Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 21:54 Muž DrChila [243] Re: malvinator
mužeš je udat do zveráku pokud tam nemáš žádnou nemoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 21:22 Muž malvinator [0]
No a co s něma mám udělat:P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 16:42 Muž DrChila [243] Re: malvinator
a těch 40 ryb ti příjde málo? :-D já mám akvarium 140 a 30 ryb a je jich tam moc:-D +2 axolotly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 15:43 Muž malvinator [0]
jenže já pro ně mám ukryty mají tři kořeny a dva kokosy. to mi nepřijde málo .. :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2013 15:27 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Hansel
Samozřejmě, s tím i s ostatními níže uvedenými komentáři souhlasím. ;-) A aby to nebylo jen OT, tak doplním, že bych těm Ancistrusům dal do akvária nějakou trubku nebo něco, pokud uvažuju o jejich množení, možná je problém tam u malvinatora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.07.2013 15:20 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: MarekP
Nejde o to jestli je s nima i jiná ryba, ale o to jestli jim ta ryba dá potřebný klid. Spíš bych to přirovnal k tomu, že si taky nepořídíš děti, pokud máš pocit, že je neuhlídáš, neuživíš, neubráníš, zkrátka pro ně nemáš dobré prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   25.07.2013 15:18 - Re: MarekP
Aj gupky sa ti časom prestanú toľko množiť ako na začiatku.Ak berieme v úvahu rovnakú nádrž bez zásahov chovateľa.S prvu sa namnožia pretože majú priestor a v húfiku sa cítia bezpečnejšie.Čím ich je do počtu viac,prestávajú si všímať mlade.Alebo sa ich stále množí toľko,že ich dospelé začnú ignorovať.No príde obdobie keď sa pri prehustenej osádke samice začnú cítiť menej v bezpečí, ako to bolo na začiatku pri potrebe húfik vytvoriť a predlžujú pôrod čo sa len dá.Potom zistíš,že jediná šanca ako ich opäť viac namnožiť je odlov samice do samotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 15:16 Muž DrChila [243] Re: MarekP
tak stím musim souhlasit:-D ale paví očko neberu jako rybu ale buď jako plevel a nebo dobrou potravu. Tak musí se to brát s rezervou jako všechno. neni to myšlený doslova že každá ryba potřebuje akvarium jen pro sebe... ale je to myšlené tak že ve 100l akvariu když máš 40ryb je to opravdu dost. A jako bonus nemá pro ně žádné úkryty a stalo se mi jen jendou že se mi vytřeli na kamen ale i ten byl schovanej pod mušlí. Jinak vždy v kokosu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2013 15:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: DrChila
Tak záleží druh od druhu, všeobecně bych to netvrdil. Uvedu dva příklady: Ramirézky odhánějí ostatní ryby v akváriu a jsou teritoriální v době tření, hloubí si jamku v rohu akvária a do jisté míry si tak dělají soukromí. Druhým příkladem jsou Paví očka, k těm snad nemusím nic moc dodávat, jen to, že ty se klidně přemnoží. Ale myslel jsem to spíš tak, že snad neexistuje ryba, která by se nemnožila jenom kvůli tomu, že s ní v akváriu je ještě někdo jiný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 12:42 Muž DrChila [243] Re: MarekP
pokud budeš mít přemnožený ryby v akvariu tak si všimni že nerostou a nemnoží se:) takže ano ryby 100% potřebují soukromí... proč jinak by kladly jikry pouze do kríží? aby tam ostatní nemohly měli soukroumí a mohly je bránit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 12:14 Muž MarekP [812] - MalawiRe: DrChila
Ryby na TO potřebují soukromí? smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 09:34 Muž DrChila [243]
Cituji romanta asi moc chceš.... Já osobně se o avkvarium moc nestarám když sem potřeboval aby se rozmnožili tak nic. nemůžeš okamžitě čekat že na to hned vlítnou je v tom určitě víc než jen strava a výměna o něco studenější vody. Hraje tam víc okolností vliv a jelikož nejsme ryby tak to asi moc nepochopíme. Ale stoprocentně záleží na tom jak dlouho jsou ancistrusi spolu. Jestli je tam neobtěžuje nějaká ryba. Jestli jich tam není moc a jestli mají dostatek úkrytů. Ale zvhledem k tomu že máš nějakých 110L v akvariu a máš tam 40 ryb... To je určitě moc k tomu nenabuzuje. Nemáš tam žádný pořádný úkryt kokos či keramické trubky do kterých se vytírají rádi. A jelikož tam máš větší počet neonek tak se držejí při dně a jsou neustále kolem nich a tobě by asi vadilo jen tak si souložit a kdyby na tebe koukalo obecenstvo. A jelikož znám neonky rádi ochutnávají všechny ryby párkrát do nich drbnou. A mě osobně se osvědčilo 24°C ve vodě mít nevím kolik máš ty. A s údržbou by se to taky nemělo přehánět. Jednoduše chce to čas a klid. Jako s ženskejma. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 22:58 R Muž romant [27983] Re: malvinator
Hansel napsal:...já osobně bych na to kašlal, stejně to je na nich ... V téhle poznámce bych viděl, že je obsaženo vše potřebné. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 22:56 Muž malvinator [0]
dobře díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 22:55 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: malvinator
