Ancistrus - rozmnožování, odchov
Musí se krmit úměrně...
spařenou okurku, salát, tablety pro ryby dna
Zdravím, měl jsem malé akvarium, kde se mi množili ancistrusy. Ted byl chovný pár přesazen do většího, ale se stejnými vlastnostmi vody. Je možné že se znovu spařili?
tak to je pak problém asi i kdyby byli i stejný velikosti
Já jim teď hodil okurku před pár minutama a je po ní. to samí ve vedlejšim akvariu jenom tam je z toho okraj
Attta napsal: Tak s tím osobně problém nemám. Na zeleninu se vrhnou všichni bez rozdílů jak je kdo velký. Dospěláci se nají a všechno ostatní ponechají mladým.
O tablety se taky krásně dělí.
Když jich je tisíc v nádrži, tak to vypadá trochu méně idylicky...
Tak s tím osobně problém nemám. Na zeleninu se vrhnou všichni bez rozdílů jak je kdo velký. Dospěláci se nají a všechno ostatní ponechají mladým.
O tablety se taky krásně dělí.
B je správně
Proč myslíš?
Já mám nyní několik generací ancistrusů (generace co vyplouvaly hned za sebou). Ti největší mají kolem 2,5 cm a ti nejmenší jsou pár týdnů vyplutí a nemají mezi sebou žádný problém.
Myslím že by to mělo být OK, ale rád se něco nového přiučím.
EDIT: Nebo máš na mysli krmení? Že se ti menší nedoustanou na řadu???
Porostou velmi špatně...ti malí...
0 16.03.2013 09:19 Jirka – Ancíci
Zdravim
potřeboval bych poradit mam týden staré ancíky 68 ks.
Mohl bych je dát do akvaria kde jsou už starší ancíci velcí cca 2-3 cm ? Neudělají nic těm týden starým?? Děkuji Jirka
JJ jen s tím jak se množí a libor sám psal že ted má 6 samců s jikrami.To se snad ani nedá prodat.Nemáte někdo zkušenosti S L340? A kteří jdou dle vás víc na odbyt zlatí nebo klasiky ancistrusi?
Kubo,když se ptáš LS na to,kde je prodává,to je jako chtít po houbaři,aby Ti prozradil svá místa,kde rostou nejlepší praváci
Kde se dá
To záleží na tom v jakých podmínkách vyrůstají a jak jsou krmeni. Obecně, dle mých zkušeností začínají ve věku 9 - 12 měsíců, v té době většinou velikost +6 cm.
Ještě jsem se ctěl zeptat na vaší zkušenost v jakém věku se zhruba ancistrusi začínají třít a kdy přestávají? Děkuji
A kde o všechno ty ancistrusi prodáváš? Jednu dobu jsem nad nimi uvažoval nyní mám možnost koupit od kmaráda za 300 skupinu 2 samci a 4 samice ale nevím co byc s prckama dělal.
Tak už jsem jich napočítal asi 10 ve velikosti 1cm a u samce jsem ještě objevil plno jiker. Jen teď nevím, co s nima?
Druhou nádrž nemám a v obchodě je prý vezmou až když budou mít tak 4cm.
Radim Nytl napsal: Moje osobní zkušenost je nejprve nechat narůst dvě pořádné samičky v jedné nádrži (do stáří 48-56 měsíců), jelikož předčasným výtěrem se samci zarážejí svůj růst a počet jiker je pak o dost menší. Teprve k řádně vzrostlým samičkám přidejte samečka, lépe vyměňte jednu ze samiček za samečka, aby v nádrži (pro plný vzrůst se doporučuje plocha dna min 0,35 m2 a výška vodního sloupce 40 cm) byl pouze 1 chovný pár vzrostlých jedinců (11-13 cm). Největší samičky pak mohou mít až 200 jiker. Při páření není dobré, aby byly dvě samičky na samečka ani dva samci na samičku. Po výtěru se totiž třetí jedinec v touze po třenbí snaží dostat na třecí místo, dochází k bojům a tím přichází celá snůška vniveč. Než jsem na to přišel, přišel jsem takto o několik vrhů za sebou.
