Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 15:02 Muž DeathRock [2] – Umístnění osvětlení
Jak vysoko nad hladinou by mělo být umístěné osvětlení? JE tam nějaká minimální či doporučená výška?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 19:00 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: honcka
honcka napsal: Sice je oficiální hranice, ale praxe je úplně jiná .. jako spare part s cenovkou 18E a poštovným v ceně, na 90% to projde
Neviem podľa čoho to colníci určujú, no viem, že deklarovaná cena je nedôležitá. Mám skúsenosti z oboch extrémov, a to ako balík nad 22 € bez povšimnutia colníkov, tak balíček za pod 22 €, kde som musel colnici dokladať nákupnú cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 00:09 Muž honcka [39] Re: slavko
Sice je oficiální hranice, ale praxe je úplně jiná nechával jsem si posílat věci z číny za několik 1000E většina balíčků přesahovala 22E a celníci mi chytli akorát minulej rok auto na dálkový pro synka. Stačí dát číňanovi do poznámky, aby to poslal jako spare part s cenovkou 18E a poštovným v ceně, na 90% to projde, na servis objednáváme desky a displaye a drtivá většina věcí projde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 23:47 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Suntour
Suntour napsal: Do 1000 jsem nikdy žádný clo neplatil :-)
Hranice na DPH (22 €) a clo (105 €) sú v celej €zóne rovnaké, avšak colníci môžu použiť cenu u nás obvyklú, nie len cenu dokladovanú... Okrem toho si rada pošta doúčtuje poplatok za platbu, ak teda nezaplatíte priamo Colnému úradu, ale zvolíte zaplatiť pri doručení (aspoň teda u nás)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 10:02 - Re: Suntour
No šak to.Kupoval som čerpadlo za cca 40€(cca 1200korún) a nakoniec som zaplatil takmer 60€.Ja len ,že treba počítať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 08:55 Muž Suntour [4] Re: prasan
Do 1000 jsem nikdy žádný clo neplatil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 02:28 - Re: Suntour
Priprav sa na dokladovanie pre colnú správu ak nie i clo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2016 21:19 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Faire42
Záleží, kolik těch LEDek tam je a zda je nějaký přístup na základní desku. Pokud vypadne 1ks ze 30ks, tak to skoro nepoznáš. Technologie LED je známá svojí dlouhověkostí v řádech mnoha desítek tisíc hodin provozu (pokud jsou LEDky dobře chlazeny, což poznáš tím, že někde na vršku světla uvidíš nějaký chladič). Sám mám LEDkové světlo a jsem s ním spokojen.
Víc bych řešil správnou teplotu chromatičnosti [Kelviny] a vhodný světelný výkon [Lumeny] a rozprostření světla k nádrži ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2016 16:04 Muž honcka [39] Re: Faire42
Mikropájkou teoreticky je vyměníš, záleží na kusu, ale pokud je světlo dobře na vržený, tak by to mělo vydržet svítit x roků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 15:24 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka – LED osvětlení
Možná můj dotaz někomu připadne hloupej, ale opravdu se v tom ani v nejmenším nevyznám.
Když na LEDkovým osvětlení přestanou ty světýlečka svítit, dá se to nějak vyměnit, nebo je celý světlo na odpis?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 12:42 Muž dravec [72] - Rostliny
Ja mam chihiros a-series a velmi spokojny. doporucujem z ebay...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 07:50 Muž Suntour [4] – Osvětlení z Cíny
Ahoj, máte prosím zkušenosti s osvětlení z cinskych eshopů ?
napr toto
www.aliexpress.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 15:25 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: prasan
...4 krat drazsi to nevim :-) ,ale treba muj pripad (80W T5HO) rozdil mezi GE 865 T5HO a Geisemann bylo naviseni o 50%.Uznavam vsak,ze ve hre muze byt rozdilnost trhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 11:18 - Re: Kamilstrom
Jasné a cena 4x taká ako bežné žiarivky.Ďakujem neprosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 07:21 Muž Semir89 [3] - Jižní Amerika – Doba svícení
Chci se zeptat jak dlouho svítíte ve svém akvárku nebo jak dlouho mám svítit já.
4x10watt led reflektor na 50cm vodný sloupec.
Celkem 3600lumenu mmohu přihodit +1 reflektor
Koukal jsem pár příspěvků a některý z vás svítí jen pár hodin denně já jsem doteď svítil celý den to je cca 12 hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2016 00:53 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: prasan,dravec
Pro rostlinna akvaria zkuste nove Geisemann Tropic a Geisemann super flora T5 HO ty lahodi oku i rostlinam,taky jsem zavrhoval specialky,ale tyhle jsou vyborne,pouzival jsem predtim normalne GE Starcoat 6500K,ale neda se to srovnat.Jinak rozdil mezi novyma a 18 mesicu pouzivanyma trubicema(T5HO) je kolem 30-40%(PAR). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 23:05 - Re: dravec
Rastlinky využívajú hlavne modré a červené spektrum.Čo však ľudské oko vníma ako prirodzenejšie je žlto zelené spektrum.Takže buď ulahodíte rastlinkám alebo naopak vlastnému oku.Resp.môžte ako kopec akvaristov(i ja) ísť do kombinácie.Najčastejšie 865 a 830 prípadne 840.
Alebo tam niečo buchnete a neriešite(zase ako niekde ja).Potom podľa rastlín vidíte či je to dosť alebo naopak málo.Eše je tu možnosť vybrať si rastlinky podľa osvetlenia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 21:07 Muž dravec [72] - RostlinyRe: NHKG
suhlasim po roku treba vymenit, je to rozdiel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2016 20:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dravec
Celkem běžná věc, speciální trubice stojí více a přitom svítí méně a vydrží méně. Proto většina akvaristů kupuje obyčejné 865 a 840 trubice.
Všimni si té udávané výdrže 4000h. Při svícení 12 hodin denně to je jeden rok. Pak už bude svítit výrazně méně než nová a měla by se vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 20:45 Muž dravec [72] - RostlinyRe: slavko
Celkovo je to asi prijemnesie osvetlenie v izbe... Dakujem! Uvidim co povedia rastlinky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2016 20:11 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: dravec
Či to je v priadku neviem a čítať špecifikáciu za Vás nebudem, ale možné to je, pretože trubice rôznych výrobcov majú rôzny svetelný výkon.

