Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:28 Maipei Re: romant
A to že se vidí jak v zrcadle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:27 R Muž romant [27987] Re: Maipei
Tak začni měnit denně, či obden vodu(1/3 objemu akva), protože to akvárko je čerstváček a je docela možný, že ta ryba blbne z vyššího obsahu dusitanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:25 Maipei Re: romant
Tak týden.... Ale je vidět, že opravdu reaguje sama na sebe. Je stále jenom u stěny. Je zdravá, krásně vybarvená, mladá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:22 R Muž romant [27987] Re: Maipei
Jak je to nové akváriu dlouho založené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:19 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Maipei
To je jedno jestli se vidi. Nemuzes sem dat foto? Neklidnost muze byt spusobena nejakym parazitem. Problem je ze nezere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:16 Maipei Re: katerinecka
rybicky.zviratadoma.cz/…
Zkoušel jsem tam dat prst a opravdu je to jak zrcadlo, nechapu proč to takhle vyrábí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Maipei
To je normální akvárium nebo nějaké speciální? V obyčejném skle se vidět nemůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:13 Maipei Re: p7701
Od tohoto pátku... Šla do nového akvárka. Každý den ji pozoruji, až dnes mi to došlo. Když jí dám do akvárka zrcadlo, nereaguje, protože se vidí v celé stěně, lítá jak magor sem tam a nakrucuje se.... Určitě je to ono, klepe do stěny a furt po ní jezdí okem ... pak roztahuje ploutve a valí zas na druhou stranu, jako by se snažila setříst svůj obraz... Fakt nevím co s tim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:12 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Maipei
To bude jiny problem. Jak dlouho ji mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:08 Maipei – Betta se vidí v akvárku...
Ahoj, prosím o pomoc. Betta již 3. den nežere. Zjistil jsem, že akvárko je pro ni jedno velké zrcadlo. Už mám zadmaveny 2 stěny, ale vždy se najde. Nevíte, co bych měl dělat? Jak se zbavit zrcadlení v akvárku??? Děkuji moc. Pavel
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Katha
Je jedna věc co je správně a druhá věc jak to většina lidí dělá. Nebudu někomu radit ať si založí akvárium a hned do něj vypustí ryby, i když to tak většina, hlavně začínajících, akvaristů dělá.

A k těm dalším informacím - akvaristika se nedá shrnout do jedné věty, ani do jednoho odstavce. Řekla bych, že kdyby na tohle všechno existoval jeden názor, tak akvaristiku nedělám, protože by to byla nuda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:22 R Muž romant [27987] Re: Katha
Řekl bych, že jsi to vystihla velmi trefně a přesně. X-) Pokud nebudeš líná a to zcela zjevně nejsi, informace hledat a vstřebávat, tak věřím že se Ti bude dařit. Jsme jenom lidi a chybujeme všichni bez rozdílu. Netřeba se ostýchat na to či ono zeptat, jenom je třeba se připravit na různé reakce, ale ani v tom bych neviděl problém. Přeji ať se daří nejen v akvaristice. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.04.2012 17:14 Žena Katha85 [74] Re: romant
Děkuji za odpověd, jsem ráda, že je nějaké alespon trošku nadějné řešení.

Ano, původně jsem měla za to, že stačí konzultace v akvaristice, v pravdě mě na internet napadlo podívat se až ve chcíli kdy byla rybka poněkud skleslá a bez zájmu. Nyní je v 30l akva (původně 2 litry), má tři samičky a pěkně se prohání navzájem, vypadají spokojené, na víkend jim dělám hladovku a krmím večer co sežerou během cca tří minut. Kytičky tam mají 4, zítra budu dokupovat ještě plovoucí, tak se snad neudusí. Rybku mám cca měsíc a samičky cca týden. Po vpuštění samiček Bettak neuvěřitelně ožil :) Samičky byly původně s proužky (dohledala jsem, že značí emoce), nyní je pruhovaná jen jedna, další dvě nádherně vybarvené - klidné.

