Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 13:52 Bobo38
Zapomněl jsem na dva skalary
EDIT- Tohle bylo jen pro spestreni že se budou tak množit stim sem ani nepočítal.mam v plánu nové a větší akvárium.Tak 200L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.07.2018 13:52 R Muž Anthrax [4786] Re: Bobo38
Nic ve zlém ale měl bys uvažovat o výrazné redukci osádky spíš než v odchovech... Tohle je rybí polévka.

Prosím OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 13:50 Bobo38
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zde je to akvarko
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 13:47 Bobo38
Tak mám je ve 60L akvárium.Osazenstvo je 6 neonek,6 mečovek,2 gupky,4 kruniřovce,4 panceřničci,1cichlidka,3tetry a jedna Parmička čtiřpruha z toho ještě 2x kardinálka a jeden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 12:59 Muž UndeR [80] Re: Bobo38
Záleží na tom, jakou máš v tom akváriu osádku. Chtělo by to sem dát víc info, a to i o nádrži. Procento přeživších totiž poměrně výrazně ovlivní i množství rostlin v akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 12:47 Bobo38 – Ancici ve společnaku
Zdar chtěl jsem se zeptat jestli můžu nechat ancici ve společném akvarků s ostatníma rybama když má potěr zatím jikry přežijou nebo je lepší je přeložit do odchovničky i se samcem.dik za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 20:24 Muž justinik [9] – dostal som samca
Dostal som darček samca prísavníka k samici čo mám. Najprv som sa z neho tešil, ale teraz tŕpnem, aby sa mi tie prísavníky nerozmnožili :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 16:46 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Tonda
Ano, všechno samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 18:38 R Muž ctibum [6921] Re: Tonda
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 17:51 Tonda Re: Amatértom
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku mám 3 anciky 2 jsem koupil malinké a z jednoho se vyklubal samec a druhému právě nedávno začali vyrůstat vousy i na čele, tak jsem nevěděl jestli také samec nebo samice. asi 4 měsíce zpátky jsem koupil ještě většího ancíka, který neměl žádné vousy na čele a ted mu začali taky hodně rychle rašit.... takže mám 3 samce? 1 foto jasný sameček. 2 foto stejně starý a jak říkate taky samec a 3-4foto ten největší a před 4 měsíci žádné vousky na čele a ted je má to bude taky samec? jak tedy poznám samičku? nemá někdo nějakou pěknou fotku samičky? děkuji za rady :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 15:53 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Tonda
sameček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 15:28 Tonda – Samec nebo samice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím poradí někdo jestli je to samec nebo samice? díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2018 17:03 Muž rriki [818] - CichlidyRe: prog
Ty jsi ty rybky dal na rozbor a ten Ti ukázal otravu dusičnama?Já jen ,že stejný průběh jsem měl před lety, jen místo okurky jsem dával spařenou kopřivu a po přechodu z artemie mi to začlo padat, rozbor ukázal střevní parazity a na ty jsou ancíci docela háklivý a jsou častý .Jak jsem začal jikry dotáčet a zaléčovat po vypuštění ze skleničky tak ten problém byl pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2018 15:25 Muž prog [45] – dusičnany v potravě
Mohu potvrdit varování ohledně stravy, zvláště nyní na jaře a zimě, nekrmte zeleninou z obchodu, je plná dusičnanů. Mám dvě snůšky ancíků dané v separaci, prvních 14 dnů prospívali a krásně vyčistili akva na okně od řas, pak jsem je začal přikrmovat okurkou a po 2-3 dnech se objevily první mrtvolky, vesměs propadlé bricha. Nakonec na to doplatila odhadem tak 1/5 mimin. Vodou to nebylo, krevetky vesele prosperovaly. Po změně na sušené dýňové plátky, které mám ze zahrádky pro krevetky se vše zkonsolidovalo. Zkušenostma se člověk učí :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2018 10:42 Klára Re: Prašan
Tak jim se podmínky naopak jakoby "zhoršily" - tedy přesněji řečeno tu měli nečekaně dočasně přes zimu v jejich akváriu karáska. Karásek rozmazlenej, speciálně se samcem se před sebou vzájemně předváděli, ale neubližovali si. Jen žábě jsem musela před karáskem doslova bránit žrádlo, jinak by jí všechno sežral. Kvůli karáskovi přibylo do akvária vzduchování (opona). Takže tedy to je asi to jediné. První vrh za pobytu karáska, teď ten druhý už bez karáska (ten už je v jezírku).

