Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 73 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2009 13:53 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Kisssi
Samec má vousy na tlamce, najdi si třeba v atlase ryb, nebo koukni tady na mého samce. rybicky.net/nadrz/1567/18.jpg Jiank když se ancistrusi třít chtějí, vytřou se, pokud ne, nikdo a nic je nedonutí. Jikry se neodebírají, při rozumné teplotě 23-25C stačí pátý den vyndat dutinu s jikramma i samcem a dát do elementky a vzduchovat. Samec "vykouše" potěr z jiker, bez něj často část rybek ze středu hroznu uhyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 13:43 Kisssi – ancíci
ahojky nevíte někdo jak u ancíků rozeznám pohlaví? mám 2 ale nevim co je co. dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 18:28 luboss86
no tak moje anciky to majú asi len predsa radšej po ležiačky :-D lebo mam tam 2 trúbky jednu na ležato a druhu na stojato a stále samec trčí v tej na ležato tak asi sa vytrú najskôr tam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 11:26 Žena červík [4] – Re: Pavel
mě se ancistrusi třeli pod kamenem, pravidelně. Jen si trochu upravil okolí, aby měl víc místa a lepší přístupa bylo... :) takže si myslím...když se chtějí třít, tak se třít budou a je jedno jestli naležato a nebo na stojato ;-) .Spíš bych to řešila jak se mi to líp vejde do akva, abych mohla i pozorovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 10:12 Pavel
jak je to s tou novodurovou trubkou? je lepší dát ji kolmo nebo vodorovně? a nebo je to úplně fuk?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 09:39 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: luboss86
Ancitrucy třeme nejlépe tak, že o sebe. Ancistrusy tak, jak je psáno níže. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2009 07:45 Muž Snofrev [54]
přesně jak píše Ivulik
samec odhání samici aby jí dokázal jak dobrý bude při hlídání jiker
jakmile bude samice připravená naklást jikry, tak jí tam vpustí a vytřou se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 22:25 luboss86
jaj tak si to myslel a keď ich dám osobitne do aqa lebo v spoločenskom nemám vzduch ovanie ale len filter cize ja to budem musieť oddeliť a dám do odchovného len vzduchovanie ale ešte zatiaľ ani ikry nemám a už sa rozprávam o tom ako ich budem odchovávať heh no toto smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 21:54 Otta
Já je dal nad vzduchování a nikdy nezaplesnivěli. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 21:48 luboss86
Ivulik1 hmmm zaujímavá teória teda to by som fakt nepovedal ale tak je to dosť logické no a vodu som už znížil asi o 3-4 stupne tak som zvedavý že ako to dopadne palec
Otta a inač tebe super nápad stým sitkom a keď sú tie ikry samé bez samca nezačnú v tom sitku plesnivieť ??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 21:38 luboss86
Ivulik1 hmmm zaujímavá teória teda to by som fakt nepovedal ale tak je to dosť logické no a vodu som už znížil asi o 3-4 stupne tak som zvedavý že ako to dopadne palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2009 21:29 Ivulik1 – Re: luboss86
Nekde jsem cetla, ze samec odhani samici, aby ji dokazal, ze umi uhlidat jikry. Zajimavy pohled na vec, ale asi to tak bude. Zkus snizit teplotu vody o 2 stupne, melo by to vyprovokovat vyter ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 21:20 Otta
Vydrž,moc tam nehrab,věřim že do týdne tam bude oranžový hrozen.Já ten hrozen hodil do cedníku který se vznáší na hladině/ovinul jsem ho hadicí kterou jsem spojil vodotěsně kolíkem.Mrkni na tuto adresu.http://rybicky.net/forum/1479?od=26
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 21:06 luboss86
nie nie čosi tu trúbku som im tam dal len dnes teda predtým tam bola jedna ktorú čistil ale mala malý priemer len 3cm teraz som im dal z priemerom 5cm a je vo zvislej polohe asi tak 75 stupňovom uhle kdesi som to tu čítal že takto im to vyhovuje tak neviem uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 20:53 Otta
Jikry hlídá samec,nejsou už náhodou v tom novoduru,mrkni tam. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 20:30 luboss86
hmmm no tak to potom majú divoký vzťah ako Taliani :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 20:23 Muž elko [30] - Sumci – Re: luboss86
nepřešvihla,trochu trpělivosti,jsou na nejlepší cestě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 20:18 luboss86 – Trenie ancitrucov
Caute chalani počujte potreboval by som poradiť ohľadom ancitrusov mam samca a samicu asi tak 11cm samca som pozháňal len nedávno a asi po 2 týždňoch som spozoroval že samica je akosi tučnejšia lenže nevidí sa mi to lebo sa veľmi neznášajú ako že dosť sa bijú o novodurovú trúbku aj keď samec ju čisti ale aj tak potom nechce samicu vpustiť do vnútra neviem prečo??? A ešte jedna otázočka ako dlho samica drží v sebe ikry kým sa nevytrie ?? Žeči to neprešvihla :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 16:47 Muž Koemann [1] – Re: BC/.Killer
No nvm já koupil 4 kousky mladý a vyklubala se z toho jen 1 samička... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 16:02 Muž Snofrev [54] – budou malí?