Chápu, že se zlobíte na tazatele, že neví to či ono a že rybičky narfvou do malé nádržky a že to neustále opakujete, ale ani já a pravděpodobně ani oni o tom, že to nesmí udělat nevěděli.

Naopak mne hodně překvapilo po prostudování této části fora, že co chovatel to jiný názor. Našla jsem i staré "mazáky" co měli na fotkách betky v 1,5 litrů velkých nádržkách, ale uměli tomu dát "fazonu" a nikdo je nekritizoval. Někdo píše filtr ano, někdo filtr ne, někdo vzduchování - k čemu?!, někdo vzduchování ano, někdo píše tenhle písek, někdo píše tamten písek, někdo píše velké akva, někdo píše malé akva a jak si z toho pak máme my začátečníci vybrat... Nedej bože, když nám pak ještě akvarista řekne ona je Betta za to dvoulitrové akvárko vděčná a když jí dáte rostlinu, bude vrnět blahem, já to nemyslím špatně a v pravdě jsem vděčná, že jsem na toto forum narazila a mohu z něj sosat informace, jen mě mrzí přístup některých lidí, kteří píšou, že dle jejich názoru je přesně to co píšou jediné a nejlepší řešení a podají to s takovou ironií a posměchem, že bych vylítla z kůže.
Další co mě zaráží je věčná informace - rybky do nového akva pomálu a až po měsíci, docela by mě zajímalo kolik lidí odsud své první akvárko osadilo až po měsíci, myslím, že cca 20%. A trofnu si tvrdit, že s druhým akvariem se situace sice zlepšila, ale stejně minimálně 50% lidí osadilo akvo rybkami dříve než za zméněný ideální měsíc. A ti co se jim povedlo rybky naházet do akva dříve než měli jako by se to báli říct, protože se na něj sletí hejno supů... Jo, mam doma 4 rybky jo akvarko stoprocentně zaběhnuté neni, jo chci s tím něco dělat a dělam a děkuji všem co i přes tenhle AKVARISTICKÝ FAUX PAS a nepříliš zdařilý vstup do Vaší obrovské komunity snaží pomoci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 14:55 Muž xxviktor [4]
Akvárko koupeno a založeno (foto v profilu). Snad v něm ryba vydrží a když ne, tak bude krevetárium :) Zatím osázeno jen tak aby se neřeklo, doplním na další akvaburze. Není nad to uvalit 1500 kvůli psychicky narušené rybě za patnáct korun:) Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 08:33 R Muž romant [27987] Re: půlpy
Ať se Ti to líbí nebo ne, tak když se snažíš zachránit rybu, která je ve vodě s vyšším obsahem dusitanů, tak se prostě té "nepříjemné" procedůře denní či obdenní výměny vody nevyhneš. Musíš to moje doporučení vnímat v kontextu dotazu, který je řešen. Pravidelným výměnám vody zdar a záchranným operacím zvlášť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 04:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: půlpy
Teda jsem ze školy ještě o pár let starší a také nemám rád měnění vody, protože je to práce. Ovšem protože mne akvaristika živí, tak vím, že je to v určitých případech nutnost. Vaše zarostlá, nepřerybněná společenská nádrž se chová úplně jinak, než malá nádrž s jednou betou, nebo moje 450 litrová nádrž s tisícovkou mečovek. Takže ten Míra, s kterým vy měníte vodu asi odpovídá vašim podmínkám. U jiných to prostě jinak být musí ! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 01:29 Muž půlpy [2131] Re: romant
Já nevím, ale tohle nemám rád - denně, nebo i několikrát za den vyměňovat vodu !!!! třeba je to správně, ale já jsem asi ze staré školy a mám to tak trošku zažitý, že všeho s Mírou hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 00:12 R Muž romant [27987] Re: katterinecka
Jasně, jenomže ta ryba tam už je. Pochopil jsem to tak z prvního příspěvku tazatelky, na předešlý stránce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 00:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
A úplně nejlepší je dat tam tu rybu až po 3 týdnech nebo měsíci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 00:05 R Muž romant [27987] Re: Katha
Pokud je ta ryba v nezaběhnutým akváriu, tak je velmi pravděpodobné, že hodnota dusitanů(NO2) bude vyšší, ale když se bude denně, či obden měnit voda(klidně ta polovina), tak se ta hodnota dusitanů bude udržovat v přežitelných mezích. Jakmile se řádně rozběhne proces nitrifikce(ve zkratce, přeměna škodlivých dusitanů, na daleko méně škodlivé dusičnany NO3), tak již ty výměny vody nebudou nutné provádět tak často a bude postačovat tzv. běžná údržba v podobě výměny 1/3 vody jednou týdně. Z důvodu dalšího možného zatěžování akvária, bych po dobu týdne, kdy předpokládám, že bude docházet k těm intenzivnejším výměnám vody, krmil velmi minimálně, bude postačovat 2x mini dávku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Katha
Dusitany by měly být neměřitelné. I velmi malé množství může rybě ublížit, ale když se akvárko dobře zařízené a zaběhlé tak se jejich koncentrace většinou natolik nezvyšuje. Nitrifikační bakterie mění tyhle toxické dusitany na méně nebezpečné dusičnany.
Dusičnany spotřebovávají rostliny, nebo je odstraňuješ výměnami vody (je dobré si zjistit jakou máš koncentraci dusičnanů ve vodovodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:39 Žena Katha85 [74] Re: katterinecka
- děkuji za odpověď.

