Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2013 17:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
Musí se krmit úměrně... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 17:13 Žena vondr001 [674] Re: kiiki
spařenou okurku, salát, tablety pro ryby dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 17:10 Muž tillecek [133] - SumciRe: Bzzz
Přirozeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 17:08 Muž Bzzz [2] – odchov znovu
Zdravím, měl jsem malé akvarium, kde se mi množili ancistrusy. Ted byl chovný pár přesazen do většího, ale se stejnými vlastnostmi vody. Je možné že se znovu spařili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 18:59 Muž DrChila [243] Re: LiborSprysl
:-D tak to je pak problém asi i kdyby byli i stejný velikosti:-D
Já jim teď hodil okurku před pár minutama a je po ní. to samí ve vedlejšim akvariu jenom tam je z toho okraj:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 17:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Attta
Attta napsal: Tak s tím osobně problém nemám. Na zeleninu se vrhnou všichni bez rozdílů jak je kdo velký. Dospěláci se nají a všechno ostatní ponechají mladým.
O tablety se taky krásně dělí.


Když jich je tisíc v nádrži, tak to vypadá trochu méně idylicky... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 14:48 Muž Attta [208] Re: LiborSprysl
Tak s tím osobně problém nemám. Na zeleninu se vrhnou všichni bez rozdílů jak je kdo velký. Dospěláci se nají a všechno ostatní ponechají mladým.
O tablety se taky krásně dělí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 11:23 Jirka
Tak děkuji za radu nech se vám daří :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.03.2013 11:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Attta
B je správně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 09:52 Muž Attta [208] Re: LiborSprysl
Proč myslíš?
Já mám nyní několik generací ancistrusů (generace co vyplouvaly hned za sebou). Ti největší mají kolem 2,5 cm a ti nejmenší jsou pár týdnů vyplutí a nemají mezi sebou žádný problém. ano

Myslím že by to mělo být OK, ale rád se něco nového přiučím. ;-)

EDIT: Nebo máš na mysli krmení? Že se ti menší nedoustanou na řadu???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2013 09:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jirka
Porostou velmi špatně...ti malí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 09:19 Jirka – Ancíci
Zdravim :) potřeboval bych poradit mam týden staré ancíky 68 ks.
Mohl bych je dát do akvaria kde jsou už starší ancíci velcí cca 2-3 cm ? Neudělají nic těm týden starým?? Děkuji Jirka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 22:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: smidakkuba
Klasika...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 17:53 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: jamajcan
JJ jen s tím jak se množí a libor sám psal že ted má 6 samců s jikrami.To se snad ani nedá prodat.Nemáte někdo zkušenosti S L340? A kteří jdou dle vás víc na odbyt zlatí nebo klasiky ancistrusi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   15.03.2013 07:00 jamajcan Re: smidakkuba
Kubo,když se ptáš LS na to,kde je prodává,to je jako chtít po houbaři,aby Ti prozradil svá místa,kde rostou nejlepší praváci smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 04:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: smidakkuba
Kde se dá :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 23:10 Muž Yirka [9126] Re: smidakkuba
To záleží na tom v jakých podmínkách vyrůstají a jak jsou krmeni. Obecně, dle mých zkušeností začínají ve věku 9 - 12 měsíců, v té době většinou velikost +6 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 21:47 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ještě jsem se ctěl zeptat na vaší zkušenost v jakém věku se zhruba ancistrusi začínají třít a kdy přestávají? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 21:07 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: LiborSprysl
A kde o všechno ty ancistrusi prodáváš? Jednu dobu jsem nad nimi uvažoval nyní mám možnost koupit od kmaráda za 300 skupinu 2 samci a 4 samice ale nevím co byc s prckama dělal. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 19:59 Tenere Re: panda
Tak už jsem jich napočítal asi 10 ve velikosti 1cm a u samce jsem ještě objevil plno jiker. Jen teď nevím, co s nima? :-D Druhou nádrž nemám a v obchodě je prý vezmou až když budou mít tak 4cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.03.2013 05:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Radim Nytl
Radim Nytl napsal: Moje osobní zkušenost je nejprve nechat narůst dvě pořádné samičky v jedné nádrži (do stáří 48-56 měsíců), jelikož předčasným výtěrem se samci zarážejí svůj růst a počet jiker je pak o dost menší. Teprve k řádně vzrostlým samičkám přidejte samečka, lépe vyměňte jednu ze samiček za samečka, aby v nádrži (pro plný vzrůst se doporučuje plocha dna min 0,35 m2 a výška vodního sloupce 40 cm) byl pouze 1 chovný pár vzrostlých jedinců (11-13 cm). Největší samičky pak mohou mít až 200 jiker. Při páření není dobré, aby byly dvě samičky na samečka ani dva samci na samičku. Po výtěru se totiž třetí jedinec v touze po třenbí snaží dostat na třecí místo, dochází k bojům a tím přichází celá snůška vniveč. Než jsem na to přišel, přišel jsem takto o několik vrhů za sebou.
