Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.06.2011 12:10 R Muž romant [27987] Re: fido16
To filé je výborný řešení. Proč si z nich zbytečně nedělat vegetariány, kteří potom mají o to větší potřebu se pouštět do rostlin. Jou to všežravci a masem v podobě toho filé, nebo třeba patentek rozhodně nepohrdnou. To, že to jsou jenom konzumenti rostlinný potravy je chybný mýtus, určitě to chce pestrost a na tu masitou složku nezapomínat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 12:05 Muž fido16 [631]
Jahodu? To jim nedávej. Já jim dávám kedluben, okurek, salát, ředkvičku, jablko, niťenky, bramboru ještě chci zkusit dát filetu z mrazáku. Ale to až se přestěhují do nového akva. Jelikož mi moji 60tku brousí a brousí :-(. Pudou do 40cítky. Která je cca 4 dny založená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 14:45 Muž TomV [13] – jahoda?
Můžu dát ancíkum jahodu? Dík X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 22:02 Muž zdenda25 [0] - Cichlidy
fido16 napsal: Samice mám asi 2 jednu dospelou ta ma cca 7 cm ta druha ma 5.5 cm. Jinak jeden je mensi to jeste nevim co bude a 2 dospele samce. Dam vsechny zadarmo.
bERU domluvíme se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 21:21 Muž fido16 [631] Re: MilosD
No postou bych je neposilal. A je to dalka to je fakt. Jinak samice jsou asi 3 a samci 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 21:20 Muž MilosD [1] - ŽivorodkyRe: fido16
ahoj ja bych potreboval jednoho samce ale zlin a vary to je od sebe dost daleko :-) ancici postou asi poslat nejdou co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 20:22 Muž fido16 [631] Re: zdenda25
Samice mám asi 2 jednu dospelou ta ma cca 7 cm ta druha ma 5.5 cm. Jinak jeden je mensi to jeste nevim co bude a 2 dospele samce. Dam vsechny zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 16:57 Muž zdenda25 [0] - Cichlidy
fido16 napsal: Nechcete někdo dospělé ancíky? jo, samice, kolik zakolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 10:41 Muž fido16 [631]
Nechcete někdo dospělé ancíky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 08:53 S Muž invalida [3881] Re: pasman
No do určitý velikosti se daj odsát hadicí...větší už se udržej přisátý...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 21:55 pasman
No já s tím tak nějak počítám,něco už jsem o tom přečet a nemyslím,že to bude jednoduchý.Naštěstí mám 370ku založenou asi 3 měsíca a zatím nic moc ryby(tedy přesněji velmi málo,10 neonek,páreček čichavců modrých,jednu parmičku SAE a k tomu již zmíněných asi 25 malých ancíků)takže mě nějak moc netrápí jestli tam budou o něco dýl,než se mi podaří je nějak pochytat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 19:50 S Muž invalida [3881] Re: pasman
Nechci Ti brát iluze ale máš asi zaděláno na pořádnou zábavu....těžko se chytaj........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 19:49 sabreman – Podařilo se
Mám ancistrusy ve společenském akva už asi 3 roky a vytřeli se mi až teď. Po 250l akvárku mi jich lítá asi 30, v práci, kam jsem si jen pro radost do 20l nádržky umístil dva mladé, menší kousky, se jich asi před 14 dny objevilo možná 20. Žádné úpravy vody ani krmení jsem neprováděl, prostě si samičky daly říct a daly samečkům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 19:39 pasman
Díky za radu,vyzkouším to,snad to vyjde.Odlovit je mě napadlo,ale problém je v tom,že se jim na vytření zalíbily lávové kameny naskládané na sebe a to bohužel jde vyndat dost těžko aniž bych nějak poškodil potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 08:17 Muž Yirka [9126] Re: pasman
Nejlepším řešením (na které je už teď pozdě) je je těsně před rozplaváním odlovit třeba i s jekyňkou či kokosákem.
