Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 81 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2007 14:42 irilin – prosím poraďte
kolik je dobré mít ancistusů v 50l akváriu aby se rozmnožily???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2007 00:50 marius
Moja rada je, urob si viac kokosov s pomerne malými otvormi. Otvor má byť taký aby tam samec dosť na tesno vošiel. Niektorý z kokosov si potom určite vyberie a obýva ho. Ešte mám pomerne dobré skúsenosti z drevom v ktorom je otvor. A môj názor na tie umelé kamenné domčeky? Je to strašný gýč!!! Inšpiruj sa prírodou a len prírodou. Čiže taký kokosový orech pôsobí v akváriu vierohodne a určite Ti poslúži. Ja som totiž strašný odporca tých všeliakých umelých napodobenín, fototapiet či umelých bublinkujúcich mušlí a potápačov... Niečo strašné, no žial je stále veľa ľudí ktorým sa to páči a preto sa to celkom dobre predáva, podobne ako umelé rastliny. Hrôza!!! Ak robíš akvaristiku so srdcom, časom prídeš na to čo do akvária patrí a čo nie. A ešte Ti niečo poradím k tým trubkám. Tá je dobrá akurát tak na výter Loricarie a nie ancistrusov. Ináč taká trubka z PVC je v akváriu tiež strašná a preto ak ju chceš mať tak tam daj bambus. Kamoš v nich vytiera Loricarie ako na bežiacom páse a je to 100 krát lepšie ako tá z PVC. Toť môj názor, ktorý sa asi nebude všetkým páčiť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 22:56 Vláda
Je fakt,že si podklad čistí,ale do všech skulinek se nedostane.Já krmil jen živým a s trubkou jsem měl lepší zkušenost.Dá se zakrýt kamenama a není vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 22:34 Muž georged [44] - Živorodky
Zkus kořen nebo domeček pořádně vyvařit. Jinak nevím proč by měli jikry plesnivět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2007 22:28 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku Ja mám domček-veľkosť by mala byť aspoň 2až3xtaká ako je ancistrus,lepšie je ak má iba jeden vchod,aby sa samček citil bezpečne-chráni ikry. Ak nie domček,tak radšej tú novodurovú trubku ako ten koreň. No ak to máš v spol. akva tak Ti aj kôli estetike odporúčam ten domček. Ale nekupuj zbytočne veľky-tam sa prísavník nebude cítiť bezpečne! Ja mám 2 samičky a jedného samca a malých každý mesiac. Viď moje akva. Ak sa samček zabýva,tak máš skoro jasné že budú malé. A po čase nebudeš ani vedieť čo s nimi. ahoj palec ano Hlavne treba mať čistú vodu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 22:21 Muž wladys [291] - Cichlidy
U mě se vytírají ve dvou odchovných akvárkách jen do kořenu a s žádným plesnivěním nemám problém....mladých je vždy až moc... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 22:17 Vlada
V dutém kořenu většinou dost jiker splesniví.Nejlépe se vytírají do novodurové trbky, ale musí mít šířku jako sameček i s ploutvema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 17:51 Muž georged [44] - Živorodky
No květináš je dobrý(ale esteticky strašný :-( ), novodurová trubka je taky dobrá(ale taky to neni moc přírodní :-O ), já mám velice dobrou zkušenost s "domečkem" z kokosáku... prostě kokosák s dírou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 17:15 Žena bucliik [99]
četla jsem že hodně lidí používá trubku, a samec si pečlivě vybírá podle velikosti děr...dej vědět jestli se ti to povede,držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 17:14 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
dutej kořen :) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 17:12 Behy – acistrusi
co je lepsi pro vytreni ancistrusu kvetinac, trupka nebo kokosak


diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 14:28 samantha
ja dávam prísavníkom očistený kokos tam sa vyliahnu a buď potom ikry prenesiem normálne so samcom alebo bez neho do menšieho akva s tou istou vodou po vyliahnutí čistím dno. Sú v 70 z toho napustená je len 30l vymením zatýždeň max. tak 10l, krmenie normalka, suché, cyklop tablety, šalátové listy oparené horúcou vodou ahoj - až keď sú trochu zdatnejšie tak ich premiestnim do väčšieho akva prípadne dolejem vodu. S tou vodou fakt nepreháňaj a aby ich nebolo veľmi veľa

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 22:49 Laďa – Pro Anonym
Fotka k příspěvku Samec jikry neúnavně brání.Ten je určitě nesežral,to obstaraly jiné ryby,které tam máš.Pokud ale nebyly oplozené nebo zplesnivěly,tak je jednoduše vyházel ven z úkrytu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 22:03 Anonym – Zmizení
Taky se mi vytřeli ancistrusi, a samec je asi sežral. Byly tam 2 dny a ze dne na den zmizely. Asi je požral. Mrva. tone A samička se teda zaplní asi za ten měsíc jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 21:42 Laďa – Pro Jáju
Fotka k příspěvku ..a ještě jednou..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2007 21:40 Laďa – Pro Jáju
