Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 75 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:23 Honza123456
mám to přelovit i se samečkem???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2009 13:17 Muž MorfeussES [8] – Re: Honza123456
Cafko, mne sa ancistrusi previdelne vytieraju v spolocenskom akva a stale prelovim celu skalku do druhého akva, je to istejsie a lepsie nekolko malicky ancistrusi sa vedia rozliect uplne vsade, ak sa drzia este v skalke tak ich jednoznacne prelov ak chces niekolko zachranit. Iba daj pozor aby pri prelovovani boli stale vo vode, a do druheho akva daj vodu z toho povodneho a potom kazdy den obmienat cast vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:07 Honza123456
no spíš je větší má asi 10až12mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:03 Honza123456 – vytřený ancistrus co s ním?????
nevím jak je to dlouho ale vytřeli se mi ancistrusi. vůbec jsem o tom nevěděl až ted se tam jeden malej oběvil má asi 7mm. Vytřeli se mi v tunelu v kamenu myslíte že mám kamen vyndat a dát do malého akvárka nebo už je pozdě????? (v akváriu jsou mečovky zlatý molly tetry černý a neonky)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 14:48 Hanuš – Re: vaclav
Václave mám+ na vás dotaz . Předevčírem jesm zjistil ,že mám v květináčku malý ancistrusi . Samaček je hlídá ,ale co až se rozplavou ? Nesežerou je ostatní rybky když je mám ve společném akváriu ? Můžu malý mimina dát zvláš't do zavěšené misky v akváriu ,ve které jsou otvory ,tak velkké aby tam neproplavali ? Mám jim tam dát taky nějakou schovku nebo je tam můžu mít jen tak ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 13:25 Muž Dixon [13] - Sumci
díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 11:47 Muž melda777 [0] – Re: vitek38
Nic ve zlém tobě to připadá možná hloupé,ale já se akvaristice věnuju asi 10let a nikdy se mi nestalo,až v tomto 400litrovém ,že zmizí ze dne na den.tak příště budu mít jenom inteligentní dotazy,ale jsem rád že si se ozval rád si pokecám se všemi od toho tady přece jsme ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 11:34 Muž melda777 [0] – Re: Tereza
Já mám na sání síťku,ale přemýšlím že to bude asi nejlepší odlov do filtru když ji sundám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 11:28 Muž melda777 [0] – Re: matrix069
Díky za radu,ale já mám akva 400l když chceš koukni na něj ke mě a tam mám veliké kořeny zadělané ve dně a navíc jsou vklíněné do sebe.Mají v nich asi milion úkrytů i zevnitř a když samec zmizí asi na ty 2 týdny tak jsem ho nikdy nanalezl.zvedat kořeny nemůžu to bych celé rozbořil.já je vždy uvidím až když jsou za výtokovou trubkou seřazeni.V každém případě díky za snahu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 00:31 Muž kristian [80] – Re: Dixon
Pro 3 až 4 vytěry jiker stačí 20 litrová nádrž, než se rozplavou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 22:35 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Dixon
Bez prroblému i méně. Při každodení výměně většiny vody, na první týdny bohatě postačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 20:41 Muž Dixon [13] - Sumci
stacilo by pre malych ancikov 12l akva?ked ich davate do nadoby tak by mohly,nie? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 20:38 Tereza
Malí ancíci můžou vlézt i do hadice od filtru a dostat se až do něj. Zkus podívat, třeba tam nějaký je. Kamarád takhle objevil ve filtru už pěkně velkého živého pancéřníčka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2009 20:17 vitek38
Omlouvám se, ale takto se ptát je opravdu hloupé... každému je jasné že když zmizeli, mají je v žaludku jiné rybky. Pořiď si pro ně odchovničku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2009 19:01 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Byk1984
To je zvláštní, ancistruse odchovávám dvacet let, ale nikdy se mi nestalo, že by samec mladým ublížil, natož je sežral. To si popravdě ani nedokážu představit, jak by je žral?