Pokud jsou již ancistrusci rozptýleni po nádrži, je to o trpělivosti. Já to dělám tak, že do síťky dám návnadu v podobě potravy a až je přisát větší počet, odlovím. Vioz foto v prezentaci: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 00:13 pasman
Zdravím....chci se jen zeptat jak nejšetrněji odchytit malý ancíky,vlastně jak je vůbec odchytit.Mám spoustu mladých ve společenským dost zarostlým akvárku,tak bych si nerad vytrhal všechny rostliny.Mám asi 12 mladých z prvního vytření(nebo jak se to říká)a teď jsem napočítal dalších asi 13,který se asi před týdnem vykulily.A to možná ještě není všechno,neboť samec je pořád zalezlej,tak asi ještě nějaký přibudou.Snad se nebudou množit pořád tímhle šíleným tempem,kdy ještě jedni pořádně nevyrostou a už je tu další várka.Nebo ano?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 12:52 Muž fido16 [631]
Cauky tedka jsem uvazoval o tom ze bych dal samici se samcem na noc do jineho akva prave kvuli vytreni. samice je plna jiker a porad nic uz to takhle trva mesic a nic z toho neni. V akva mam kokos i kvetinac takze o ukryt by nemela byt nouze. Myslim si ze za to castecne muze druhy samec co je v akva. Co si o tom myslite?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 20:25 Muž fido16 [631] Re: LiborSprysl
Jééééééééééééééééééj hned mě neberte za slovo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 20:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: fido16
Čeká mladé???No to je také dobré smich potlesk :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 19:48 Muž fido16 [631]
dobrá tak není březí čeka mladé :-). Jinak ta moje tlustá samice ma ještě nad řitním otvorem takový žlutočervený fliček. Nevíte co to může být? Souvisí to nějak s těma mladýma? Jinak žere plave vše v pohodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 19:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: fido16
Ancík je živorodý? coze
že je březí..... co je to za druh?
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 18:42 Muž Yirka [9126] Re: fido16
Je to hlavně o vhodném místě pro vytření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 17:40 Muž fido16 [631] Re: Yirka
Aha to jsem nevedel:-). No a to nevadi kdyz samice ty vajicka nosi v sobe? Jinak samec se snazi ale asi malo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 17:37 Muž Yirka [9126] Re: fido16
To přece nezáleží jen na samici. Především ji musí sameček "přesvědčit" že na tomá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 17:35 Muž fido16 [631]
Cauky chci se zeptat jak dlouho je samice ancistruse brezi jelikoz jsem koupil vetsi samici ancistruse sp. a ta je tlusta jak vepr :-) tudiz je brezi. Da se nejak poznat ze se brzo vytre?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 16:48 Losky Re: Dwarfy
Tak včera jsem toho ancíka už nenašel. tak nevím kam se mohl vytratit. Jinak kytky mám, tak uvidím. Víc mě teď trápí zelená řasa. Nikdy jsem ji neměl. Nemůže to být tím, wxže samec hlídá? Sluníčko mi tam nesvítí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 07:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Pokud je to akvárium s kytkami, tak určitě nějaký přežije. Běžně zůstává u mne pár mladých, pokud zapomenu sebrat trubku, i u velkých cichlid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 14:14 Žena Dwarfy [156] Re: Losky
Máš pravdu, mečovky si na nich pochutnaj. A pozor, mě útočily mečovky i na ancíky v síťce a dokázali je pěkně pochroumat rozzureny, takže bych radila dvojitou stěnu. Ale třeba budeš mít větší štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 12:05 Losky Re: Martex42
špatně jsem to napsal, jedná se o takový ten košík, co se zavěsí za hranu akvária. Je to kvádr a stěny jsou ze síťoviny:)Rád bych si jednoho ancíka nechal, tak jsem ho dal stranou. Zbytek nevím, zda dokáže přežít s mečovkama a tetrama. Možná že se pořád budou držet u země a nebo pod filtrem. Stejně nevím, čí je to práce. Samec je velký albín a pak tam mám dva menší. Puntikatýho, cca 5 cm velkého a pak ancíka asi 7cm velkého, je to takový ten šedohnědý. Normální druh. Jinak vajíček bylo jen 8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 11:41 Muž Martex42 [20] - Tetry
Losky napsal: Losky napsal: Ahoj, taky jsem si všiml, že samec je pár dní zahrabanej pod filtrem a z boku skla je asi 10 vajíček. Co mě ale děsí je, že se po celém akvárku začíná objevovat zelená řasa. Dokud lítal po akvárku, tak nikde nebyla žádná, teď jak táboří pod filtrem začínají skla komplet lehce zeleně chlupatět. Je to možná tím, že teď nevylézá ven a nečístí skla? Je velký asi 12cm a albínek. Pak tam mám ještě dva další, tak 8cm a 5cm. Díky

Ještě bych se chtěl zeptat, ancíci se vykulili a chci si jich dát pár stranou do síťky a nechat je ve společném akvárku, protože ve společném s mečovkama asi nepřežijou:( Vadí to, když jich dám pár zvlášť bez samce?

