Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 19:15 Muž myskjarc [6] – lihnuti ancistruse
Dobry vecer, chci se zeptat jake mate zkusenosti s rozmnozenim ancistruse-krunyrovce. Muj samecek "hlidal mlade" v dekoracnim hrade, ale vzhledem ke zkusenostem z minulosti jsem samecka s mladymi (meli jeste vacek) oddelal z akvaria i s dekoraci do akvaria jineho-kde jsou samostatne. Ale ted po par dnech zjistuji ze prezili zrejme jen 3, ale nevim kolik jich bylo. Navic jsou to nejspis "krunyrovci zlati" ale netusim proc kdyz mam vsechny tmavohnede se svetlymi nepravidelnymi teckami... Mate nekdo nejakou takovou zkusenost? Dekuji M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 12:50 radulkav Re: katterinecka
Já na to tak moc nespěchám.Je to spíš záměr do budoucna..... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 12:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: radulkav
tak si ale od někoho sežen už větší kusy, může trvat víc než rok než se začnou množit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 12:20 radulkav Re: Dwarfy
Odběr by byl.Kámoška dělá v akvaristice,takže dokud tam bude,tak mi je odebere.Teď ještě,aby ti mí mrňouskové dorostli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 11:58 Žena Dwarfy [156] Re: radulkav
Nechci tě od množení ancíků odrazovat, ona je to paráda, sledovat jak se množí, ale na tvém místě bych si nejdřív zjistila, zda pro ně budeš mít odběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 11:54 radulkav Re: Nosound89
Díky moc.Ancíci se mi děsně líbí a chtěla bych je zkusit odchovávat,Akvárek mám víc.Ancistrusy plánuju do akva od 70l až po 160l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 11:42 Muž O.Tom [439]
Mam a mel jsem vzdy obyc anciky ve spolecenskem akvariu a mnozi se :) Mam tu nejake dute kusy dreva a tam kladou jikry. Snahu rozmnozit se melo u me vice ryb, ale ve spolecenskem akvariu byly uchraneny jen jikry od anciku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 11:20 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Lila1
Tak nevím ně se pravidelně vytírají i v 45l společnejch. Ono asi záleží na podmínkách a osazenstvu. ;-)
www.akvarista.cz/…