5 stupňů je dost .. viděl bych to tak na dva, ale já osobně bych na to kašlal, stejně to je na nich ... a masitá strava jsou jak psal Roman patentky, filé a všelijaké mražené krmení pro ryby. Kuřecí ne... nekrmit masem teplokrevných zvířat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 22:48 Muž malvinator [0]
Takže krmit můžu ancistruse můžu každý den, a nepojdou další ryby když dám třeba o 5 stupňů studenější vodu? :) Masitá strava může být cokoliv syrová ryba, syrové kuřecí? :) díky moc:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2013 22:47 R Muž romant [27983] Re: malvinator
Moc chceš, v tom může bejt ten problém. ;-) Dej tomu nějakej čas klid a nedělej nic jinýho než běžnou péči o akvárium, do stravy přidej maso(patentky, filé apod.) a uvidí se. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.07.2013 22:45 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: malvinator
Nepřehánět to, ale určitě pestrou stravu, V KAŽDÉM PŘÍPADĚ I MASITOU SLOŽKU. Popřípadě zkusit při výměnách vody doplňovat studenější. Umějí být pěkní mezci a vytřou se až se bude chtít jim, ale na pestré stravě a v dobrých podmínkách se usmyslí dřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 22:41 Muž malvinator [0]
Dobrý Večer, znovu se chci zeptat když budu ancistruse krmit každý den a pokaždé ničím jiným př. po- okurka, út-brambora, stř- salát.. Měl bych větší šanci na rozmnožení ancistruse? už jsem zoufalej dělám co můžu a stejně, nic, nic a nic ... Nevím co mám dělat aby se mi rozmnožili ´.. Vím čas, ale už si myslím, že jsem do nich vynaložil spoustu času i úsilí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 10:08 Muž WARENKOREN [51] Re: Ondrap
gratuluju, už bych ale přemýšlel co s nimi palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.07.2013 14:16 Ondrap
Fotka k příspěvku Ahoj všem,dnes se mi vykulila moje první snůška Ancíku. Tak uvidíme jak to dopadne.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2013 10:40 R Muž romant [27983] Re: michalcod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 10:27 Muž michalcod [13] – Ancistrus
Dobrý den,
poraďte mi prosím jaký je tzv. nejznámější druh Ancistruse-myslím tím - nejvíce prodávaný v akvaristikách-paní mi po telefonu nedokázala bohužel říci co je to za druh.
Tak než pro ně vyrazím, chci vědět co bych mohl očekávat na co se připravit.
Děkuji za vaše typy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 20:53 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tomáš55
a proc jsi zas nezaložíě prezentaci? nebo je dás místo disku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 20:35 Tomáš55 Re: Kryštof
Zivorodky aj ked tam mam len 2 platy a nejake ikernatky, ale anciky maju 50 l. nie? Anciky su tam 3: gold long fin a 2x sp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2013 20:30 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tomáš55
nemaás smulu, i když tu taky, jen más spatné podmínky, muj názor, asi 3 měsíce mi trvalo než jsem došel jak na jikernaté ryby, ale místo toho aby sis koupil do tak malého objemu akcíky k živorodkám, hmmm nevím :-| ale zkus koupit větší akvo a klidné ho zaběhni třeba 3 měsíce a jednodruhovou nádrž, a pak uvidíš že i tobě co mas 13 let to pujde :) nestrácej naději a víru, hlásej míra a lásku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 20:26 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Edit
Však oni jak začnou tak jsou horší, jak paví oka. Jen než začnou, si sem tam daj na čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2013 20:25 Žena EditHa [91] - TetryRe: Hansel
Já měla jen opřenou břidlicí o zadní stěnu a hned po půl roce měla krunýřovců z jednoho páru plné dno.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 20:21 Tomáš55
Oni sú v 46 l. aq a kupil som velkeho ale skorejsie samicku, ktora ma mat uz 7 cm, ale je zakrpatena, ale ja uz aj tak pred pol rokom mala rodit plata, ale neporodila do teraz, no, ale to moze byt len postuchovanie. Ja mam proste tak smolu... :o
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 20:05 -
Práve sa mi narodili Ancistrus sp.gold ktoré som náhodne našiel v substráte po rozhádzaní hniezda rakmi.Je ich len 11,tak hádam sa budú držať a niečo bude mať to šťastie prežiť.Ešte týždeň a začnem prikrmovať. hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 22   01.06.2013 19:00 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Tomáš55
No nechci ti kazit den, ale pokud má samička 3 cm, tak se ještě pořádnou dobu načekáš. Samička sama musí mít nějakých 6-7 cm minimálně a i tak se stává, že to trvá klidně půl roku/rok než se potom rozhoupou (klidně kolem 8-10cm), takže ti můžu na 100% říct, že to je jen sumčí pošťuchování a nic od toho nečekej. Při 3 cm ani nevíš jestli to je samička. To je ještě brzo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 18:37 Tomáš55 – Re: Hansel
Tym sim chcel povedat, ze nie su tam stale, tak 9 - 10 hod. denne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 18:33 Tomáš55 Re: Hansel
Dik, budem davat vediet.
