Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 21:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Mito
Zatím než jí zařídíš nové akvárko, tak jí měň vodu nejlíp každý nebo každý druhý den. Půlka by měla stačit. Nemusí být převařená, nalij si ji třeba do pet flašky a nech ji do druhého dne odstát, můžeš si ji nalít prímo po výměně vody a nechat dostát do dalšího čištění (není to přímo nutnost ale je to lepší).
Koukni se v obchodě po mraženém žrádle, například černé komáří larvy, patentky, artemie. Nepohrdla by i živými patentkami a nitěnkami.

Takhle jsem zařizovala akvárko pro bettu známým rybicky.net/nadrze/7690 není zrovna ideální. Pro příště bych zvolila větší akvárko, aspoň tak 30 litrů, v tom už se dá udělat docela rovnováha. Tam už jí můžeš přidat nějaké rybí spolubidlící, třeba pancéřníčky na dno nebo nějaké hejno.
Zařízení akvária je stejné jako pro jiné ryby, článků je tu o tom hodně i ve foru toho hodně najdeš, jen si všechno dopředu dost nastuduj a když si nebudeš jistej tak se zeptej. U akvárka pro betu je důležitý oproti jiným akvárkům aby měly krycí sklo a jsou pro ně vhodné i plovoucí rostliny ;-)

Samozřejmě jestli bys měl možnost většího akvária tak je to lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 21:06 Mito – Cc
Zdravim,mam Bettu,samceka.Dostal som ho na meniny a uz ho mam cca 2/3 tyzdne.Zije v akvariu 12x12x12 a vodu mu naplnam do tych 9-10cm.V akvariu ma tri vacsia kamene a vela malich.Vodu menim kazdy tyzdne,prevretu z kanvice a vzdy menim polovicu vody(polka starej vody ostava a polka starej vody ide prec a nahradi sa novou).Papanie mu davam kazdy druhy/treti den,Nuttrifin Max(lupienky) a plus ku tomu mam aj Nuttrifin Plus (nejake vitaminy do vody)... Moja Betta je taka "smutna" len tak pozera a poplavava si.Rad by som jej dal to co jej treba,myslim tym nove akvarko,rastilnky,filtre a pod.Teraz tam nema ziadny filter ani rastiliny,iba tie kamienky.Tymto by som vas chcel poporist,ci by ste mi nevedeli povedat,co by som mal spravit,myslim tym,ze ake velke akvarium by malo byt pre jedinca,kolko rastlin aky filter,ci tam mam dat aj teplomer,ako casto menit vodu a pod. Uz v pondelok to idem vsetko nakupit a dufam,ze ma to vijde do tych 25€.Dakujem za odpovede :-) :-) :-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 20:44 HaDaS Re: maros77
Ano může. Základní informace najdeš na rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 19:56 Muž maros77 [0] – hniezdo
Môže samička betty staviať hniezdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 21:34 Žena Kajka99 [229] Re: Pipet
já krmím svého samce jednou denně, večer. a to množství, no, já to beru z hromádky rozmražených patentek v sítku pinzetou, a to naberu cca 8 larviček? Těžko říct nikdy jsem je nepočítala :-D Obecně je lepší krmit po menších dávkách vícekrát denně, ale mě to nevyhovuje časově. Zkus to třeba udělat tak, že co do minuty nesežere, odsaj, aby se to ve vodě nerozkládalo. Takhle to párkrát uděláš a pak to množství dostaneš do oka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 20:19 Pipet – Kolik krmení?
Tak i já mám Bettu=) samečka, mladý kluk. Kolik by tak měla být "optimální" krmná dávka?
Zatím žere jen mražené patentky, mám i Hikari granulky, ale vezme ji do pusy a zas vyplivne.
Krmit kolikrát denně?
Vedle v akvárku jsou krevety, ty nekrmím skoro vůbec a paví očka, ty žerou všecko hned, tak jim dávám trochu vloček, sušené nějaké potvory a i ty mražené, jednou denně, za týden bych řekla, že to bude cca zarovnaná kávová lžička, spíš méně.

