Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 15:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenáč
Radši to nechtěj co potom s nimi. Takhle jsem jich měl v akváriu stovku, pokud jsou malí nevadí, ale když vyrostou už je to horší a pochytat je potom je docela problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 14:59 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: zelenáč
Mít kluky s holkama a vhodné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 14:31 zelenáč
Ahoj,
jak mám udělat aby se mi ancistrusové rozmnožili?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 11:28 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Majjush
No len nie vždy to funguje - mne asi chýba ten najbystrejší, ktorý by začal, takže keď im dám žiabronôžku (primárne pre malé Tetry čierne, ktorých som si tam dal zopár), tak skôr čakajú, kedy sa unaví a sadne ku dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 04:58 Žena Majjush [3] Re: Urtman
Aha.... no mna napadla susena artemia stydim preto som sa pytala. Ale na harlem shake ancikov sa tesim hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 23:36 JoKa Re: Majjush
Takže tento krát skúsim tú artémiu.

Klesá to na dno v pohode?

Neklesá, ono je to živé... ;-)
Viděla si někdy na youtube "harlem shake"? Tak při krmení ancáků živou artémkou je to stejné, akorát chybí ta infaltilní hudba... Nejdřív "poskakuje a loví" ten nejbystřejší kus z vrhu a o minutu později to dojde už všem, že to je žrádlo a "pařej" všichni...
Není hezčí pohled, než když poprvé dáš potěru živé žrádlo... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 21:11 Žena Majjush [3] Re: TRULY
takto sa kľudne môže dávať aj cuketa alebo starším dávam aj zemiak opláchnutý, veľmi to ľúbia ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 20:55 Muž Yirka [9118] Re: TRULY
Nijak jsem ji neupravoval, jen opláchl. Když jsem měl čas a vzpoměl jsem si na to, nechal jsem kolečko na den ve sklenici vody aby byla trochu " načatá". Ale pak je třeba si hlídat vodu v AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 20:50 Muž TRULY [164] Re: Yirka
treba tu uhorku nejak upravit akebo ju tam rovno strcim? Nemozu sa jej prezrat a mat problem s travenim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 19:29 Muž Rounce [30] Re: Yirka
Jo díky za radu okurek sem tam dal tak uvidím kolik jich vyroste.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 19:26 Muž Yirka [9118] Re: Rounce
Přesně tak, nechal bych to na přírodě. Žádné velké predátory tam nemáš, tak přežijí. Něco si najdou a když jim tam strčíš na dvě hodinky kolečko okurky tak jich odchováš více než ti bude brzy milé.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 19:15 Muž Rounce [30] Re: Yirka
Takže bude lepší nechat je prostě volně v akva ? Protože nevím jak to bude s krmením
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 19:01 Muž Yirka [9118] Re: Rounce
Nemyslím si, že by ten nápad byl dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 18:12 Muž Rounce [30]
Mě eště napadá pochytat je do sitky a tu nechat v akva tak aby tam inačí ryby nemohly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 18:04 Žena Majjush [3] Re: TRULY
Ja by som sa tomu radšej vyhla, všetko čo dochovám posuniem preto aj Ďalej. :)
Bude mi to ľúto, ale za to riziko to nestojí. Hlavne keď rozmýšľam aj nad vzácnejšími druhmi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 17:45 Muž TRULY [164] Re: Rounce
ja som ich odsal hadickou na odkalovanie ale potiahni velmi jemne. Hned sko bude dnu tak prrstan tahat a prstom zatesni koniec ktory si mal v ustach palcom. Dufam ze sa chaoeme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 17:30 Žena Majjush [3] Re: TRULY
Jediné, čo viem zo školy z genetiky, že pri opakovanom párení môže dochádzať ku genetickým poruchám a slabým jedincom. Vznikali by genetické ochorenia, ktoré by sa prenášali ďalej a jedince by boli citlivejšie a náchylnejšie na každú zmenu. Preto je dobré sa tomu radšej vyhnúť :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 17:17 Žena Majjush [3] Re: Urtman
No ja som pri prvej generácii keď mali niaky týždeň približne dávala hneď tabletky a dvaja pošli hneď asi od hladu, lebo t o nechceli, ale na uhorku išli :-D
Takže tento krát skúsim tú artémiu.

