Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 14:58 R Muž ctibum [6920] Re: JoKa
14 dní? Tak OK...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 14:53 JoKa Re: ctibum
Kdybych si nebyl jistý a neměl to osobně vyzkoušené, tak nedoporučuji...
Už jsem si jistý... Mám je v šesti akváriích... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 14:48 R Muž ctibum [6920] Re: JoKa
Nepřijde mi rozumné doporučovat (svoje) trubky z moduritu, když si sám nejsi jistý, jak se bude modurit chovat v akvárku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 14:28 R Muž ctibum [6920] Re: zasetenradecek
Pokud chceš přesně to, co je na fotce, tak to tipuju na novodurové odpadní trubky (Hornbach, Bauhaus) s vyříznutými otvory a skleničky od dětské výživy (nebo jakékoli jiné) odpovídajícího průměru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 14:20 JoKa Re: zasetenradecek
Například: rybicky.net/forum/992
Čtvrtý příspěvek od shora...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 13:48 zasetenradecek – trubka/y pro ancíky
Fotka k příspěvku Neznáte někdo jak vyrobit takové to trubky pro tření ancíků??? Jakou skleničku použít do trubky atd...Děkuji za každý nápad Radek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 17:54 Žena Atika [134] – Jikry a piskořky
Zdravím, nemáte zkušenost jestli je možné, že do hliněného tunelu(s jedním vchodem) se mi po vytření ancíků - asi úspěšném, samec tam zůstal a nevylézá - nalezou piskořky v celkem hojném počtu a snůšku sežerou? Tatík je nedokáže vyházet?Nevím jestli tam z jiker něco zůstalo, samec tam zarputile bydlí a odmítá se hnout, ale nic tam po vyházení šneků nevidím, leda by ležel na nich.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 22:02 Muž standa47 [0] Re: romant
Dekuji, zatím za jediný příspěvek,snažím se to vyřešit.Mohu se zeptat co to máte za kytku ve Vašem akvariu (moc pškné jinak) v pravo nahore je predtim skalára,kytka je zelená dlouhé listy a dlouhé stonky, nejaká cryptokoryna? Jinak to mircosorum ta hnědovka mám také rád,ale moc mi nejde?
Děkuji, mejte se.
St.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 22:31 Muž standa47 [0] Re: romant
Dekuji za koment, asi ano,ovšem známemu se to stalo i v akva 80 l!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 20:45 R Muž romant [27987] Re: standa47
30 litrů je 30 litrů, to bych viděl jako ten nějvětší problém a následný chování jako odpovídající daný situaci, nebylo kam uniknout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 20:40 Muž standa47 [0] – Ancistrus vytlačí nebo dokonce zabije ryby?
Dobrý den,
jsem akvarista amater, jen malé základy z dětství. V malém akvariu cca 30 l, jsme měli párek ancistrusů a dva párky parmiřek nádherných a několik pavích oček. Při tření ancistrusů některé rybky plavali druhý den ráno břichem vzhůru a některé vyskočili.Nechali jsme malou mezeru, Když byli ancist. malí tak se nikdy nic nestalo, nebo alespon, když něměli jikry.. Je to tak, že když je teritoriální tak ostatní rybky zlikviduje...Ted máme akvarium velké celkem 236 L litru a bojím sei tam dát nový velký párek ancistrusů, aby mi nezničili ostatní rybky.Krmení bylo podle mě ok, špenát, nítěnky atd.
Moc děkuji za radu.
St.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 07:59 -
Mladé brázdia akvárko a na ďalšej znáške hliadkuje tatko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2016 12:41 JoKa Re: Jitka66
Malachitovou zeleň obsahuje téměř každé takové léčivo, jde o poměry... Esha je jedno z mála léčiv, ktere se u krunyrovcu rozhodně nebojím použít... Mám osobně vyzkoušené esha 2000, exit, hexamita a ndx, vše v nádržích s krunyrovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 11:54 Žena Jitka66 [8] – Esha 2000 + Esha Exit
Prosím o vysvětlení: Je pravda, že Esha 2000 + Esha Exit se nedá požít u krunýřovců a teter? Ryby mám ted´ zdravé, ale něco jsem o tom četla, někde píší že ano, někde ne...... Prý léčiva obsahují malachitovou zeleň a měd´, což má acistrusům škodit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 20:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: PaCi
Pokud bys v další výtěr chtěla lépe namnožit, tak samostatné akvárko (bez dna) s vodou z akva, bublifuk a ten kokosák s jikrama bez samce. Dokud nestráví váček a nerozplavou se, tak je samec chrání ve, pak je to na nich. Pokud bys kokos přendala i samcem, může se jiker zbavit sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 19:06 PaCi Re: Zoidik
