Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 11:15 HaDaS Re: 18radovan18
Zeptal bych se jak máš velké akva. To z toho důvodu, že beťák když má postavené hnízdo a láká samičku, tak moc nežere a spíš si hlídá to hnízdo. Jestli je ale akva malé, tak nechce ostatní osádku pustit k hladině, aby mu jej nepoškodila. Taky záleží, kam házíš krmivo. :-)
Taky záleží jakého druhu jsou ostatní rybky. Betta je holt dravá rybka a ta se snaží dominovat ve svém prostředí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 08:36 Muž 18radovan18 [0]
Som si všimol, že ako samec urobil hniezdo nedá najesť iným rybám. Najskôr sa nažere on až potom iné neviete prečo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 18:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: be
Hlavně musí mít betta čistou vodu, toho v malým akvárku hůř dosáhneš, pokud nechceš mít nádrž bez dna a každej den měnit vodu. Do většího akvárka už se v pohodě vejde filtr a dostatek rostlin aby mohlo fungovat skoro samo, přecejen se betta bude cítit líp a bude se na to i líp koukat. Chce to hodně rostlin a i tak měnit pravidelně část vody a pročíst si jak akvárko správně založit a starat se o něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 16:53 Muž MrHu [300] Re: be
No tak v akvaristice taky ty ryby nežijou celý život... Jsou tam pár dní než si je někdo koupí nebo uhynou. 20l by třeba stačilo, nevím...psal jsem, že já bych menší než 30l nekupoval..to je jen můj názor, třeba tu má někdo nějaký jiný...;-) nehledě na to, že čím menší nádrž budete mít, tím složitější na údržbu bude...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 15:46 be Re: MrHu
Díky za reakci. Dobře,dám na vás. Nechám se poučit,ale stejně mi přijde divné že akvaristice je mají ve 2l a přitom nestačí ani 20l.SUROVCI ! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2011 15:36 Muž MrHu [300] Re: be
Dobré odpoledne, nevystačí...
EDIT:Nekupoval bych menší, než 30l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 15:33 be
Dobré odpol.myslíte si,že pro bojovnici vystačí toto malé aqua ? Diky za odp. naprodej.g6.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 11:06 Ella Re: Semtex
Jo, tak mražené patentky to jsou. Ty mi Betta už nejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 11:01 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Ella
Problém bude v těch nitěnkách. Mražené jsou největší zlo.
Pokud něco mraženého Bojovnicím, tak Patentky a Artemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 10:01 Ella Re: HaDaS
No my jsme byli 5 dní na dovolené a to nic nežrala a od té doby nic moc nejí. Hlavně mi přijde, že to "papírové" krmivo jí nemůže zasytit. A jaké živé krmivo máš na mysli? Moc díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 09:19 HaDaS Re: Ella
Tím, že nebude překrmována. Zkus dva dny nedat nic a potom jenom špetku. Jinak živé krmení by určitě ocenila. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 09:15 Ella – Jídlo
Dobrý den, přijde mi, že moje betta míň jí. coze Mám pro ní suché krmivo a koupila jsem jí i zmrzlé červy (teď si nemohu vzpomenout,jak se jmenují-vlásenky nebo tak nějak?jsou to ty krvavé). Z červů byla nejdřív úplně divá, ale teď se jich ani nedotkne a suchého krmení jen uzobne. Poraďte mi prosím,čím bych jí udělala radost. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.11.2011 17:19 HaDaS Re: Kocajs
Dvanáct litrů je i na beťáka málo. Jestli s akvaristikou začínáš, tak budeš s tak malým akva mít problémy. Filtrace pro Betty, i když se mnohde dozvíš opak, je stejně důležitá, jako pro jiné rybky. Mluvím z vlastních zkušeností. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 15:37 Kocajs – Betta
Zdravím, chcu si udělat malé akvárko a dotoho dát jednoho bettáka.Mělo by to 12 litrů a byl by tam nejspíš sám ať má klíd rostlinky a písek.A chcu se zeptat jestli na 12 litrů mám koupit nějáky filtr nebo né.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 16:18 Žanda Re: katterinecka
Mezara tam samozřejmě je asi 3cm.Moc děkuji za odpověď aspon jsem už tohoto brouka z hlavy dostala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 16:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Žanda
Je lepší když tam to sklo je, protože pak tam mají rybky teplý vzduch jako je voda v akváriu. Jinak kdybys měla v místnosti chladněji a sklo tam neměla tak by se mohly "nachladit". Samozřejmě mezi sklem a hladinou musí být prostor se vzduchem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 16:12 Žanda