Tak si nevím rady, kolik dát tomu beťákovi hmm abych nepřekrmovala zbytečně, ale zas ať nemá hlad a hezky vyroste=)
Díky moc za nějaké polopatické názorné zkušenosti nejlépe :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 08:54 Žena Kajka99 [229] Re: Yasmine88
Z té fotky to fakt nejde poznat, je to jenom rozmazaná modrá šmouha. Zkuste ji vyfotit před nastaveným zrcátkem a ještě se na pc podívat jestli je na té fotce vůbec něco vidět. :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 23:16 Žena Yasmine88 [0] – Rozpad???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte. Chcem sa spýtať, či má moja Betta bakt.rozpad plutví? Lebo nevšimla som si,že by do nej nejaká ryba hrýzla. Občas Botia lohachata. Ale vážne len občas. Žiadne útočné ryby tam nemám, viz prezentácia. :) Fotka je nekvalitná, ale budem vďačná za vaše názory.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 11:19 R Muž romant [27987] Re: Kocajs
Jasně, předpokládám, že to bude jeden samec beťák a už tam s ním žádný jiný rybky nebudou. Za předpokladu, že mu budeš teď po dobu než se akvárko ještě dostatečně zaběhne, častěji měnit vodu(radši každý den 20_30%)a velmi pomálu krmit, tak bych si to dovedl představit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 11:13 Kocajs Re: romant
Je to 12 litrivka: kytky nejake, skrys, kameny na dne a filtr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 11:02 R Muž romant [27987] Re: Kocajs
A jak to akva vypadá? Velikost, technika atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 11:00 Kocajs – betta
Zdravim. Muzu dnes koupit bojovnici do 2 dnu odstateho akva? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 15:54 Katka Re: romant
Možnost regulace není, trysky jsou na jendé kratší straně a "odsávání" na dělsí straně akva na jheo druhé straně.Máme to nasměrované proti sklu těsně u hladiny, ještě teda možná otoči po haldině. vyzkouším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 09:22 Muž Yirka [9126] Re: Katka
Vypadá to nějak takto: eshop.ambaterie.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 08:54 R Muž romant [27987] Re: Katka
To čerpadlo by mělo mít nějakou možnost regulace. Pokud tomu tak není, tak se snažte ten proud vody jakoby pouštět po hladině, čímž se bude ta hladina čeřit. Ten vývod z filtru bych umístil na kratší stěnu akvárka a vodu posílal přes celou délku. Jako další možnost je ten proud nasměrovat proti sklu, zase těsně u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 08:49 Katka Re: Yirka
Dík, pouvažujeme, asi se to bdeu hodit. Jen fakt nechápu, proč má to akvárko zabudované to světlo na den a na noc. Jeslti jen pro nás, když se budeme chtít dívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 08:42 Muž Yirka [9126] Re: Katka
K řízení svícení slouiží časový spínač, který sepne automaticky, cena 80 až 250 CZK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 08:01 Katka Re: romant
Filtr asi molitanový a do vody triská voda asi 10 triskama na 1 trubičce, která se dá natáčet, ale ať ji natočíme jak chceme, pořád nám to přijde jako velký proud - i když se nezdá,že by to byvatelům vadilo, přijde mi divný, že ty kamínky putujou.
Akvárko ej to prostě tohle: www.zoo-market.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:36 R Muž romant [27987] Re: Katka
Co je ten filtr zač? Svítit je dobrá tak těch 10-12 hodin denně, přes noc mají i rybky noc. Nemusíš si dělat halvu s krmením v době něpřítomnosti. Zdravá ryba v pohodě vydrží 14 dní i více bez krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:29 Katka Re: romant
Snaříme se vše dělat podle rad.Nakonec se ukázalo, že akvárko nemá 20l, ale 28...ně krsbici to nidek nebylo, až na netu Jsem to zjistila a paní dnes v akvaristice mi to potvrdila-měli to samé.Musela sjem dokoupit ještě odkalovací zvon a teploměr....uf...co ještě bude chybět, to jsem zvědavá...
Beťák i se šnekem už se teď vesele prohání akvárkem - řekla, bych, že jsou spokojení, šnek dokoncce ještě když byl ve sklenici sežral trochu rybího krmení.Jen jelsti nemáte někdo zkušenosti se šnekama - máme dojem,že jeho ulita je podivná - jak sjem někde četla, může se odvápňovat a ne vždy fungují nějaké tabletky - co s tím? Dala bych foto,ale nevím jak...