Pro radost určitě,ale pár jich chci i darovat rodičům a kamarádce.Ale nechám to na přírodě,protože to určitě (snad) nebudou poslední potomci :-) Jen doufám,že nikdo nebude hodně agresivní,to bych totiž určitě zasáhla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 19:01 PaCi Re: TRULY
Děkuju za nasměrování...Přiznám se,že jsem hledala,ale brzy mě množství příspěvků odradilo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2016 12:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: PaCi
Nech to na přírodě, ona si poradí sama. Nepřežijí sice všechny, ale pokud ten odchov máš pro radost, jako že jsem pochopil, že ano, tak toto bude taková nejschůdnější cesta. Kdyby jsi je chtěla někam přelovovat a pokoušela o co největší odchov, tak by sis potom mohla taky dávat otázku, kam s něma. Takto budeš mít přeživších pár kusů a pro radost ti to určitě stačit bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 12:22 Muž TRULY [164] Re: PaCi
skus si prečítať posledných 5 strán a dostaneš odpoved na všetko :) (myslene v dobrom)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 11:22 PaCi
Ahoj,prosím o radu.Samec je už 8dní v kokosu,vyplavaly z něj průhledné kuličky,takže si myslím,že za pár dnů se rozplavou malé rybičky....Ale mám kokos celou dobu ve společenském akváriu,kde jsou Molly,Parmičky nádherné a duhové a samička Betty,tak mě napadlo,jestli ty ryby nebudou požírat malé Ancíky nebo jim nějak ubližovat.Myslela jsem nejdřív že ne,ale nějak začínám pochybovat.Bude to můj první přírůstek,tak ani nevím,jak budou velcí...Děkuji za rady
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 15:11 - Re: Yirka
Nie nepletiem.Práve,že za onej doby keď sa u nás nitenky kúpiť dali(alebo si ich človek dovliekol tu z Tatier) to bolo pri dobrej opatere perfektné krmivo i na dlhšiu dobu.
Patentky dovážané prevažne z PL sú samá voda,bordel a neraz si človek zakladá na prúser v podobe ochorenia rybičiek.Ak to máš z vlastného overeného zdroja,tak je to o inom.Neraz tie PL sú niekoľko krát prebalované a opätovne zmrazované a až následne nakladané do blistrov.
Keď som ešte mal snahu patentky skrmovať,tak som ich nakupoval jedine živé a následne som si ich sám doma zamrazoval.Dokonca i teraz asi 2Kg patentiek po takomto zmrazení mám.No už viac ako 6 rokov patentky neskrmujem.Tie čo mám dávam momentálne len skalárom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2016 22:32 JoKa Re: David
Není vhodný ani do běžné prodávaného 54l..
30l hraničí s týráním zvířat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 20:39 R Muž romant [27987] Re: David
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 20:32 David – Nové Akva
Dobrý den,potřebuji poradit ohledně Ancíků podědil jsem Akva 30L chci se zeptat je tato litráž vhodná? Popřípadě jaký druh Ancíků popřípadě kolik kusů. Pak si o tom druhů něco přečtu :-) děkuji moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2016 19:05 JoKa Re: prasan
Já jim je teda dávám a také jich mám požehnaně... Ale o tom už jsme spolu diskutovali... pivo
Sice jsem po naší poslední debatě změnil stravovací návyky svých svěřenců, cuketu a jiné zelené mají nonstop k dispozici, ale krmim artemkou, grindalem, patentkou, treskou a jinými vybranými labužničinami... :-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 19:03 Muž Yirka [9126] Re: prasan
Nepleteš si to s nitěnkami?
Když jsem se věnoval intenzivněji odchovu ancistrusů, krmil jsem patentkami běžně a nikdy jsem neměl problém. Pravda, patentky ze spolehlivého zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 17:55 - Re: Yirka
S prvotným názorom súhlasím.Naopak s patentkami absolutne nie.Patentky sú podľa mňa bordel a ancíkom som ich v živote nedával.Div sa svete, mám ich požehnane. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2016 13:12 Muž Yirka [9126] Re: Gunguy
Prezentaci nemáš, o nádrži nic nepíšeš, tak je to těžké.
Ale největším omylem je si myslet, že ancistrusi jsou tak vášniví býložravci. Ono je to dost jinak. Bez dostatku potravy jako jsou třeba patentky a pod nikdy kloudně prosperovat nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 12:24 Muž Gunguy [2] – Ancistrusi
Ahoj, po delší době jsem se rozhodl že akvárko trochu zušlechtím. V akvárku mám jemný písek a na dně plno kousků řasokoule zelené, jinak je v akváriu pouze růžkatec.

