Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 21:07 Žena dieu [18] - malawi – Napadání ryb?
Ahoj ahoj
chci se zeptat, když mám v akva velkého krunýřovce obvyč.(10-12 cm) je možné, že mi v noci bude napadat menší ryby (5-6 cm)? Setkal se s tím někdo nebo je to blbost? Napadlo mě to, protože přes den jsou klidné a ten velký zalezlý, ale po chvíli co se úplně zhasne, když jdu spát, je slyšet z akvária občas šplouchání, což přes den není.
Kdyžtak pro lepší představu mrkněte na prezentaci, je tam i vyfocen :) Stejně je plánuji odprodat, kdyby měl někdo zájem...ale i tak mě to zajímá.
Děkuji ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 18:17 Muž TRULY [164]
No a mne sa pre istotu nedarí zase.
Dneska idem mrknuť pod kokos v 60l kde mam par ancistrus sp. tmavých, ktore sa konečne vytreli ako som pisal minule a pozeram ikry nikde.
Samica schudla pekne ale v kokose samec strážil 4 den len prázdne vajíčka, teda škrupiny tie priesvitne ktore obaľuju male ikry.
Skoro ma vystrelo.
Zaujíma ma preto čo sa stalo.

Napadaju ma tieto varianty:
1. samica nakladla iba prázdne schránky - čo mi pride ako blbosť ale pre istotu to pisem
2. samica nakladla ikry ktore samec neoplodnil a tie splesneli a samec ich požral
3. ikry zožrali slimáci
4. ikry zožrali parazity ploštenky ktorých bolo na vnutornej strane kokosu asi 10-15
5. ikry zožrali 2cm velke ancistrusi albin ktore som si všimol chodili sem tam na navštevu

Tešil som sa že sa konečne vytreli a sklamanie. Nejak sa mi nedari.