Akvárium mají postavené pro ně, tedy velkou skalku, kameny, kořeny, nepříliš zarostlé kytkami. To měli ale i předtím a nic neplodili. Určitě akvárium nečistím pravidelně, ale je pravda, že se soustředím hlavně na odkalování dna a kvalitu vody průběžně kontroluji. Filtr pochopitelně také čistím. Akvárium není velké, ale na 2 ancistruse a 1 pidižábu mi přijde, že mají s těmi 75 litry celkem pohodlné bydlení.

Kdyby jako antikoncepce fungovalo přidání nějaké další ryby, pak klidně beru, ale u nás to zjevně zafungovalo spíš naopak :) Na jednu stranu má z toho člověk prostě radost, beru to trochu jako důkaz, že jsou spokojení, ale marná sláva - kam bych to pořád dávala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2018 00:26 - Re: bobik0cz
Premnožovanie ancíkov nie je tak celkom pravda.Ano vedia sa namnožiť ale na to potrebujú určité podmienky.Mál som z odchovu asi 60 super red,niečo som rozdal,niečo predal,zopár ostalo.Preložil som ich do nádrže ku skalárom a čuduj sa svete,už rok ani jediný drobec.Menej kŕmim,je iná voda atď....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 14:11 Muž Yirka [9126] Re: Klára
Když jsem se jim jednu dobu věnoval, brala je ode mě prodejna od 3,5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 13:08 Klára Re: bobik0cz
No, přesně s tím samým jsem se také setkala, nicméně i já když jsem si přinesla něco domů, šlo to nejdřív min. na 14 dní do karantény a pak až do akvária. Akorát holt ta moje karanténa se stala hlídacím akvárkem u mamky a pak si ho odvezla do práce a už je z něj regulérní akvárium. Kde mimochodem momentálně roste ten první vrh. Je to malinkaté, tak 20 l, ale asi nemám lepší místo, kam přemístit samičku. Během týdne ji tam šoupnu, jinak budou další.

Ten druhý vrh se proklubal v noci, teď jsou to oranžoví spermijáci. Protože to akvárium je výhradně pro ancistrusy, mají tam pro sebe takovou velkou jeskyni, ta má ve třech úrovních otvory. Jikry kladou až úplně nahoru, takže na ně právě otvorem krásně vidím. Jen mám nepříjemný pocit, že je jich snad ještě víc.

Do záchodu bych je asi právě vylít nedokázala, mordovat umím akorát nadbytečné šneky a to tím, že je hodím do jezírka želvám. Ancistrusů by mi bylo pro želvy líto.

Možná blbý dotaz, ale v jakém věku (velikosti) se dají vyslat do světa? Tak 4 cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 12:09 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Klára
Bohužel se připrav, že se to bude opakovat. Budou se množit jak c...i nebo potkani.
Držím ti palec až si to od tebe nějaký zverimex veme. (všichni se mi "vysmály", že nebudou riskovat zavlečení infekce a nemocí z domácí nádrže).