Já tedy nevím, zda jsem se pokusil naznačit, že mám problémy s třením ancistrusů, spíš jsou jiní adresáti
, ale je-li reagováno na mne budiž...Aby měla samice 200 jiker, tak to bude veteránka, která se vytře s radostí jednou za čtvrt roku. To je pro produkčního chovatele celkem nesmysl. Ale 150 jiker výtěr každých 14 dní, to je kumšt, kterého se dosahuje jistou rutinou a ne doporučeními. Proto například odmítám teorii o tom, že by na samce neměly být dvě samice...(Logicky...dám samce s jedním výtěrem pryč. Mladé se rozprchnou, vracím samce. S kterou se vytře samicí? S tou která ještě není tak plná, nebo s tou, která na něj čeká? Věřte, že s tou druhou.) Když jsou dva samci, je to mela, pokud není dost samic...ale protože teď předělávám pár nádrží, mám v jedné samců 6 a samic 10. 20 trubek a poté , co si to kluci rozhodili, jak to má patřit, je úplný klid. Pravda, je to nádrž placatá, s velkou plochou dna...
Včera jsem koukal, že všem budu muset najít ubytování do klidu. Všech 6 taťuldů sedí na vejcích...
Moje osobní zkušenost je nejprve nechat narůst dvě pořádné samičky v jedné nádrži (do stáří 48-56 měsíců), jelikož předčasným výtěrem se samci zarážejí svůj růst a počet jiker je pak o dost menší. Teprve k řádně vzrostlým samičkám přidejte samečka, lépe vyměňte jednu ze samiček za samečka, aby v nádrži (pro plný vzrůst se doporučuje plocha dna min 0,35 m2 a výška vodního sloupce 40 cm) byl pouze 1 chovný pár vzrostlých jedinců (11-13 cm). Největší samičky pak mohou mít až 200 jiker. Při páření není dobré, aby byly dvě samičky na samečka ani dva samci na samičku. Po výtěru se totiž třetí jedinec v touze po třenbí snaží dostat na třecí místo, dochází k bojům a tím přichází celá snůška vniveč. Než jsem na to přišel, přišel jsem takto o několik vrhů za sebou.
Starší reakce
Snažil se vystihnout jeho problémi
kde jsou další ancistrusi jak starej cca je a jak to pozná a kolik může očekávat jirker a že jikry hlídá samec jenom a že se množí docela dobře sami od sebe ancistrusi
Příteli, co tím příspěvkem básník chtěl říci? Ani po druhém přečtení mi to není moc jasné......
Pokud samice nebo repektive spíš to je samec vždy... tak brání své jikry nechodí ani jíst. odhání všechny okolo je přímé znamení toho že tam jikry jsou. Pokud máš například kokos s nějakým dnem tak jde udělat to že hold kokos zvedneš z vody vchodem do akvaria a ancistrus pochvilce pustí a nebo ho popřípadě vyklepeš. A nebo nesmíš se bát a vschopit se trošku
a vyhnat ho rukou. A to mládě už je docela dost velký nemá váček a je hlavně vybarvený to je tak tejden potom co se vykulil po týdnu a kousku se teprve takhle zbarví do hněda.
stádia... pidi přísavka žlutá s váčkem velkým než ona samotná-> pidi přísavka žlutá skoro bez žloutku-> bez žloutku se začne zbarvovat a příjmat normální stravu jako ostatní ancistrusi.
A to že jich není víc může bejt tím že bylo málo jiker nějaký se skazili pak a ancistrus je sní když jsou skažený... A pokud se ti vytřeli poprví tak vždy první vytření bývá malé o prodi dalším.. například já na poprví měl 3 ancistrusy z 10 jiker... pak další várka 8z 15... a teď co sem měl další tak 4 jikry schnili a přežilo 60 ancistrusů když jim dáváš kvalitní jídlo a pestrou stravu výsledek je nad míru uspokojivý
A pokud chceš vidět těch 60 ancistrusů mám v prezentaci 90l krevetairum s odchovnou nebo tak něco ve videiích to je jako živé dno... po vhození tablety či jídla pro krevetky se děje velký boj
tuším, že jich víc bude.. vylézají postupně.. pokud samec nevyléza ani za tmy z úkrytu, tak ještě hlídá mimina.
