Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 21:22 Mollynka Re: Malapa
No jo, pátý den se vykulili, to bylo v sobotu, ale už dnes se toulají některé po celé nádrži. Tak jsem musela přelovit všechny ryby do jiného akvárka, protože koukat se na to, jak je likvidují jsem nemohla. Jen nevím, jestli je nespapá mamča nebo druhý sameček, ten je mladší, ale už dost velký. Tak vyloženě je neloví, tak snad ne. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 17:20 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Mollynka
V hustě zarostlé nádrži vždy nějaký "prcek" přežije. Ale ber to tak, že v přírodě stačí aby pár ryb zplodil za život dvě ryby. :-D Takže je to opravdu extenzivní způsob chovu. Pokud chceš mladé odchvat je potřeba vyndat jikry i se samcem. Obvykle se potěr kulí pátý den a deváty se rozplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 15:38 - Re: Mollynka
Ano.
Bohu žiaľ môj prvý výter super red dopadol rovnako. :-( Maličké sa začali rozliezať ešte s vačkom a momentálne nevidím žiadneho.Resp.ich skôr samec tak skoro vyhodil.Normálne sa začínajú rozplávavať po spotrebovaní vačku.
Pri konkurenčnom boji ak je v nádrži niekoľko samcov sa niekedy stane,že samec zožerie znášku toho druhého.Ak si ju nedokáže ustrážiť.
Ideálne je mať v nádrži len jediný pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 10:57 Mollynka – Žerou potěr ancistruse ostatní dospělí antíci
Tak jsem zjisila, že se pěkně rozlízají se žloutkovým váčkem a jsou pochoutkou nejen pro mečovky. Neonka ji zblajzla ani nemrkla. Ale zajímalo by mě, jestli je sežerou i ostatní ancistrusy. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 10:42 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: prcan
Záleží na velikosti a podmínkách. A jestli si sedne se samicí :-D taky nejsou chlupy jako chlupy ... pokud na čele tak už by toho schopný asi byl. Ale to info je až moc stručné na to aby se dalo přestat jen spekulovat. Fotka by pomohla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 10:16 prcan
mýmu ancitrusovi rostou už chloupky.Mohl by se vytřít???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.05.2014 06:28 -
Často sa rozlezú keď ešte majú žĺtkový vačok a to pre mečúňe je hotová jednohubka. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 05:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Taťulda je pohlídá do nesežratelný velikosti a kdyby přei jenom, určitě to nebude tak strašný a nějaký ten odchov budeš realizovat.
No to je teda taťulda nepohlídá...jakmile se rozlétnou, tak jej vůbec nezajímají, a to jsou ve velikosti velmi jednoduše sežratelných...I když nevím jak mečovky...tuhle jsem zrovna našel jeden zapomenutý výtěr pod nimi a prošlo to celkem bez ztráty kytičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 19:54 Mollynka Re: invalida
No v neděli večer se vytřely a dnes se začali kulit, jsou schovaní pod kořenem s taťuldou, tak snad se postará. Měli jsme předtím skaláry a ti nám je sežraly... tone Teď jsou hrozbou snad jen mečovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 19:27 S Muž invalida [3881] Re: Hansel
I o dost i víc jak měsíc ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2014 18:54 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: romant
No mě teda mečovky baštily i v tý "nešežratelný velikosti", ale jak říká roman rozhodně se něco schová a přežije, ani o sobě to mrně nemusí dát třeba měsíc vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 18:33 R Muž romant [27987] Re: Mollynka
Taťulda je pohlídá do nesežratelný velikosti a kdyby přei jenom, určitě to nebude tak strašný a nějaký ten odchov budeš realizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 18:27 Mollynka – Ancistrus s mečovkami
Můžete mi prosím říct, jaká je pravděpodobnost, že mi sežerou mečovky mladé ancistrusy? Matka je hnědá, ale otec je zlatý, tak asi některé budou po něm, tak budou míň maskovaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 18:19 Muž Richie83 [1] Re: MonterMonty
No, když jsem viděl poprvé tu spoušť a hned jak jsem jí dal do původního stavu, tak mi do dvou dnu plavala kytka opět po hladině. Ale musím zaklepat, ťuk ťuk, už je to 3 den a zatím je vše na svém místě. Trocha písku je někde vyhrabaná, ale jináč dobré. Nejhorší bordel je z toho "nesmyslu" (hnojiva) pro kytky, ketrý je pod pískem. tone Ale ted když už většinu vyhrabal napoprvé, tak už toho není tolik. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 23:51 - – super red
Samec pekne ovieva,tak hádam sa niečo pošťastí.Držte palce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 23:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Richie83
a co ti tam ten bordel bude dělat ? a proč každej tejden sázet ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 21:50 Muž Richie83 [1] Re: MonterMonty
Tak s tím porostem na kokos, to by se taky nechalo snést, když to pak zaroste. Ale až budu mít v krytu navíc dvě zířivky. Ted to bohužel neklapne. No budu se poohlížet po nějakém dutém kořenu a když ho najdu, tak budu doufat, že projde. Jestli ne, mno tak to už netuším. Jako každej tejden se hrabat v aqua a sázet kytičky a uklízet ten bordel mě fakt bavit nebude. Hlavně těm rybičkám se to asi taky líbit nebude. :-( ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 20:58 radim
tak já mám v akváriu květináč a 2 kuželkové koule...co si budem povídat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2014 20:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radim
na kokos i cokoli jiného se dá přivázat spousta druhů kytek , krásně to pak obrose a není nic vidět , mě osobně kokos v akva nijak esteticky nepobuřuje , no je to o vkusu každého pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 20:24 pandihlava1 – Jsou to jikry??
