Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 18:33 Muž TRULY [164] Re: Majo
chudak no. Mozno zobrak nejaku pumpu ored parenim :-D
Ale nie ako pisu bud cervy alebo NO3. Skus ako pise prasan menej krmit a lepsia vymena vody ale ak to nepomoze tak mne pomohol flagelol. Sice na 2 krat ale pomohol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2016 18:07 - Re: Majo
Buď ako napísal romant alebo z dusíkatých látok vo vode.Skús obmedziť kŕmenie a častejšie mu meň vodu a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2016 17:32 Muž Majo [60] - SumciRe: TRULY
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku prave to že neviem bol zdravý po týždni ked som ho vytiahol tak zostal takýto vodu som pravidelne menil a mam tam aj molitanový Filter a vzduchovací kameň... poter je zdravý čulí ma žltkový vačok a nepostrehol som žiadny úhyn (fotka) .. dal som ho do 15l akvaria sameho s čerstvou vodou a filtrom .. dýchanie ma normálne a spravanie ma rovnake ako pred tým akonahle sa niečo pohne schovava sa kde sa da jedine čo sa zmenilo je že vyzerá ako kulturista na steroidoch :/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2016 17:22 R Muž romant [27987] Re: Majo
Bude začervený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 17:19 Muž TRULY [164] Re: Majo
nechytil nieco z plesnivych ikier?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 11:13 Muž Majo [60] - SumciRe: prasan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ou ... dnes som vytiahol samca od poteru a je totalne ale totalne nafuknutý ,hlava ,usta bruchoaj chrbát .. ostatne ryby všetky zdrave len on je ako balon neviete dakto čim by to mohlo byť?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 15:58 Peťuna
Ahojky,chci se zeptat jesi nema nekdo na prodej ancistruse holcicku.. Mame dva kluky dekuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 20:03 Muž TRULY [164] Re: koikapor
Koikapor to poznám :-D nechceš 100ks len tak :-D

Majo: tak ano on ich ma od nej tušim, vela ludi ich od nej nakupilo lebo ma prepravu tak ryby rozvaža po SK vdaka tomu ale aj vela inzeratov som videl kde ich predavaju. Asi to nebude len tak jednoduche ich rozmnožiť. Ani nie tak žeby potrebovali extrem podmienky ale skor výber toho správneho páru či už sa to týka genetiky alebo veku.


PS: kvetináč :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 20:01 Muž Majo [60] - SumciRe: koikapor
to maš pravdu aj to je dobra možnosť no ja som potreboval niečo čo môžem zobrať a dať bespečne do ineho akvaria kde bude mať samec aj mlade klud totiž mam ich chovam v nadrži bez dna ako je vidieť na fotke a nejdem neak na mnostvo a nekrížim ryby krížom kražom mam vybrate chovne skupinky kde su zdrave dospele ryby a tie nechavam vytierať... lebo už som par krat videl na vlastne oči že chalan choval ancikou rôznych druhou nechaval ich spolu a sice rybky boli pekne ale ked mu po pol roku začali scípať lebo to boli krížené hybridy čo nemali imunitu a nedožili sa ani dospelosti tak po tom netúžim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 19:55 Muž koikapor [163] - divoké živorodky
Keď sa riešili tie trúbky na vytieranie, na klasických ancistrusov používam obyčajný kokosový orech. Na jednom konci sa odreže vrch, priemer podľa potreby, ja mám asi 3 cm, ako ktorý a prísavníkom sa to páči že neviem už čo s nimi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2016 19:46 Muž Majo [60] - SumciRe: TRULY
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ee nie z Lučenca ale tu u nas jeden predaval v leviciach ale uvažoval som aj nad tými z Lučenca veru :) 1 samec a 3samice chovane spolu cca 3 roky staré od mala a par krat sa mu aj vytreli a ano je to pravda že bodky miznú ale nie že sa stracaju ale nerastu s rybou tak zostavaju drobné.. akurat biele okraje chvostov sa stratia a fotku dam len ked vylezú z úkrytov este su strašne plaché ... ale tak poslem fotku čo mam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 16:23 Muž TRULY [164] Re: Majo
Bral si z bazosa od tej pani z Lucenca?