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 00:42 Muž SanelOne [5] - Tetry
Mě se nemnožily ani když spolu byly od mala, ani když sem přikoupil samce či samici. Zase je pravda, že pro jejich vytření nemám ideální podmínky... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 23:49 Žena Lila1 [31]
Známé se ancistrusi množí v 100 l, neví, co s nima. Jednoho mám doma :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 23:12 Muž masterPKbanan [34] Re: radulkav
Množí se asi tak od jednoho roku života. Jinak u mě v akva se dva samci nesnesli, ten silnější toho slabšího proháněl, ikdyž on prohání i samici :-D Pro jistotu mám vždy po jednom samci v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:17 Muž fido16 [631] Re: jogr
čauky tak já mám třeba 2 samce které jsem koupil v akvaristice a pak jsem přikoupil na burze 2 samice. Poté co jsem je přendal do druhého akva se mi vytřeli. Samice se mi vytřela s tím větším a silnějším samcem. Takže bych tohle neřešil dal bych je do nádrža a časem by se vidělo. Jinak v 63L nádrži se mi nechtěli vytřít ale po přendání do 250L se vytřeli na druhý den. Jinak kdyby někod chtěl mladé můžu zadarmo darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:03 jogr
No k tomu počtu-jak máš velké akvárko?! a odkdy se třou-ancistruse nechovám takže opravdu nevím ale určitě se ti tu nějaký jejich chovatel ozve ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:58 radulkav Re: jogr
To jsem právě četla,ale od kdy se množí jsem nevyčetla,jen jak se množí.Taky se tam píše,že je třeba je chovat od mládí společně,ale to přece nevím,kolik tam nakonec bude samců.Proto se ptám,jestli se ti co se znají respektují,nebo budu případně řešit kam s nadbytečnýma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:46 jogr
Někdy se Podívat do atlasu ryb by neuškodilo co ty na to?! ;-)
Tu máš odkaz: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:23 radulkav pohlavní dospělost
Možná už to tu bylo zodpovězeno,ale je to děsně dlouhé a nemám čas to číst celé,tak se na mě nezlobte a prosím o odpověď:Od jakého stáří,případně od jaké velikosti se začínají ancistrusi množit?A je možné chovat víc samců se samicema v jednom akvárku,když jsou spolu odmala?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 00:30 HaDaS Re: TomasOxx
Tak mně šli otíci i po té delší (jestli byla vláknitá nevím, nepátral jsem po konkrétním druhu) zelené potvůrce. Jakoby vlála na boční stěně akva. Po vysazení otíků byly vidět po 24 hodinách cestičky. Nyní jsem prakticky bez řas. Něco tam je, ale viditelné je minimum. Snad na to otíci nedoplatí.
Jinak aby to nevyznělo tak, že mne otíci vyžrali všechnu řasu, tak to ne smich . Na úbytku řas mělo podíl něco zcela jiného ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 00:10 - Re: Nobody
V každom akvárku sa voda odparuje.Tam kde bola voda a riasa,po odparení oschnutá riasa či jej pozostatky ostávajú.Až vodu znova dolejem,tak práve na tomto sa ancistrusy tak radi hostia. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 22:46 Muž O.Tom [439] Re: HaDaS
Zelenou rasu mam na bridlicovem pozadi, je to krasna rasa, nadherny jemny sametovy koberecek. na te tmave pridlici je to opravdu nadhera. Tu mi ancitrusi zerou. Pak tu mam osklivou zelenou vlaknitou ktera se roztahuje kde chce a tu nezere nic :) Pak jeste klasiku ruduchu, ale v rozumnem mnozstvi a teda taky mi ji nic viditelne nezere. Otiky jsem kdysi zkousel, jen par kusu vzhledem k cene a neprezili :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 22:12 Nobody Re: HaDaS
Otíci-tak u mně po ní moc netouží.Mám otíky přímo s importu.
Známému s velkoobchodu,kteří je dováží,se moc nedaří je udržet při životě(tedy,abych byl přesný,jak který dovoz-někdy dobrý někdy...)Mám lepší parametry vody než oni,ale zatím mi připadá,že mají raději cyclop a občas špenát,suché ignorují.
Za každou radu předem děkuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 21:58 HaDaS Re: Nobody
Proto ten úsměv. Zelená řasa je jedna z nejhezčích. Někdo by ji chtěl a ne a ne jí vypěstovat. Mně jí mí malí ancíci zbaštili okamžitě. A otíci s nimi bojovali taktéž o kousek žvance. No, a jsem bez ní. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 21:46 Nobody Re: HaDaS
Pokud chce odchovat mladé ancíky...?Nepředpokládám,že ve společném akva.Ale ani tam by nevznikl problém se zelenou řasou.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2011 21:39 HaDaS Re: Nobody
... a nebo se zanese do akva :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2011 21:34 Nobody Re: Nosound89
Mladší - 2cm - možná jim nechutná okurka a salát.Dobrá možnost je dát skleněnou láhev s vodou,např.od kečupu,na slunce(teď docela problém)vytvoří se zelená řasa.Pak vložit do akva.Krásně ji vyčistí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 21:20 Nobody Re: prasan
Problém je-vylezou nad hladinu vody.Takže bez řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 21:16 Nobody Re: Nosound89
Dělají to mladší nebo starší ancáci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 20:45 Nosound89 – Re: prasan
prasan napsal: Tak to si určite len povylezie za riasou. ;-) Pozorujem to tiež,ak napustím vodu vyššie ako bola hladina pôvodne.Hneď ich pár príde ohlodávať. :)

Ok takže nejsem sám hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 20:36 - Re: Nosound89
Tak to si určite len povylezie za riasou. ;-) Pozorujem to tiež,ak napustím vodu vyššie ako bola hladina pôvodne.Hneď ich pár príde ohlodávať. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 20:04 Nosound89 – Re: prasan
prasan napsal: Píšeš,že sa ti bežne trú a odchovávaš tak predpokladajme,že NO2 je ok.V prírode bežne lezú po kameňoch aj z vody pre riasu.Niekde bolo aj video,ak si spomeniem kde tak dám odkaz.Na mieste je otázka či to robia všetky hromadne,alebo len občas dáky jednotlivec.

dělají to jen jednotlivě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 16:30 Muž nickous [2]
já si to myslel děkuju za potvrzení .. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 16:20 -
Ochotnejšie sa trú jedince v skupinke chované spolu odmala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 15:34 Muž nickous [2]
Pro rozmnožení ancíků . je lepší koupit starší a větší kusy nebo radči prcky 3-4 na nádrž 200 L. A nechat je ať vyrostou společně a společně se rozmnožej nebo jim to je jendo ? Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 23:35 -
Píšeš,že sa ti bežne trú a odchovávaš tak predpokladajme,že NO2 je ok.V prírode bežne lezú po kameňoch aj z vody pre riasu.Niekde bolo aj video,ak si spomeniem kde tak dám odkaz.Na mieste je otázka či to robia všetky hromadne,alebo len občas dáky jednotlivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:18 Nosound89 – Re: romant
romant napsal: O.K. Rozumím a souhlasím, přistupuji k tomu obdobně. X-)

ale i tak všem díky za odpovědi ;-) připadalo mi to jen zajímavé, že tak vylízají z vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:16 R Muž romant [27981] Re: Nosound89
O.K. Rozumím a souhlasím, přistupuji k tomu obdobně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:11 Nosound89 – Re: romant
romant napsal: Jaký je Ph vody?

