Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 19:04 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: KarlosS
nemá, trubice jsou volitelné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 18:59 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: acik
ale nemá barevné spektrum pro mořská akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 18:48 Muž acik [416] Re: NěMa
a nejenže vypadá,ale i svítí luxusně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 14:07 Muž NěMa [1] - ČtverzubciRe: MichoCZ
No zatím jsem akvárium neobjednal ale ale říkal jsem si že výška 60 cm bude lepší i když u rozměru 100 x 40 bývá častější 50 cm. Tak nevím???Osvětlení ATI vypadá luxusně děkuji za typy.Je teda co ty výbojky nebo ledky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 13:38 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj
prosim, muzete mi nekdo poradit, znicehonic mi prestala svitit rampa. zrovna jsem cistila akvarko, a najednou to vyplo. zkousela jsem nekolikrat vytahnout ze zastrcky a vysledek zadny, proste to odeslo.
tak nevim, muze to byt jen zarivkou nebo celkove se to nejak podelalo? mam to zhruba pul roku...

nevite jak nouzove koupit svetlo, jestli treba nejake ty halogenove lampy (dve tri) a jestli se daji polozit na kryci sklo dokud bych nevymyslela nejake upevneni? prosim poradte, nemuzu nechat takhle akva bez svetla, fakt nevim, co s tim, jestli treba tam kapla voda a ono to prestalo svitit, je toto mozne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 18:48 Muž Burik [727] - AquascapingRe: NěMa
Já bych volil HQI výbojky..ale to se asi do 10K nevlezeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 18:41 Muž acik [416] Re: NooBob
ti je mají je o něco dražší,pepinuv utes je ma levnejsi a perfektní přístup

NooBob napsal: ATI mají například tady www.marinestar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 18:35 Muž acik [416]
já mám ATI a jsem naprosto spokojený :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 17:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kamilstrom
já vím, můj Giesemann to taky umí, používal jsem to asi 8 měsíců a zjistil, že je to k ničemu (aspoň pro mne), ale někdo to třeba využije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2013 17:41 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: grunda
Jsou drahe vsude na svete,reseni svetla zmenou vysky zaveseni je to nejmensi,ale nastavovani plynule sily osvitu,treba vychod a zapad slunce,nebo nastaveni sily(%)osvetleni podle toho jak ti nabiha CO2 a mit midday burst s plnym CO2 apod.to uz je z dimmerem uplne jina prace. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 17:36 Muž PedroRabiaSorda [83]
ATI mají například tady www.marinestar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 16:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kamilstrom
ty jsou v Čechách nechutně drahé, stačí klasika a pohrát si s výškou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 16:42 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: grunda
ATI je dobra volba(i kdyz maji cas od casu taky problemy) a kdyz uz jit do ATI tak jedine do dimmable verze,usetri si hodne problemu pozdeji z resenim intenzity svetla! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 16:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: NěMa
kup světlo od ATI - má ho acik: rybicky.net/nadrze/18028 řekne ti kde ho koupil, myslím že to byl pepinův útes, nebo tak nějak
a ještě ti zůstane na bublifuk :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 13:50 Muž visek [75] - Tetry
mam akvarko 120x50x40.koupil jsem original kryt.jsou tam 2 zarivky 80 cm a 2x30 v.uvazuji na led zarivkama.zkusil to nekdo?dik ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 13:19 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: NěMa
Máš docela slušný rozpočet. Za takové prachy si tu kdekdo staví celé akva se vším všudy. Určitě by tam šla zavěsit nějaká rampa třeba na lankách od stropu. Mohlo by se eventuelně jednat o nějaké reflektory s HQI a nebo LED. Takové dva pásy hliníkových profilů s řadou výkoných LED čipů CREE. Výšku máš 60cm? Tam už to může být problém dobře prosvítit z výšky obyč zářivkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 12:11 Muž NěMa [1] - Čtverzubci – osvětlení akvária
Ahojte, chci si pořídit akvárium z optiwhite skla 100 x 40 x 60 cm. Potřebuji objednat osvětlení. Na osvětlení mám cca 10 000,-. Můžete mi prosím něco doporučit? Vzhledem k tomu že bude akvárium z OW asi bych tam rád viděl závěsné osvětlení ale není to podmínkou. Díky za návrhy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.11.2013 11:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Radekor
Jeste pouvazuj si to nechat bud narezat laserem, nebo i ohnout, material pochopitelne take neobstaravas. Nechaval jsem si ze 4mm plexi vyriznout neco jako ozubena kola, 4ks o prumeru zhruba 100mm a stala mne ta legrace ani ne stovku. Je to uz nejaky patek, delali mi to zde:
www.obzorpraha.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 11:10 Muž Radekor [13] Re: KarlosS
to Souky a KarlosS: díky za tipy, vyrazím sehnat plexi a půjdu do toho palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 21:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: SlavekB
Tak se do toho pusť:-). Kup někde odřezky plexiskla, vyřezej podle šablony, hoď do topinkovače (nebo větší na elektrogril) a naohýbej.
www.jaksetodela.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 19:17 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: KarlosS
tak to vypadá parádně. To by se mi líbilo na moje tři pásky na ledky , které mám jen položené na okraji akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.11.2013 17:53 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Radekor
Fotka k příspěvku já to mám takhle:
ohnutý L-ko a do toho vlepeny dvě bočnice s výřezem na tloušťku skla (aby to bylo univerzální, tak výřez je větší a dotáhne se to šroubkem. Ty si to uděláš na míru).
Nahoře mám 2 zobáčky pro nasunutí na chladič (těleso) světla.
Je to z plexi o tloušťce 4mm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.11.2013 16:06 Muž souky [592] - RostlinyRe: Radekor
Fotka k příspěvku co třeba obdélník z jedné strany dvakrát naříznout a dvě krajní plochy ohnout na stejnou stranu. uznávám, že můj popis je asi nepochopitelnej, tak sem načrtl rychle obrázek(podle toho vypadá)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 15:19 Muž Radekor [13] Re: KarlosS
Díky, sepsal jsem si na blog pár informací, kdybych sestrojoval osvětlení znovu a třeba se ty informace budou někomu hodit ;-).