PS: miznu im tie bodky udajne cim su starsie
Daj foto :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 11:27 Muž Majo [60] - SumciRe: TRULY
ja mam novu skupinku L213 som zvedavý ako sa oklepú zatial su len zalezený a ani jesť velmi nechcú... 5 dni a este sa jedla nedotkli som zvedavý či držia dietu alebo su len prieberčivý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2016 21:01 Muž TRULY [164]
Tak mam noveho samca albina :)
Vymenou za 5ks 3cm tmavych sp. :) Zo zaciatku som sa bal ze ci dorastie ale zjavne je pohlavne zrely nakolko uz sedi resp. lezi vedla ikier. Asi mu este nevysvetlili ze ako...
Drzte palce k prvej varke albinikov :) Teda dufam hehe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 08:39 Muž Majo [60] - SumciRe: Majo
heh a vyriešil som to našiel som v obchode vázu keramickú uplne ako vytieracia rurka priemer ma 3,5cm a dlžka 17cm sice je biela ale ako pozeram vyhovuje im to a za par drobných
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2016 12:44 - Re: Majo
Dalším jednoduchým riešením je diera do keramického črepníka ktorý postavíš hore dnom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 12:19 Muž Majo [60] - SumciRe: Farmy
mam silikon do akvaria a pre istotu to este vyvarím pred tým ako to dam do akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2016 12:17 Muž Farmy [8] Re: Majo
Jen si dej pozor na to, čím to slepíš - aby to neuvolňovalo škodliviny do akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 12:09 Muž Majo [60] - SumciRe: prasan
super tak mam riešenie doma ich mam dosť .. spravím niečo taketo rybicky.net/obr/ryby/max/5455.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 12:07 - Re: Majo
Kachličky sú vypalované,kľudne ich môžeš použiť.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 12:06 Muž Majo [60] - SumciRe: prasan
myslel som z hladiska zdravia že či nie su nebezpečne pre ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 12:04 - Re: Majo
Postav 3-4 kamene,na ne daj dáku dlaždicu a na to opäť kameň na zaťaženie aby to bolo celé pevné.Problém je v tom,že musíš v takomto ukryte vytvoriť miesto odkiaľ sa samičke nebude tak ľahko utekať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 12:00 Muž Majo [60] - SumciRe: prasan
no budem musieť niečo vymyslieť ..a na tu keramicku dlažbu keby narežem čo vravíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 11:58 - Re: Majo
Asi najjednoduchšie by bolo postaviť do rohu akvárka niekoľko kameňov na kopu ,tak aby poskytli ukryt pre samca.resp.oprieť niekde v rohu koreň.Oni si už pri trení vyberú a poradia.Aby sa ti opäť nezasekol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 11:47 Muž Majo [60] - SumciRe: Farmy
nj to maš pravdu len keby som nebol v meste no tu take hromady velmi nenajdem ... a čo vravíte na keramickú dlažbu nebola by vhodna do akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 11:45 Muž Farmy [8] Re: Majo
Tloušťka 5cm je pravda dost silná, ale břidlice se po vrstvách celkem snadno dá rozštípnout i na 1cm plátky ;-)
Dříve se z břidlice dělaly střechy a dnes by se daly najít někde v hromadě suti, protože s nimi občas vyplnili i mezeru mezi cihlami a taky jsem viděl, že si jimi někdo vyskládal předzahrádku -asi místo mulčovací kůry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 11:38 Muž Majo [60] - SumciRe: prasan
pokušam sa zohnať bridlicu a polepiť to no zatial som našiel len snad 5 cm hrubu a v kamenarstve sa mi vysmiali do tvare že kvôli tomu aby ju prerezali sa im neoplati ani zapnuť stroj ..a samozrejme že samca s ikramy odkladam do zvlašť akvaria ale až po 2-3 dnoch nech ikram nespravým šok aj ked davam rovnaku vodu rovnaku teploty ale prisť snad o 150 ikier ak nie viac podla toho čo pozeram teraz mi je luto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 11:35 - Re: Majo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám rovnakého samca(už asi 7 ročný) a vtrepe sa mi i do menšieho priemeru.Výhodou týchto je väčší vnútorný priestor,kde sa samec dokáže otočiť.Stačí sa dohodnúť v eshope aby ti zaslali ukryt s čo naj otvorom.Prípadne ako píše kolega,ukryt vybudovať zo skál,bridlice,kokosu.Mne sa dokonca treli i do sieťovanej rolky plastového pozadia.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 11:32 Muž Farmy [8] Re: Majo
Fotka k příspěvku Nebylo by jednodušší udělat ancíkovi malou jeskyňku z kamenů?