Když budu tedy denně dusitany měřit a v období největší krize rybku vyndám, mohu uhynutí zabránit?
A chápu to tedy správně, že míru dusitanů snížím při pravidelné denní výměně cca 50% vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:36 Žena Katha85 [74] Re: Sid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2012 22:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Katha
To že bojovnice nepotřebuje filtr je fáma, zajímalo by mě kdo tu blbost vymyslel jako první. Bojovnice potřebuje čistou vodu stejně jako většina akvarijních rybek, ne li ještě čistější. Při špatných podmínkách brzy onemocní a umře.
Potřebuje filtr stejně jako jiné rybky. Když je akvárium dobře založené, zaběhlé, a nepřerybněné, třeba s velkým množstvím rostlin, tak filtr není potřeba (ale tak je to i u jiných ryb). Stejně tak velmi častá výměna vody může nahradit filtr.
Trochu si v tom udělej pořádek. Je rozdíl mezi dusitany a dusičnany. Ta hodnota 30mg/l se pravděpodobně týkala dusičnanů, kdyby to byly dusitany tak by rybu v pohodě zabila i desetina téhle koncentrace. Koukni někde na koloběh dusíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:26 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Katha
...Zajímalo by mě postavení Bojovnice pestré vůči dusitanu - nitritu...
Postavení vůči nitritu?! Obdobné, jako vůči jiným toxickým látkám. :-O
...v koncentraci do 30mg/l bojovnici neškodí...
To jste se dočetla kde?! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:22 Žena Katha85 [74] – Jak Betty snášejí Nitrit
Zdravím, snažila jsem se hledat a pročítat celé dopoledne a i večer, ale přesnou informaci jsem nenašla, jen vydedukovala a ráda bych Vámi byla uvedena na pravou míru.

Zajímalo by mě postavení Bojovnice pestré vůči dusitanu - nitritu. Bojovnice nepotřebuje extra péči o vodu (není třeba vzduchování, filtr), nicméně když bude přiměřený filtr jejím nárokům mít, jak se postaví v období 2-3 týden vůči dusitanu ve vodě v případě, že se bude jednat o nově založené akvarium. Našla jsem tuto informaci: "v koncentraci do 30mg/l bojovnici neškodí."

Otázka číslo 1:
- je možné, aby běžné akvarium 30l při "zaběhnutí" tuto hranici překročilo?