0 08.03.2013 19:50 Tenere – nečekaně
Včera jsem se jako obvykle vrátil po 4 dnech domů a objevil jsem další 2 ancistruse ve velikosti asi 1 cm, což mě dost překvapilo. Samičky měly a ještě trochu mají trochu nafouklé břicha, ale to jsem přikládal střevním parazitům. A samec je pořád zalezlý a nikoho k sobě nepouští, tak nevim jak se dostal k jikrám
Ale když už k tomu teda došlo, tak proč těch mladých není víc?
Starší reakce
Píšu zde jen dle své zkušenosti.. Ti moji se vždy tak akorát nenejvíš poškrábali, jinak jim nic nebylo.. To mě ani nenapadlo, že by se mohli do sebe tak zaklesnout, že se nerozmotají.. Tak už to vím.
Moc to neřeš, on si poradí. Můj ancík ignoroval všechny připravené krásné bejváky v kamenech, jeskyňkách a kokosech a stále si vybírá jen malou štěrbinu v kořeni.
A jeho kolega v našem akvárku v práci si udělá díru v písku za kamenem a taky to jde.
Musí ale chtít
Náš ancík má svůj kořen, do kterého se nastěhoval a tam již hlídal několikery jikry, švagr má zase kokos a ancíkovi ani nevadí že mu čouhá ocas ven. Kamarádka má trubku a taky množí... takže po dle mně záleží co se Tvému ancistrusovi bude líbit
Lepší je opravdu kokosák (prodávají i velké), jeskyňka nebo trubka. Tam se bude cítit lépe. Sklka předpokládá takovou členitost, aby pod ní byl schopen vyhloubit jeskyňku.
blizi se cas, kdy uz je muj parecek anciku dost stary na mlade. mam k dispozici sedesatku, ale chci se zeptat, jakou skalu jim mam vytvorit jako ukryt pro vajicka. nemam predstavu, jaka jim vyhovuje. velikost, delka nebo jestli ma byt s dvema vchody apod. teplotu mam zvysit na 28C?
na kokos je samec uz prilis dlouhy.
panda napsal: nijak si neublíží
Tu by som trocha nesúhlasil.Ak sa stretnú dva rovnako silné samce,vedia bojovať dosť urputne.Neraz sa v prírode stane,že sa do seba zamotajú a hynú obaja.Samozrejme ak sme doma môžme takéto samce ,,rozpliesť,,.No raz sa mi to stalo a nie je to žiadna sranda.Ešte horšie, než keď sa vám zamotá do sieťky - to asi už nejeden skúsil.
tak držím palce, ať se zadaří..
No ten malý pancík se asi zamotal do kořenů rostlin nebo nevím. Je fakt, že akva normálně čistím každý týden, ale tentokrát nebyl čas a vyšlo to až na dva týdny. Ale vzhledem k té džungli tam jsem předpokládal, že dusíkaté látky budou v pohodě zpotřebovávány. Další se maji čile k světu. Doufám, že to byl problém jen jedince a ancíci to dají v nějaké skrýši. Potěr by mi udělal radost.
Nerozumím- co by je ke tření nestimulovalo?? No jestli tam chcípají ryby, tak se asi třít nebudou.. (Mimochodem jednou u mě vletěl do úkrytu pancík k velkém ancistrusovi a vylezl ven bez oka :-/ se nepohodli )Vytřou se, jakmile bude samec obývat trvale nějaký úkryt, který se mu líbí a jakmile bude samička plná jiker. Jinak přikládám foto keramických úkrytů od Keroly(ten samý focený z obou stran), které se mi osvědčily jako nej top oblíbené, i když měli samci na výběr třeba ze čtyř různých úkrytů.. Tyhle měli nejraději na kladení jiker. Osobně si myslím, že čím stísněnější prostor, tím oblíbenější úkryt. U mě vždy nakladli jikry do užší časti jeskyňky. Nechápu, jak se tam může samec i samice vlézt, ale vlezlo se tam i 100 jiker, což byla běžná snůška.