Udělal jsem mu ji z břidlice položené na několik větších kamenů, takže je v ní stín a východ, který může snadno hlídat a snadno se v ní může otočit. Už se mi tam několikrát vytřeli a jikry bez problémů zůstaly na stropu jeskyňky až do vykulení potěru, přestože ancík neustále vířil vodu. Jeskyň jsem udělal u přední stěny akva a tak se můžu dívat, jak se taťkovi a jeho potomkům daří :-)
Někdo používá i polovinu kokosu s dírou a taky to funguje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 11:31 Muž Majo [60] - SumciRe: prasan
presne tieto mam... tie som objednal a nevošiel sa tam
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 11:29 Muž Majo [60] - SumciRe: TRULY
Fotka k příspěvku samičky mam od 7 do 11cm cca a samci od 12 do 16 cm a ten 16cm je ten problémový čo som meral tak hlavu mal cca 3,5cm široku a tam je ten problem.. dlžka ma neako netrápi ale skôr že je široký ... a vodarenske trubky som skušal ale zjavne im to nevyhovuje lebo ich oblukom obchádzajú a skrývajú sa len do keramiky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 11:26 - Re: Majo
www.akvariumonline.sk/… .... a to mám dvoch fakt veľkých samcov. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 10:39 Muž TRULY [164] Re: Majo
ake velke su samice a samce? A co ich jednoducho prelozit ked sa vytru?
Tak jedine este nejake vodarenske trubky alebo na bazosi bol aj niekto kto predaval vytoeracky z hliny mozno by ti vedel spravot podla tvocjich pozoadaviek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 10:06 Muž Majo [60] - SumciRe: TRULY
to mam no skôr niečo trvalejšie by sa hodilo a klasický úkryt pre cichlidy je pre mojich samcov malý ... 2 som musel rozbiť lebo si tam strčil hlavu a behal s tym po akvarku ako s prilbou a to ma priemer 3 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 20:14 Muž TRULY [164] Re: Majo
ak hladaš okamžite riesenie skus ešte ist na BAZOS a tam predava trubkový sklenený inkubator chlapec z ružomberka tušim. Cena nejakých 12e
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:44 Muž Majo [60] - SumciRe: vaaclav
aj to je možnosť lebo prave sa mi vytrel samcek s 2 samicami a je to napráskané ikrami a este to poriadne ani neskončilo a už su vyhadzane vonku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Majo
Trubku přidělej silikonem na jednom konci na čtvereček skla v jedné třetině odshora vyřízni výřez ve tvaru V. Z toho nic nevypadne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:37 Majo poradí niekto ?
Ahojte ... prosim poradte mi neaku dobru stranku popripade niekoho osobne kde by som zohnal za dobru cenu a hlavne rýchlo vytieracie rúry pre ancikou pls ... pvc trubku nechcem skušal som a ikry sa tam dlho neudržali ako ich samec ovieval tak ich postupne vyhadzoval ... vopred dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 09:46 Muž TRULY [164]
No a ikry sú fuč. 80 ikier zožraných.
Samec zjavne myslel aj na druhu samicu za ktorou počas dna odbehoval a ona behala za nim a tak často nechával ikry osamotene. Mám v akva zjavne 11cm sukničkára :-D Lenže bud ikry zožrali ryby ked nebol doma alebo ich odtrhol z 3D pozadia ked stale lietal hore dole.