Fotka k příspěvku Ahoj. na sterku si mi udelalo takove sedo pruhledne cosi, ale jak na to koukam, nevim jestli to jsou jikry nebo ze by to byl nejaky bordel ... Napadlo me ancistrusu. jinak mam mecovky a gupky .. 2 mlade skalary budu davat pryc, ale u nich se bevi ani pohlavi jeste...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 06:09 radim Re: LiborSprysl
byla to nějaká šedá keramika cca 20cm s jedním uzavřeným koncem za 325,-
určitě jsou i levnnější to jo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 05:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
radim napsal: a v některých obchodech se při pořizování podlomí i kolena... Někde jsou hrozně předražene.
Nevím jak v obchodech...na hradecké výstavě se prodávaly, byly pěkné a nebyly drahé...hodně lidí je už plácá a vypaluje na kšeft....viděl jsem to i na internetu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 05:29 radim Re: LiborSprysl
a v některých obchodech se při pořizování podlomí i kolena... Někde jsou hrozně předražene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 05:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Richie83
Richie83 napsal: Což možná kořen bych tam propašovat mohl, ale opravdu kokos, novodurovou trubku či podobné, tam skutečně dávat nebudu.
Pro estéty existují i trubky keramické, které se dají vhodně zakomponovat do nádrže, například skrýt pod kořen... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 00:02 radim
ten kokos je dobrá a praktická věc na to odlovení, ale na druhou stranu, ne každému se to líbí v akva, ktré slouží jako dekorace. Pokud jde o nějaké cílené odchovy, tak je zas kořen nepraktický. Ten ve společenské nádrži dává větší šance aspoň pár prckům dorůst. Tak bylo myšleno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 23:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Richie83
na vytírání acáků ti postačí i rozpůlený koks s dírou cca 25mm ,pokud ho samec zhledá bezpečným úkrytem tak tam tu samici už nějak nažene,kokos se pak dá lehce i se samcem po nakladení jiker přenést do separé nádrže , pokud se ti vytírají na těžko dostupné místo , nebo ti je jiné ryby žerou , můžeš odsát i právě vykulený potět i bez samce , z odkalovacího zvonu jsem sundal zvon a nasával je normálně jen tou trubkou do kýble , pak je přlovil do 5L nádržky s jemným vzduchováním a vodou z akva kde se vykulili, po 14 dnech po rozplavání putovaly do potrěrovky za gupkama , úmrtnost při těchto kejklech byla u mě max 10% , věř tomu že až se o ně takto začneš starat , tak nebudeš vědět co s nimi a budeš rád že si je někdo odnese zadara stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 22:34 Muž Richie83 [1] Re: radim
Takže když by se podařilo sehnat dutý kořen, mohlo by být reálné, že by se v ní i usídlil. to nezní špatně, mno dobrá. Až se mi povedeme zprovoznit druhé malé aqua, tak prcky dočasně odlovím, než se nám pro ně najde nové bydlení. Každopádně se malí čile k světu a rostou. potlesk potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 20:32 radim Re: Richie83
To budou mít nasvědomí i ostatní čichavci, ne jen ten samec.
Prcky můžeš odlovit, jak uvidíš, že zmizel žloutek. To už jsou z nich
hotové samostatné rybky.
