Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 08:09 Muž Yirka [9126] – Re: boumi
Takže odedneška se začneš ptát kdy se rozplavou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 07:41 Muž boumi [0]
Tak se i dneska ráno vykulili juhůůů :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 20:44 Muž Yirka [9126] – Re: boumi
Je vidět, že sis ani nedal práci pročíst toto vlákno. Kdyby sis udělal trochu času a těch pár stránek prošel, vše by ses dozvěděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 20:40 Muž TomV [13]
Možná to bude trošku OT, ale musím se pochlubit - našel jsem prvního ancíka, a sameček pořád sedí, takže jich asi bude vííc potlesk potlesk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 20:16 Muž boumi [0]
Jo to jo ale že se furt nic nelíhne a všude se píše do 5 dnů se to vylíhne........?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:12 Muž Yirka [9126] – Re: boumi
Dej mu hlavně klid. Schovaný bude 2-3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:02 Muž boumi [0]
No toto je to normální 6 dní tam je s jikrama zalezlej a eště nic. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 08:57 Muž Yirka [9126] – Re: boumi
Žlutá až žlutooranžová barva je OK, co se mi nezdá je ten počet. Ledaže by to byly již opravdu velké, hodněleté ryby po mnoha výtěrech a velmi dobře krmené. Podle mých zkušeností je počet jiker tak poloviční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 23:12 Muž masterPKbanan [34] – Re: boumi
Pokud nejsou plesnivé tak jo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 23:10 Muž masterPKbanan [34] – Re: ladis
Sameček by jí to určitě sežrat nenechal :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 22:32 Muž boumi [0]
Fotka k příspěvku Je normální že ty jikry má ancík světle žluté asi tak jako tyto nakreslené na obrázku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 22:32 ladis – Re: boumi
a kdyz se ta jedna samice vytre nesezere to ta druha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 22:29 Muž boumi [0]
1a2 1samec 2 samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 22:26 ladis – radu
Chci si zalozit chov ancaku muzu dat do akvarka 2 samice a 1 samce a nebo 2 a 2 nevim poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 22:21 Muž boumi [0]
Fotka k příspěvku Je normální že ty jikry má ancík světle žluté asi tak jako tyto nakreslené na obrázku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 21:05 Muž masterPKbanan [34] – Re: boumi
Tak je nepřendavej :) já přendal rovnou jikry i s taťkou, je to jistější než pak honit po akvu malý prcky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 20:39 Muž boumi [0]
Tak jsem to zjistil ancák hned po znovu zarostení nádrže se samicí ma jikry je jich tam cca 150 a jsou nažloutlé, akorát jsem zvědav jak ty malý přendam do odchovny z kořene až se vykulí :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 17:26 Muž masterPKbanan [34] – Re: boumi
To určitě může :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 17:15 Muž boumi [0]
Ok ale teď se chci zeptat jestli ty jikry může mít přilíplé zespodu v kořeni. ano :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 16:58 Muž masterPKbanan [34] – Re: boumi
Minulé dva dny jsme to zrovna řešili :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 16:49 Muž boumi [0]
Mám otázku jak dlouho sedí ancistrus na jikrách můj je zalezlej v kořeni výří tam ploutvema vodu už asi 6 dní napište mi nějakou odpověď plosíím. :-P (Je možné že by jikry byly přilíplé zespodu v dudině kořene?)Předem díky za odpověď. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 12:37 Muž Yirka [9126] – Re: Malapa
Když jsem je měl ve společném postupoval jsem velmi podobně. Nyní mám chovný pár v extra odchovně, nechal jsem to zcela na samečkovi a řekl bych, že výtěžnost je o cca 25% vyšší. Když začali první malí opouštět kokosák, začal sameček dělat výlety po okolí také. Nedá se říci že by hlídal do posledního kusu. Celá akce do opuštění hnízda posledním trvala tak 24 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 12:02 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Yirka
Vtom případě je chyba na mé straně. Jak dlouho vydrží samec s posledním potomkem netuším, tudíž nemohu říct. Vždy samce s potěrem dávám stranou a odebírám i s květináčem po vykulení potěru. Dále jeho přítomnost není potřeba, jeho úkol končí "vykousáním" potěru z jiker a tomu věřím. Bez samce se kulí jen část potěru, mnoho rybek uhyne v jikerných obalech. Osobní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 11:09 Muž masterPKbanan [34] – Re: Yirka
jj, vodu máte akorát teplou :) a je fakt, že než vyplave poslední rybka z úkrytu, tak tam klidně ty tři týdny bude ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 08:50 Muž Yirka [9126] – Re: Malapa
Tomu dotazu jsem vždy rozuměl tak jak byl položen a tak na něj bylo odpovězeno. Jak dlouho je sameček zalezlý a jak dlouho se stará. To, že se potěr vyklube v kratším termínu a přebarví se nikdo nezpochybňuje, já ho však považuju za samostatný až od okamžiku, kdy se začně sám pohybovat mimo úkryt a sameček o něj ztratí zájem. A tomu odpovídá mnou udaná doba i v nádrži bez predátorů.
