Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:06 JoKa Re: TRULY
Oni vydrží, neměj strach... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:04 Muž TRULY [164]
topitko som rafsej vybral a pridal som foto do temy: VLHKOST V TOPITKU tak ak mozte mrknite sa na to.
Budu musiet vydrzat lri 22,5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2014 20:54 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MonterMonty
K tej teplote: No ja neviem ako ostatní, ale ja som ohrievač kupoval až minulú zimu, dovtedy celé roky nebol, takže v zime bolo v akváriu okolo 20°C, niekedy i menej (ale to som bral už ako signál, že málo kúrim v izbe) a neboli žiadne problémy - v akváriu boli Tetry čierne, Tetry neónové a Ancíkovia. Domnievam sa, že väčšina rybiek si vie zvyknúť (mimo vyslovene teplomilné).

Asi pred 2 týždňami sa mi vyliahli (už zase ďalší) malí ancíkovia, mali cca 22-23°C a vyliahli sa normálne rýchlo. Ale sú to obyčajní, žiadna šľachtená forma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Urtman
tak mluvím z vlastní zkušenosti , neměl jsem při této teplotě žádné problémy a velmi mizivý úhyn potěru , no když už jsi u těch teplot , první mnou zaznamenaný výtěr ancáků ve společenské nádrži proběhl při léčení hexamity , na teploměru bylo celých 31 , dodnes v nádrži plave jeden albín kterému se podařilo přežít nájezdy věčně hladových skalár, další výtěry následovaly bez problémů při 27-28 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:49 Muž TRULY [164] Re: Urtman
oka vyberam z akva. Takze teplota bude 22,5 tak ci tak. Nahrdne doma zial nemam :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:40 JoKa Re: TRULY
Ne, není to normální. To je důvod k okamžité reklamaci!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:39 Muž TRULY [164] Re: Urtman
nechal som teplotu na 23 teda dvihil som ju o jeden stuoen ale asi budem musiet vypnut ohtievac. Je normalne ze je ohrievac vo vnutr oroseny v tej uplne spodnej casti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:39 JoKa Re: MonterMonty
v tak nízké teplotě se plůdek bude vyvíjet daleko pomaleji a s tím samozřejmě roste i riziko špatného vývinu
coze Proč??

já bych považoval 25 za optimální

coze Může být, do 26 max 27 to zvládnou, ale proč optimální??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:36 JoKa Re: MonterMonty
takto ti ty jikry můžou klidně zastydnout a zbělet ,vsadím boty že už jsou některé bílé
A boty bys prohrál... Potěr ancáka se zvládne bez problému odchovat od 20i stupňů nahoru... ;-) Akorát ten vývoj bude trvat o něco déle... ;-)
A nejhorší co může být, začít si s tou teplotou během vývinu hrát!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2014 20:24 Muž TRULY [164]
jj fal som to na 23, len o pol stupna. Tie ryby som zachranil zo strasneho prostredia od jednej oani. Mam tam 2 pary mecunov a jeden par prisavnikov a asi este 5 malych mecunov. Ona ich mala cely rok bez teploty a su zdrave, kotne a bez nejakych zdravotnych lroblemov. Ale chapem co radite takze ohrievac 50w som dal do akva a budem temperovat tak ako sa ma ovsem.