to opravdu nevím, v životě jsem neměřil (ale nebudu to už asi více řešit, vytírat se vytírají, neumírají a nikdy jsem neměl větší problémy s úhynem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:07 R Muž romant [27981] Re: Nosound89
Jaký je Ph vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 16:55 Nosound89 – Re: Filip980
Filip980 napsal: A co vysoký obsah NO2? Ten nemáš?

dělají to i těsně po výměně vody (akvária mám dvě a dělají to v obou nezávisle na sobě) takže v čerstvé vodě vysoký obsah NO2 nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 14:00 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Nosound89
A co vysoký obsah NO2? Ten nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 03:09 Nosound89 – Re: prasan
prasan napsal: Poznám len dva prípady kedy to robia:
1.málo kyslíka,vysoké NO2
2.lezú za potravou,riasou


prokysličenou vodu mám dost tak to bude těmi řasami ;-) díky za vysvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 23:14 -
Poznám len dva prípady kedy to robia:
1.málo kyslíka,vysoké NO2
2.lezú za potravou,riasou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 23:05 alfik1 – Re-Nosound89
no, normální to neni, mě se to stává když se mi ucpe filtr a málo čeří vodu a tím pádem málo provzdušněný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 21:12 Nosound89 – je to normální?
Chtěl jsem se zeptat jestli je normální, že mi mladí ancistrusi (když mají okolo 2cm) vylézají i 5 cm vysoko nad vodu? Nechybí jim něco? Nebo jim prostě nedojde, že nejsou ve vodě když je nad hladinou vlhko?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:08 Muž fido16 [631] Re: Filip980
Okurku malým dávám normálně 1x-2x týdně a nic jim není takže si myslím že to okurkou nebude. Sázel bych na ty dusičnany ve vodě. Já prckům měním vodu každý 5 den nebokaždý týden a neuhynul ani jeden. jinak jim dávám normálně vločky a to ráno i večer a pěkně mi rostou. A ještě jim dávám takové zelené tablety pro krunýřovce ale strašně malinko!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:00 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: bbroskevv
Bude to tou stravou, já si jich jednou dost zabil podáváním okurky jako potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 16:05 Muž tillecek [133] - SumciRe: bbroskevv
Doporučuji projít si celé tohle vlákno, je tu o tom spousta informací. V tvém případě by mohlo jít o velké množství dusičnanů v tom salátu, tudíž bych zkusil jinou stravu. Každopádně jen z informace, čím je krmíš, toho člověk moc nepozná, možností, proč odcházejí, může být spousta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 15:00 bbroskevv – ancitrusi
zdravim chci se zeptat uz po druhe se mi vykulili mladi ancitrusi.pri prvnim vrhu jich bylo asi 40 a prezil jen neden a z druhelo mi take porad umiraji davam jim ledovi salat zerou ho jak zbesili ale porad umiraji..poradi mi nekdo jak na ne abych je odchovala vsechny nebo aspon vetsi pocet??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 18:46 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Anett
No záleží to jestli máš akva v dobrých podmínkách a jestli děláš pravidelnou údržbu. Jestli ne tak jak se tu už píše je to vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 09:15 -
Píšeš,že tam máš len krevetky a dospelé ancistrusy.Viac nič?V tom prípade bude príčina jasná.Zlá kvalita vody.Mladé sú na to dosť citlivé.Ak uhynuli tak ich krevetky dokážu za noc rozobrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 20:29 Anett – Zmizení malých Ancistrusů
dobrý den,
mám jeden dotaz: narodili se mi malí ancistrusi, asi týden byli vylezlí a měli se dobře, už měli asi 2cm a najednou zmizeli (neměnila jsem zrovna vodu, ani jsem nedala jiný druh krmiva, ancistruse mám jen ty dva a red cherry krevetky by je asi nesežraly (ty se jich bály)...) a nikdo mi nedokáže pordit, čím to... Předem díky za odpověď. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?od=2351