Klesá to na dno v pohode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 16:24 Muž Rounce [30]
Mám už vylíhly jikry ale rozplavali se mě k hladnině v rohu akva mám se je snažit pochytat a nejak oddělit od zbytku ryb v akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2015 12:01 JoKa Re: Majjush
A já zásadně rozkrmuji artémkou... Teprve tak po dvou až třech týdnech přecházím na tablety, sak a cuketu...

Když náhodou artémku nemám, používám "micro flora". Ty granulky pro krevetky taky nejsou k zahození...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 09:49 Muž TRULY [164]
Chcel by som si nehat zopar jedincov z prveho vrrhu. Lenze zaujima ma ze ak sa soaria s roficmi nebude to problem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 23:46 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Majjush
Neřešit a krmit jakým koliv vločkovým krmivem. Dříve, když jsem měl ancíky ve velkém, tak jsem krmil mraženým špenátem. Ale to bylo spíš kvůli ceně. Při každodení výměně veškeré vody a silném vzduchování, je jedno čím krmíš, hlavně aby rybky ležely v krmení a rychle rostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 23:05 - Re: Majjush
Ja uprednostňujem veľa ale drobnej potravy aby ostalo pre každého.Radi sa odháňajú a na najmenšie často neostane nič,zaostávajú a neraz potom hynú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 21:54 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Majjush
Každý dá asi iný tip, mne sa osvedčili zo začiatku malé granulky Sera Shrimps Natural (pre krevetky), potom tablety Tetra Pleco Tablets a JBL Novo Pleco. Hlavne sa treba držať pravidla "radšej menej ako priveľa". Pokiaľ niečo počas dňa nezjedia, radšej to odsajem striekačkou. Neosvedčili sa mi Vitakraft Premium Plant Chips - vôbec im nechutia, ležia tam veľmi dlho a radšej ohlodávajú koreň, rastliny a podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 21:49 Muž Rounce [30]
Připojuju se k otázce Majjush dneska se mě vylíhlo nový potomstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 19:06 Žena Majjush [3] Re: Urtman
Neni, bolo to akva zriadené len pre nich, lebo vo veľkom by ich zožrali skaláre.

Čo im dávať papať po strávení žĺtkového vačku? Normálne chipsy, uhorku, cuketu,... ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 18:58 JoKa Re: Majjush
Pokud tam opravdu není jiná ryba, která by je mohla sežrat, tak je můžeš vypustit v podstatě hned, jak stráví žloutkový váček, neboli se rozplavou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 18:55 Žena Majjush [3] – Vypustenie
Fotka k příspěvku Aj ja sa pridávam s otázkou. Včera som pri odchyte samca našla ho strážiť ikry. Tie som preložila do menšieho akva, kde som odchytala už prvú generáciu prísavníkov, Ikry sú v provizórnej pôrodničke zo silonkovej ponožky. Začali sa liahnuť už včera a dnes na obed boli vyliahnutí už všetci. Viď foto. A moja konečná otázka, kedy ich môžem vypustiť z tej pôrodničky do akva. Je tam len 5 starších prísavníkov prvej generácie veľkosti medzi 1,5-2,5cm. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 16:29 JoKa Re: zervan
Bohužel nejsem schopný na toto fundovaně odpovědět. Vím jen, že kolísání ph v určitých mezích například během dne vlivem asimilace rostlin, je naprosto běžný jev. Stejně tak ovlivňuje ph i to vzduchování, nebo silné filtrování... Nevím ale přesně proč to tak je, nejsem chemik...
On mě ale určitě někdo doplní... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 15:06 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Urtman
Taká technická otázka: Prečo by konštantné vzduchovanie vlastne malo meniť pH vody? Netvrdím, že to tak nie je, len sa pýtam, lebo som sa s takým názorom ešte nestretol a ani si ho nejako neviem logicky zdôvodniť.

Inak ja som malých ancíkov prekladal z akvária s pridávaným CO2 do malého akvária s tou istou vodou, ale už bez pridávania CO2 a nemali problém. To malé akvárko bolo napustené chvíľu predtým hadicou, takže sa časť CO2 vo vode zachovala, časť vyšumela kvôli špliechajúcemu prúdu vody hneď a zvyšok postupne. Teda nebola to síce skoková zmena o veľa, ale predsa sa mi to zdá väčšia zmena ako by mohlo spôsobiť vzduchovanie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 14:15 Muž TRULY [164] Re: Urtman
no cumim do akva zatial vsetko v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 12:41 JoKa Re: TRULY
Protože to druhé akvo je podstatně větší, než těch 12l a je určitě osázeno rostlinami. Tam to nelítá tolik...
Ten odchov zvládne v pohodě poměrně velké rozpětí toho ph. Nevadí mu podle mě 6,7 až do třeba 7,5, ale stabilně a o tom to je. Ty skoky ale potěr zabijí...
Lepší je držet třeba ne zrovna ideální hodnoty, ale konstantní a pořád stejné, než se snažit o podmínky ideální, ale pokaždé trochu jiné...