Mam.v zalohe este 12 a 50l akva(ale to musim vycistit, je od tej pani) alebo ich nechat s mecovkami a modlit sa :-) Asi oridam zolar ukrytov a nudzovo tam oridam paru umelych rastlin
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
no ... zvedej opatrně , max o půl stupně denně aby nenastal šok ze změn , mě by pro změnu zajímalo co v tom akvárku s 22,5 stupnů ještě plave , pro většinu akvarijních rybek je to dost kritické minimum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:16 Muž TRULY [164]
oka dvihnem to na 24 dneska. Mam pocit ze sa vyvinuli ale ze nemozu prerazit obal. Na youtube uz boli vonku a to im ani nebolo vidno oči, tie im bolo vidno na 6,7 den. Takze niekde je chyba. Uz som zvysil teplotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:05 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
v tak nízké teplotě se plůdek bude vyvíjet daleko pomaleji a s tím samozřejmě roste i riziko špatného vývinu , já bych považoval 25 za optimální , kulili se mi nejpozději šestý den , 3-4 den se rozplavali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 19:54 Muž TRULY [164]
Tak biele boli len 3 a tie samec odtranil. Hore mi radia ze ta teplota je v plriadku ake ze sa budu zopar dni vy ijat dlhaie. chcem sa este spytat jednu vec. Na nete som plzeral video kde 4 den ikry boli normalne zlute a potom 5 den im vysli chvostiky a 6,7 im bolo vidiet oci. Mne sa este nevykluli a je yo 6 den ale na vajicka vidno cierne dve bodky kde su ocka. Je to v pkriadku? Som lajk tak sory za tie otazky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 19:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
takto ti ty jikry můžou klidně zastydnout a zbělet ,vsadím boty že už jsou některé bílé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 19:11 Muž TRULY [164]
čAUTE, tak ja len pridám zatiaľ nový poznatok pre všetkých. Teplotu som nezvyšoval ako ste odpručali, hýbe sa sama medzi 22-22.5 Dnes je plôdik v 6 dni a ešte sa nezačal vydierať vonku. Takže do buducna začnem na teplote 23.5 uvidíme čo to prinesie. Každopádne ma teplota vplyv na vývoj ikier.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 19:04 JoKa Re: rudi
podle těch hodnot , jednou 150mg NO3 jednou 25 , to nebude vpořádku biologická rovnováha akvária , 8 ancáků ve 115cti litrech je špatně , za mě do takové špelunky max dva , tady bych viděl ten problém ...
Tak Monty na to částečně kápnul. Jsou to NO3, to znamená, že nitrifikace funguje a NO2 odbourává, ale je toho hodně... Po zakrmení ti skokově vylétnou dusíci. Mladé nepozabíjí ti dusíci, ale ta změna, i když dusíci taky...
Mé doporučení: krm méně, ale častěji a měň 1/3 vody nejméně obden, lépe denně. V tomto objemu nádrže bys neměl při tomto řešení mít problém... Sám jsem přišel o cca 80 super redů, než jsem na to přišel... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 18:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: rudi
vyzkoušej pro ně vytíračku ,jak zahlídneš že samec hlídá jikry , přenes ho do menšího akvárka i s jikrama , vodu do vytíračky stejnou jako je v tom co se vykulili , obden vyměn trochu vody za odstátou , vytemperovanou na stejnou teplotu , až se malí rozplavou, odlov samce , vytíračka bez dna , rostliny nejsou na škodu , plovoučky jsou pro tyto účely dokonalé , jako filtraci použít bublifuk , denně odsávat u potěru bordel ze dna a krmit a krmit a krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 18:38 rudi Re: MonterMonty
zial pred tym som nemal testy tak som nevedel kolko mam no3 ked som to zistil tak som to zrdukoval vymenou vody a filtracnych medii v obdobi 3 tyzdnov, pred tym som mal 3 prisavnikov ale stale rovnako odchov uhynul, a tie tablety su aj pre krvetky ktorych tam je dost. moze to byt vodou co mozno uvidim v priebehu najblizsich 3 tyzdnov, len mi nejde do hlavy preco nehynu ked su este mensi ale az ked dosiahnu urcitu velkost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 18:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: rudi
podle těch hodnot , jednou 150mg NO3 jednou 25 , to nebude vpořádku biologická rovnováha akvária , 8 ancáků ve 115cti litrech je špatně , za mě do takové špelunky max dva , tady bych viděl ten problém ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 18:24 rudi Re: Urtman
krmim sera tabs spirulina, easy fisch spirulina wafer, susena tekvica hokaido, a nejake vlocy co padnu samozrejme nie vsetko naraz, momentalne listy z cinskej kapusty. krmim tak 2x denne 2 tablety a list, pripadne hokaido
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 18:20 rudi Re: zervan
akvarium mam 115l externy filter, robil som si test vody od tetra 6v1 no2-0mgl No3 - 150mgl ostatne v pohode. teraz som no3 znizil na 25mgl (vyse 2 tyzdne), ale nadalej umieraju v tejto velkosti momentalne mam aj novu varku prisavnikov asi 10 dni po rozplavani este 2 tyzdne a zacne uhyn asi aj u nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 18:10 JoKa Re: rudi
Zervan se ptá dobře. Cílí správným smĕrem. Je to o vodĕ...
Položím doplňující dotaz: čím, kolik a jak často krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2014 17:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: rudi
Je voda v poriadku? V akom veľkom akváriu sú, aká je filtrácia a ako často menená voda? Oni sú dosť prasiatka a keď mám 50 malých prísavníčkov v pomocnom akváriu (cca 40 l), musím meniť vodu niekoľkokrát týždenne, a to nemením len nejakú 1/3, ale zhruba 3/4. Inak mi narastú dusitany a tie nebudú priaznivo vplývať na zdravie. Lenže teraz sa mi stretnú dve päťdesiatky (čerství a trochu starší), ale pridal som ďalší filter, tak snáď to bude OK (budem tam mať provizórne malý filter + závesný fitler + čerpacia hlava s molitánom).