Já tedy nevím, zda jsem se pokusil naznačit, že mám problémy s třením ancistrusů, spíš jsou jiní adresáti :-), ale je-li reagováno na mne budiž...Aby měla samice 200 jiker, tak to bude veteránka, která se vytře s radostí jednou za čtvrt roku. To je pro produkčního chovatele celkem nesmysl. Ale 150 jiker výtěr každých 14 dní, to je kumšt, kterého se dosahuje jistou rutinou a ne doporučeními. Proto například odmítám teorii o tom, že by na samce neměly být dvě samice...(Logicky...dám samce s jedním výtěrem pryč. Mladé se rozprchnou, vracím samce. S kterou se vytře samicí? S tou která ještě není tak plná, nebo s tou, která na něj čeká? Věřte, že s tou druhou.) Když jsou dva samci, je to mela, pokud není dost samic...ale protože teď předělávám pár nádrží, mám v jedné samců 6 a samic 10. 20 trubek a poté , co si to kluci rozhodili, jak to má patřit, je úplný klid. Pravda, je to nádrž placatá, s velkou plochou dna...:-) Včera jsem koukal, že všem budu muset najít ubytování do klidu. Všech 6 taťuldů sedí na vejcích... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 03:26 Radim Nytl Re: LiborSprysl
Moje osobní zkušenost je nejprve nechat narůst dvě pořádné samičky v jedné nádrži (do stáří 48-56 měsíců), jelikož předčasným výtěrem se samci zarážejí svůj růst a počet jiker je pak o dost menší. Teprve k řádně vzrostlým samičkám přidejte samečka, lépe vyměňte jednu ze samiček za samečka, aby v nádrži (pro plný vzrůst se doporučuje plocha dna min 0,35 m2 a výška vodního sloupce 40 cm) byl pouze 1 chovný pár vzrostlých jedinců (11-13 cm). Největší samičky pak mohou mít až 200 jiker. Při páření není dobré, aby byly dvě samičky na samečka ani dva samci na samičku. Po výtěru se totiž třetí jedinec v touze po třenbí snaží dostat na třecí místo, dochází k bojům a tím přichází celá snůška vniveč. Než jsem na to přišel, přišel jsem takto o několik vrhů za sebou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 23:13 Muž DrChila [243] Re: Yirka
Snažil se vystihnout jeho problémi:-D kde jsou další ancistrusi jak starej cca je a jak to pozná a kolik může očekávat jirker a že jikry hlídá samec jenom a že se množí docela dobře sami od sebe ancistrusi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2013 22:03 Muž Yirka [9126] Re: DrChila
Příteli, co tím příspěvkem básník chtěl říci? Ani po druhém přečtení mi to není moc jasné...... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2013 21:53 Muž DrChila [243] Re: Tenere
Pokud samice nebo repektive spíš to je samec vždy... tak brání své jikry nechodí ani jíst. odhání všechny okolo je přímé znamení toho že tam jikry jsou. Pokud máš například kokos s nějakým dnem tak jde udělat to že hold kokos zvedneš z vody vchodem do akvaria a ancistrus pochvilce pustí a nebo ho popřípadě vyklepeš. A nebo nesmíš se bát a vschopit se trošku:-D a vyhnat ho rukou. A to mládě už je docela dost velký nemá váček a je hlavně vybarvený to je tak tejden potom co se vykulil po týdnu a kousku se teprve takhle zbarví do hněda.
stádia... pidi přísavka žlutá s váčkem velkým než ona samotná-> pidi přísavka žlutá skoro bez žloutku-> bez žloutku se začne zbarvovat a příjmat normální stravu jako ostatní ancistrusi.