Predpokladám, že tých 7200 je teplota svetla, ktorá je teda vyššia ako 6500 K tej Osram. Ľudské vnímanie osvetlenia jednak závisí na teplote svetla, čím vyššia teplota svetla, tým vyššiu intenzitu svetla ľudský mozog očakáva, ak dávajú svetla rovnako, mozog to u studenšej môže vyhodnotiť inak. A jednak, ľudské oko je najcitlivejšie na žlto-zelenú zložku, ktorej môže byť v tej "studenšej" trubici menej, i keď dáva rovnaké množstvo svetla.

V neposlednom rade, ľudské zmysly nie sú spoľahlivým meradlom (u netrénovaných), istotu získate len nejakým objektívnym meradlom, napr. lux-meter zvykne mať snímač s charakteristikou podobnou ľudskému oku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 19:25 Muž dravec [72] - Rostliny – Farebne spektrum u T5 trubíc
Zdravím, dnes som menil 39W T5 trubicu 865 - Osram za trubicu Aquanova 7500K.
Teraz mam 2 taketo trubice Celkový dojem mam taky že to svieti menej aj izba je menej osvetlena. Je to v poriadku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 15:46 Muž koyack [87] Re: dravec
Vypadá to zajímavě. Jen jsem to světlo nikde nenašel v prodeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 13:45 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyika
Zeptám se nepoužíváte někdo osvětlení ECO Sirius? Cenově vypadá zajímavě oproti konkurenci, jen nevím jestli jde nastavit postupně rozsvěcování a stmívání.
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 21:24 Muž dravec [72] - Rostliny – Twinstar light 600 e
Zdravím, nema niekto informacie, pripadne odskusane svetlo (novinku)- Twinstar light 600 e???
www.google.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 09:43 Muž Yirka [9118] Re: Semir89
Podle mých zkušenost bych dal 4 ks.
Používám tyto: www.ledsviti.cz/… , řekl bych že lepší provedení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 09:29 Muž Semir89 [3] - Jižní Amerika – Reflektor
Cus chlapi. Co vy na to www.t-led.cz/…