Skrýše mají čtyři půlky kokosu. Tři jsou vrtané z vrchu, jedna z těch vrtaných je s mechem a jedna má vstup ode dna. A před dnešní údržbou jsem je už ani neviděl. Do kokosů jsem nekoukal, jestli tam něco neschovávají. Ale v pátek mi umřel jeden pancík, takže něco bylo asi špatně a to by je asi ke tření nestimulovalo že?
zdravím. Ono je to celkem jedno, kolik samců a samic je v akva.. Jen když je tam více samců, tak se budou škubat o (podle nich) nejlepší úkryty a to i v případě, že jim tam dáte stejný úkryt-jeskyňku víckrát. Tak pokud vám nevadí šílený noční rachot, jak spolu bojují, tak je to ok, aspoň mají pestřejší život(hlupáčci malí
, nijak si neublíží). Samice si sama vybere, za kým vleze.
No je fakt, že jim tam pak začal křenit pancík. A k tomu dva samci na jednu samici? To asi není nejlepší že?
Jednou to nic neznamená když se tam dostanou tak hlavně když tam jikry budou tak tam zaleze chlap a nepustí nic do kokosu a bude ho bránit za každou cenu.. tak pak teprve tam sou jikry
Sice o tomhle moc nevím, ale myslím si, že když stráví žloutkový vak, tak papinká sám.
Když tak mě někdo opravte.
0 17.02.2013 20:34 hopik125 – Malé ancistrusy
chci vědět jestli když se mi narodily malí ancistrusy může je ihned oddělat od matky nebo otce do samostatného akvária díky
Starší reakce
No podívejte se na ně
takoví hejno... co já si stim počnu??
0 30.01.2013 11:23 Tym – Jikry ancistrusů
Ahoj, díky všem za rady. Nejspíš jsem do toho moc gabala, protože samec postupně všecky žloutky vycucnul. Každopádně schovky mají udělané, tak nechám přírodu, ať si poradí.
Já počkala až se vykulí a pak jsem je přendala do malého akva i se samcem v kokosu, s topítkem (teplota 25°C), odpustila jsem vodu z velkeho akva a zavedla jsem vzduchování. Po zabarvení jsem odlovila samce. Každý den odkaluju (akva bez dna) a měním část vody. Každý den dostanou spařenou okurku, salát, nebo bramboru. Rostou jako z vody a přežili všichni. (zatím jsem jich napočítala 35), bude jich ale určitě víc.
S tou výměnou vody to myslim ale smrtelně vážně že byla měněná v létě 2012
kvůli krupičce jednou za 3 měsíce vyperu filtr maximálně dolejvám vodu do určitý hladiny při 24°C se něco vypaří za tejden
Hele koukej jaký hezký mám
Mně se třeba nepodařilo odchovat ancistrusy když jsme je přendala do jiného akva se stejnou vodou, s kořenem i se samcem, jikry se vykulily ale zbylo jich méně než když jsme je nechala v tom akváriu, kde došlo ke snůšce. Podle mně ta změna prostředí může zapříčinit i to že se třeba vykulí dříve a pak nejsou tak silní a životaschopní... proto je podle mně lepší to nechat na přírodě a maximálně jak už jsem psala to podpořit tou výměnou vody a hlavně dobrou kvalitou vody.
No tak on to dokáže uchránit v tom kokosu.. jenomže ancistrusíci sou zvídaví a opouštěj kokos docela brzo
a když maj ten váček na sobě žloutkovej stačí jedno na sátí a je po rybě
Přidat reakci
1 ...... [33] ...... 82
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116172x