Ale niekedy ako napr. teraz idu prec, napr. na sklo, ale vratia sa tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   01.06.2013 17:06 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Tomáš55
Jásat můžeš, až se od sebe právě odtrhnou, protože se vytřou a sám samec bude hlídat. Samice bude normálně fungovat jako do teď. Naopak samec se nehne z místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 17:05 Tomáš55 – Re: Hansel
Momentalne su v tej dutine, samec ma 6 a samicka 3 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 17:01 Tomáš55 Re: Hansel
Samec a samička su casto v dutine jaskynky a teraz sa prestahovali do dutiny musle, mozem jasat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 16:53 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Tomáš55
Tohle může být i obyčejné přetahování/pošťuchování. Spíš bych pozoroval jestli někde čistí/uklízejí nějakou dutinu. Ale to co popisuješ .. ano může to znamenat i předehru. Jak ti zmizí samec,můžeš jásat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 16:31 Tomáš55
vyzerá to nejako takto, ibaže na zemi www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 16:26 Tomáš55
Zdravím, mám samca a samičku ancíka sp. (a jednu samicu ancíka sp. gold long fin) a chcem ich spáriť. Sú veľmi často pri sebe, skoro vždy a krútia chvostíkami, naháňajú sa a vyzeraju, že sa trú, ale, trú sa? Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:58 Muž DrChila [243] Re: Zab01
já dělal pokus vyndat jikry bez hlídače... zjistil jsem to že se vajíčka kazí....
další pokus vyndal jikry s hlídačem... vajíčka se nekazej vyvíjej ale pak ke konci je pomlátil i když omylem když se hejbal
třetí pokus vyšel nejlíp s hlídačem ... pak sem ho vyndal až se všichni vykulili...
poslední vytření jich bylo 60 umřeli asi jen 3 a to omylem.. při odkalování
kdyžtak se koukni do mí prezentace... 122L+33filtrace nebo tak nějak to tam mám a ve fotkách to mám vyfocený např zde
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:43 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky
To bych rád je vyndal, ale někteří trhají partu a jsou přisátí k břidlici, tudíž když to odklopím zůstanou pouze na ní a s ní se mi to nejspíš vyndat nepovede, jelikož je celkem veliká :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:25 Muž DrChila [243] Re: radim
no pod slovem něco horšího si představím všelicos.. Ale momentálně jsem na blázinci a nemám ani klíče takže tato otázka je zcela na místě
Jinak abstitent a ancistrusi mám rád potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:17 radim Re: DrChila
jsi ožralý, nebo něco horšího?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:04 Muž DrChila [243] Re: Zab01
pokud chceš aby ti nějaký zbily hoď to i s kokosem do akvaria nejlíp do toho samího se stejnou vodou aby to že budou ve stejnym akvariu tak se zaručí to že tam bude i stejná teplota a bude větší pravděpodobnost že to přežijou:) pokud máš velkýho ducha dobrou víru tak věř tomu že ti třeba jeden přežije.. a zabiješ ho pak sám omylem že ti spadne kamínek nebo ho vysajet při odkalování:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 22:52 radim Re: Zab01
pro skaláry to jsou jednohubky X-) Skalára je dravec a pujde po nich i po rozplavání
:-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 22:47 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky
Nevíte někdo zda můžou mladé ancistruse sežrat jiné ryby? Dal přidal jsem do akvária nové 4 kusy, dal jim mezi 2 břidlice 3 kokosáky a během dalších 2-3 dnů se samec ihned vytřel s 2mi samicemi, všímal jsem si že když se náhodou nějaký vykulený plůdek dostal ven, skaláry ho ihned zhltli, tak mě zajímá jestli nemáte nějaká skušenosti zda loví i již rozplavané větší a nebo si jich už nevšímají, díky za odpověďi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2013 19:37 Muž RadekH1 [129] Re: LiborSprysl
potlesk Tak to jo. Až půjdu na nákup, hned to zkontroluji, co maj u nás v krámě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.05.2013 17:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: RadekH1
Jé to nevím, kam chodíte pro rohlíky, já mám černé plastové... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:06 Muž DrChila [243] Re: RadekH1
Třeba to maj rozmočený rádi:-D a bůh ví čim to je napuštěný jestli se to nerozmočí:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2013 10:33 Muž RadekH1 [129] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal:

Já teda se špulkama od pytlíků na pečivo z marketu smich

nejsou papirovy? nerozmoci se to?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?od=1401