Osvětlí 3ks na rampě zavěšené nad aqua dostatečně? Délka 180x60 výška
Dal bych denní bilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 07:48 Bacoun Re: LuckyLjuk
Já bych zkusil toto + stmívač.Tím si můžeš upravit intenzitu osvětlení dle potřeby.

www.profiplants.cz/…

+ stmívač

www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 23:46 Muž LuckyLjuk [18] - Rostliny – Kolik watů
Ahoj, kolik by jste dali watů v LED osvětlení nad rostlinné(nenáročné rostliny) akvárko 35x35x35cm bez CO2, ve kterém se bude hnojit a přidávat tekutý uhlík?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 17:55 Muž ercan [38]
No právě moc důvěryhodně to nevypadá. V krytu jsou vyřezány v rozích větrací otvory s mřížkou,tak uvidím co to bude dělat. Ale do budoucna to asi vyměním za nějaké to LED světlo.
Děkuji Horác a stanki za vaše reakce ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 16:53 Muž Horác [3942] Re: ercan
Mám doma nemlich to samé (od firmy FISB) ... a v pohodě. Akorát to samozřejmě používám s krycím sklem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 23:48 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Ercan to svetlo je klasicke. Pouiva sa aj nopriklad v kupelni kde mas tiez vlchkost a zatial som nepocul o uraze. Vsetko zalezi otom ako to pouzivas. Napriklad nad akvarium sa da pouzit ak je vetrane, teda napriklad bez krytu a pri troche opatrnosti sa to pouzit da. Alebo tam daj len kricie sklo alebo plexi a mas pokoj. Nehovorim ze je to spravne a bezbecne ale zase neznamena ze ta musi hned kopnut.

A este k predchadzajucim prispevkom, svetlo LED TOMMI mam aj ja 2x18w a 1x36w. Neje tam uplne led pasik. Je tam menej ale vykonnejsich diod. Intenzita je dost vela aj v hlbsich nadrziach a prijatelna cena. A tiez som rozmyslal ze ked odijde kupim len vykonne led diody a napajkujem ich tam. Daju sa kupit vselijake vykone, da sa aj strojnasobit sila za dost dobru cenu, ale potom treba upravit aj zdroj. Je celkom pekne stylove, dobre chladene kedze je z hlinika a ta cenna ... no nekup to. Taktiez sa da ktomu dokupit stmievac a plinulo regulovat jas. Ja som spokojny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:56 Muž ercan [38]
Čaute!
Odkoupil jsem akvo viz. moje prezentace "Akva2" .
Sakra! Až dneska mne napadlo,co je tam vlastně za sbětlo! Je tam totiž tady toto
eshop.fulgur.cz/… a je vlastně úplně nevhodné do vlhkého prostředí :-| . Takže musím co nejdřív světlo vyměnit.
Tak bych Vás chtěl požádat o pomoc s výběrem vhodného světla do mého akva. Já se v tom stále nějak plácám. Řekněme za přijatelnou cenu,pěstování středně náročných rostlin a s možností použití rozednívání a stmívání. Jo a je to na umístění do krytu.
Předem mockrát děkuji za pomoc ahoj
Ještě mě napadlo aby to bylo LED osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 14:34 GP Re: Bacoun
nevidel jsem flexibilni pasek s timto rozmerem led - jak by to davali na reel a jak by zajistily, aby neodpadaly.... a je otazka cemu vsemu rika pasek on a ja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 14:28 Bacoun Re: FrantisekP
Já to Tommi mám,ale jen 18 W.Je to světlo z Číny(Číny).Chtěl jsem se do něj podívat,ale při prvním pokusu jsem toho raději zanechal.Šroubky na bočních koncích jsou tak z měkkého materiálu,že nemám odvahu to zkusit,abych nezničil kříž na šroubku při prvním pootočení :-) ,ale jinak co se týče svícení,tak zatím mně vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 14:18 Bacoun Re: GP
No já vycházel z článku viz odkaz,kde sám prodejce to světlo popisuje jako Led pásky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 14:14 Muž FrantisekP [54] Re: Bacoun
Koukal jsem na ten Chihiros a to budou taky LED pásky. Na druhou stranu jsou to hezky zabalené LED pásky a zručný kutil je z toho vyndá a dá nový LED pásek a jede se dál. Nebude přece třeba kupovat celý světlo.
Třeba ten aquatlastis vypadá moc dobře, na něj jsem koukal už dřív, ale ta cena :-(