A prosím o nafocení úchytů světla z plexi... Nenapadá mě řešení, abych nemusel lepit plexi - kde by stačilo plexi vytvarovat...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 20:37 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Radekor
jo, je to hliník. Jen je to takové oplastované:-)
ZAjímavé počtení na tvém blogu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 20:12 Muž Radekor [13] Re: KarlosS
Díky za tip, to plexi mě fakt nenapadlo :-)

Asi myslels tohle ( www.aquario.cz/… ), to se mi zdálo fajn řešení, nic podobného jsem na netu nenašel...

Jestli budeš mít čas, tak bych se rád mrkl na pár fotek, jak na to, díky ;-) .

Ještě poznámka k LED intenso, ten kryt není z hliníku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 19:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Radekor
jo, univ. nožky jsem měl skladem, ale už jsou pryč. Já si je nechávám vyrobit z plexiskla. Kup někde odřezky, vyřezej podle šablony, hoď do topinkovače (nebo větší na elektrogril) a naohýbej.
www.jaksetodela.cz/…
Pokud budeš mát zájem, mohu ti to nafotit.
Nebo zavěsit na lankový závěs:
www.aquario.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 19:47 Muž Radekor [13] Re: KarlosS
Zdravím! Chystám se na výrobu už 2. LED osvětlení pro AQ, první funguje výborně už půl roku (popis výroby radekkrizka.blogspot.cz/…) viz moje prezentace AQ.

U druhého LED ale nechci vyrábět celý kryt, pouze bych chtěl chladicí ALU profil uchytit nad AQ - a to je ten problém jak? Např. tento profil ( www.iwd.cz/… ) bych chtěl přichytit cca 10cm nad AQ (na AQ bude krycí sklo-vlhkost není problém). Vidím, že také vyrábíte své osvětlení, tak se chci zeptat, jak jste to řešili? Nevíte, jestli se dají sehnat klipsy pro uchycení na AQ?

Ideální řešení uchycení má dle mého názoru LED intenso: www.levnaakvaristika.cz/…