Otázka číslo 2:
- pokud tuto hranici překročí, mohu rybku ochránit tím, že jí dám na dobu nezbytně nutnou po trvání smrtelné hodnoty do "stojaté" vody zpět do miniakvaria se kterým jsem ji původně zakoupila (nejdříve jsem řezala a pak měřila, nechť je polehčující okolností potřeba situaci napravit a už plave ve 30l akva)

Proč se na to ptám - Betta je doma a nerada bych jí po tom co si se mnou už vytrpěla zabila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 21:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: viktor
šnečky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 21:03 viktor
Jinak pokud bych měl miniakvárko pro tu jednu betu, počítám tak max 15-20l, co k ní můžu dát jako "servisáka"? V tom větším mi zbytky žerou pancéřníčci, ale ty by mě samozřejmě do tak malé nádržky ani nenapadlo dát.Bylo by to asi na nějakou krevetu, ne? Chováte nějaké s betama? Nebo máte jiný tip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 20:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: viktor
Nic se mi nezobrazuje, takže to porovnávat nemohu. Ovšem podstatné je, že imbelisky v současné době v Čechách asi nikdo nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 20:17 viktor Re: LiborSprysl
OK, to je dobře. Už jsem se začínal bát. Ty dvě samičky vypadají uplně stejně jako www.seriouslyfish.com/… a ty jsou nebojovným hodně podobné, to musíš uznat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 20:07 viktor Re: p7701
Odchovávat je stejně nechci. Samičky jsem kupoval víceméně především z estetických důvodů (aby tam taková výrazná rybička - sameček - neplavala sama). No, nehodí, nepořádají se tu někde nějaké zápasy bojovnic? Tam by se do chovu naopak hodila znamenitě! :) Ale blbé je, že jsem je kupoval dneska na Ostravské akvaburze a tam prostě není moc prostor k nějakému důkladnému zkoumání. Holt jsem věřil, že to má chovatel nasexováno kvalitně (což asi měl, protože agresor byl v kádince s ostatníma samičkama a kdyby tam byl ještě nějaký jiný sameček, tak se mu tam pobijou). Holt jsem měl smůlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 20:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: viktor
Jako co??? coze Jako imbelisky??? No docela bych rád našel někoho, kdo je nyní chová u nás ve větším...Řekl bych, že se již vytratily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:59 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Viktor
Urcite do chovu se stejne nehodi. At je to samice nebo samec. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:56 Muž MrHu [300] Re: viktor
Oddělení je rozumný řešení palec
Ať už je to samec, nebo samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:53 viktor Re: p7701
Břicho nemají ani ty druhé dvě samičky (které asi opravdu samičky jsou, protože je samec nechává na pokoji a sebe si taky nijak extra nevšímají-pokud teda nejde o samečky nebojovných :-) . Nicméně tamto je agresor jako prase, takže mu asi zítra koupím nějaké malinké akvárium, utrácet ho se mi nechce. V jednom akváriu spolu fakt být nemohou. Pokud se vydrželi zobat přes igelit tři čtvrtě hodiny, tak by to asi dobře nedopadlo. Oni se mi bili i v kyblíku, do kterého je dávám z igeliťáků před jejich přelitím do akvárka. A to se ostatní rybičky bojí docela dost. Tady ti dva prostě zapomenou na svět okolo, přítelkyni dokonce ta světlá zobla do prstu, když se je snažila oddělit, než jsem si došel pro síťku pro odlovení :-)
Velké jsou cca 4.5cm i s ocasem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:47 Muž MrHu [300] Re: p7701
To je pravda...ale ani z těch fotek úplně nepoznám, jak je ta rybka velká...navíc, jestli je to fotka čerstvě donesený ryby z akvaristiky...tam jsou kolikrát vychrtlý i ty samice...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:37 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: MrHu
No vis co, ja si taky nejsem jisty. Ale az tak moc agrese ale fakticky ta ryba neni ani trochu zaplnena. A samice maj brisko skoro porad vytres ji a za tyden je plna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:31 Muž MrHu [300] Re: viktor
Teda vůbec si nejsem jistý...spíš bych se přikláněl k samici, jako Semtex...
Jinak ke snášenlivosti samec x samice - měl jsem několik měsíců v akváriu pár, v pohodě se snášeli, třeli se...jednou jsem přišle domů a viděl je jak se perou...hned jsem je oddělil, ale stihli se navzájem poranit tak, že nakonec nepřežila ani samice, ani samec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:16 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Viktor
Podle me je to samec. Podivejte na bricho. Kdyby to byla samice tak v tehle velikosti uz by mela byt alespon trochu zaplnena. Ale je to jen muj nazor. Na samici je az moc agresivni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:07 Muž leontin [46] - CichlidyRe: viktor
Na trh se dostalo mnoho druhů bojovnic i jejich kříženci.S těma samicema to těď může být složitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2012 15:54 viktor Re: Semtex
Jasně, ale ve výsledku to nic nemění na tom, že se v jednom akvárku prostě nesnesou. Přes sáček na sebe nepřetržitě doráželi přes tři čtvrtě hodiny než jsem jej vytáhl. To mi přišlo jako dostatečný důkaz, že tihle dva jedinci k sobě nepujdou. Nebo je tu nějaký sociální inženýr na bojovnice? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 15:47 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: viktor
To že na sebe doráží, nemusí znamenat že jsou to samci. Muže do sebe jít samec se samicí ale i samice se mezi sebou perou.
B. Imbelis to 100% není. Ani jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 14:38 viktor Re: Semtex
No, pokud nám neprodal jako ty druhé dvě samičky samce bojovnice nebojovné, tak těžko říct. Ploutve mají stejně velké, tvar těla, i všechno ostatní stejné, ale už pět minut na sebe prskají přes sáček se samečkem. Jde nějak jednoznačně rozhodnout, co je to za pohlaví?
Tím, že na sebe přes sáček doráží už přes půl hodiny je asi otázka pohlaví vyřešena. Nechce někdo z Ostravy adpotovat bojovnici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 14:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: viktor
Neřekl bych že je to samec. Fotky opravdu nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 12:40 viktor Re: MrHu
Tady jsou pardon za kvalitu, ale fotit mužu jen mobilem a ve sklince od kafe, do akvária se mi ji vracet moc nechce, protože po sobě šli jak smyslů zbavení. Vůbec třeba ani nevnímali síťku, kterou jsem "to" vylovil (umí třeba samičky roztahovat skřele?). Ostatní 2 samičky jsou klasické a vypadají jako tato www.seriouslyfish.com/… nicméně tahle je něco mezi. Asi jako tady z webu tady ta rybicky.net/obr/ryby/max/20_2.jpg .
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…