Na kámen se vykašli a pořiď ten kořen, který ancistrusi víc ocení a ještě
jim bude prospěšný. Samec si pod ním něco vyhrabe, když nebude dutý a
bude tam spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 19:46 Muž Richie83 [1] Re: Urtman
Mno chlapí, tak to jste mě nepotěšili. Nejdřív k tomu počtu prcků. Stalo se to v tobě, když jsme zrovna odjížděli do čech na víkend, takže vylíhlé jikry jsem neviděl a našel až již vylíhnuté prcky. No hned po vylíhnutí jich tolik nebylo cca. max25. víc si netroufám, odhadnou. K těm predátorů, v aqua jsou dále 1samec čichavce šedého (modrý) + 2 samičky, 1 sameček čichavce perleťového + 2 samičky a 5 pancéřníčků. Napadá mě jedině samec modrého čichavce, jináč netuším. Což možná kořen bych tam propašovat mohl, ale opravdu kokos, novodurovou trubku či podobné, tam skutečně dávat nebudu. Ještě se chci podívat po nějakém kamenu, který by byl více členitý a poskytl více možností i ostatním. ano Ještě otázku, kdy je nejlepší odlovit prcky? až po nějkém čase, kdy se jim vytvoří dostatečná kožní ochrana? omlouvám se pokud, jsem se špatně vyjádřil, ale dočetl jsem se tu, že do cca. 4cm jsou nejzranitelnější... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 23:05 JoKa Re: Richie83
Já vidím problém jinde, než kolegové, i když řešení bude stejné... Ancáci mívají mladých podstatně víc. Průměr bych viděl tak kolem 50 ks (moje chovné skupiny nejdou pod 70 ks). Jestliže tobě jich přežívá 15, tak je něco, nebo někdo žere. Jinými slovy v akva je nějaký predátor, který je dobře přikrmovaný. A samec ancáka na to pochopitelně reaguje, hrabe a hledá lepší a lepší schovku... Takže jak ti radí ostatní, přidej schovky, dutiny, skalky, nejlépe kořeny a nemáš problém...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 10:42 Muž P [125] - Betta splendensRe: Richie83
Když poskytneš každému ancistrusovi dutinu (skalku, květináč, kokos, rouru) či šikovně tvarovaný kořen, neměl by s rytím být takový problém. Vždycky hrozí, že Ti někde něco přehrábnou, ale pokud mají kde "bydlet", jsou v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 23:18 - Re: Richie83
Ak mu ponúkneš dostatok iných ukrytov,tak hádam prestane.I keď vylúčiť sa to úplne nedá,pretože je to ich prirodzené správanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 22:35 Muž Richie83 [1] – rozryto půl dna v aqua
Ahoj všicí, prosím zainteresované odborníky o radu. Ve společ. aqua mám páreček ancistrusů. Přesně před měsícem se mi vylíhlo cca. 15malých ancíků. potlesk Mají se čile k světu. Ale dneska ráno, jsem měl od samce opět 1/3 dna rozrytou (všude substrát pro rostlinky,3 kytičky plavali na hladině a o celk. bordelu nemluvím). Dal jsem vše dnes zpět do původního stavu, ale do pár hodin si hrabal spokojeně dál. Jelikož mám na dně filtrační písek a poměrně dost kamenů, což pro něj není žádná překážka, tak bych nerad opět měl půl dna obrácene. Vím, přírodě se zabránit nedá, ale dá se nějak zabezpečit dno (nemyslím výměnu za jiné) či je lepší samce na pár dnů přelovit a pak vrátit zpět? A nebo nějakou vhodnější dekoraci (kámen, kořen, či něco, co máte vyzkoušeno a pokaždé se vytřou tam) Jako jsem rád, že se množí, ale nemusí mi na dně dělat oranici. Moc moc děkuji jakékoliv info. Zdravé rybičky všem... palec ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 21:46 ctverzubec Re: Hansel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 19:36 Muž P [125] - Betta splendens
Zdá se mi to, nebo jsou lidi Tataři? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2014 19:11 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: prcan
Teď to Libor psal ... někdy už na 8 měsících, někdy déle. V 6 cm by bylo hodně nepravděpodobné aby samice už byla něčeho schopna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:53 prcan
a samcovi rostou kdy ty výrustky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:24 prcan
může být už samice dospělá když už má 6cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2014 04:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: P
P napsal: Co se velikosti týče, ono to záleží i na velkosti akvária. V malém akváriu budou jaksi zakrslí. Ale při dobrých podmínkách se mohou třít již v nějakých 8-9 cm. Stáří bych viděl tak na 1 rok (minimum).