Ahoj lidičky mam na vás prozbičku už asi měsíc mám nové akvárium se vzduchováním a rostlinami.Vněm mám Bettu a black molly s modrým čihavcem.A teďka kté prozbičce pro vás by mohla být trochu divná,ale pro mě je to otázka která mi pořád vrtá hlavou.Na akvárku má krycí sklo......je to správně vím,že betta i čihavec dýchají atmosferický vzduch a proto nevím jestli je správné že nemají otevřenou hladino protože je přikrytá sklem.Mám sklo odendat či nokoliv.V akvárku nepřetržitě běží vzduchování!Děkuji za odpoved pls čekám =)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 17:11 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: klara
I pro jednu bettu je to malé. Vždyť to má asi jen 4 litry. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 14:17 klara Re: Eva_R
Na 30l ted nemám ztm prašulky. Všechny jsem zase dala do new akva :-D Mám tyhle akvárka mrkni ta tenhle odkaz: www.faunacentrum.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 14:15 klára Re: hawok
Díkes za info. Mam poměrně klidný samce. Jeden už je dopělej a druhej ještě mládě. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 13:11 Muž sajfrdík [14] Re: Eva_R
Ne, stačí 30tka. My je máme ve škole v akvaristice taky ve 30tce a stačí to. I se jednou vytřely. Uděláš úkryty z kamenů nebo kořenů. A jak si na sebe trochu zvykli, tak se ani tolik nehoněj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 22:33 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Filip980
Mám jedno 30 litrový akvárko a nedovedu si představit jaký by tam musely být úkryty, aby o sebe tři bojovnice nezakopávaly... Nechtělo by to radši větší? Do 30 l bych dala max. jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 19:10 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Klára
Pořiď mu dvě samičky a aspoň 30 litrový akva s dostatkem rostlin jako úkryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 19:06 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hawok
Ono hlavně záleží na velikosti nádrže.
Na charakteru ryb, u bojovnic je každá ryba povahově jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 15:37 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Klára
Chce to vice nez jednu samici, a dost prostoru, plovouci rostliny a ukryty za ktere se samice pred samcem schovaji. A neni problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 14:16 Klára – betty
Ahojky chci začít s chovem ale nevím jestli to mám udělat :-( protože, my pořád chovatelé říkají že sameček umlátí samičku co si myslíte vy? smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 13:34 Žena FelidaeS [61] Re: romant
Souhlasím s výměnou prodavače. Něco podobného jsem předevčírem zažila v místní akvaristice. Měli tam nějakou novou prodavačku, pán si kupoval do 60l akva po deseti kusech dva druhy nějakých parmiček, 10 ks neonek, pak nějaké pancéřníčky. Stěžoval si, že má nově založené akva bíle zakaleno a nakonec ještě z něho vypadlo, že má samé umělé kytky....říkala jsem mu, ať je vyhází a koupí živé. Načeš mi prodavačka řekla, že má taky umělý a že to nevadí...pán si tedy na můj popud koupil jednu šípatku....že to prý zatím stačí. Takže hafo ryb, nezaběhlé akva plné umělých kytek...celé schválené prodavačkou... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 13:02 R Muž romant [27987] Re: Ella
Vyměň obchod a ty plovoucí rostliny tam určitě pořiď. Čím víc tím líp, bety to mají rády a nežerou je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 12:16 Ella – Kytky
Ahoj,chtěla jsem se zeptat - chtěla jsem Bettě pořídit plovoucí kytičky, ale prodavač mi je odmítl prodat, že by je sežrala a nebylo by jí dobře. Je to možné? Je v akvárku sama, zatím jen s umělýma kytkama.. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 09:52 Žena RedCube [0] Re: katterinecka
Za pozadí jsem se taky dívala a není. Navíc když jsem si koupila ty první dvě, tak tam žádný pozadí nebylo, jen tapeta... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 09:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: RedCube
Nemohly se třeba dostat za pozadí? Já jednou nemohla najít skaláru a pak jsem si našla mrtvou zapasovanou pod kořenem. Když tam nemáš ancíky tak snad ani není možný aby tak rychle zmizely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 09:43 Žena RedCube [0] Re: romant
Nemohli mají kryt, i přesto jsem se ale dívala, a nikde nejsou. Vůbec to nechápu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 09:42 R Muž romant [27987] Re: RedCube
Možná hloupě, ale nemohli ty rybky vyskočit z akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 09:39 Žena RedCube [0] – Co se děje???