Před výletem do WC je zachránila sousedka, jinak dřív nebo pozdějí třeba zkončíš u rozděleného páru. (nebo WC) :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 17:20 R Muž ctibum [6921] Re: Klára
Když se zaregistruješ, založíš prezentaci a vyplníš (krom jiného) seznam ryb, tak je můžeš označit jako "k darování/prodeji", což bude k nalezení v inzerci, dokud to zase sama nezrušíš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 16:06 Klára Re: ctibum
Ahoj, moc díky za link na téma s přebytky. Ten jsem tu předtím sama nenašla. Ukládám a jen co odrostou, šoupnu je tam. Klasickým velkým zverimexům bych se ráda vyhla, nějak nemám dvakrát dobré zkušenosti s jejich "péčí". A ty menší, kde se rybám fakt věnují, si zase hlídají logicky, od koho berou a mají nasmlouvané osvědčené dodavatele - to už jsem zjišťovala. Tak snad se je povede rozdat. Kdyby snášeli nižší teploty, klidně bych je coby větší šoupla do venkovního 1000 l jezírka ke karáskům, ale obávám se, že to by nepřežili. Pak máme ještě druhé venkovní s vyšší teplotou, ale tam jsou želvy - to by nepřežili stoprocentně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 15:19 R Muž ctibum [6921] Re: Klára
Zkus obejít / obvolat zverimexy. Hornbach, PetCenter, SuperZOO...
Taky můžeš využít zdejší inzerce nebo sekce darování přebytků rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 15:13 Klára – Kam s namnoženými ancistrusy?
Ahoj, zbláznil se mi starý samec ancistruse a na stará kolena se dal do plození. Mám 15-20 ani ne 3 týdny starých ancistrusů a už hlídkuje u druhého vrhu jiker. Absolutně jsem s tím nepočítala, čili řeším, kam s nimi? Co třeba nějaký přírodovědný kroužek pro děti? Nebo kam je dáváte, když se vám takto namnoží? Nemám ve svém okolí tolik akvaristů, jestli rozdám max. 10, bude to zázrak.

Mám menší akvárium (75 l) a mám ancistruse ráda, takže ho mají sami pro sebe (albín samec a tmavá samička jako společnost) + jedna žába v důchodovém věku. Pro tohoto samce je to celkem 3. samice, kterou tam má, nikdy se do plození nepouštěli, až teď najednou dva vrhy takto krátce po sobě. Samice holt poputuje asi taky pryč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.02.2018 08:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Rami
Rami napsal: .... čím to nejlíp krmit ze sušených žrádel....... Opravdu jim nebudu chystat nějake spařené špenáty a podobně ...
- k problematice některých druhů sušených krmiv jsem se obšírněji vyjádřil ve vláknu "Ancistrus - nemoc" ze dne 09.02.2017 14:15 na základě problematiky vývojových forem onemocnění v období vývoje tohoto druhu ryb
-výtah části příspěvku
-podstatným a nejčastější původcem je v základu krmivo samotné
-nevhodnost použití pro daný druh, je především ve složkách nevhodně užívaných suchých krmiv
-u těchto umělých krmiv, je již dostatečně prokázán negativní vliv kostní a rybí moučky ,které jsou v řadě případů používané jako doplnková složka krmiv ,jedná se většinou o levnější varianty sušených krmiv, používaných ve velkochovech

-stravitelnost a potenciál využitelné stravitelnosti podávaného krmiva, je prvotním problémovým faktorem u tohoto druhu ryb

-vzhledem k tomu,že základem potravy pro tento druh, se stávají ve značné míře umělá krmiva,převážně zcela nahrazující krmení přirozenou živočišnou potravou,dochází vlastně již při vývoji k nedostatečnému vývoji přirozených IMUNITNÍCH látek a odtud se odvíjejících problémů za účasti.....atd.

-použití druhů krmiv je tedy zásadní otázka samotného vývoje a tvorby imunitního systemu