Mám tam spoustu ancistrusů, samce i samice a asi 5 vytíracích tunelů, ale tunely jsou plné písku a bordelu a ancistrusi se o ně nestarají. Jednou se mi odchov povedl a ani jsem nechtěl, ale teď nevím.

Bude stačit, když uberu dno aby do toho ty kužely nezapadávaly a budu hodně krmit rostlinou stravou, aby se rozmnožili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 07:26 - Re: TRULY
Flaky to už teda neviem ale sú podstatne svetlejšie ako ryby kde máš stále tmavé jedince.
Moje ancíky som teraz odsunul len do vedra kde sa mi taktiež množia.No pre spomenutý fakt mám i od tmavých svetlé potomstvo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 01:07 Muž TRULY [164] Re: prasan
soraaac nejak som to nedomyslel :) preto som naposal ze radsej.. ale tak hlavne si to dal dokopy hehe :).
Noo sa mi vidi ze si tu daval aj fotku ake mali flaky nepekne po sebe ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 23:18 - Re: TRULY
L144 nie je albín!
A tomu hovoríš ako,keď miešaš albínov s sp?!
Dovolím si tvrdiť,že takéto miešanie produkuje ,,vyblité,, slabo vyfarbené jedince.

Raz som tu už niekde dával foto na porovnanie aká je ryba z chovu ,,čistého tmavého sp. ,, a aká je ryba ak sa tam bez rozmyslu miešajú albíni. Dokonca to boli moje ryby. No to vám tak vydrží 6-7 rokov.Potom či chcete alebo nie potrebujete niečo na oživenie populácie.Bohu žial som si pridaním zdánlivo čistého jedinca od nemenovaného chovatela zmršil i ten vlastný. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 23:16 - Re: Jitka66
Budú sa krížiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.11.2016 20:43 Muž TRULY [164]
Krizit by sa asi nemali.
Ked som mal:
samec albin + samica albin = albin
samec tmavy + samica tmava = tmave
samec albin + samica tmava = albin
samec tmavy + samica albin = 50%malych albin a 50% tmave