Samec se odlovuje až po vykulení potěru, né dřív, protože pomáhá potěru dostat se z jikerných obalů. Bez samce část potěru uhyne dřív, než se dostane z "hroznu" jiker. Koho to zajímá, u mě v prezentaci Akva je někde vzadu pár fotek potěru i se samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 16:09 Muž Byk1984 [2]
Zdravim ludia.Tiez chovam ancikov a stalo sa mi uz,ze ich zozral samec.Chovam ich v osobitnom akva.Mam tam len samca samicu a male a ako vravi melda777 z dna na den zmiznu.Najlepsie je odlovit po viliahnuti samca aaj samicu a bude dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 07:19 Žena červík [4] – ancistrus
zdravím...stopro ti je sežerou ostatní ryby...doporučuju přelovit, jinak se potomků nedočkáš, byla by to velká náhoda kdyby některý přežil...přesně jak řekl Jeff. A jinak k odchovu používám stejnou metodu jako matrix 069. Nebo pokud máš nějakou malou výtěrku, tak bych je přestěhovala do ní i s předmětem na kterém jsou i se samcem... postará se o ně a pokud mu sem tam hodíš kosíček žrádla tak ti přežijou všechny... :) po rozplavání bych samce odlovila a mladý nechala zvlášť. Až trochu povyrostou tak s nima můžeš dělat co chceš potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 02:43 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Já ty potvory lovím tak, že vezmu hadici 12mm naplním vodou jako při odkalování, do akva dám talířek a do středu položím tabletku krmiva. Pak už jen počkám až se slezou a odkalím (odsaju) je do kýble smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 23:51 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku V spoločenskom akvárku ich asi moc neodchováš,ryby ich zožerú a nepomôže im ani roztiahnuť ostne na bokoch u hlavy. Treba si zistiť kedy nakladú ikry a samec ich stráži a keď sa ikry vyliahnu(no ešte nemajú vstrebaný žltok) tak ich zľahka preloviť do inej nádoby s tou istou vodou v akej boli(najlepšie je zavesená nádoba z vnútornej strany akva,budú zabezpečené rovnaké podmienky v akých boli). Preloviť je najjednoduchšie nadvihnúť predmet v ktorom sú drobci ukrytí,dať pod predmet sitko a predmet pomali vytiahnuť nad hladinu,drobci skĺznu do sitka. X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:41 Muž melda777 [0] – Re: Jeff
Nemám šanci je odlovit,ale slyšel jsem že ryby je"prý" nežerou protože Anci.roztáhnou ploutve za hlavou,spíš jestli samec není kanibal.Zvláštní ,že je to ze dne na den ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:05 Jeff
Tak jestli je máš v tom 500litrovém s rybkama co tam máš tak podle mě nemají šanci přežít, ty ryby je sežerou a i kdyby ne tak určitě se na ně nedostane žádná potrava, tu jim taky sežerou, já jsem radši malé ancíky přelovil, ale byla to fuška teda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 13:48 Muž melda777 [0] – neodchovám ancistrusy
Skoro každé tři měsíce mám okolo 30-40 Ancistrusů,podotýkám že už jsou bez žloutkového váčku.Zhruba měsíc žijou ve společném akva a ze dne na den jsou pryč.Poradíte? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2008 10:27 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Vendula
vše má svůj čas,samec ví co dělá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 10:21 Vendula – Chování samce ancistruse po výtěru
Mám dotaz, v akva máme páreček ancíků, samice se nedávno vytřela a samec hned zalezl k výtěru a hlídá ho. Ale před 4 dny se už pár malých ancíků vykulelo, zbylo jich 3, už mají skoro strávený žlutý váček, ale samec je neustále zalezlý v kořenu a nechce ven (zatím další malí nevypadli). Je možné, že tam ještě něco je, že se výtěr vykulí postupně? Poněvadž se nám přemnožili šneci a jsou zalezlí všude, nemůže si samec myslet, že tam má ještě výtěr a přitom jsou to šneci? Snad není tak "natvrdlej"? Díky, rodíme poprvé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:55 Fogi – Re: jirka4

a uhlídá samec jikry před ostatníma rybkama např před keříkovcem???
hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 15:05 Vak.