2. moja otázka
V 120l akva mam prírastok 3 beta samic. Samozrejme moja velka mečunka s oslabenou imunitou dostala po 2 týždnoch od prinosu BETA samic krupičku.
Problem je v tom že mam v inkubatore cca 60 malých ikier ancistrusa albin, ktore sa pred 2 dnami vyliahli.
Môžu byť nositeľmi krupičky?
Môžu byť napadnute krupičkou, teda že ich krupička napadne?
Môžem ich preložiť?
Chcel by som ich preložiť do 60l akva ale neviem či zaroven neprenesiem krupičku.
Chcel by som použiť ESHA EXIT čo mam osvedčene ale neviem či to nezabije vyliahnutých 3dnových antikov.
Alebo ich mam preložiť do 12l akva a 120L akva liečiť normálne? DAkujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 13:12 Muž Majo [60] - SumciRe: prasan
nie len zvýšenu teplotu na 29 stupňov nič ine som tam nedaval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 12:47 - Re: Majo
To mohlo byť spôsobené liečivom ak si dáke použil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 12:33 Muž Majo [60] - SumciRe: TRULY
možno som ju dal do karantény ked bola už v takom štadiu že by sa do večera vytrela neviem proste mala krupičku dal som ju do 30l akvarka s úkrytom ...ked som ju tam dal bola plné a o 2 dni schudla pozrel som do úkrytu a boli tam ikry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 20:23 - Re: TRULY
Ja som také niečo nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 20:17 Muž TRULY [164] Re: prasan
tak samozrejme takemu postupu chapem. Na druhej strane napr. mam samca a je ocividne v dobrej kondicke, dobre a kvalitne krmeny a to iste samica. Je sice pravda ze sa nevytiera vkuse napr. 3 rok. Vase argumenty maju hlavu aj pätu.
Zaujima ma aj Majov poznatok o nakladeni ikier aj bez samca. Uz sa vam to stalo? Nebola samica namotana na vyter a tak sa vytrela po prelozeni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 12:49 - Re: TRULY
Ako píše Libor.Samec ak stráži ,tak sa moc ani nenažerie.Proste potrebuje trocha čas aby bol zase k svetu.
Ja ich síce mám všetky tiež spolu,no vytieranie sa dá simulovať.Keď im človek trocha priškrtí potravu(nechám čistiť sklá) a mením trocha menej vody ako zvyčajne,tak sa netrú a samec takto naberie viac síl.Tiež ho určite vyčerpávajú večné štuchanice s konkurentom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 11:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
No je to jednoduché,vyčerpaný samec častým třením je náchylný na choroby a hyne podstatně rychleji, než ti co si odpočinou. A samozřejmě o kvalitě potomstva se není třeba bavit... krpatých, náchylných na choroby, brzy chcípajících je mezi mladými mrak... prostě je třeba mu dát čas na regeneraci...
To mají stejně borci co se živí zásobováním spermabank... před odběrem si nesmí vrznout nějaký čas... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 08:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
Já jdu teď balit ryby, ozvu se...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 07:45 Muž TRULY [164] Re: LiborSprysl
ved nikto sa nehada. Trosku rozpis to "vim o cem pisu" . Zaujima ma to. Kazda rada poznatok je dobra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 06:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Majo
Chlapci mně je to celkem fuk, dělejte si to jak chcete, já jsem jen poznamenal, že při tak častém tření dostává samec "na frak" a potomstvo podle toho bude vypadat. A to vím o čem píšu... Samec by měl jít do tření maximálně jednou za 14 dní, lépe za tři týdny. Proto jsem samce sbíral a nechával je s trubkou a mladými a teprve pak vracel do akvária. Jen naokraj ani časté spontánní tření nemusí být důkazem toho, že se rybám vede tak skvěle, jak je o tom přesvědčen jejich chovatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 22:04 Muž Majo [60] - SumciRe: TRULY
j raz sa mi vytrela čo mam najmenšiu bola v karantene a do úkrytu sa vytrela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 21:38 Muž TRULY [164] Re: Majo
uz sa ti vytreli bez samca? Ja som mal albinky v akva takmer rok same a.. Priznam sa o tomto som nepocul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 21:04 Muž Majo [60] - SumciRe: TRULY
to je pekne ale samice budu tak či onak plne ikier a vytrieť sa môžu aj bez samca akurat bude rozdiel v tom že z to nič nebude len plesniva guča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 20:32 Muž TRULY [164] Re: Majo
podla mna to myslel tak ze v akva mas napr. len samice alebo samce. A potom ak sa rozhodnes tak prelozis a spravis par
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 20:00 Muž Majo [60] - SumciRe: TRULY
pes a ryba je rozdiel :-) ...ja som zvedavý čo napiše LiborSprysl ako to mam vyriešiť s tým pohlavím a "nekvalitnými" rybami ... ked maju dobre podmienky dobre prostredie kvalitu vody nevidím v tom žiadny problem to iste je aj u živorodiek ako im mam zabrániť množiť sa .. proste sa vytrie ked na to pride čas a vyhovuje im to nedohováram im ani im nedavam svätenú vodu do akvaria aby sa množili :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 18:39 Muž TRULY [164] Re: Majo
mne sa tru pravidelne, až na výpadok posledny ked sa nevedeli spamatať po tom odstraneni kokosu z akva.
Každých 4-5 týždnov. Nemyslím si žeby to nejako znižovalo kvalitu. Ak su od prírody zvyknute takto sa trieť, tak nevidím problem. Zas ak to mam porovnať napr. so psami, ked každoročný vrh ma vplyv na samicu a na štenata časom tak isto tak neviem. Nemám skusenosti dlhoročné s odchovom prísavnikov. Možno je dobra diskusia k tomu + skusenosti skusených chovatelov, rad sa niečo nove naučim. Takže tiež som zvedavý na odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 18:36 Muž TRULY [164] Re: prasan
ved pridaj foto :) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 16:57 Muž Majo [60] - SumciRe: LiborSprysl
a ako poriešiť mam im dať písomný rozkaz aby sa netreli každý týžden jedna samička ale iba raz ročne?? maš trochu blbé zmýšlanie si myslím netrie sa mi jedna samička každý týžden ale 4 rôzne v tom je rozdiel a mam kvalitnú chovnú skupinku žiadne choroby ani deformacie ani nič... male rastú ako z vody úplne zdravé .. tak mi prosim vysvetli ako mam poriešiť pohlavie? dakujem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 14:49 - Re: TRULY
Si nebol u mňa gg. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 14:34 Muž TRULY [164] Re: LiborSprysl, Majo
Klesa kvalita ryb ak sa vytiera samica kazdy mesiac? Ako pytam sa v dobrom, zaujima ma tvoja poznamka ze je toho vela atd.. dakujem

Majo: tak rastu ako z vodu :)
Inac ten bublinkovac mam aj ja a je ovela lepsi a vykonejsi ako ten obycajny jednoramenny.