masterPKbanan: pán studenou vodu nemá, je možno se podívat do prezentace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 23:29 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: PaDa
Aha, tak tady je původ nedorozumění. Já mluvím o rozplavání potěru, někdo o tom kdy vyplave ve společné nádrži poslední malá rybička. Mě vůbec nenapadlo, že někdo mluví o situaci ve společné nádrži, kde mladé skončí v něčím žaludku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 23:16 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Malapa
Tak ono taky asi záleží, jak to máš.
U mého ancíka číhá hned u praskliny v kořeni, kde odchovává potomstvo, na každého odpadlíka velkej peřovec. A to je pro taťku taková motivace, že ty 3 týdny u mne taky dává běžně - dokud je tam alespoň poslední ratolest, nehne se...
edit - a vodu mám teplou dostatečně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 22:14 Muž masterPKbanan [34] – Re: Malapa
mně taky, ale třeba má pán hodně "studenou" vodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 22:11 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: masterPKbanan
To se mi nezdá. Ujasněme si pjmy, jestli nedochází mezi námi k nedorozumění. Vykulení je jasné, larvy opustí jikerný obal. Rozplavání je naplnění plynového měchýře po strávení žloutkového váčku. Naplnění plynového měchýře se u ancistrusů moc nepozná :-D ale to že rybka se vybarví, nemá již oranžové bříško a přestane se shlukovat s ostatními sourozenci je rozplavání.
Nemíním tu nikoho trumfovat počtem odchovaných rybek, nejsem velkochovatel, ale nějaká to tisícovka ancíků, za těh 25 let, co je mám už jistě ode mě odplula. Proto se mi údaj tří týdnů zdá moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 20:37 Muž masterPKbanan [34]
Já mám teplotu tak kolem 25-26°C, takže z mé zkušenosti je to těch 10-14 dní a klidně věřím, že to může trvat i ty tři týdny, u každého to může být jiné :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 20:14 Muž Yirka [9126] – Re: Malapa
Píšu o vlastních zkušenostech. A že mám pěkných pár odchovů za sebou a momentálně mi plavev nádrži přes 50 ks potěru rozplavaného po 19ti dnech. Nechápu proč bych měl zvyšovat teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 18:29 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Yirka
Pokud je řeč o Ancistrus spec. tak tři týdny je hodně přehnaný údaj. Při trochu vyšší teplotě pro ancíky, tak 25C se potěk vykulí pátý den, devátý se začíná rozplavávat. Do dvou týdnů i s rezervou je hotovo.
Samec běžně první dny po výtěru krátce vyjíždí za potravou při krmení, později už ne. Rozhodně u svých ryb nepozoruji, že by samec byl byť jen nepatrně vyhublý po péči o jikry. Zdravá ryba vydrží týden dva bez krmení bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 16:23 Muž Yirka [9126] – Re: TomV
Když si pročteš toto vlákno vše tam najdeš. Doba ošetřování jiker od od nakladení pro rozplavání potěru je cca 3 týdny, plus mínus nějaký den. A že by sameček měl hlad? Kdyby měl tak by vylezl, je to prostě jeho instinkt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 16:23 Muž TomV [13] – Re: masterPKbanan
Takže tam ještě pár dní pobude :-O . Tak doufám, že to nikdo nesežere - i když, schovat by se mohli :-) A jak jsou prosimtě velcí, když vylezou? Dík X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 16:20 Muž masterPKbanan [34] – Re: TomV
No, přesně ti to neřeknu, to záleží na něm :-D Ale ten můj tam byl zalezlý snad dva týdny, pak když vylezl, tak byl pěkně hubenej :-) Normálně tam bývá takových 10-14 dní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 16:13 Muž TomV [13]
Borelky mají cca 4cm, Agasszky samička hlídá své jikry, má 4cm a sameček agasszky má 6 cm. Tak uvidím.. Ale dík :-) Prosimtě jak dlouho tam bude zalezlý? on už dost dlouho nežral...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 21:05 Muž masterPKbanan [34] – Re: TomV
Nějaký den tam asi ještě pobude ano a co se týče sežrání, jak velké jsou ty Cichlidky? Mně se je snažily žrát i mrchy Neonky a to jsem si myslel že je nechají být, oni je teda nesežraly, protože byli dost velcí, ale ublížily jim, takže to vyšlo nastejno :-O Musel jsem je vyndat a nechat tam Ancistrusáky samotný, než trochu povyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 20:34 Muž TomV [13] – ?