Fotka k příspěvku Posílám fotku mého Aloise s dvoudenní mládeží.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 11:43 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku Ono,ak si tam mala iba pár ikier,tak asi nebolo všetko v poriadku. Ale neboj sa,Ak sa ti chceli rozmnožovať raz,tak potom čakaj tak za mesiac že sa to zopakuje. Ja sledovávam domček a keď v ňom vidím aspoň jednoho malého Ancistrusa tak ho opatrne otočim a pozriem či už sú vyliahnute alebo nie. A Ak sú tak ich vylejem do sitka a dám do (pôrodničky-malé akva). Ale ak už je domček prázdny,tak sa ti zrejme niekam už rozutekali. A potom to je už iba na nich a na prírode,či to zvládnu. Ale neboj,určite aspoň nejaký niekde bude schovaný-mne lozia do filtru a po čase sa objavia. X-) ano palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 22:20 Laďa
Krunýřovci se vytřou ochotně téměř v každém akváriu.Potřebují k tomu úkryt přiměřený jejich velikosti.Jikry jsou oranžové a mláďata se vykulí asi za 4-5dní.Dalších 5 dní trvá,než stráví vajíčko a ztmavnou.V této době jsou nejvíce zranitelná.Žerou úplně všechno,ale nejlepší je dát jim mladý salátový list.Počkej nějakou chvíli,jestli nejsou někde schovaná.Pokud je nenajdeš,tak je asi sežrali ti pancéříčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 14:30 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
určitě se v pohodě rozmnoži ve společnym akva,ale spiš došlo k tomu že jikry nebyly oplozený:-) a samec je vyhodil ven a pancici je požraly X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 14:18 Jája – Kam zmizli ancistrusi?
V týdnu jsem náhodou objevila 5 vajíček ancistrusů v kokosové skořápce při čištění, mám samce a samičku v malém společenském akva s několika neonkama a 2 pancéřníčkama. Samec se o ně pěkně staral, pořád byl ve skořápce, ale dnes už vylez!Tak jsem se tam mrkla a po vajíčkách jak když se zem slehla, ani ty bílé obaly tam nebyly :-( . Poradí mi někdo, kde se mohla stát chyba nebo kdo je mohl sežrat?? Nebo se vůbec ve společenském nedají rozmnožovat? Dík!!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 17:25 Zdeněk
Tření ancistrusů nastává často hned po výměně vody z důvodu chladnější dolité vody. není to pravidlo!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 21:49 Muž Sprachys [48]
no mne se vytreli kupoval sem je jako 2-3cm a ted zacatkem srpna to bude rok a uz se mi asi pred dvema mesicema vytreli ve spolecenskym takze nic nezustaleo ale nevim kolik jich muze bejt... samec ma tak 7cm a samice neco malo kolem 5cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 19:31 Muž Malapa [494] - Afrika
No nevím nevím, v roce? Spíš tak ve dvou, ale je možný, že někdy se může stát a už i malí ancistrusi se začnou ojediněle třít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 17:18 Žena Markii [10]
miro03 : užasná fotka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2007 15:25 Anonym – pro Radeno
Na velikosti záleží - u samičky. Ta se obvykle začne zaplňovat jikrami v délce 5-6 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2007 12:28 miro03
Fotka k příspěvku na velikosti nezáleží, ale na stáří ano, ancistrusi začínaju dospievat okolo jedného roka ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 12:22 Radeno
A aka velikost je uz na vytrenie dobra? Od kolko centimetrov su schopni ... :-P ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 00:36 Muž wladys [291] - Cichlidy
...nevim jak sou na tom ostatní,ale já je nijak nepřipravuju...mám je v odchovných akvárkách a třou se furt... ;-) Takže pravidelná výměna vody ,filtrace něco k snědku a ukryt,kam smice naklade jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 23:08 Sally – Tření ancistrusů
Ahoj,jak prosím připravujete ancistrusy ke tření?myslím tím prostředí,dekoraci,teplotu a tak.Děkuji.Čau.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 22:52 Muž Malapa [494] - Afrika
Co jsem četl tak ano. U mě se objevuje jisté procento albínů, ale jen od potomstva jedné konkrétní long fin samice s albínem otcem. Takže je pravděpodobné, že long fin hnědá samice je "odpad" od albino long fin rodičů. Nevím, koupil jsem jí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 21:22 Muž MacGyver99 [3]
Malapa: Nejsem tedy nějaký znalec genetiky, ale znamená to tedy, že gen pro albinismus je u toho samce recesivní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 21:06 Muž Malapa [494] - Afrika
Samozřejmě, třeba teď mám alfa samce albína a tře se s hnědýma samicema, stejně jako s long finama. Potěr bude hnědý, jediná šance na albino potomstvo je, že v genech hnědé samice budou geny albína z minulých generací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 20:39 Muž MacGyver99 [3]
Myslíte, že by se mohl zkřížit Ancistrus gold s normálním hnědým?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 16:10 Žena Marfi [10]
mám v akva polovinu kokosu, porostlého jávským mechem, ale žádná ryba do ní neplave, ani nacíci. neporadíte, malý vchod? nebo ten mech? (možná bude i vevnitř) Až se mi samec aklimatizuje, ráda bych měla taky prcky. Ale nějak nevím jak to udělat. Mám v akva i Mřenku nádhernou a bojím se že by jikry sežrala. nemáte někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 19:51 jirkaHu
Hlavně udržet jikry pod kokosem, aby je mohli ovívat ploutvemi..