poslední dva dny mi samec tráví většinu času v kořenu
znamená to, že čistí dutinu a chystá se na vytření? je to možný ikdyž žádná ze 4 samiček není viditelně zaplněná?
jsou to ještě mlaďoši, takže případný první výtěr

myslíte, že mohu někdy v dohledný době očekávat jikry?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 15:45 Žena Ambra [7]
No je fakt že po vouskách ani stopy, tak to asi budou holčiny, no co se dá dělat, budu jim muset pořídit nějakýho klučinu...Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 10:55 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
já jsem si koupil 6 ancíku ( mladejch cca 2 cm ) a mám 5 samic a 1 samce, takže samcu se asi moc "nerodí", protože jinak by to byla hodně velká náhoda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 10:35 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – Re: Ambra
už by to bylo vidět, pravděpodovně máš samice ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 20:18 Žena Ambra [7]
Zdravím všechny, mám tři ancíky sp., mezi 4mi až 5ti cm a chci se zeptat, kdy je tak možné rozpoznat pohlaví, jestli už by to bylo vidět, nebo mám ještě vyčkat. Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 15:50 simča
jsou schopni se třít při velikosti kolem osmi ceňťáku plus minus i s ploutvemi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 12:02 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
těla ? nebo i s ploutvema ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2009 10:47 suchysvatonovice – Re: BC/.Killer
Mně se začali ancíci třít,když dosáhli nějakých 6 cm.Dej jim čas a prostředí a oni do toho praští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 10:43 Žena Ewusinka [0]
Ja sem mela 25ti litrovy akvarko dala sem jim tam kvetinas a udelala par skal u kamenu a do 14ti dnu se mi vytreli a ted uz mam krasnejch 10malejch anciku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 22:29 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
Při kolika cm se cca tře ancistrus ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 20:04 Žena Hatomi [27] – Jak se zaručeně vytřoü...
Fotka k příspěvku Stačí vyrobit jednoducha a účinou vytíračku. Vemeš se nějakou rouru nahoře vyřízneš otvor,jednu stranu zalepíš izolepou a druhou zacpeš např. filtračním molitanem... gumičkama to připevníš k dlaždičce a vložíš do akva... když sumce budeš krmit brambory výsledek by se měl brzi dostavit tak mnoho štěstí. Na fotce je tato rourka vidět (sice nic moc ale jako inspirace postačí
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 18:57 Jeff
Jj, souhlasím se všema, chce to pořádnou schovku. Mě se vytírají hlavně při výměně vody a hlavne při poklesu teploty vody, asi tak o 2 stupně, a jak tak dva dny při krmení nevidím samečka je to jasný, do týdne lovím malý ancíky... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 18:09 mirda76
já mám 1pár a vytřeli se mi ani jsem to nevěděl,mám pár břidlic opřených o zadní stěnu a v celku žádná speciální péče o ně nebyla...někdy méně znamená více...snad jen pravidelná výměna vody palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 16:55 Muž Dixon [13] - Sumci
takze nie pvc ale novodurovu,a moze byt opreta o stenu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 16:54 Muž discus [127] – Re: vozuch
Daj tam novodurovú trubku ako som ti písal. Mám to vyskúšané. Ale nie priesvitnú. Môže byť taká čo je na vodovode odpad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 16:54 Muž Dixon [13] - Sumci
Aj ja mam ancikov.Mam samca a dve samice,samice maju riadne zaplnene bruska ale nechcu sa tret,mam tam kokosi,ktore maje velky priemer,niekde som sa docital ze maju radi mensie ukryty,keby dam pvc trubku a oprem jednym koncom o sklo,bolo by to pre ne lepsie?kokosi mam velke tam im to asi nevyhovuje. :-) diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 16:43 simča