Jiank další verze, že si klidně k beťákovi můžeme pořídit i 2 samice nebo párek jiných malých rybek, tak asi jedině jiné rybky - sice všude pochybujou, že by se v těchto podmínkách rozmnožily, ale riskovat to nebudu.
A ještě dotaz ohledně filtrace - i když ji nastavíme, aby to bublalo a proudilo co nejmíň, přijde nám, že je to dost velký proud - dokonce mi to pořád posouvá ty svítící kamínky...nevadí ten proud?
A taky světlo-je tma denní a noční - to se tam musí opravdu pořád svítit?A co když pojedeme na dovolenou - krmit mi někdo přijde třebas každý 3. den,ale světlo mi ráno a večer přepínat nikdo nebude...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 20:48 R Muž romant [27987] Re: Katka
Hlavně nic neuspěchat, akvaristika je hlavně o trpělivosti a dá se na ní hlavně dětem spoustu věcí nenásilnou formou demonstrovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 20:26 Katka Re: Kajka99
Tak zaritujeme akvarko na 20l,vetsi sem opravdu nenacpeme.V kouli ceka k betakovy jeste 1 snek - aby mela dcerka radost, sama si ho vybrala a alespon pomuze procistit akvarko.Nakonec jsme koupili asi za 1400 komplet, jen nám došlo, že nemáme teploměr a doma máme dost chladno, takže to asi ještě pořešíme. Pán v obchodu byl moc ochotný a na vše odpovídal,jen mi vrtí hlavou, že jsem většinou četla, aby akvárko běželo alepsoń třebas několik dní s filtrem a on říkal, že stačí 2-3 hodiny a pak tam beťáka dát - když jde o bettu, že to nevadí. A pak tam přidat šneka a dokupit nějaké pidi rybky - zapomněla jsem název, co budou akvárko čistit - nevíte název? Bylo to na p...jako aprmice nebo tak nějak...
Zatím je tam propraný koupený písek, 1 kytka - prý nenáročná, název si opět nepamatuju (bylo to dnes moc info:)) a barevný svítící kamínky...to na přání dcerky, tak prý s ejich ryba lekat nebude, když je jich pát a jinak jsme ji ukecali do obyč. barvy písku.Pak tam přendám s beťákem i ty 2 mechový koule, co má zatím v betárku a i kameny odtamtud. Tak nám držte palce, ať se mu tam líbí. V betárku se prohání už docela spokojeně, jen ted nežere.Dnes má totiž novou dekoraci - místo příšerný umělý kytky tam má vyvařený kameny a z nich úkryt, tak snad se mi to povede podobně přendat i do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 14:54 Kocajs Re: Katka
A at se naparuje. Obcas mu dam treba na 10 min zrcadko aby plouve byly pekne. Ale ne zase dlouho mohl by se vycerpat a pak i zemrit na to pozor! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 14:50 Žena Kajka99 [229] Re: Katka
Zas taková hrůza jak to vypadá to nebude. Oceňuju to že vám samotné došlo že 3l asi to pravé ořechové nebude. Nikam nespěchejte, všechno zvažte (i variantu větší nádrže ;-) ), pročtěte si články pro začátečníky (všechny jsou napsány hezky čtivě) abyste získala všeobecné povědomí, beťákovi měňte vodu a dobře ho krmte, co nesežere odsajte, on to těch pár týdnů snad zkousne :-) ty rady jsou tu zejména pro to, aby nedocházelo k "nehodám" ale takové otravy a podobně to se týká spíš jiných akvárií kde se třeba hodně překrmí či přerybní. Kdyby nevypadal dobře, divně plaval, nebo se mu na tělě objevilo něco divného, první pomoc je vyměnit vodu, pak se kdyžtak ozvěte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 14:29 Katka Re: Kajka99
No jak to čtu, asi se budu držet všech zásad a rad, aby beťák vydržel. A do doby, než to nějak vymyslíme, musí vydržet v těch 3 litrech a já budu lítat a měnit vodu atd...
Všem opravdu díky! Určitě sem budu nakukovat a chodit se radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 13:06 Žena Kajka99 [229] Re: Lucianetta
Jo ale o tom přesně mluvím :-) (tím bezúdržbové jsem měla na mysli i bez techniky, bohužel to ale zůstalo jen v mé hlavě a do prstů se to nedostalo) akvárium, které je v rovnováze, kde to jde bez filtru, kde hnojí živočichové a "filtrují" rostliny. je dle mého to nejlepší (a v takovéto litráži s rybama i pěkný kumšt). Je to už o něčem jiném, člověk o tom zkrátka musí něco vědět. Ne, ne jenom něco, hodně toho musí vědět. A sama říkáš - jednou jsi vyměnila o trochu víc vody než obvykle a už se děly věci.