Díky za článek, myslel jsem že mám na rostlinná-akvária přečteno snad vše, ale tohle jsem teda neviděl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 14:05 GP Re: Bacoun
nevim no...
ja tam vidim spis COB na nejakym snad hlinikovym substratu (desce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 14:03 Muž surpan [223] - rostlinná akvaristikaRe: FrantisekP
No, dneska jsem to vydal. :-D Časem přidám asi ještě pár akvárií, především s netypickým osvětlením, větší objemy AQ a vysoká akvária.
Jak se k tomu dostanu, tak plánuju začít testovat 30 a 50W LED reflektor na AQ výšce 60, 80 a 100cm, kde budou i kobercovky, abych věděl, jestli to bude fungovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 13:57 Bacoun Re: FrantisekP
To 30 W Led světlo Tommi jsou pásky.Proto je tak levné.

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 12:08 Muž FrantisekP [54] Re: Lishaack
Nejdřív zareaguju na Jirku (surpana) - pro srovnání dobrý, nevěděl jsem, že tohle máš na webu taky palec

Jinak k těm LED páskům. Já si toho přečetl o LED osvětlení dost a nikde jsem nenašel jasný argumenty, proč ne LED pásky - nebo jsem špatně hledal.
Teď aktuálně svítím podobně, jako ty. Na 36cm vysokým akva mám jeden 24W pásek cca 2200lm (to stejný dají i ty dva tvoje 12w pásky při 1.100lm) a navíc nad blyxou mám 15 cm 24W pásku navíc pro vyšší intenzitu světla.

Každopádně taky teď budu řešit větší akva a tam už mě finančně ty LED pásky nedávají smysl. Chci tam LED světlo kolem 60W a 7.000lm (akva 100x40-45x40)
3m 24W pásku cca 1.000Kč, zdroj cca 600 Kč + lišty (základní nestačí protože to už neuchladí) takže jsme na minimálně 2.000 Kč a pořád to nebude vypadat nic moc.

To mě jako lepší řešení vychází 2x tohle světlo: www.rostlinna-akvaria.cz/…
nebo 1x - www.rostlinna-akvaria.cz/…