Samec už tam ted nemá žádnou funkci jak se vykulili, ale nedokážu říct jestli s tou síťkou to je dobrej nápad, aby se v tom nezamotali.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 11:32 Losky
Losky napsal: Ahoj, taky jsem si všiml, že samec je pár dní zahrabanej pod filtrem a z boku skla je asi 10 vajíček. Co mě ale děsí je, že se po celém akvárku začíná objevovat zelená řasa. Dokud lítal po akvárku, tak nikde nebyla žádná, teď jak táboří pod filtrem začínají skla komplet lehce zeleně chlupatět. Je to možná tím, že teď nevylézá ven a nečístí skla? Je velký asi 12cm a albínek. Pak tam mám ještě dva další, tak 8cm a 5cm. Díky

Ještě bych se chtěl zeptat, ancíci se vykulili a chci si jich dát pár stranou do síťky a nechat je ve společném akvárku, protože ve společném s mečovkama asi nepřežijou:( Vadí to, když jich dám pár zvlášť bez samce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 21:56 Losky
Ahoj, taky jsem si všiml, že samec je pár dní zahrabanej pod filtrem a z boku skla je asi 10 vajíček. Co mě ale děsí je, že se po celém akvárku začíná objevovat zelená řasa. Dokud lítal po akvárku, tak nikde nebyla žádná, teď jak táboří pod filtrem začínají skla komplet lehce zeleně chlupatět. Je to možná tím, že teď nevylézá ven a nečístí skla? Je velký asi 12cm a albínek. Pak tam mám ještě dva další, tak 8cm a 5cm. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 11:14 ladis – Ancistrus
Cus nemate nekdo samici ancaka mam velkyho samce a nemam samici dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 20:34 Muž Yirka [9126] Re: pasman
Chápu, tkus využívat ikonku pro nejkvalitnější odpovědi nebo odpovědi pouze od nejlepších autorů. Tam se ti to vyselektuje a výběr se značně zúží a většinou tam najdeš žádané daleko dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 20:34 pasman
Jo a jinak díky všem za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 20:30 pasman Re: Yirka
Snažím se zbytečně neotravovat a vyčíst vše sám,ale asi jsem to nějak přehlídnul nebo u toho usínal.Poslední dobou nedělám nic jinýho,než že čtu a čtu a čtu.Od ledna kdy jsem přecházel s 60ti litrovýho akva na 370ti litrový jsem přečet vše o stojanech,tloušťce skla,lepení,osvětlení,filtraci,pozadí,substrátech atd.atd.....denně tak 2-3 hodinky čtení,ale myslím,že už se to začíná vyplácet.....příště budu číst pozorněji....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 20:09 Muž Yirka [9126] Re: pasman
Nech tomu volný průběh. Taky si můžeš přečíst pár stránek zpět, minulý měsíc (nejen) to tu bylo kvantifikováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 20:05 Muž fido16 [631] Re: pasman
No on tam asi opravdu nestraší ale hlídá mladé ještě vydrž. Až mladí trochu povyrostou tak už se nebude schovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 19:51 Muž masterPKbanan [34] Re: pasman
Je možný že tam bude ještě další týden X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 19:38 pasman
Zdravím....jen malej dotázek.Mám ancistruse,myslím,že se označuje jako Krunýřovec sp.(obyčejný) a ten se mi zašil mezi lávové kameny.Předpokládám,že hlídá potěr(teda aspoň doufám,že se nepletu)ale je tam už víc jak týden,možná deset dní.Takže konečně k mému dotazu......jak dlouho tam sakra chce ještě strašit?Nevíte někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 19:01 Muž fido16 [631] Re: Landvir