Proto je pro začátečníka v takovémto akva lepší filtr, a dodržovat do puntíku ty základy.

(o možnosti většího akva nemluvě. čili vím že to jde i jinak ale bavme se o tomto konkrétním případě.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 13:02 KAKTUS1010 Re: Kajka99
Pozri neviem čo je na tom vtipne ale ked mam niekolko akvarii a v nich bojovnice a potrebujem ich presunut tak dam uplne nový filter napustim vodu a nestaram sa iba krmim a ryby rastu a všetko je oka raz za týžden vymenim asi tak polovicu vody a je to v pohode... všetky filtre mam penove... a ked davam triet tak tam filter nesmie bežat aby mi neumlatil mlade a tak ked ho tam dam novy a pustim tak všetko v poriadku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 12:55 Žena Lucianetta [43] Re: Kajka99
Kajko, já mívala povětšinou jen miniakvária (max do 15ti litrů). Fascinovalo mě právě to, že při správném a hlavně uvážlivém výběru kytek a osazenstva (i ryb) je opravdu i tak malé akvárko schopné fungovat bez techniky - pouze s osvětlením.

Jediná údržba, kterou provádím, je tak 1x týden/14dní dolití odpařené vody a podle potřeby protrhání rostlinek. 2 týdny zpátky jsem udělala asi jedinou chybu za cca 5 let, co se věnuju akvaristice - vyměnila jsem najednou víc vody, než jsem měla, rozhodilo mi to hodnoty vody a nelíbilo se to krevetám, tak 2 vyskočily. Jinak chovám krevety a razborky trpasličí (dřív endlerky), nemám ani kryt (nikdy jsem neměla), a žádná katastrofa se nekonala. Musím zaťukat, že nemoci, nedostatek kyslíku / nadbytek CO2, řasy... to se mi zatím vyhlo. A jde to X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 12:40 Žena Kajka99 [229] Re: KAKTUS1010
Hm, jenomže čím menší akva máš tím pečlivěji musíš dbát na základní zásady akvaristiky. Jasně, že je u tebe všechno v pohodě když ob den měníš vodu, výměna vody je totiž jediný způsob jak udržet ryby naživu když nemáš zajetý filtr nebo když je nedostatek rostlin na ten daný objem.

Čili, za standartní údržby jednou týdně se filtr dva týdny zaběhávat MUSÍ, jestli si člověk nechce zadělat na nějaký průšvih (který se v tomhle formátu dá vcelku jednoduše vyřešit, ale i tak) v podobě například přemnožených řas.

Samozřejmě můžeme vytvořit i bezúdržbové miniakvárium ale to by se tam pro samé kytky ta ryba ani nevešla resp. by si moc nezaplavala ( i když Betta sp. není moc velký plavec a džungli má velice ráda) X-) ale říct že bez zaběhnutýho filtru bude všechno ok a pak dodat že ob den mění vodu, to je hodně vtipný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 12:27 R Muž romant [27987] Re: KAKTUS1010
Vzhledem k tomu, že tazatelka je naprostá začátečnice, tak bych se držel osvědčeného postupu se záběhem akvária v podobě těch 14 dní. Tím, že se tak často mění voda, tak se vlastně supluje ten proces odbourávání škodlivejch látek z akvarijní vody a proto se bojovnicím daří i bez filtru. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 12:21 KAKTUS1010 Re: romant
Filter nemusí zabiehavat 2 týždne. To ako nechapem. Viem že ide tam o tie nitrifikačne bakterie a podobne ale aj tak ked ja idem dat triet bojovnice dam ich do čerstvej prave napustenej vody. A do druheho dna su vytrete. O dva dni pustim filter a všetko funguje v poriadku.
A ešte vodu menim každe dva dni a všetko v poriadku bojovnice mam velke a zdrave a silnee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:47 R Muž romant [27987] Re: parisse
Otázkou ovšem je kolik těch nitrifikačních bakterií v ně po transportu zůstane. Pokud ta doba bude delší než několik hodin, tak jich tam moc nezbyde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:45 Žena Kajka99 [229] Re: Katka
Do těch 12l bych určitě už žádné další ryby nedávala. 12l akvárko mám, dokonce v něm mám i Beťáka, ale pouze jako provizorium. No budiž. Takže šneka maximálně. Doporučovala bych neritinu nebo ampulárii.