Aspon u mna to tak doteraz bolo.
Ale aby mali albin po sebe tmave flaky tak to sa mi nestalo. Ale su tu komoetentnejsi takze pockaj na dalsie odpovede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 20:04 Žena Jitka66 [8] Re: koikapor
Krunýřovec L144 a Krunýřovec sp. (obyčejný)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 19:41 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Jitka66
Aké dva druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 19:38 Žena Jitka66 [8] – ancistrus
Pokud jsou v akvariju 2 druhy ancistrusů, může dojít k mezidruhovému křížení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 04:31 - Re: Stuco
Ak je to prvý krát a jedná sa o mladého samca,tak ten ešte nevie nájsť poriadne útočisko.Tak to zrejme jednoducho dali do rohu akvárka.Ikry sa naopak mne zdajú ok.Osobne by som tieto prvé dal do dákej sieťky+kyslík a skúsil nechať vyliahnuť bez samca v tom istom akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 21:37 Muž TRULY [164] Re: Urtman
tak yo hej je otazne ci to potrebuje a ci je nutne to odchovat.
Mozno by sa to ujalo. Ak by to bolo u mna tak to prelozim aj so samcom a ikry by som dal pod zatazeny kokos. Mozno by to vyslo.
Mozno som mal doteraz stastie ze mi nikdy samec ikry nezozral. Podarilo sa mi ich odchovat aj bez samca neikolko krat.
No len potom nastal problem vo snii :-D
Hlavne albinov moc ludia nechcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2016 21:30 Stuco
No necham to osudu a uvidim je to prve trenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 21:25 JoKa Re: TRULY
Tohle se samcom nepřeložíš kámo... Je to mimo jakoukoli dutinu, nic, co by si nabral i samcem... Jak na to hrábneš, tak je konec, samec to sežere...

Jediná varianta je to přeložit bez, nebo to nechat osudu...

Víš sám, už si si vyzkoušel, že není nutné odchovat 100% z každé várky, když stejně nevíš, co s tím dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 21:22 Muž TRULY [164] Re: Stuco
1. bud ich preloz do noveho akva kde das vodu z akva kde su ikry + filter alebo vzduch
2. preloz ich aj so samcom do novejo akva tak isto s vodou z akva kde su teraz + filter alebo vzduch

Ak dobre vidim tak asi chytaju plesen na lavej strane takz emozno z toho nic nebude.
Precitaj si prispevky nizsie riesilo sa v podstate to iste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 21:21 JoKa Re: Stuco
Přijde na to, kdo je s nimi v akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 21:18 Stuco – Je to v pohode?
Fotka k příspěvku Ahojte prisavnik mi takto navolno nakladol vajička samec je stale pri nich len plavaju po celom akva myslite že s toho niečo bude? Pritom maju aj jaskynu ale asi sa im nepačila :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 13:25 Muž TRULY [164]
nemyslim si ze dovodom splesnenia bol ako predindikator odchod samca. Voda nic viac. Uvidi sa nabuduce. To uz hadam vide vsetko ako ma :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 00:34 JoKa Re: Maca123
Buď úplně v klidu. Ancáci fakt nejsou alchymie. Dej jim pár týdnů a dostaneš druhou šanci...

Hlavně nech zabíhat to pidi akvo ať je filtr ready a pak postupuj, jak jsem ti poradil, půl napůl čerstvá voda s vodou z původního, odkud přendaváš...

Ps.: Jinak se nic jiného ani čekat nedalo... Pokud je vše jak má být, samec od vajec neodejde, ani když ho budeš třepat z úkrytu pryč... Když je něco špatně a odejde pryč a pak je chce sežrat, tak je něco fakt blbě a odchováš prd, netřeba analyzovat, dal to samec najevo dost jasně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 20:41 Muž TRULY [164] Re: Maca123
noo tak to je skoda. Napis ako si postupoval, co vsetko si mal v akva, aku teplotu a aku vodu atd.. Treba to analyzovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 18:17 Muž Maca123 [8]
Zdravim, tak jsem dochoval, ryby pres noc chytily plisen, tak snad priste..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 15:13 Muž TRULY [164] Re: Maca123
prípdne ich vymen za nejaku rastlinku, drevo, alebo ako píšeš posledná možnosť darovať :) ta zaberie vždy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 15:01 Muž Maca123 [8] Re: TRULY
Doufam, ze si je nekdo vezme.. tady jsou rybky dicela drahy takze kdyz je nabidnu zadarmo tak se snad nekdo ozve hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116131x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?od=201