Nevíte, jestli se dají sehnat podobné klipsy? Nebo máte lepší nápad uchycení - ke stěně to není možné? :-) Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 17:08 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: KarlosS
Mimochodem ty chladiče z BS mám doma. Dávají je i levněji. Mají tam dílnu a staví tam zesilovače a další akustické srandy a tyhle se jim nehodí. Jsou v podstatě vyřazené z výroby. Mám to k nim asi 15km na Slovensko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2013 15:37 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: maxwell
předražený? Tak se podívej kolik stojí jen chladič 30(60)-ti cm. ;-)
např:
www.modushop.cz/…
www.bsacoustic.cz/…
a to jsou malé, ani jsem nenašel, kde se tak velký dá sehnat.
Asi víte, kde se dá levně sehnat, ale mě se líbí jak je to kompletní a celkem dobře to vypadá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 13:46 Muž maxwell [19] - Rostliny
Jenom když vidím ten lacinej čínskej zdroj za deset babek, tak to ve mně nebudí žádnou důvěru ;-) edit, teď vidím, že zdroj není součástí dodávky, tak to je dost předražený kousek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.11.2013 11:57 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: KarlosS
No nevím, ale na můj vkus je to drahé. Koupit kus profilu za skoro osm stováků. Lepší je koupit na www.alunet.cz buď chladičový profil a nebo jako já teď frčím na 60x30mm U profilu a postavit to na tom. Do boku vlepíš plexi ať to vypadá a je to levnější a stejně funkční. LED musíš stejně dodat sám že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.11.2013 09:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: lhajek
je fakt, že u těhle (má to LED 5050 na plastu:-) moc dobrej poměr lm/W není a tedy úspora velká není. Komerční světla s CREE jsou zatím hoodně drahá.
Ale cesta už tady je - momentálně dělám prototyp z tohodle polotovaru se 7-mi CREE XML-T6:
www.aquario.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 08:10 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: lhajek
Neviem síce posúdiť osvetľovacie schopnosti tejto lampy, ale mal som niečo podobné so žiarivkou (Aquael) a musím povedať, že to vyzeralo perfektne a konštrukcia bola veľmi praktická - nasadiť na sklo a v prípade potreby vyklopiť. Takže z tohoto pohľadu (pre mňa) len ťažko nahraditeľné niečim iným ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 07:55 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: lhajek
Chce to pořádně chladit, ale jinak je to naprosto nejlepší cesta. Ubastlené mám v podstatě všechno osvětlení a pohoda. Jen je problém s proudovým zdrojem. Mám 4 LED v sérii připojené na PC zdroj 12V. Už 4 měsíce a méně světla mi nepříjde, takže to asi funguje. Měřič zatím nemám. Chtěl jsem si stavět, ale nejsou lidi, co by měli čas a chuť se s tím zlobit. Ve skutečnosti by se mělo jednat o fotorezistor nebo fototranzistor a MCU s LCD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.11.2013 07:23 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ivaha
Nad malý akva je podle mě vhodnější klasická úsporka. Nějak prostě těmto výrobkům s LED nevěřím. Když už bych do LED šel tak bastlím vlastní z výkonových čipů, ale na to si samo každej netroufne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 20:40 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: lhajek
Kdybych si po třeba těch dvou letech měla koupit novou tuhle lampičku na miníčko za těch šest stovek nebo minimálně jednou za rok nový drahý zářivky do Dennerle lamp (příp. nový moduly do lamp od Aquaelu), tak mě to vyjde nastejno. Nemyslíš? :-) Nehledě na to, že na miníčku mi Intenso svítí cca 6W a ty zářivky berou víc. Takže je to asi jedno, i kdyby to vydrželo jen ty dva roky, což momentálně stejně nikdo neřekne, protože tak dlouho to nikdo nemá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 18:24 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: lhajek
zatím se to světlo prodává, co vím, necelý rok. Takže to ještě nikdo nezjistil:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 17:14 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ivaha
A bude to tak i po 1 nebo 2 letech svícení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 14:24 Muž Aforte [533] - Rostliny
To by bylo fajn :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 14:20 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Aforte
Jestli si večer vzpomenu, tak Ti to pro porovnání vyfotím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 13:14 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: ivaha
ivaha napsala: 10,1W mám nad akvárkem 45x25x30 (d v h) na bočním skle. Zvažuju, že to nahradím 2x 4,3W nebo 2x5,7W na zadní sklo. Kvůli lepšímu rozmístění světla. Jinak jsem nedávno zkoušela tohle světlo přiložit na akva 112 l kvůli tomu, abych viděla, kam až dolů dosvítí. Můj závěr je takový, že i těch 40cm výšky to prosvítí líp než zářivky, které tam mám (2x18W T8).

To jsi mě tedy potěšila. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 13:05 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Aforte
10,1W mám nad akvárkem 45x25x30 (d v h) na bočním skle. Zvažuju, že to nahradím 2x 4,3W nebo 2x5,7W na zadní sklo. Kvůli lepšímu rozmístění světla. Jinak jsem nedávno zkoušela tohle světlo přiložit na akva 112 l kvůli tomu, abych viděla, kam až dolů dosvítí. Můj závěr je takový, že i těch 40cm výšky to prosvítí líp než zářivky, které tam mám (2x18W T8).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 12:57 Muž dudak [1885] Re: ivaha
super, děkuju, nechám tam 3cm ať se to tam nemačká. :)
to Tom: 7,2 je pro mě zbytečně moc, chci slabší bude to nad karanténu/vytíračku nějaké kytky tam občas budou, ale asi nic dlouhodobě, navíc by mi to čouhalo dopředu před akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 12:55 Muž Aforte [533] - Rostliny
Též ho budu kupovat. Můžu se zeptat? Jakou má účinnost oproti běžným T8 zářivkám? Zajímá mě jestli mi bude stačit 10,1W tohle osvětlení nad akvárium 40x40x40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.10.2013 12:24 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: dudak
Fotka k příspěvku Jsou to ty 2 cm v místě uchycení na sklo. Ten horní rozměr já mám sice 2,5 cm, ale jde to ještě kousek pošoupnout, myslím, že na ty 2 cm taky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 08:56 Tom Re: dudak
Ahoj, jestli chceš, mám na prodej LED intenso 7.2W, jsem z Prahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2013 22:55 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: dudak
Jestli stačí zítra :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 22:17 Muž dudak [1885] Re: ivaha
a mohla bys mi to změřit? akvárko budu teprve nechávat dělat, tak bych ho o ten kousek zmenšil, dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2013 22:04 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: dudak
Vně nádrže počítej s cca 1,5-2 cm, musela bych to změřit přesně, ale 8 mm je málo, to tam nenarveš.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 89

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 108115x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3565?od=2051