Jo a k tomu filtru - pokud si koupíš od parisse ten filtr, tak jej stejně budeš muset nechat dva týdny zajíždět, než tam tu rybu budeš moct dát. To že ho má zajetý je sice fajn, ale ty bakterky začínají po minutách bez okysličené vody chcípat, takže jestli ti to přijde poštou, považovala bych to za filtr nezajetý. Nehledě na to že ty bakterky nejsou jenom ve filtru, ale musí se vytvořit kolonie i v substrátu atd. Na takové miniakvárko bych zajíždění nechala dva týdna jako minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:43 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Katka
Počítám tak 200 + pošta.Víc ani omylem.Jede od 26.prosince,takže nitrifikační bakterie v něm už jsou.Myslím,že bety může být klidně sám.Samozřejmě podle velikosti akva se mu nějaká společnost určitě vybere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:40 Katka Re: parisse
Díky za nabídku - za kolik by byl filtr?
zatíms e jen ptám, musiem to doma probrat a uvidíme, co z toho bude.
Každopádně moc díky - už sjem si to skoro vše pročetla, mám nějakou představu, teď jen najít čas a někam zajít a zjistit víc.

A ještě dotaz - jaké ryby se hodí společně s beťákem?Aby byly nenáročném, snášely se s ním?Nbeo třeba šnek - stačííl by 1 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:17 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Katka
Tady je jen akva www.profizoo.cz/… Jinak zkus se někde a kvaristice zeptat zda lepí akvária na zakázku,většinou stojí cca 10-15 kč za litr a když chceš udělají ti na to i krycí sklo,což je u bet celkem nutnost a by nebyl nad akva průvan.Tím že jsou to labyrintky,mohl by beťák nastydnout.Osvětlení si myslím,že by mohla zastoupit nějaká stolní lampička a filtr ti nabízím já ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:09 Katka Re: parisse
Díky všem za rady.
pročtu ještě najěké stránky a vypravíme se do akvatery - ještě ted adoma musím enajít místečko pro něco většího než tuhle krychličku atp...no snad to nějak půjde zařídit.
jen na netu sjem si zadávala zařízené akvárko a na 15l mi to našlo jen sety za min. kolem 1500Kč...nebo vyjde levněji si nechat slepit a pak dokupovat techniku? pro mě by bylo jendodušší koupit hotové a jen osadit...ale zas teda ta cena...jen abych se se slepovaným + technikou nedostala na stejnou nebo vyšší cenu a ještě pak měla něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 09:59 R Muž romant [27987] Re: Katka
To je velmi rozumné. Takhle by s toho neměl radost nikdo. S tím krmením se trápit nemusíš, ryby vydrží v pohodě 14 dní bez potravy.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Tady Ti posílám dva linky, kde je o akvaristice pojednáno čtivou a nenásilnou formou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 09:57 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Katka
Na netu stojí 12 litrové akva do 200 kč. Zkus se zeptat někde u vás u sklenáře,jestli by to nevyšlo levněji. Filtr do menšího akvárka ti můžu prodat já. Mám zajetej a prodávám. Hodí se do max 30 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 09:47 Katka Re: romant
V tom betárku nebylo vůbec nic - ale změnu velikosti prostoru neměl - v obchodě ho měli v tom samém. A tvrdili, že víc nepotřebuje, ani filtr, ani vzduch atp...
Se žrádlem počkáme do zítra, to bude vlastně 3. den u nás.Snad dostane hlad.Dnes vodu vyměním a pokukuju na netu, kolik stojí akvárka trochu větší...nejlíp zařízené s technikou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 09:33 R Muž romant [27987] Re: Katka