Dal jsem "to" do sáčku a strčil do akvária s tím, že uvidíme, co udělá, když bude s rybičkama déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 12:26 R Muž romant [27987] Re: viktor
Je klidně možné, že máš krátkoploutvýho samce, který se tváří jako samice, ale jenom vzhledem. Chce to tu fotku a jistě to někdo bude umět určit přesně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 12:14 Muž MrHu [300] Re: viktor
Možné je všechno...:-)
Fotka by nám řekla víc...;-) Nebyla by nějaká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 11:56 viktor
Je možné, aby čerstvě po vpuštění do akvária šli sameček a samička tvrdě do sebe (agresivita oboustraná) nebo jsem koupil dva samečky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 13:01 R Muž romant [27987] Re: Evina
Pojďme to udělat ještě jinak. Zaregistruj se a zřiď si prezentaci předmětnýho akvária, kde uvedeš co nejvíce údajů a hlavně tam bude nějaká fotka a ta má daleko lepší vypovídací schopnost než sáhodlouhý slohový cvičení. Potom ten kdo poradit chce a umí má daleko lepší výchozí pozici pro poskytnutí své rady. To není o neochotě poradit, to je spíš o výhodě pro Tebe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 12:56 Evina Re: romant
Aha takze jsem udelala hloupost, protoze mam na dne bily sterk...Napada mne dokoupit nejaky tmavy a namichat ho s tim stavajicim...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=2051