Uz som aj uvazoval ze asi odnesiem jedno akva ku svokrovcom a v pivnici spravim taku malu odchovnicku na prisavnikov, nech to tam rastie. Doma zena nadava ze je to tu ako v akvaristike tak tam to nebude v pivnici nikomu zavadziat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 11:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Majo
No tak je potřeba vyřešit nějak pohlaví... což není tak složité...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 10:26 Muž Majo [60] - SumciRe: LiborSprysl
je to chovne akvarium nema ich tam kto požrať a konkurenčný samec sa tam nevojde do úkrytu kde sa vytiera a oddelujem ich tak 1-2 dni po vyliahnutí nechcem ich mať plne akvarko potom ich nechytí nikto jedine ich odsajem pri odkalovaní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 09:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Majo
Nesbírat jikry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.04.2016 09:32 Muž Majo [60] - SumciRe: LiborSprysl
a čo ich mam napchať zase do samičky ?? :-D mam 2 samcou a 4 samičky proste to tak vychádza že každý týžden sa jedna vytrie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 08:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Majo
No to ty ryby budou vypadat s tou rychlostí množení... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2016 23:32 Muž Majo [60] - SumciRe: TRULY
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku a tak na rýchlo odfotene krpatý antici v 50l akvarku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 22:12 Muž TRULY [164] Re: Majo
pekne super. Potom pridaj foto :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 22:10 Muž Majo [60] - SumciRe: TRULY
to je nepríjemné ale v spoločenskéj nádrži to tak chodí že s toho vela neostane ... skus ich hned prekladať poprípade na druhý den lebo sa mu tam zjavne zle strážia ikry ked to ma otvorený priestor a nie neaku jaskyňu kde je jeden otvor kde sa zabarikáduje a nepustí nikoho ... mne sa množia ako besné pred týždnom som vytiahol ikry od samca este ani nestrávili žltkovy vak a už stráži dalšie ikry
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 21:00 Muž TRULY [164]
rano si hovorim po 3 dnoch ze pridem z navstevy rodiny a prelozim ikry ved ich predsa dobre ovhranuje a rozdelil si polohu strazenia tak ze strazi aj jedne aj druhe ikry naraz. Idem dneska prelozit ikry do "inkibatora" a samozrejme druha znazka fuč. Pancierniky trindadske si isto pochutili :(
Neviem ale ten moj samec na jednej strane sexualny maniak ale na druhej sa o ikry postarat nevie. Uz sa mu to stalo druhy krat.
Najblizsie okamzite prekladam ikry. On sa totiz vytiera na zadnej strane 3D pozadia a nejak mu to dole hlavou nejde...
Keby sa mi toto stalo pri nejakych Lkach (ak by som ich mal) tak asi rozmlatim nieco :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 22:09 Muž TRULY [164]
No konecne sa vytrela. Chodila k nemu ako na klavir ale samec si konecne uoratal okolie ako potreboval + odobral som anubias a pred nejakou dobou pridal malych albinov tak mozno samica prisla o celeokvarijny pocit bezpecnosti a ten kokos sa jej nakoniec zacal pozdavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2016 13:20 Muž TRULY [164] Re: prasan
tak ho uz len pozorovat ci mu lietaju predne aj zadne plutvy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2016 22:56 - Re: TRULY
Ja som dokúpil samcov L144 a L213.
L144 už sedí na ikrách.Vytreli sa mi s mojou samičkou 2dni po tom čo som ho dostal.L213 tiež vyhnal samicu z ukrytu,ale je tak otočený,že dnu nevidím,tak len dúfam. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 17:59 Muž TRULY [164] Re: Majo
na seknudu som ho vyplasil ale hned sa vratil. Inac aj tak ich dam do inkubatora. Len ako zacnu rast tak neviem :-D Tmave mi isli na odber a uz ich nemam len neviem co bude s albinami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 16:46 Muž Majo [60] - SumciRe: TRULY
tak to gratulujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 14:02 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku Tak ten ktory potrebujem sa vytriet v druhom akva nechce, zato ten don juan v 120l zvladne aj dva vyteri za dva dni :-D a na jedno miesto haha :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 15:35 Muž TRULY [164] Re: prasan
tak ja som pirdal další ukryt + maju tam drevo pod ktore vedia vojst. Ona je stale pri kokose č.1 a samec tam je nonstop tak neviem či im treba naliať vína alebo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:51 - Re: TRULY
Nedávnu znáško od L270 čo som mal, samcovi zrejme zožral konkurent ako som už niekde vo fore písal.Odvtedy už do konkrétneho ukrytu nezalieza a vyhliadol si iný.Proste ten pôvodný už nepovažuje za bezpečný.Pritom som 1.ukryt ani necukol a je v akvárku tak ako bol.Samec i samička si fakt dôkladne zvážia miesto i čas.Ak sa niečo zmení ,či ich tam niekto pár krát ,,načapal,, a vyrušil - často si hľadajú nový ukryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:20 Muž Majo [60] - SumciRe: TRULY
hm skus odloviť samičku do ineho akvaria ak maš to by nemuselo byť až take zle navzajom by si oddýchli od seba a možno aj stimulacia na trenie by bola pri tom ked že by neboli spolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:08 Muž TRULY [164] Re: Urtman
JASNE VADKAA, tak mne vtedy islo hlavne o to aby sa prestali vytierať lebo som nemal odber na mlade a už to prerastalo cez hlavu. Tak si dam do bubucna na to pozor a spravim to sice neviem ako inač ale niečo vymyslim hadam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:01 Muž Majo [60] - SumciRe: Urtman
tak tak ja mam pre 2 samcou a 4 samice 7 úkrytov z keramiky a este jeden je v koreni a vytieraju sa mi len do 2 stačilo že som ukryt vybral a preložil do druheho akvarka aj zo samcom a miesto neho dal iný a už tam nevliezol akonahle som ale vratil pôvodný kde sa vytrel tak tam nešiel a až po neakom mesiaci ked sa znovu vytieral tak tam zaliezol samec inak ho uplne ugnorovala skovaval sa v iných kde som ho pred tým nikdy nevidel .. a pri L213 sa mi samice aj samec skovavaju permanentne do úkrytov čo pri klasických ancistrus sp. samic nevidím vôbec ... proste každý ryba mo svoju hlavu sama sa rozhodne kedy a kde sa vytrie môžu sa vytierať každý mesiac alebo raz za pol roka je to na nich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.04.2016 20:10 JoKa Re: TRULY
Ale hýbal si s ním. Už mu "nevěří", není to blb, viděl, že zmizel a za čas se objevil....