Ano, to bych viděl jako jednu z možných příčin toho nechutenství. Ten 3 litrovej prostor taky nijak nepřispívá k nějaký lepší aklimatizaci. Myslím si, že v té nádržce kde ten beťák přebývá není ani vzduchování. Pokud tomu tak skutečně je, tak tu vodu to bude chtít měnit když ne každý den, tak určitě obden. Nekrmil bych ho vůbec, tak 3 dny, nic se mu nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 09:22 Katka Re: romant
Díky, už tam listuju.
A ještě k tomu žraní - proč nic nežere?Ani vlořkové ani granule?Může být jen ve stresu z toho přestěhování k nám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 08:53 R Muž romant [27987] Re: Katka
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Přečti si o té rybě něco. Když odroluješ na té stránce trošku níže, tak tam je možnost, plave v nádrži a když to rozklikneš, tak se objeví všechny nádrže kde bety jsou, tak tam je docela dobrý se podívat a třeba se inspirovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 08:37 Katka – náš nový beťák
Hekzý den,máme od soboty bettu samečka - v bettaruíu 3l - prý to stačí.Moc se mi to nelíbí a hlavně paní nám říkala, že stačí měnit veodu 1x týdně a už včera po 1,5 dnis e mi zdála zakalená, taže už mám odstavenou a dnes dostane čistou. Taky čtu,že stěhování ho stresuje a paní mi říkala, že ho klidně mám hodit na den do něčeho menšího, než s emi ustojí zas voda atd...Ale to něja pořešíme. Spíš mám dotazy jiné:
1. od soboty ho máme a ještě nic nežral - koupili jsme vločkové Sera krmib´vo a pak i garanulované, ale i když k tomu připlave, nevezme nic.
2.stačilo by pro btáka + např. 2 samice nebo k tomu nějakého šnečka či krevetku(ani nevím, jeslti může být sama nebo jich musí být víc???) akvárko cca 10-20l?
Neplánujeme žádný chov,jen dcerka šílí, že je Hozík tak sám, tak bych potřebovala rady, co k němu můžeme přidat a jelsti by tedy stačilo 10-15(max20)l akvárko - na větší nemáme prostě místo, i tohle bude potíž a rozhodně nemáme tmavší kout, takže mu bdueme asi muset nějakou stěnu i zaktýr navíc krom té jedné, co bývá.
Díky za jakékoli rady a postřehy, nikd yjsme rybičky neměla, takže teď hledám, čtu atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 11:44 R Muž romant [27987] Re: Kocajs
Klidně je to možný i bez toho písku, bude to lepší i na údržbu, ale když tam budeš chtít mít i rostlinky, tak se to musí řešit nějakou nádobou, kde jsou zasazený. Další možnost je použít rostliny plovoucí, který netřeba sázet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 11:25 Kocajs Re: JagerMaister
Ok tak to je samozdrejmost menit vodu a zive rostliny. A co to dno? Museji mit nejaky pisek asi je to lepsi ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:18 JagerMaister Re: Kocajs
S neonkami určite nie. Oni potrebujú miesto na plávanie aspoň 50-100cm. no Betka hej. Ale nezabúdaj meniť vodu a mať živé rastlinky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:09 Kocajs – betta
Zdravim chtel bych se zeptat muze byt betta ve 12 litru v pripade s nejakyma neonkama ale to mozna.A este musi mit na dne nejaky pisek nebo kameny?Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
Fotka k příspěvku Jestli ještě vyroste se nedá nikdy říct jednoznačně.
Ono záleží na tom, jak byla ryba chována, krmena, jaké měla rodiče, kvalitu vody, ale hlavně jak je stará a jaký je to typ bojovnice.
Taky pak bude hodně záležet na tobě jak si jí budeš hýčkat.

Z těch fotek se to nedá opravdu říct, ale je tu pravděpodobnost že ještě něco málo nabere na objemu. Např jako je na fotce:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 18:00 Kocajs Re: Semtex
A vyroste este?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=2451