výborne potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 22:26 0 – Re: darka
Skutečná příčina , že nejsou žádné mladé v ampulárce nebude. Filtr při silném tahu může redukovat mladé , ale hlavní důvod bez dokumentace se obtížně určuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 18:42 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Elffka
palec potlesk šikulka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2008 18:37 Žena Elffka [9]
Tam malí ancíci jsou úspěšně v odchovně,vysála sem je hadičkou a bez problémů.Dutina ve které byly je dost velký kořen a neměla bych ho kam dát.Všem děkuji za pomoc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 10:09 Žena darka [520] – Re: Sid
Ano, vajíčka nosí, pak je ztratí,ale mrňata nikde. Mám tam ale filtr Atman, uvnitř molitan potažený punčochou,aby tam malé nevlezly,ale asi je to stejně možná nasaje. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 07:05 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: darka
A nosit vajíčka je vidíváte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 00:03 Žena darka [520] – Re: 0
Myslíte,že může velká ampulárka požírat i mrňata krevetek? Mám red cherry a red crystal, které se mi vůbec nemnoží a nevím proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 21:58 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: 0
Přesně tak palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2008 21:48 0 – Re: Danila
Ta síťka ovšem musí být ponořena ve vodě . Působením tlaku vodního proudu a na 'sucho' zachycený malý potěr se takto nevratně poškodí - pokřivené ocásky nebo celkově páteř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 21:41 0 – Re: jirikovar
Kousek síťoviny s malými otvory jimiž rybky 'neprojdou' nasaď na odkalovací zvon , upevni gumičkou , po nalití vody do hadice pak samospádem do vědra vypouštíš , ale přitom palcem hlídáš výtok konce hadice pro případ nutného zastavení vypouštěné vody , když hrozí přisátí potěru - dá se takto zabezpečeným zvonem i odhánět , než se opět uvolní výpusť na samospádné odkalování. Při častější výměně vody nevadí , že část detritu zůstane Možno nasadit do ochovné nádrže i plže pískořky. Víc odrostlé velké ampulárky nedoporučuji , protože samy produkují mnoho lejna a málo pohyblivý potěr , který leží na dně , třeba v noci , mohou i sežrat - ověřil jsem si to před nedávnem. Pochopil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 21:16 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: jirikovar
Já to většinou řeším tenkou hadičkou s nasazeným brčkem(Mc Donalds:-)) a odkaluju do průsvitného kbelíku, odkud je (když je omylem nasaju)pak přecedím. Nebo dám pod vývod z hadice síťku a pak je naházím zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 21:09 jirikovar
když už jsme u toho odsavaní mladých muže mi někdo vysvětlit jak mam mladejm gupkám odsát dno bez toho aniž bych jich pár neodsál do kýble?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2008 21:06 redmaus
Tak to vem i s tou dutinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 20:31 Žena Elffka [9] – Re: pajulin
Taky mě to napadlo,ale nedostanu se k nim.Jsou v dutině kmenu, která je fakt dost úzká hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 20:04 pajulin
Ahoj odlov je skleněnou naběrkou ,jato tak dělám ale opatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 19:55 Muž PetrS [4]
Poter anciku je na hadicku docela velkej. Musis vzit hadicku o vetsim prumeru. Ale melo by to jit. Ja je nechavam ve spol.aqua. Nic se jim nestane. Vzdycky mi prezili skoro vsechny vylihnute.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 16:30 Žena Elffka [9]
Super, moc děkuju ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2008 13:29 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Elffka
já je vždy odlovil v noci,když šmejdi po celym akvu:-)pěkně po tmě,skleněnou fajfku a za 2 hoďky jich stovka byla...s tou hadičkou u anciků,ji nejsem jist:-O X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 08:45 Muž MorfeussES [8] – Re: Elffka
Tak odsanie je asi najlepsi a najsetrnejsi sposob aky je ja som to tiez takto robil a nikdy sa ziadnemu nic nestalo :) tak prajem vela zdaru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 00:54 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Elffka
Odsátí hadičkou je dobrý nápad, neboj, neublížíš jim, lovila jsem je stejně a zvládli to výborně. Ať se daří:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 22:04 Žena Elffka [9] – Odlov ancistrusů
Ahoj,ve společenské nádrži se mi vykulil potěr ancistrusů.Chtěla bych je přemístit do odchovné nádrže, ale nevím jak.Bylo by možné je odsát hadičkou od odkalovače?Neublížím jim tím?Znáte jiný šetrný způsob odlovu?Mláďata jsou na obtížně přístupném místě.Děkuji za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 10:18 Muž keyrumek [2] – Re: tom05
Muze urcite. Ja mam samce gold a samicku hnedou a nedavno pri prostrihu rostlin jsem zjistil, ze ve skulinach korenu je nekolik malych - napocital jsem 3 a to 2 hnede a jednoho gold. Bohuzel tim prostrihem jsem zaridil, ze si jich zrejme vsimly skalary :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 23:30 jirkaa – Re: Sakul
první generace(f1) bude hnědá.(pokud nebyli předci už mícháni.)když vezmeš f1 a gold tak pak by mělo být cca 50% hnědý 50% gold.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2008 19:09 Britunka – ancistrus
Fotka k příspěvku Ano může protože je to ancistrus a ancistrus nezáleží na barvě je to jeden druh.Takže může! ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 19:01 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Mám taky hnědýho a gold. Uš se těšim co z toho vznikne coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [75] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?od=3701