodní šnůry připojil do něčeho takového:

eshop.stavtesnami.cz/…

a teprve odsud bych vedl tu Flexo. Takové krabičky mají krytí IP67 a nevadí teda, když na ně nastříkáš vodu. Ale co tu řešíme, když samotná tělesa mají IP20 :-( , což znamená že jsou proti vodě nechráněná - odkaz např zde cs.wikipedia.org/…

:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 22:46 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Pepa.S napsal: Pokud nemáte nějaký jiný důvod nechávat připojen takto krátký přívodní vodič k osvětlovacímu tělesu, určitě bych tento přívod vyměnil za nový v odpovídající délce.

Určitě ! palec

To: Lubomír
Udělej delší rozvody z osvětlení a případné napojení nech mimo. A nebo, nejde tu Flexo šnůru připojit přímo do osvětlení a případné prodloužení k zásuvce nechat na "tovární" prodlužovačce? To by bylo asi nejbezpečnější a revizákům by se to asi líbilo nejvíc. Jestli jse koupil ty www.e-light.cz/… , můžeš je propojit mezi sebou dodaným propojovacím kabelem a jen z jednoho vyvést tu Flexo šnůru. A nezapomeň poctivě připojit zemnění (žluto-zelený vodič).

Edit: omlouvám se, propojovací kabel dodávají "na vyžádání". Ale asi by to stálo zato.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 22:15 Muž Pepa.S [0] - Cichlidy – Re: Lubomír
Pokud nemáte nějaký jiný důvod nechávat připojen takto krátký přívodní vodič k osvětlovacímu tělesu, určitě bych tento přívod vyměnil za nový v odpovídající délce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 22:13 Lubomír – RE: Maza & j0hny
Už rozumiem: čokoláda = svorkovnica :)
Takže ... kľudne môžem jednotlivé vodiče zospájkovať a zataviť bužírkou. Keďže sa spoje nevyhnú vlhku, tak celé by som to ešte omotal izolačnou páskou a zatrel silikónom - môže byť ?
Inak - vďaka za rady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 21:54 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Lubomír napsal: jj ... pre názornosť:

830 - <a href="http://saurama.aqua-web.org/pages/08_Philips830.htm" target="_blank" rel="nofollow">http://saurama.aqua-web.org/pages/08_Philips830.htm</a>
840 - <a href="http://saurama.aqua-web.org/pages/07_Philips840.htm" target="_blank" rel="nofollow">http://saurama.aqua-web.org/pages/07_Philips840.htm</a>
865 tam nie je - svieti ale bielym svetlom


Je tam 965, pro představu to stačí:

saurama.aqua-web.org/…

Světlo z 865 mám nejradši, ale toje velmi subjektivní. Diskusí o tom je tu přehršle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 21:39 Žena Linduš [166] – Re: Lubomír
díksuper, díky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 21:23 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
j0hny napsal: To je uplne jedno jaky hruby kabel na to das, je to maly prikon.
A jak to chces spojit ? ja by som to zospajkoval, natrel na spoj kvapkou tmelu a zatavil zmrstovacou buzirkou.
Edit: :-D neskoro