A to že jich není víc může bejt tím že bylo málo jiker nějaký se skazili pak a ancistrus je sní když jsou skažený... A pokud se ti vytřeli poprví tak vždy první vytření bývá malé o prodi dalším.. například já na poprví měl 3 ancistrusy z 10 jiker... pak další várka 8z 15... a teď co sem měl další tak 4 jikry schnili a přežilo 60 ancistrusů když jim dáváš kvalitní jídlo a pestrou stravu výsledek je nad míru uspokojivý:-D
A pokud chceš vidět těch 60 ancistrusů mám v prezentaci 90l krevetairum s odchovnou nebo tak něco ve videiích to je jako živé dno... po vhození tablety či jídla pro krevetky se děje velký boj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2013 20:01 panda Re: Tenere
tuším, že jich víc bude.. vylézají postupně.. pokud samec nevyléza ani za tmy z úkrytu, tak ještě hlídá mimina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 19:50 Tenere – nečekaně
Fotka k příspěvku Včera jsem se jako obvykle vrátil po 4 dnech domů a objevil jsem další 2 ancistruse ve velikosti asi 1 cm, což mě dost překvapilo. Samičky měly a ještě trochu mají trochu nafouklé břicha, ale to jsem přikládal střevním parazitům. A samec je pořád zalezlý a nikoho k sobě nepouští, tak nevim jak se dostal k jikrám :-D Ale když už k tomu teda došlo, tak proč těch mladých není víc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 11:26 panda Re: prasan
Píšu zde jen dle své zkušenosti.. Ti moji se vždy tak akorát nenejvíš poškrábali, jinak jim nic nebylo.. To mě ani nenapadlo, že by se mohli do sebe tak zaklesnout, že se nerozmotají.. Tak už to vím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 10:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: kyo
Fotka k příspěvku Moc to neřeš, on si poradí. Můj ancík ignoroval všechny připravené krásné bejváky v kamenech, jeskyňkách a kokosech a stále si vybírá jen malou štěrbinu v kořeni.
A jeho kolega v našem akvárku v práci si udělá díru v písku za kamenem a taky to jde.
Musí ale chtít ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.02.2013 08:11 Žena Verimmi [173] Re: kyo
Náš ancík má svůj kořen, do kterého se nastěhoval a tam již hlídal několikery jikry, švagr má zase kokos a ancíkovi ani nevadí že mu čouhá ocas ven. Kamarádka má trubku a taky množí... takže po dle mně záleží co se Tvému ancistrusovi bude líbit :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 08:08 Muž Yirka [9126] Re: kyo
Lepší je opravdu kokosák (prodávají i velké), jeskyňka nebo trubka. Tam se bude cítit lépe. Sklka předpokládá takovou členitost, aby pod ní byl schopen vyhloubit jeskyňku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 07:56 Žena kyo [271] - Labyrintky – L213
blizi se cas, kdy uz je muj parecek anciku dost stary na mlade. mam k dispozici sedesatku, ale chci se zeptat, jakou skalu jim mam vytvorit jako ukryt pro vajicka. nemam predstavu, jaka jim vyhovuje. velikost, delka nebo jestli ma byt s dvema vchody apod. teplotu mam zvysit na 28C?
na kokos je samec uz prilis dlouhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2013 02:26 - Re: panda
panda napsal: nijak si neublíží
Tu by som trocha nesúhlasil.Ak sa stretnú dva rovnako silné samce,vedia bojovať dosť urputne.Neraz sa v prírode stane,že sa do seba zamotajú a hynú obaja.Samozrejme ak sme doma môžme takéto samce ,,rozpliesť,,.No raz sa mi to stalo a nie je to žiadna sranda.Ešte horšie, než keď sa vám zamotá do sieťky - to asi už nejeden skúsil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 00:41 panda Re: MichoCZ
tak držím palce, ať se zadaří..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 00:32 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: panda
No ten malý pancík se asi zamotal do kořenů rostlin nebo nevím. Je fakt, že akva normálně čistím každý týden, ale tentokrát nebyl čas a vyšlo to až na dva týdny. Ale vzhledem k té džungli tam jsem předpokládal, že dusíkaté látky budou v pohodě zpotřebovávány. Další se maji čile k světu. Doufám, že to byl problém jen jedince a ancíci to dají v nějaké skrýši. Potěr by mi udělal radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 00:26 panda Re: MichoCZ
Fotka k příspěvku Nerozumím- co by je ke tření nestimulovalo?? No jestli tam chcípají ryby, tak se asi třít nebudou.. (Mimochodem jednou u mě vletěl do úkrytu pancík k velkém ancistrusovi a vylezl ven bez oka :-/ se nepohodli )Vytřou se, jakmile bude samec obývat trvale nějaký úkryt, který se mu líbí a jakmile bude samička plná jiker. Jinak přikládám foto keramických úkrytů od Keroly(ten samý focený z obou stran), které se mi osvědčily jako nej top oblíbené, i když měli samci na výběr třeba ze čtyř různých úkrytů.. Tyhle měli nejraději na kladení jiker. Osobně si myslím, že čím stísněnější prostor, tím oblíbenější úkryt. U mě vždy nakladli jikry do užší časti jeskyňky. Nechápu, jak se tam může samec i samice vlézt, ale vlezlo se tam i 100 jiker, což byla běžná snůška.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 00:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: panda