Dobrý den, žádám Vás o radu. Asi před měsícem jsem si byla koupit 2 samice betty, ze začátku byly úplně v pořádku. Asi o 5dní později jsem ale zjistila, že jedna samice chybí (zbyla po ní jen ploutvička, nic víc!) Tak jsem se ptala v zoo branik co to asi je? Pani mi říkala, že s takovou agresivitou se vůbec nesetkala (je fakt že jich mají hafec v 30l akváriu, moje betty byli z toho akvária) říkala jsem jí že bych ráda měla dvě betty a pak k nim samce ale že se bojim aby se mezi sebou nepožrali. Tak jsem koupila další samici, a během dne byla původní samice pryč, tentoktát po ní nezbylo NIC. Před týdnem jsem si byla koupit samce a přidala jsem k němu samičku, neproháněl jí, a když tak málo, ale vždycky se měla kam schovat. A dneska ráno je samička fuč, taktéž po ní nezbylo NIC. Prosím poraďte mi někdo co to je! :-( děkuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2011 21:01 R Muž romant [27987] Re: Lucííík
Promiň, ale nemohl, už jsem Ti na Tvoje dotazy pod jinejma nickama odpovídal už tolikrát. Je to stále dokola a rozhodně nejsem přesvědčen o tom, že to opravdu myslíš vážně. (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lucííík
Malé akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:58 Lucííík Re: romant
Anemohl by jsi poradit jaká to jsou ty nevihovující podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:36 R Muž romant [27987] Re: Lucíík
To bude nevyhovujícíma podmínkama v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:16 Lucíík
Ahoj mam prozbu i když to není taková nemoc jako o které tu píšou všichni!Chovám závojnatky,betty,neonky....a pár dalších rybek,které přežívají ze starého akvárka.Můj samec betty začal okusovat závojnatku a na ostatní závojnatky neustále utočí nevíte čím to je?Ptala jsem se kamarádky,která chová v 45litrovém akvárku pouze závojnatky s jedním samcem betty...a uní se vyskyt stejný problám nevíte někdo co to způsobuje a jak to mám samce odnaučit....může to být tím ,že začal stavět hnízdo?Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 19:13 R Muž romant [27987] Re: OXI
Osobně bych do 20 ti litrovýho akvárka použil ten molitanový elementkový, tzv. bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 17:28 OXI
Ahoj,chtěla jsem se zeptat.....chci si kmé bojovnici(samec) pořídit jinou rybku nevíte někdo s kterou se nejlépe snáší....všude píšou,že se snáši se všemi rybkami.Skoušel jsem závojnatky,jenže ty jsou dost nečistotné a strašně se kvůli nim kazí voda v akváriu.Mám 60litrovou nádrž s rostlinami.....proto hledám rybičky,které dokážou žít,alespoň v mírném proudu a nejsou taková "prasátka" a hlavně aby se snesli se Zorem.A jestě jeden dotaz,který filt je lepší Filtr Atman At-F300, 250l/h nebo Molitanový filtr elementkový
Myslíte si,který z těchto filtrů by se hodil do menšího 20litrového akvárka.