S tím tmelem ( předpokládám silikon) dobrá připomínka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 21:19 Muž j0hny [86]
To je uplne jedno jaky hruby kabel na to das, je to maly prikon.
A jak to chces spojit ? ja by som to zospajkoval, natrel na spoj kvapkou tmelu a zatavil zmrstovacou buzirkou.
Edit: :-D neskoro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 21:14 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lubomír
Při tvojí aplikaci vůbec nezáleží na průřezu ve spoji. Jen je třeba dodržet správný průřez pro plánované proudové zatížení - u tebe OK.
Flexo šňůry mají na konci nalisované dutinky, takže klidně čokoládka a do instalační krabičky.Když použiješ kabely z plné mědi (třeba CyKy), nemusíš konce nijak upravovat. Když použiješ licnu (móc drátků spletených do jednoho drátu, jako u té Flexo šňůry), musíš konce buď opatřit dutinkou, nebo zpevnit cínem - ne pocínovat, ale udělat ten konec opravdu tvrdý, aby se dal dotáhnout šroubek čokolády.
Pokud by ti vadil i přechodový odpor na čokoládě nebo možnost oxidace či vymačkání spoje po čase, můžeš kabely spájet a izolovat třeba smršťovací bužírkou (pořádně !). Ale stejně raději spoj umístit mimo vlhkost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 21:08 Lubomír – RE: souky
Sorry ... ale nechápem ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 20:56 Muž souky [592] - Rostliny
spoj to čokoládou a dej to někam kde neni vlhkost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 20:28 Lubomír
Pred chvíľou som dostal odkaz od jedného známeho, že spájať dva káble rôzneho priemeru je "nezmysel" - v mieste spoja vraj vznikne odpor, bude sa to páliť a zhorší to vlastnosti oboch káblov. Dva druhy priemerov sú vraj zbytočná komplikácia ...
Sakra - a ja už som káble objednal :-(
Prosím - môže sa k tomu vyjadriť niekto, kto sa v elektrine vyzná ? Bude to ozaj problém, alebo tie dva priemery môžem kľudne spojiť a mať pritom "kľudný spánok" ? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 19:46 Lubomír – RE: Linduš
jj ... pre názornosť:

830 - saurama.aqua-web.org/…
840 - saurama.aqua-web.org/…
865 tam nie je - svieti ale bielym svetlom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 18:11 Žena Linduš [166]
teď to mám šíleně žluté a moc se mi to nelíbí. půjdou tam tři do jednoho akvárka, do druhého jedna. takže 830 je nažloutlá? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 14:59 Muž kortezhugo [983] – Re: Linduš
no zalezi kolko trubic tam vies dat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 14:38 Lubomír – RE: Linduš
No - tiež som žiadal o radu, ale nedostal som ju ...
V podstate s týmito žiarivkami nič "neskazíš". Ako je uvedené v niektorých z ďalších diskusií o svetlách, ide hlavne o to, aká farebná teplota svetla Ti bude viac vyhovovať. Ja som kúpil 3 x 865 (denná biela). 830 je teple biela a 840 zase studená biela - výber je na Tebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 13:48 Žena Linduš [166] – taky prosím o radu
mám na výběr zářivky 860, 840, 830 jaké nakombinovat na nejlepší vysvícení červených echinodorů, modrých rybek a žlutých krevetek? nejdůležitější jsou asi rostliny všeobecně...
a do akvárka s jednou zářivkou, která by byla tak nějak nejvhodnější (spíš tedy taky pro rostliny)?
předem díky, mám v tom zmatek stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 23:43 Muž karelpavel [18] – Re: Lubomír
absolutně bez problému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 21:02 Lubomír
Takže - svetlá sú doma. Ibaže ...
Zdrojový kábel je iba 20 cm dlhý (je useknutý) a tak bude treba kábel s vidlicou dokúpiť.
Prierez pôvodného je 3x0,75 mm ... Myslíte, že by šlo na to napojiť kábel s prierezom 3x1 mm ?
Konkrétne: www.elektro-paloucek.cz/…
hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 22:52 Muž j0hny [86]
Ten tyris predradnik si treba vybrat na aky vykon ma byt. Plosaky su v nich predpokladam rovnake, ine su len hodnoty klucovych suciastok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 22:44 Muž Ebi Winter [5] - Živorodky – Re: Fredy
No nevim.Jedna vec je jista.Rozhodne je lepsi si dat T5 nez T8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 20:15 Lubomír
Ešte riešim, akú farbu žiariviek zvoliť ...
V práci mi nad hlavou svietia dve 865-ky a farba svetla mi absolútne vyhovuje. Bude rastlinám vyhovovať viac 3 x 865 alebo radšej 2 x 865 a 1 x 840 ?