pokud je samička zaplněná jikry,má pěkně baculaté bříško,tak se ti vytřou co nevidět,jen jak jsem už psala přidej nějakou tu schovku,ancík není nějak náročný,bez problému se ti vytře,nech je ať si vyberou co se jim líbí a co nevidět budeš mít plno dětiček hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 16:38 vozuch
a mohu například uřiznout z kus lahve a dat ji tam??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 16:31 Mato00
discus napsal: Ja to robím takto. Odrežem si štvorec zo skla asi 5x5cm. Potom odrežem novodurovú trubku, asi tak 12cm dlhú. Tú nalepím stojato na ten štvorec zo skla. Dá sa to aj silikónom. Potom ju dám do akvária. Ak budu ancíky pripravený na výter tak sa do nej vytrú. Jeden samec sa môže vytrieť aj s viacerými samicami. Keď tam bude samec zalezený tak ľahko zistíš či sú tam ikry. Nahneš trochu trubku a od spodku pekne vidieť cez sklenú doštičku ikry. palec

Aj ja mam taku, a ide im to v nej o 106....Staci aby bola samica zaplnena a ide to samo! ;-)Rychlo sa zaplnia, ked dostavaju pestru stravu(mäso,zelenina), nie stale tu istu.Najcastejsie sa tru po vymene vody! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 16:12 Muž discus [127]
Ja to robím takto. Odrežem si štvorec zo skla asi 5x5cm. Potom odrežem novodurovú trubku, asi tak 12cm dlhú. Tú nalepím stojato na ten štvorec zo skla. Dá sa to aj silikónom. Potom ju dám do akvária. Ak budu ancíky pripravený na výter tak sa do nej vytrú. Jeden samec sa môže vytrieť aj s viacerými samicami. Keď tam bude samec zalezený tak ľahko zistíš či sú tam ikry. Nahneš trochu trubku a od spodku pekne vidieť cez sklenú doštičku ikry. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 15:52 vozuch
ok děkuju všem a myslíte tedy že když tam dam třeba kokosovy orech žena to hupnou?:-¨)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2009 15:13 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Musíš holt vydržet. Až nastane ten spravný čas, vytřou se, to se neboj. Najdou si i místo, ale pokud tomu pomůžeš nějakou tou trubkou, pak určitě nepohrdnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 14:31 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Mě se vytírají pravidelně, jediné co dělám je, že do vody přidávám rašelinový výluh o dávku větší než je doporučená (Akvatropic). Vytírají se mě v kořenu mopani ve kterém je uprostřed díra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 14:26 Muž Landvir [57]
Koukni se tady na atlas nebo i nekam jinam mas tam vsechno napsany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 14:20 vozuch
ok a jak poznam že samice ma v sobě jikry??díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 01:16 simča
dej jim tam nějakou schovku,někdy kořen nestačí,ancík se rád vytírá do trubek,kokosů či nějaký malý úkryt,mají rádi spíše těsnější než moc prostornější úkryty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 23:04 vozuch – jak mam vytřit ancitruse
;-) :-) dobry den všem chci se zeptatjak mam vytřit ancíky mam 1 velkeho samce a 4 o něco menší samice mam je ve 180 litrovem akvarku na dne kaminky i rostlinky pak velky kořen jak to mam udelat aby se vytřeli dškuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 20:00 Muž Yirka [9123] – Re: Ewusinka
Nezlob se na mně, ale na svůj věk se ptáš jako bys neuměla číst. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 19:53 Žena Ewusinka [0]
No a samce mam odlovit kdy????A jak se mam o ty maly anciky pak starat mam jim davat nejakou extra potravu aby neumreli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 17:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Ewusinka
Pokud už sameček někde v dutině "sedí na jikrách" ;-) tak už samičku nepotřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 16:51 Žena Ewusinka [0]
Za jak dlouho mám odlovit samičku?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [73] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?od=3601