Osm měsíců. V podstatě jak začnou být vousatí, tak se již konají první pokusy o tření. (Ne vždy ještě úspěšné.)Pokud jsou samci stejně staří a silní, pokud je přítomen třeba otec, pak se mladí klidí z cesty po pár bitkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.05.2014 11:00 Muž P [125] - Betta splendensRe: centrum1234
Co se velikosti týče, ono to záleží i na velkosti akvária. V malém akváriu budou jaksi zakrslí. Ale při dobrých podmínkách se mohou třít již v nějakých 8-9 cm. Stáří bych viděl tak na 1 rok (minimum).
Dospělý samec si obsadí dutinu a v ní přebývá většinu dne, na hlavě má výrůstky. Samice je bez oněch výrůstků (i když výjimečně mohou mít také několik malých, jednu takovou mám) a připravenost ke tření u ní poznáš podle zakulaceného břicha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 23:26 centrum1234 Re: prasan
chcel by som sa opytat kedy su anciky pohlavne dospele velkost vek atd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2014 04:34 - Re: katarina
Ono sa to nezdá ale rýb je ozaj dosť.Bolo by fajn dať i dáke to foto.Ako bolo napísané skaláre si radi počíhajú na mladé ancíky.Ak samec neopúšťa dutinku,tak zrejme pečuje o poter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2014 00:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: katarina
to že jsou skaláry mladé (malé) neznamená že nejsou hladové a že nesežerou potěr co se rozplave , ani si toho nemusíš všimnout že se něco vykulilo nebo rozplavalo , no a k těm skalárám - v malém akváriu i když jsou ryby malé z nich většinou nebude nikdy pořádná ryba ,protože nemá prostor , hlavně výšku vodního sloupce , která má být u skalár aspon 50cm , budeš z nich mít mrzáky s pokřivenejma ploutvema , nebo zakrslíky , takže bych doporučoval větší aspon 250l nádrž , nebo se zaměřit na jiné ryby , ancáky je taky potřeba krmit rozmanitou i masitou stravou , pak maj jiker podstatně více , teplota vody taky hraje roli , základní info najdeš v atlase ryb zde na servru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 00:47 Muž MarekP [812] - MalawiRe: katarina
Přestaň to tady laskavě spamovat. Jsi úplně OT a navíc jsi tento dotaz položila v jiném vlákně a navíc tam máš i odpovědi. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2014 00:46 katarina – PARMIČKA ČTYŘPRUHA
dobry den dneska jsem zjistila ze mam samičku a samce pořad se honily po velkem akvarium tak jsem si o nich trošku četla na netu jak se třou a tak a zkusila jsem to taky..bylo tam napsane ze se maji večer odlovit a dat do jineho akvaria a zastinit a brzo rano by mela samice klads jikry a poklop by se mel odstranit a par odlovit....tak jsem se chtela zeptat co je na tom pravdy...? poradte mi prosim snad mi nekdo odepise ješte mam jeden dotaz sice jsem je odlovila do jineho akvaria ale nemam ani nevedu ten mech co tu o nem pisete tak jsem se chtela zeptat jestli to moc vadi mam tam jen rostlinku a 2 mušle...katka prosim napiste mi...dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2014 00:45 Muž MarekP [812] - MalawiRe: katarina
4 Parmičky žraločí ve 200 litrech a ještě s dalšíma rybama, to je snad vtip, ne? tone Už ve vedlejším vlákně jsem ti popisoval, že chovat Parmičky čtyřpruhé jen v páru je špatně. A to jsem ještě nevěděl, že máš nějaké jiné akvárium, kde je to ještě horší...

rybicky.net/atlasryb/parmicka_zraloci
rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha

V tvém případě doporučuju přečíst u každého druhu hlavně "minimální velikost nádrže" a "Doporučený počet ryb". no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 00:44 katarina Re: MonterMonty
ti skalaři jsou zatim mali takze se ani tak nebojim a v te jeskyni maji skriž it ancitrusy a ti skalaři se tam nevlezou to určo ne a co mi radiš mysliš si že bych to mela prozkoumat nebo jak to zjistim ze ma male?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 00:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: katarina
je celkem dost možné že ti ty malé ancáky žerou skaláry , u mě to tak bylo , celé dny číhaly u dutiny ve které se kulili , no a jen tak mimo téma , šest skalár ve 200 litrech nebude to pravé ořechové pro ně no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 00:12 katarina Re: prasan
nádrž je o objemu 200 litrů,mám v ni umístěné 4 parmičky žraločí 6 skalarů 3 ancitrusy a 2 black molly...mam tam kokosovy ořech 4 rostliny a jedna skála rozměru 25 x 15x10 cm...tnevim co dal popsat dekuji za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 22:54 - Re: katarina
Poprosím informácie o nádrži.Prezentáciu nemáš,takže môžme len hádať kde a ako ich chováš.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?od=1101