Skrýše mají čtyři půlky kokosu. Tři jsou vrtané z vrchu, jedna z těch vrtaných je s mechem a jedna má vstup ode dna. A před dnešní údržbou jsem je už ani neviděl. Do kokosů jsem nekoukal, jestli tam něco neschovávají. Ale v pátek mi umřel jeden pancík, takže něco bylo asi špatně a to by je asi ke tření nestimulovalo že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 00:08 panda Re: MichoCZ
zdravím. Ono je to celkem jedno, kolik samců a samic je v akva.. Jen když je tam více samců, tak se budou škubat o (podle nich) nejlepší úkryty a to i v případě, že jim tam dáte stejný úkryt-jeskyňku víckrát. Tak pokud vám nevadí šílený noční rachot, jak spolu bojují, tak je to ok, aspoň mají pestřejší život(hlupáčci malí :-D , nijak si neublíží). Samice si sama vybere, za kým vleze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 00:02 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
No je fakt, že jim tam pak začal křenit pancík. A k tomu dva samci na jednu samici? To asi není nejlepší že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 23:41 Muž DrChila [243] Re: MichoCZ
Jednou to nic neznamená když se tam dostanou tak hlavně když tam jikry budou tak tam zaleze chlap a nepustí nic do kokosu a bude ho bránit za každou cenu.. tak pak teprve tam sou jikry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 23:32 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Měsíc zpátky jsem koupil tři ancíky a pozoruju, že dva jsou samci a jeden samice. To asi pro odchov není ideální že? Ale pozoroval jsem, že byl samec se samicí spolu v jednom kokosu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 21:21 Žena Zuzajna [4]
Sice o tomhle moc nevím, ale myslím si, že když stráví žloutkový vak, tak papinká sám. :-) Když tak mě někdo opravte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 20:34 hopik125 – Malé ancistrusy
chci vědět jestli když se mi narodily malí ancistrusy může je ihned oddělat od matky nebo otce do samostatného akvária díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 18:36 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku No podívejte se na ně:-D takoví hejno... co já si stim počnu?? :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 11:23 Tym – Jikry ancistrusů
Ahoj, díky všem za rady. Nejspíš jsem do toho moc gabala, protože samec postupně všecky žloutky vycucnul. Každopádně schovky mají udělané, tak nechám přírodu, ať si poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.01.2013 18:18 Žena vondr001 [674] Re: Verimmi
Fotka k příspěvku Já počkala až se vykulí a pak jsem je přendala do malého akva i se samcem v kokosu, s topítkem (teplota 25°C), odpustila jsem vodu z velkeho akva a zavedla jsem vzduchování. Po zabarvení jsem odlovila samce. Každý den odkaluju (akva bez dna) a měním část vody. Každý den dostanou spařenou okurku, salát, nebo bramboru. Rostou jako z vody a přežili všichni. (zatím jsem jich napočítala 35), bude jich ale určitě víc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 18:16 Muž DrChila [243] Re: romant
S tou výměnou vody to myslim ale smrtelně vážně že byla měněná v létě 2012:-D kvůli krupičce jednou za 3 měsíce vyperu filtr maximálně dolejvám vodu do určitý hladiny při 24°C se něco vypaří za tejden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 18:15 Muž DrChila [243] Re: Verimmi
Fotka k příspěvku Hele koukej jaký hezký mám:-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.01.2013 17:05 Žena Verimmi [173] – odchov
Mně se třeba nepodařilo odchovat ancistrusy když jsme je přendala do jiného akva se stejnou vodou, s kořenem i se samcem, jikry se vykulily ale zbylo jich méně než když jsme je nechala v tom akváriu, kde došlo ke snůšce. Podle mně ta změna prostředí může zapříčinit i to že se třeba vykulí dříve a pak nejsou tak silní a životaschopní... proto je podle mně lepší to nechat na přírodě a maximálně jak už jsem psala to podpořit tou výměnou vody a hlavně dobrou kvalitou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 15:34 Muž DrChila [243] Re: Yirka
No tak on to dokáže uchránit v tom kokosu.. jenomže ancistrusíci sou zvídaví a opouštěj kokos docela brzo:-D a když maj ten váček na sobě žloutkovej stačí jedno na sátí a je po rybě

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?od=1601