-premiová značková krmiva , třeba to uváděné Hikari a ostatní krmiva s co nejmenším podílem kostní a rybí moučky pro tento druh ,špenát a přírodní forma krmiv je rovněž žádoucí ,byt jsou podávána v omezené míře
-skutečně stačí spařít špenát ,jak je uvedeno v předešlém příspěvku a předejít tím případně možné problematice (viz výše) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2018 08:27 Muž montydvory [6] Re: Rami
Stačí spařit list salátu,
jen daš vařit vic vody až si budeš
dělat kafe :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 07:19 Muž Rami [161] - Jihoamerické cichlidy
ahoj,
asi po 7 letech se mi začali třít Anci, aniž bych o to nějak stál, ale když už se stalo, tak čím to nejlíp krmit ze sušených žrádel? Nějaký tip po čem pěkně rostou? Mám jim koupit třeba něco pro eLka od Hikari? Opravdu jim nebudu chystat nějake spařené špenáty a podobně. Není tolik času na ně momentálně. No narůst je chci nechat, protože mama je opravdu velká :-D Mají pro sebe 300L. Je tam jen samec a dvě samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2018 19:24 Muž Yirka [9126] Re: MichalK
Záleží na tom v jakých podmínkách jsou chováni a jak kvalitně jsou krmeni. Takže je to trochu individuální. V slušných podmínkách by to mohlo být od 6 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 14:59 MichalK – Dospělost u ancistrusů
Dobrý den. Kdy cca dosahují ancistrusy dospělosti? V kolika měsících?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2018 19:37 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: visek
Je to celkem jedno, prostě tak aby se tam samec vešel. Průměr 12cm a cokoliv kolem. Ale stejně tak se vytřou v kameninové trubce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 08:50 Muž visek [75] - Tetry
jak velkej kvetinac pro anciky?nebo koupit keramiku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 12:47 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: antiA
U ancíkov sa mi raz stalo, že sa vytreli 3 samice s jedným samcom prakticky v jeden deň. Čiže je to možné, že je to ,,práca" viacerých samíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 21:46 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: antiA
Nemůže tam být rozdíl ve stáří jiker? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 18:35 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º> – jikry od ancistrus super red
Fotka k příspěvku Ahoj v akváriu mám anciky (2samci a 4 samice) vše super red. dneska při sběru jiker jsem si všiml že část kokonu má odlišnou barvu a to dost výrazně. Typuji to snúšku dvou připadně vice samic. Ale opravdu může být barva až tak odlišná?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 09:33 Muž Yirka [9126] Re: Naďa
Není to blbost, chce to jemně vzduchovat a uvidíš, třeba z toho něco bude.
Ale jinak, schopný samec by měl jikry uhlídat a přivést až k rozplavání. Pokud se to brzy nenaučí, není to dobrý samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 09:31 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Naďa
Také jsem něco podobného párkrát udělal a vyšlo to. Jen tě upozorňuji na problém kam potom s nimi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 09:23 Žena Naďa [33]
Fotka k příspěvku Vytřeli sei ancistrusy. Samec hlídal, ale nevim, jak se jim to povedlo, vajíčka byla před trubkou. Po návratu z divadla byla vajíčka mimo a pouštěly se do nich postupně ostatní ryby a on stále celý den hlídal trubku. Zkusila jsem vajíčka odlovit fajfkou a dát je do porodnicky před filtr, aby na ně proudila voda. Je to blbost?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 00:12 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Otakar04
ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 23:51 Otakar04
Mám dotaz, dá se vytřít samice albín a samec normální, děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2017 09:45 R Muž Anthrax [4786] Re: Lotuska
Myslíš zlaté karase? Záleží, jak jsou ti karasové velcí. Ale v pohodě to není. Je to ryba, která patří do jezírek. V podstatě máš v tom akváriu studenovodné ryby s tropickými. Jak je máš dlouho? Jaká je v tom akvárku teplota? A jaký je tam filtr?

Ale to už jsem OT. Takže jestli to chceš řešit, tak v příslušném tématu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 20:58 Lotuska Re: Tudy
Díky!!! Mám tři dospělé anciky v akváriu, spolu se dvěma karasama, objem je cca 80 litrů. Je to OK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 15:40 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Lotuska
Krmení třeba toto:
Dajana Spirulina Wafers 100ml. Ale max 1-2 tabletky denně! Občas kousek okurky nebo spařeného salétu. Často měnit vodu (1/3 objemu obden) a doplnit vodou 1 cm od horního okraje. Pokud se rozhodneš pro filtraci, tak bublifuk. Např:
www.akvariumruzicka-eshop.cz/…