Ahoj všichni, mám takovou otázečku. Je v mé nádrži (viz. MeuSonho) nějaký ,,predátor",který by mohl sežrat ancíkům jikry? On už je sameček přes týden zajetej v jeskyni a v posledních pár dnech se k jeho jeskyni sjíždějí cichlidky - zatím je však všechny odehnal... nerad bych, abych o malé přišel. A ještě jedna otázka - když hlídá cca 8dní, jak dlouho to bude ještě trvat? Všem předem moc dík X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 15:29 Muž Yirka [9126] – Re: Bak
To, že to není samec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 11:22 Muž mori79 [6] – Re: Silurus
tri hodinky v pohode vydrzia len zebezpec aby velmi nekolisala teplota vody v sacku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 11:15 Silurus – Ancistrus
Tak už jsem ty své dva ancíky neviděl týden.Myslím na to nejhorší.Zítra jedu pro nové.Cesta tam a zpět zabere tak 3 hoďky.Vydrží tak dlouho v sáčku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 21:39 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Snůška vajec
Poslušně hlásím že můj zlatý samec splodil kokokon do trubky 32 mm a teď ho má už dva dni vyndaný venku a tam ho kutálí a ovívá. No co si o něm mám myslet ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 21:28 boudik
Jj, párek to je. Ale když tak koukam tak se každýmu množí skoro sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:07 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: boudik
Např. v tom jeslti je to vůbec pár, pak musí mít dobré podmínky, nejčastější se dají poznat, samice vousy jen podelně, a samci do tvaru T. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 18:28 boudik
Sorry ale nemohl jsem si pomoci, prostě se musím zeptat proč se mi ty moji ancíci nechtějí a nechtějí třít mají kořen, kokos s otvorem sotva aby prolezli atd.... zarostlé aq. Ancíci jsou asi 8,5cm velcí v čem je problém nádrž má objem 54 litrů. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:41 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: olda2
Umírají hladem. Pokud je necháš ve společném akváriu, tak tam přežije jen sem tam nějaký. Ideální je odchov v 20L a více akváruiu, holé dno a několikrát deně krmit. Suché krmení, rybí maso, nakrájené mražené patentky, někdo podává strouhané hovězí srdce. Obden výměna většiny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:11 olda2
mám opakovaně problém s odchovem ancistrusů, vždy když rybky dosáhnou velikosti cca 12-15mm, přestanou růst a postupně uhynou, takže ve většině případů tuto fázi žádný kus nepřežije, v čem může být problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 12:31 Muž Yirka [9126] – Re: Phoenix47
Iniciativa musí vzejít od samečka. Ten musí mít přiměřený úkryt, aby ho dokázal ubránit před vetřelci. Jakmile přesvědčí samičku že to dokáže, tak ji dotlačí dovnitř ke kladení jiker. Tím její úloha na cca 3 týdny končí. Samičku je třeba dobře krmit, při zaplnění jikrami je pěkně kulaťoučká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 12:15 Muž Phoenix47 [0] - Sumci
Mám je taky rok, když je tak sleduji tak samička je plnější a má snahu lézt do trubky, ale pořád se nic neděje jako by samec neměl zájem. Připadne mi že je samička o proti samci příliš malá (samice má 6cm, samec 10cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 11:42 Muž marek21 [16] – Re: Phoenix47
v mojom pripade to bolo nieco okolo jedneho roku ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?od=2701