Pokiaľ je voda OK (nemerateľné dusitany, prijateľné dusičnany), tak možno je tam naozaj nejaký parazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 17:42 rudi – problem s odchovom
ahojte, chcel by som vas poprosit o radu. Mam problem s odchovom prisavnikov, kedze vo velkosti cca 2 cm po asi 1 mesiaci postupne vsetok moj odchov uhynie, trva to uz vyse roka. povodny prisavnici 8 kusov su culy pravidelne sa vytieraju a za posledne roky ziaden neuhynul. chovam ich v akvariu s krevetkami a rybkami microrasbora galaxy.(ziadny uhnyn) mam podozrnie na nejakeho crevneho parazita, vsimol som si najprv velke bruska a neskor uplne vychudnute. v akvariu je dostatok rastlin. Vie mi niekto poradit co to moze byt a nejaky konkretny pripravok na liecbu aby som si nevykynozil rybky a krevetky? dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 11:09 Muž TRULY [164]
dakujem pekne za rady tak to este zarastlinym viac a mecune budem krmit trosku viac + zajtra jeden parik darujem takze bude menej hladnych krkov heheh. Tak tu teplotu necham na 22.5 a dufam ze tie 2,3 olesnive ijry nenakazia zvysok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 10:27 JoKa Re: TRULY
Fáze vývoje se můžou v závislosti na podmínkách prodloužit, jak psal Jirka... Takže s tím si hlavu fakt nedělej...
Nechal bych je tam kde jsou... Jestli je to akvo zarostlé, vždycky nějaký přežije, samozřejmě mečoun něco zobne, to je jasný... Ale ancáci jak jednou začnou, budou se množit co chvíli a za chvíli nebudeš vědět co s nima... Nejhezčí pohled je, když v akvu dospívá několik generací...
Přendat 60 mladých do 12l je podle mě zlá volba. Musela by tam být špičková filtrace (potřebují hodně žrádla a hodně kadí) a musel by jsi denně měnit vodu a je otázka, jestli by to vůbec stačilo...
Takže za mě, nechat tam kde jsou, hodit nohy na stůl a nedělat nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 09:49 Muž TRULY [164]
jasne rozumiem. Len mam obavy. Na youtube som videl ako na 5 den uz vytrcali chvostiky z vakov a tie moje nejako nie. Len sa bojim aby som ich nejako nezanedbal aby sa vyvijali ako sa maju. Tiez si robim dilemu ci ich nechat v akva s 5 mecunami alebo ich dat do 12l akva so samcom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 09:45 JoKa Re: TRULY
Nevylezou, dokud nestráví žloudkový váček a to bude trvat dalších pĕt dní. Teplota je v pořádku, s tou nehýbej... Vlastnĕ v tomto případĕ lépe nedĕlat nic. Jen čekat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 09:44 Muž Yirka [9123] Re: TRULY
Nic nedělej, nech to na přírodě a samečkovi. Ty časy jsou jen orientační. Když důkladně zpět prostuduješ toto vlákno, je tam několikráte zmiňováno, že čas vykulení se může až zdvojnásobit a rozplavání může klidně v hobby podmínkách nastat až po třech týdnech. Také se mi to stávalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 09:22 Muž TRULY [164]
Zdravim vsetkych.
Pred 5 dnami mi sa mi samicka vytrela a samcek odtedy strazi ikry. Dnes je piaty den ake na ikrach nevidim aby sa chvostiky razili vonku. Je ich cca 60 zopar asi 3,4 splesneli a jednu ikru asi zozrala nrjaka ryba. Na piaty den by sa mali vydrat vonku a nejako nic. Teplotu mam 22,5 nieje to malo? Mam zvysit teplotu na 24,25? nieje neskoro alebo tou studenaou vodou sa to len spomalilio? Dakujem vopred

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 20:38 FalconG
dekuji vsem za odpovedi . samicka stari 3 roky a samecek jak jsem psal odesel do vecneho akvarka . Pokud je to tak jak pisete necham ze soucasneho vrhu jednoho samecka a samicku a uvidime jak to bude dal . Treba se vytre i stavajici samicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 15:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hansel
Za předpokladu, že ve výtěru bude dost obou pohlaví, které dospějí do třecího věku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 07:21 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: LiborSprysl
Samozřejmě že tahle situace nastne jen uměle vyvolaná a to snad u všech ryb které se nám tu množí sourozenecky dál, v přírodě tu možnost rozbije prostředí jak píšete. Nicméně
Položenou otázku jsem pochpil tak, že se ve výsledku tazatel ptá jestli si má počkat, nebo koupit nového samce, tudíž stačilo říct, že může počkat pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2014 05:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hansel
Hansel napsal: Až narostou do potřebný velikosti, tak je jim uplně fuk s kym kdo býval přilepený na kameni jako jikra. Normálně na to vlítnou pokud se jim zachce.