Hele já jsem jednou super redům, kteří se vytírali do dutiny v kořenu, ten kořen sebral jenom na chvíli, fakt chvíli, jen abych odlovil mladé, pak jsem ho vrátil, kde byl a od té doby se v něm nevytřeli nikdy!! Od té doby hledali všechno jiné, jen ne ten kořen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 20:03 Muž TRULY [164] Re: Urtman
ale prave ze som to dal na presne rovnake miesto, presne ten isty krryt, rovnakym smerom a rovnako zapracovany. Uz 3 tyzden samec je bud vo vnutry alebo tesne pri kokose a samica v blizkosti do 20cm. Uz som aj pred tyzdnom vybral anubias barteri na ktorom vkuse bola aby aom ju vyhnal na ine miesto ale nic :-D tak budem cakat ved ine mi nic neostava hehe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2016 19:59 JoKa Re: TRULY
Rozmyslal sim uz aj nad tym ze ci je samicka nutena. Ono ja som totiz popredal vsetky drobce a uz som rozmyslal nad tym ci samicka nerobi drahoty koli tomu ze proate su v akva len oni dvaja

Samice kromě toho, že naklade vajíčka, nemá s mladými nic jiného společného... Tomu co popisuješ by se možná dalo uvěřit u samce, že je zhrzený, ale i to je blbost...
Prostě si jim to vyndal, přendal, přestavěl a už to nepovažuje za bezpečné...
Jak tady zaznělo, dej tomu čas, ono je to přejde... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 18:43 Muž TRULY [164] Re: Majo
Rozmyslal sim uz aj nad tym ze ci je samicka nutena. Ono ja som totiz popredal vsetky drobce a uz som rozmyslal nad tym ci samicka nerobi drahoty koli tomu ze proate su v akva len oni dvaja a ze proste nepotrebuje ist do ukrytu lebo sa neciti ohrozena. Ale tym ze nepojde tak sa vlastne ani nevytrie. Ci blud?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 17:57 Muž Majo [60] - SumciRe: TRULY
tak snad ho to prejde a ked nie tak aspon budeš mať stale prerobene akvarium a nebude monotónne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 17:55 Muž TRULY [164] Re: Majo
tak je jasne. Ale on teraz dostal nejaku maniu a robi si dieru pri skle - vlastnu. Doteraz sa vytreli jednou hlavnou dierou v pohode asi 5 krat a teraz robi drahoty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 13:17 Muž Majo [60] - SumciRe: TRULY
a je v ňom otvor? na fotke to neni vidieť :-D ... ale každopadne on si miesto najde mne kym sa vytreli tak my akvarko prerobili na komplet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 17:49 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No vysvetlite mi co to stvara moj samec? Doteraz sa stale vytierali s totalnou pravidelnostou az toho bolo vela a tak som im zobral ukryt na 2 mesiace. Teraz potrebujem mlade a nechcu sa vytriet.
Maju ten isty kokos na tom istom mieste tak isto umiestneni a stale rovnako zahrabany. Samec stale pri kokose aj samica sa tadial obsmieta a nic.
Samec uz rozbombardoval pol akvaria. Neviem ci samica chce este jedno poschodie :-D alebo ci chce vilu...
Je urcite plna ikier, pocitam ze to chce len cas.
Pridal som aj druhy kokos ale ignoracia...
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?od=301