.Děkuji za rady a doufám,že mi někdo zde pomůže najít Zorovi kamarády!!!
PS:Samičku Bojovnice nechci z nepopsaného důvodu Dík za pochopení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 00:06 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: solasido
Samec to je stoprocentne, ode dneska ma mlade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 19:25 solasido Re: hawok
Co když to samice je? Po vytření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 06:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hawok
Je dobitý pěkně. Proto má i krátké břišní ploutve. Pravděpodobně mu už nedorostli a už asi ani nedorostou.
Podle mě je to HMPK nebo nejaký jeho odvar. Potom by to bylo CV.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 01:24 Muž hawok [64] - Čtverzubci – bettak
Fotka k příspěvku Zdravim. Nevedel jsem kde napsat, tak pisu sem. Videli ste nekdy takoveho samce jako posilam na fotce? Rek bych, ze to je short tail nejaky. V bettach se moc nevyznam co se vzhledu tyce, nazvu a forem. Ale projizdel jsem spledendspower, ale zadneho podobneho jsem nenasel. Vzdy mel minimalne predni ploutve vespodu a dost delsi. Velikostne je jako samice.
Koupil jsem jej jako samici ve zveraku v ostrave, byl kapku otrhany, tak jsem si nezkusenym okem nevsiml.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 14:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Monika
Týden v pohodě vydrží. Dej jí tam nějaké živé rostlinky, aspoň plovoucí (např: pistie, limnobium, salvina), a třeba jávský mech nebo kousek růžkatce a ani to nemusíš sázet. Zatím jí měň tu půlku vody dvakrát až třikrát týdně. A filtr moc často nečisti, až bude víc ucpaný tak jen v kýblu ve vodě z akvárka.
S tou potravou - určitě jí uděláš radost něčím masitým, nakup třeba mražené patentky. Pro bettu není moc dobré aby jedla jen vločky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 14:04 R Muž romant [27987] Re: Monika
Zdravá ryba vydrží bezproblémů 14 dní i více bez potravy, ten týden bych viděl jako naprosto v pohodě. Před odjezdem na dovolenou normálně nakrmit, vyměnit vodu, dno nepromývat, ani filtr(nechat běžet neustále) a může se odjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 13:59 Monika Re: romant
Jee, tak to jsem ráda, ono je s tim i docela piplání a rybka z toho není dvakrát nikdy nadšená, že musí do kelímku na chvilku :-) jen jak jí tedy krmíte, když jste na dovolené? Nechat jí týden bez jídla mi přijde jako týrání.. nebo vydrží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 13:51 R Muž romant [27987] Re: Monika
Mrkni se na tyhle stránky, určitě tam najdeš spousty potřebných informací.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Jenom ve stručnosti, ta výměna vody je naprosto v pořádku, ale to vymývání a očista dna je pro akvárium naopak škodlivé, protože se tím zbytečně připravuješ o potřebné pomocníky v podobě nitrifikačních bakterií, jimiž je dno(a nejen ono) osídleno a pomocí nich se právě zbavuješ těch škodlivin. Takže odkalovat ano, ale celý dno propírat ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 13:37 Monika Re: katterinecka
Děkuju, moc za rady:-) filtr mám - pěnový, stále zaplý. Vodu měnín cca každých pět dní půlku akvárka a občas vyměním úplně celou vodu, to vymývám i kamínky, co má na dně a všechno důkladně. Jak se zbavím těch škodlivin,nebo jak je poznám?Vodu tedy beru z městkého vodovodu a ještě mám koupený nějaký přípravek do ní,co mi doporučila prodavačka. Každopádně jsem někde četla,že to stejně moc nepomáhá..?Děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67766x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=2301