@ Fredy - niet nad pokojný spánok, aj keď aqo nie je hneď za hlavou :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 21:26 Fredy – Re: Lubomír
Druhé akvárko mám 100x45x45 8mm a bylo bez příčného vystužení /pouze podélné/. Pro jistotu, protože ho mám za hlavou jsem si nechal uříznout tuto příčnou výstuhu a přilepil ji tam. Bylo to za pár kaček a jsem klidnější :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 20:21 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lubomír
podelne staci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 19:51 Muž Uli [17] – Re: Lubomír
Já mám koupené na 64L akvarium 3x24W T5 od poláka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 19:10 Lubomír
Ešte jedna otázka - na akvo 120x40x40, sklo 8 mm stačia pozdĺžne výstuhy, alebo by to chcelo aj priečne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 15:46 Lubomír
Prechádzam diskusie dookola a hľadám ... Našiel som toto: FranzFritz píše v jednej diskusii:
"Na lepení i těsnění jsem použil sanitární silikon. Po pořádném vytvrzení je netoxický, vydrží i vysoké teploty, nerozpouští se."
Snáď by to predsa len šlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 15:26 Muž Sewer [99]
Asi jo, nevim, jestli silikon neměkně vlivem vyšších teplot.

Já když jsem ten kryt dělal, tak jsem si tam tělesa "heftnul" tavnou pistolí, abych je snadněji přišrouboval a pak sem zjistil, že došli šroubky. No, "do zejtra to přece vydrží, ne? Dyť to drží jak čert..." A po chvíli svícení BUM! Ještě že mám silné krycí sklo a nerozbilo se hmm
Nedovedu si to představit, kdyby mi to propadlo do vody coze ...spíš si to nechci představovat :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 15:22 Lubomír
Mám pocit, že tu niekto v diskusiách riešil "izoláciu" silikónom (už ale neviem kde ). Dalo by sa ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 14:41 Fredy
Já koupil na akvárko 120x40x60 2ks tohohle www.svitidla-osvetleni-elektro.cz/… a od té doby se mi rostliny zbláznily. Je sice pravda, že délka zářivek je stejná jako kryt, ale ten jsem malinko poupravil a bylo. Z toho, že nejsou vodotěsné strach nemám, na akvárku jsou krycí skla a vlhkost se odvádí tou úpravou na krytu docela dobře ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 14:13 Muž Sewer [99]
Já ti jen doporučím, že pokud nepoužiješ vodě odolné patice, tak bych překryl zářivky ještě nějakým plexi, sice použiješ krycí sklo, ale i tak tam bude dost vysoká vlhkost, takže by to mohlo udělat nějakou neplechu.

Ke zbytku ti bohužel nemůžu poradit nic. Já jsem si kryt dělal tak, že jsem do něj namontoval dvě samostatná zářivková tělesa, jako se dávají do kuchyňských linek. Ty jsou celé v plastovém obalu a mají plexi kryt, takže se nebojím, když mám ještě krycí sklo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 14:12 Muž jiřík [0] – Re: Lubomír
Zdravím, já jsem zvolil zlatou střední cestu. Koupil jsem ty svítidla fisb 28W, vykuchal z nich předřadníky, přikoupil na aukru "vodotěsné" patice od poláka a všechno propojil. Teď mám předřadníky mimo kryt a patice jsou taky v pohodě. Akva mám 120x45x50 a světla dost (pro nároky mých rostlin stačí). Jako výhodu vydím i to, že se zářivky bez problémů vejdou do krytu, který má venkovní délku stejně jako akva 120cm. ;-) Ale možností je spousta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 13:46 Lubomír – Potrebujem poradiť ohľadom osvetlenia
Zdravím.