Mě se celkem dařilo je vyndat než se vypravili z kokosu.....
Malí se drží zevnitř na kokosu, když de kokos otočí, vznikne nádobka, která jde přenést :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 17:36 kaja
maj se nechat poter v akvarku neboho dat nekam jinam?????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 09:19 jirkaHu
Choval jsem ancistrusy. Nejvíc se mi osvědčilo: 1 samec, 2 samice, 1/2 kokosového ořechu s vybráním na vchod, malé akv., cca. 15 lt., bio filtr se vzduchováním, každý den odsát 10% vody....
Třeli se mi pravidelně 1x za 21 dnů......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 22:33 Muž Malapa [494] - Afrika
Pokud za rok vyrostla na 3,5cm tak jí spláchni, z té rybičky už nic použitelmného nevyroste. Kup deset dalších a znich si vychovej nějaké dospělé na chov. Ale ztratíš tím další rok, dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 21:13 Žena allysh [3]
tak díky moc..vypadá to že to budou samice..už je mam tak rok a pořád nic..tak ještě jednou díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 21:10 Muž Malapa [494] - Afrika
Ještě dodatek. Ná mé fotce je na květináči mladý long fin sameček a kolem jsou samice. Tak porovnej a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 21:08 Muž Malapa [494] - Afrika
Takhle malinkej určitě ne. Spíš to vypadá na vnitřní parazity, no nepodléhej panice, uvidíš časem. Samec má velké dlouhé vousy kolem i nad tlamou. Sasmice nemá nic, nebojen kratičké klem tlamky, ale nikdy né nahoře směrem k očím. Jistotu budeš mít až u ryb tak 8 a víc centimetrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 20:46 Žena allysh [3]
a mohli byste mi říct přesné pohlavní znaky samce a samice?furt nevim co mám..kupovala jsem je stejně..jeden má tak 6cm a druhý vůbec neroste a má tak 3,5cm..ten je často schovaný, méně aktivní a má hodně velké bříško..nemůže to být těhotná samice nebo nemocná rybka? vousky má ten větší ale jen tak 2mm..prosím poradte...díky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 15:46 Muž Malapa [494] - Afrika
Fotka k příspěvku Samci jsou teritoriální, nejlepší je mít v nádrži jen jednoho, aby se při tření nevyrušovali souboji. Samic může být víc, budou se vytírat postupně, jak budou zaplněné. Najednou se samec vytře i s několika samičkama. Mě se na tření nejvíc osvědčil květináč jak je na fotce. Dospělé, hovné rybky je dobré hodně krmit pestrou stravou. Potěr se kulí pátý den a devátý se rozplavává. Ancistrusi se vytírají jak se chce jim, někdy pravidelně, jindy dlouho ne a nikdo je nedonutí. no
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 11:53 Žena Moniika [8] - Živorodky – Rozmnožování
Tak to je úplně jednoduchý! stačí mít pár - schovku a ,,druhej den" jich tam máš ,,10000000" kámoška jich má už snad vě stě! a to nic nedělala prostě jen měla pár! ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 11:47 umax
je lepší když jsou spolu od mala dospělí samci dělají teritoria mají rádi úkryty díry v kamenech nebo kořenech nebo kus novodurové trubky tak 4cm průměr dokrmuj zeleninou plátek bramboru spařený salát,zelí,mražený špenát,jsou všežravci občas filé,patentky vytřou se v té trubce do hroznů velké žluté jikry pak tmavnou vyndat vedle voda vodovodní normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 11:46 Muž wladys [291] - Cichlidy
Stačí ti pár...nejsou nijak nároční,jen musí mít nějakou dutinu kam samice naklade jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 11:45 Rigo
Já osobně mám jeden pár hnědých velkých ancistrusů, dno mám obyčejnou černobílou drť. Chce to hodně vzduchovat akvarko a nějakou skovku kam si můžou zalézt. Mám teď asi 10 uplně malých, je to moc super ryba, jedna z mých nejoblíbenějších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 11:18 kaja – jak rozmnožovat ancistrusi
mohl bystemi nekdo poradit jak rozmnožit ancistrusi kolik ma bejt samecku na jednu samicku jak ma vipadat dno atd............................... sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 19:10 miguel – ancitrus a cichlidy
Ahul. Chtěl jsem se zeptat jestli mohu jestli mohu kombinovat ancitrusy a cichlidy v jednom akváriu? Dik za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 18:58 Usine – ancitrus
Já jsem je dal do malého akvária a nechal vylíhnout Když už byly vybarvení jak rodiče tak jsem je vrátil do akvária. Bylo jich ale hrozně moc a co s nimi až ti vyrostou ? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [81] 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116131x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?od=4001