Vynníka pažravosti neviem určiť 100% ale bud to boli pancierničky trindadske alebo na 80% nenažrana mečunka ktora to už nespravila pvý krat.

Takže ak pozorujete taketo správani tak je lepšie ikry preložiť. Dalsia poučka do odchovu hah :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2016 05:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Upchatý im neprekáža,no majú radi i priechodné s možnosťou úniku.Robievajú sa z jednej strany otvorené a druhý otvor je v 1/3 z boku.
Souhlas, jenže my víme jak to myslíme a nejsem si jistý, jestli to ví i tazatel... :-) Trubka nalepená na skle (plexi je lepší, na něj se jikry nelepí), ve vstupní části z boku únikový otvor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 23:14 JoKa Re: motýlek
Rozhodně neupchatý. Pro jeho klid (i když to nikdy neudělá) potřebuje možnost úniku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 14:57 - Re: motýlek
Keď mi samec stráži,tak ani pri otvorenej rúrke sa mu von nechce.Ide skôr o to,že samičkám sa to viac pozdáva.Myslím teda tie únikové dvierka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 14:48 Muž motýlek [275] Re: Vachi
myslím, že soused to má tak, aby se sameček s jikrami dal přenést i s vodou jinam - takže "upchatý" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 14:46 - Re: Vachi
Upchatý im neprekáža,no majú radi i priechodné s možnosťou úniku.Robievajú sa z jednej strany otvorené a druhý otvor je v 1/3 z boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 14:42 Vachi – Otázka
Zdravíčko,
zahlíd jsem tady tohle to téma a měl bych taky jeden dotaz :-) Udělal jsem ancíkům úkryty z trubky
(www.obi.cz/…)
a otázka zní zda úkryt má být průchozí nebo na jedné straně ucpanej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 09:15 Muž motýlek [275] Re: TRULY
hmmm - soused_kamarád dělá ancíky už léta - tohle se stává často - více samic do jednoho "hnízda" - zrovna mi hlásil stejnou situaci - tři v jednom ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 15:29 - Re: TRULY
Čo ti ja viem?! Albínku by som potreboval i ja :-) (jednu obyčajnú a jednu long fin)
Stáva sa to dosť často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 14:59 Muž TRULY [164]
Prasan akurwt si mi asi odpovedal na otazku co idem napisat :-D
Pozeram ze samec ma zase ikry pod sebou aj napriwk tonu ze som dal samcana predaj ale panko dalsi neprisiel aj ked som ho urgoval ze mi to sury aby sa nevytreli.
Lenze dneska cumym do akva a dalsia samica sa okolo neho mota ba dokonca uz bola pod nim aj napriek tomu ze uz asi 80ikier ma podsebou a ovieva ich. Stava sa to bezne alebo?
Zajtra ju asi predam cim skor ak sa cez noc nevytrie ked budem v robote.
Vies mi poradit za kolko mam predat cca 11cm samca sp a albinku cca 7cm? dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 14:19 - Re: reihsik
Nie vždy kladú ikry do dutín ako rurku a pod.Niekedy si vyhĺby samec priehlbinku niekde pod koreňom či kameňom.Ak sa to samičke pozdáva,vytrú sa.Občas sa vytrú zo samcom i dve samičky súčastne a tak niekedy samec pri druhom párení prvú znášku môže nechtiac vyhodiť z miesta preč.Ak sa tebe o ikry stará a naďalej ich čistí a ovieva,je úplne jedno,že sú na substráte.Ak sa naopak nestará,treba ich vybrať niekde mimo(prípadne do sieťky) a vzduchovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 13:09 reihsik – Jikry
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám dotaz ohledně jiker.
Lovil jsem ryby z důvodu stěhování a když jsem zvedl kořen, všiml jsem si, že jsou pod ním jikry. Vše jsem vrátil na své místo, samec se hned vrátil, ale přijde mi divné, že jsou jikry na dně. Bude z toho takhle něco? díky
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?od=401