Chcem kúpiť aqo (120x40x40) a riešim osvetlenie ... Chcem rastlinné low-tech akvarko. Čistý objem mi zhruba vychádza na nejakých 140 l, takže to chce výkon okolo 80 W. Najlepšie to bude riešiť 3 x 28 W žiarivkami. Ale ... kupovať jednotlive príslušenstvo alebo už hotové svetlo ?
Asi by som zvolil EP - www.tyris.cz/… , no zdá sa mi "divný". Je tam síce napísané, že rozsvieti 3 trubice od 3x 18 do 3x 36W, ale dole pod tým je zas napísané: voľba: 3 x 18W / 3 x 36W. Tak teraz nechápem - to mám na výber len z tých dvoch možností ?
Na druhej strane ... srť sa s tým všetkým (aj tak elektrike nerozumiem :-) )... nebude lepšie kúpiť hotové svetlá ?
Rozmýšľam nad týmito: www.e-light.cz/…
Ale zase je tu to ale ... Nemajú vode odolné pätice. Krycie sklo však budem mať tak či tak, takže - dali by sa prípadne použiť (do krytu) ? Má s týmito svetlami niekto skúsenosť ?
Vďaka za každú radu palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 16:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: TomasOxx
Díky za upřesnění.
2*39 s dobrým reflektorem není na 250 l zase tak málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 16:36 Muž O.Tom [439] – Re: Sid
osvetleni je home made a trubice jsou ulozeny v reflektoru ze zrcadlove lesteneho nerezu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 16:16 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: TomasOxx
...Vyuzivaji tedy rostliny predevsim modre spektrum a rasy cervene?...
Nemyslím si.
Váš problém může být v tom, že jste rostliny "nakopl" světlem, ale neuspokojil jejich ostatní požadavky, pravděpodobně co se dostatku živin týče.
Řasy jako méně náročné organismy takovou situaci vytěžily.
Máte nad zářivkami reflektory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 10:11 Muž O.Tom [439]
alchymie osvetleni ... jsem ztoho v pasti :)
Ahoj, mam akvarium s nejakymi 250 litry.
Puvodne jsem si poridil osvetleni v kombinaci 2x 21W Sylvania 840/865.
Darilo se na svetlo nenarocnym rostlinam jako je bolbitus a anubias, avsak stonkovkam uz moc ne.
Poridil jsem tedy silnejsi osvetleni 2x 39W a pouzil jsem zde tolik opevovanou kombinaci OSRAM 830/840.
Z pocatku to vypadalo, ze se bude stonkovkam darit, ale za cas naposto vsechno v akvariu zarostlo rasou.
Proc ? vzdyt obe reseni jsou stale pod doporucenou hodnotou 0,5W/l.
Zacal jsem tedy zkoumat barevna spektra a porovnavat je se specialkami.
Mnou nalezene specialky maji vysoky podil modre (az fialove) , lehce zelene a pak cervenou.
Ona OSRAMacka kombinace 840/830 ma nejvetsi podil v cervene, pak zelenou a velice malo modre.
Sylvania ma pomerne vyrovnane casti modre, zelene, cervene.
Je tedy mozne, ze puvodni kombinace 2x 21W Sylvania s pouhymi 0,17W/l je vhodnejsi nez silnejsi OSRAMacka s mizernym podilem v modrem spektru ?
Vyuzivaji tedy rostliny predevsim modre spektrum a rasy cervene ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 18:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Saty
www.e-light.cz/… tady máš 954, taky denní bílá, jen trochu teplejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 14:39 Saty
Zdravím, chci se zeptat kde kupujete zářivky T8 - 15W v odstínu 965 a ten samý odstín ale pro zářivku T5 - 24W. Nejlépe nějaký eshop, na žádnem se mi nepodařily tyto odstíny sehnat.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 19:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Magdala
da se to resit i tahle maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…

a pokud jsi pri penezich tak muzes zainvestovat do neceho takoveho www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 19:33 Magdala – Re: Moucha
Díky moc za tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 19:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Magdala
treba stolni lampicku, kuchynsky svetlo, nabytkovy svetlo, ci si udelat kryt a dat tam usporku do normalni objimky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [74] ...... 89

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 108112x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3565?od=3651