Vzduchování zruš a uvidíš, bublifuk a výměny vody, tudy vede cesta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 12:19 Muž TRULY [164] Re: Urtman
tak to vzduchovanie zruším. Možno bude stačiť meniť čerstvu vodu nie, čo sa týka okysličenia. V druhom akva kysličim od mala a žiaden uhyn nebol, tak nechapem tomu fakt. Trošku sa bojím toho filtra, či mi nedvihne NO3 v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 12:16 Muž Yirka [9118] Re: TRULY
Já jen ještě dodám, že přikrmovat rozhodně po (při) rozplavání. Normálně to pro hobby akvaristu řeší nějaká rostlinka s řasou, či vypěstovaná řasa. A nejlépe, jak již jsem uvedl, právě ten bublifuk, na kterém se v pohodě přiživí. Ještě jsem zapomněl, že do odchovničky jsem vždy dal nějaký minikořen, který je pro odchov takřka nezbytný a každopádně jedinečný, protože na něm vždy něco najdou. Také kvalitní tablety, nejlépe Hikari, jsou dobrým začátkem, ale nutno znát míru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 11:16 JoKa Re: TRULY
Příčin může být několik. Ale já bych tipnul na zrovna to vzduchování. V takhle malém akvišku ti vzduchování může hýbat s ph vody. Čím jsou ancáci starší, tím méně choulostivý na to budou... Jak píše Jirka, zaběhlý bublifuk a na vzduchování se vyprdni, ancák si umí přidýchnout atmosférického nad hladinou, když má málo...
A co rostliny, máš tam nějaké?? Nacpal bych tam kýbl například egerie, ta dokáže pomoct...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 10:18 Muž TRULY [164] Re: Legioix
tak ja ich amm aj v dalsom akva tam su v pohode strašie 2 mesiace. Len tieto sa nejak extremne rýchzlo vyvinuli. Zatial som to so starsimi robil tak že menim vodu vkuse.
Som zvedaví ako pojdu títo malí.
Počkať s krmením až kým sa nerozlezu po akva? ak som spravne pochopil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 10:16 Muž Legioix [574] Re: TRULY
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Počkej až se rozplavou a potom krm. V tom malým akváriu to bez bublifuku a s tím množstvím ancíků až budou větší půjde ale docela kvůli kvalitě vody bez filtru dost špatně.
Já to řeším takto: 24l akva, docela zajeté, 2x bublifuk, miliarda šneků, kořen a anubiasy. Hážu tam co se dá. okurky, kus filety z tresky, granule, vločky, tablety... Co nezežerou ancíci, tak vyžerou šneci. Kvalita vody n1 a bez úhynu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 09:43 Muž TRULY [164] Re: Yirka
TAK NEviem kedy začať, prvý chov som musel odloviť a tento je stale pod kokosom. Mám počkať kým začnu vychádzať? alebo im mám dať potravu pod kokos?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2015 09:41 Muž Yirka [9118] Re: TRULY
Místo jemného vzduchování to chce raději na rozplavaný, či rozplavávající se potěr, zaběhlý bublifuk. Já jsem takto s bublifukem odchovával i v 10 litrech. Chce to samozřejmě také usilovně měnit vodu. (Dle podávaného krmiva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 09:10 Muž TRULY [164] Re: zervan
offtopic to dala zrejme koli tomu ze som najprv napisal len kratjy text (blbly mi cookies na mobile potom som to editoval)