To akvárim je žalostně malé pro Ancíky, i když v aktuální tísni rozhodně lepší než ta sklenice (a rybky jsou zatím malé). Určitě bych sehnal nějaké rostlinky, nejlépe plovoucí a hledal bych někoho, kdo Ancíky vezmě k sobě do alespoň 60 l akvária.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 15:22 Lotuska Re: Anthrax
do akvárka je chci dát z té sklenice dnes , nevěděla jsem, co v tom akvárku má- konkrétně pro tyto malé rybky být...? Čím je mám krmit? vím, že žerou řasy etc. ...což v tom novém moc není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 14:24 R Muž Anthrax [4786] Re: Lotuska
Kolik má ta sklenice litrů? Filtr tam asi stejně nedáš. Chce to neustále měnit vodu. Denně polovinu. A dolít jí tam co nejvíce. Každé deci se tady počítá. Normálně bych napsal nekrm, což je trochu problém, když jsou to takhle malé ryby. Asi bych dal pryč to dno, stejnak je pro ně nevhodné. Aby se dalo krmit a přitom snadno odklízet. Na žádný dlouhý pobyt to není. Co nejdříve kamkoli jinam.

Proč už nejsou v tom 12 l akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 14:17 Lotuska Re: Lotuska
Fotka k příspěvku Od neděle jsou v té sklenici :/

Dík!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 10:18 Muž LeRi [315] Re: Lotuska
Jak vypadá to malé akvárium ? Dej foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 10:05 Lotuska – odchov anciků
Dobrý den, jsem naprostý amatér-předesílám. začalo nám prosakovat akvárium a tak jsem jej museli zlikvidovat, přesněji založit nové s využitím části staré vody etc...při té příležitosti jsem vylovila tři malé aníky, dlouhé asi 2 cm a dala je do malého akvária (cca 12 l). Chci se zeptat, čím je mám krmit a zda tam musí mít filtr. ??? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 09:10 R Muž afc1886 [14690] Re: Džouzif
No máš tam celkem prasátka rybky a ještě 2 ampulárie které taky pěkně nadělají do nádrže, tak bych rozhodně přidal na množství měněné vody. Ty neonky bych tam určitě nenechával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 06:35 Muž Džouzif [25]
Všem přeji dobrý den. Stala se mi taková věc. Ve 128l nádrži se mi od jednoho páru Ancíků narodilo asi 12 jedinců. Přibližně měsíc po narození samec umřel a další měsíc i samice. Mezitím i 3-4 mrňata.

Vypadalo, že celkem spokojeně si v nádrži plavou a dorostli do 4cm. Jenomže po asi 2 měsících koukám a všichni Ancistrusy jsou pryč. Najednou zmizeli a nezůstalo po nich nic. Ostatní ryby jsou v pořádku, spokojeně si plavou a nevykazují žádné známky nemoci či otravy (aktuálně mám v nádrži parmičky mechové, parmičky pětipruhé, neonky modré, 2 ampulárie a pár black molly). Bohužel nemám jak změřit hodnoty vody, ale každý týden měním kolem 20 litrů.

Je mi jasné, že někdo z nich je musel sežrat (podezřívám ampulárie a možná black molly), ale je mi divné proč během 14 dní všichni ancistrusy zmizeli. Vím, že nejsou nikde schované, prošel jsem v nádrži úplně všechno.

Nevíte odhadem co bych mohl dělat špatně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2017 15:14 JoKa Re: ctibum
Asi takhle. Na jedné trubce se okamžitě vytřely kakadu. Vykulily a dnes spokojeně vodí, jako základna jim slouží trubka... Myslím, že kdyby to něco pouštělo, tak zrovna na potěru to poznáš nejdřív... Nikdy by se nevykulily...
Druhá trubka je u krevet, jejich citlivost na cokoli chemického by měla být známá i Tobě...
Třetí je u raků... Tady platí dvojnásob co u krevet...
No a konečně, čtyři další, společně s tou ohyzdnou černou jeskyní jsou dohromady u L213. Oba samci se okamžitě nastěhovali každý do své...

Chápu, že to je víc druhů všeho možného najednou, než si doma měl, ale někteří zdejší uživatelé nejsou jen Frantové z Horní Dolní. Někteří něco umějí... ;-)
A někteří umějí i koukat, sledovat a reagovat na změny. Nejen si o tom povídat... ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116131x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?od=151