Ale je otázka jestli tohle nejsou jen hezky zabalený LED pásky. To musí říct někdo z oboru, kdo to prodává a navíc se v tom vyzná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2016 10:35 Muž surpan [223] - rostlinná akvaristika – Snažší výběr osvětlení
Dlouho jsem si lámal hlavu nad tím, jak poradit začínajícím akvaristům s výběrem světla. Wattová poučka ani lumeny se nedají brát všeobecně, tak jsem se rozhodl porovnat funkční akvária a dodat k nim potřebné informace: surpanblog.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 13:11 laKatos Re: Lishaack
Mrkni ke mne na prezentací Nudle. Mám tam jedno světlo. Já jsem spokojeny. Mám tam více obvodu (kanálu) s různým spektrem.
Pro mě asi největší přínos byl přidělanI čoček (optik) na chcipy.
Zvaž zda nechceš více chipy než led pásky. Přece jen všichni tady přecházíme na led osvětlení z důvodů levnějšího provozu (eko), možnosti regulace a životnosti. Ty čočky/optiky udělají z klasického vyzařování což je cca 175stupnu třeba úzký kužel 45stupnu. Se ztrátou pár procent což ti zase přidá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 11:49 Lishaack
Zajímalo by mě, zda je tu někdo jiný než já, kdo si doma dělal osvětlení z LED pásků (což určitě je :-)) a byl by ochotný se podělit o zkušenost, popřípadě kdokoliv jiný, kdo by mi poradil.
Mám v akvárku 100x40x40 osvětlení LED páskem na profilu, teplota 6500-7000K, 1100lm/m, CRI 75, čip 2835. Žádné náročné rostlinky tam nemám a celkem i rostou.
Hodlám přesedlat na větší cca 300L (120x50x50) a tak přemýšlím i nad vylepšením světla. A tak mě zajímá, zda by bylo dobrý přidat třebas další dva LED pásky ale s jinou teplotou (dejme tomu 4000-4500K) a třeba vyšším CRI (93) či vyšším výkonem osvětlení (nyní 12W/m pásky, takže kolem 20W/m).
Jde mi o to, že bych třeba popohnal kytky a, co si budeme povídat, i vzhled.
Čtu o tom kde můžu, ale praktické zkušenosti jsou praktické zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 17:54 R Muž romant [27982] Re: michalcod
Já tyhle věci moc neřeším, mě se prostě ten mix, jak jsem napsal pro moje oko líbí nejvíc a moje, povětšinou nenáročnější rostliny s tím taky nemají problém. Cena těch zářivek je tak nízká, že si jich můžeš koupit celou škálu od 827 až po 865 a testnout si, co se ti bude líbit víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 17:38 Muž michalcod [13] Re: romant
Tak třeba jestě někdo dá typ či zkušenost. A teplejší bílá nebo i některá až do žlutá je pro rostliny lepší?
Každopádně třeba někdo přidá zkušenost nebo nápad.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 17:24 R Muž romant [27982] Re: michalcod
Tak já jakožto sedlák bych to udělal, že pořídím nový 18W trubice(jinou watáž nelze použít), třeba v kombinaci 830(do žluta) a 840(do bíla) a tím bych to považoval za vylepšený, ale na mě moc nedej, provozování akvárií tak, že už musím dodávat z venku, to není moje pivo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 17:17 Muž michalcod [13] Re: romant
Děkuji.
Chtěl bych zkusit i náročnější rostliny, samozřejmě podpořené i co2 atd. Tak proto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 17:08 R Muž romant [27982] Re: michalcod
Proč chceš navyšovat? Máš klasickou 112 litrovku kde se s tím tvým osvětlením, který máš i podpořený reflektorama dá docela kouzlit. Já jenom aby jsi se nezařadil do, dnes již hodně dlouhýho, zástupu těch co jsou lapeni v sítích palby světelné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 16:46 Muž michalcod [13]
Mám kryt Diversa 80x35. V něm jsou dvě trubice T8 18w a na nich reflektory. Co je na nich jedině napsáno tak že je to 6500k.
Jak zvýšit množství světla?
Nechci přidávat další trubici, spíš mi jde o to zda lze koupit stejně dlouhé trubice s vyšší watáží nebo je nahradit led trubicemi nebo něco na ten způsob?
Děkuji za vaše typy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 89

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 108112x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3565?od=1301