Honzi schválně palce dolů, protože to platí pouze v akvarijních podmínkách...takže spíše z nouze ctnost...
V přírodě už to tak jisté není...proudící voda, teritoriální ryby, predace (která v akváriu téměř zcela odpadá), vytřou se jen ti nejsilnější....a asi by se dalo pokračovat ve výčtu toho, co ovlivňuje setkání nepříbuzných jedinců opačného pohlaví za účelem rozmnožování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.08.2014 22:02 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: FalconG
Až narostou do potřebný velikosti, tak je jim uplně fuk s kym kdo býval přilepený na kameni jako jikra. Normálně na to vlítnou pokud se jim zachce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 21:59 FalconG – mnozeni
zdravim , mam otazecku ohledne mnozeni ancistrusu . samecek , zalezl do skviry a uhynul a zustala samicka + spousta mladat z jejiho vrhu . mnozi se i mezi sebou ? tedy ancisi z jednoho vrhu a nebo z vrhu a stavajici samickou ?
dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 02:03 - Re: buml
Pretože sa trú i pri 20 a menej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.08.2014 23:19 radim Re: buml
při 22°C se ti budou třít vesele dál X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 23:07 buml Re: jirka
Mam opacny problem. Nedari se mi uhlidat, aby se mi ancici nerozmnozovali. Bude stacit snizit teplotu z 25 st. treba na 22 st., aby je presla chut?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 09:29 PR0V0CATEUR Re: MonterMonty
Nachystám... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2014 23:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: PR0V0CATEUR
na sluníčko do sklenice s vodou třeba ploché kameny , rychle se zazelenaj řasou , artemka je určitě nejlepší , já ji neměl , dával jsem jim tejden i tabletu pro sumce ale myslím že po ní moc nešli , naučili se na ni až tak v měsíci života , kus nějaké rostliny z akva na které se nějaká řasa taky najde , pak jsem je přesunul do zaběhlého akvárka s malým potěrem gupek kde bylo řasy dostatek , myslím že z 20 kousků dorostlo 18 , jsou už všichni ve světě , jednoho albína jsme si nechali , má dnes 5cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 23:13 PR0V0CATEUR Re: prasan
Tak to bude v pohodě, přes víkend jim snad vydrží váček a potom jim už artemii snad seženu... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 23:08 - Re: PR0V0CATEUR
Najhoršie je obdobie vo veľkosti cca 1-3cm.Potom už zväčša nie je problém a chovajú sa tak ako aj dospelé.Ideálne by bolo ak majú k dispozícii i normálnu riasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 23:04 PR0V0CATEUR Re: prasan
Teda tu už asi nestihnu splašit, zítra budu celý den pryč... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 23:04 - Re: PR0V0CATEUR
Artemka,nech čím skôr vyrastu.Potom už nie sú tak citlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 23:02 PR0V0CATEUR Re: prasan
Mám prášek pro mladé Ancistrusy, snad jim bude šmakovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 23:00 - Re: PR0V0CATEUR
Dokiaľ spotrebúvajú žltkový vačok sú dostatočne zásobované a odolné.Problém môže nastať až po rozplávaní,kedy dokážu nárazovo hynúť.Treba dbať hlavne o čistotu ale na druhej strane dobre kŕmiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 22:12 PR0V0CATEUR Re: MonterMonty
Je mi to jasné. Poradil sis dobře... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 22:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: PR0V0CATEUR
chce to jen opatrně kolem nich at nějakého nenasaješ , ale já je podobně odsával z kořene ve 250l akva , byli naložení v dutině a nijak jinak vytáhnout nešli, když vytáhli paty ven , hned je sezobly skaláry , takže jsem je tři dny vycucával trubkou odkalovače do kýble a pak do malého akvárka , přežili tento nouzový transport bez úhony

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?od=1001