O piatej rano dalsia mrtvolka (4).
No spravil som jeden tah a zatial je to v poriadku. Ked som prelozil kokos do maleho akva tak som ho otocil naopak koli tomu aby som na nich videl a aby som zapol jemne vzduchovanie do vzdialenosti cca 7cm od nich. Chcel som na nich izbovym svetlom vidiet + imitovat ovievanie samcom. Lenze mam pocit ze otocenim kokosu som sposobil to ze sa drobce zacali do kutov tlacit a jeden cez druheho splhat. Navyse sa tak dostali blizsie ku kamenu ktory je akva silikonom prilepeny o kokos a cucanie silikonu asi tiez nieje prospesne aj jed je to prilepene uz vyse mesiaca. Kokos je teraz standardne polozeny a drobce sa rovnomerne rozlozili z vnutra. Tak sa netlacia a ak ano tak saen spustia vyssie alebo nizzsie. Zatial od 5 rano ziadna mrtvolka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 08:26 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Hm, no to je zvláštne, predpokladám, že voda v tom 12 l akvárku nebola nejako moc dlho a nič v nej nehnilo, takže otrava napr. dusitanmi nemôže byť dôvod. Potom azda len zdôvodnenie, že tých pár sa proste vyliahlo nejakých vadných. Ešte majú nejaké bruško? Ak nie, nejaká tá malá granulka krmiva (napr. Sera Shrimps Natural alebo úlomok z bežnej ancíkovskej tablety) by určite prišla vhod. Ale žeby tak rýchlo uhynuli na hlad, sa mi nezdá.

Turbínka: Prečo Off-topic? Veď sa to priamo zaoberá odchovom ancíkov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 23:32 Muž TRULY [164]
zrejme sa nedoziju. Niekde nastal problem.
Postuloval som ako predtym.

12 l akva
voda z hlavneho akva
prelozil sim ich opatrne a vsetky spolu
teplota 25 ako v hlavnom akva
jemne vzduhovanie

Nechapem co robim zle. Od 8 vecer uz 3 mrtvolka
Myslite ze mozu byt hladny? Ale to by uz zomierali aj v hlavnom nie? Neviem si to vysvetlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 23:05 JoKa Re: TRULY
Ináč už aj začínam rozmýšlať nad slovami , ved počkaj ešte budeš robiť všetko preto aby sa nemnožili :-D

Vidíš a to jsi na druhém vrhu... Jsem na tebe skutečně zvědav, až budeš mít za půl roku těch vrhů 5... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 22:25 Muž TRULY [164] Re: zervan
dAKUJEM Pekne :) Ináč tých 16 ktore som mal ako prvý vrh( tých čo ostalo a prežilo utok mečunov) stále žije a tešia sa zdraviu. Ináč už aj začínam rozmýšlať nad slovami , ved počkaj ešte budeš robiť všetko preto aby sa nemnožili :-D

PS: v akvaristike ich nikde nezoberu, kžadý sa vyhovara na odberatelov a karantény. Ideálne je asi odchovať ich do vačšej velkosti a ponuknuť do malých sukromnych akvaristik.
Pači sa mi že hovoria o karantene a v každom akvarku zdochnuta rybka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2015 22:21 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
No super, tak nech sa darí a prežijú všetci! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2015 22:01 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak tu su nové prírastky. Vyliezli celkovo dosť rýchlo a aj dosť rýchlo sa vyvíjajú oproti mojemu prvemu vrhu od toho isteho paru. Počítam že koli velkemu počtu maju aj mensie žltkove vaky tak som zvedaví či budu schopne tak skoro príjmať stravu.
PS: dávajte si pozor pri manipulacii. Ked som odstranoval male kamienky tak som nechtiac jedeneho maleho ťukol bruškom prsta a samozrejme pri tak malom potery to ma za nasledok smrt.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 23:35 - Re: bluejack
Ak tam majú L202 tak ide zrejme o túto Peckoltiu
www.l-welse.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 20:57 Muž P [125] - Betta splendensRe: TRULY
Komplikace by to působit nemělo, jen budou mrňousi po vykulení trošku menší. Oni to rychle doženou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 20:31 Muž TRULY [164] Re: P
Ja len dufam ze to nebude mat vplyv na odchov a vyvoj ikier respektive ci mi to nestazi samotny chov rozbnymi komplikaciami vyvoja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 20:01 Muž P [125] - Betta splendensRe: TRULY
Vlivy můžou být různé, může to být jiným krmením, může to být kondicí samice. A platí i to, co jsi psal.. méně jiker - jsou větší. Tohle můžeš pozorovat u spousty ryb, pěkně je to vidět na živorodkách. Mají-li mnoho mláďat, bývají často mnohem menší, než když jich má daná samice jen 10 :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?od=701