Ten muj se schovaval za filtrem ale ted jsem dal misto filtru akvacitovou kostku + cerp. hlavu a ma smulu nema se kam nacpat :-). Jinak mam jeste jednoho a ten bydli v kokosu :-). A kde se vykuli mladi tak je to celkem jedno jelikoz zalezi ciste na rybkach kde si vajicka prilepi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 17:31 Muž Landvir [57]
Každej samec má jiný choutky, muj vubec v kokosu nechce být... je nacpanej v takový keramický botě...oni mají rádi hodně těsný prostory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 15:21 Muž fido16 [631] Re: Gunguy
Tak buď rád že se ti NĚKDE VYTŘELI nech to na nich oni si poradí! většinou bych se díval po samcovi kde se zašívá když najdeš samce najdeš i vajíčka :-). On je většinou hlídá dokud se nerozplavou. A ten květináč se jim asi nelíbí. Já jsem jim dal do akva vydlabaný kokos. Jenže teď sháním ještě 2 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 11:47 Muž Gunguy [2]
Ahoj, mám partu ancicstrusů (borec a harém) , už se jednou někde vytřeli, nevím kde, ale mladé mám.. tak jsem jim chtěl pomoct aby dal jsem do akvária květníček, kterej má uštípnutý roh, dal jsem ho na dno, aby to tvořilo takovou "jeskyniL a jeste ho zakryl anubiasem, takže bych tam bydlel i já :-D... ale ancistrus si tam vubec nic nevyhrabal ani tam nechodi, a ani po tydny tam jikry nejsou.... nevite cim by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 17:38 Muž fido16 [631] Re: romant
Tak to je dobré. Zítra beru mojí silonky smich a jedu na výlet smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 17:36 R Muž romant [27987] Re: fido16
Ano síťkou, mám jí udělanou ze silonový tašky a je našitá na ohnutý násadě od ručního vysavače. Ale úplně postačuje dámská punčocha silonka chycená do nějakýho silnějšího drátu ve tvaru oka a přidělaný k nějaký násadě a jdeš lovit, ale pozor, chce to mít tzv. prověřený loviště aby se do akva nezanesla nějaká choroba, což samozřejmě bude vždycky hrozit. Njlepší jsou rybníky nez ryb a když tam uvidíš někoho kdo taky chytá, tak hned můžeš dát řeč a dozvíš se i doalších lovištích. Tak hurá do přírody. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 17:32 Muž TomV [13] – Jahoda
Čau všichni, můžu dát ancíkum jahodu? Dík X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 17:30 Muž fido16 [631] Re: fido16
A cím je chytáš na rybníku? normálně siťkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 17:29 Muž fido16 [631] Re: romant
mám tam 5 parmiček pětipruhých a 5 teter citrónových a na spodku ještě šest pancéřníčků. A ty 4 ancistrusy a to je vše. Jinak parmice a tetry to žere pořád ale krmím jednou denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 17:26 R Muž romant [27987] Re: fido16
Ne, ty chodím lovit na rybník. X-) Ale v akvaristice mražený dafnie taky mají, ale pro ancíky bych se držel těch patentek. Je otázka jakou další rybí osádku máš v akva, aby jim to dríve než to stihne dopadnout na dno ostatní nesežrali.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116131x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?od=2601