Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:45 Žena Kajka99 [229] Re: Katka
Do těch 12l bych určitě už žádné další ryby nedávala. 12l akvárko mám, dokonce v něm mám i Beťáka, ale pouze jako provizorium. No budiž. Takže šneka maximálně. Doporučovala bych neritinu nebo ampulárii.

Jo a k tomu filtru - pokud si koupíš od parisse ten filtr, tak jej stejně budeš muset nechat dva týdny zajíždět, než tam tu rybu budeš moct dát. To že ho má zajetý je sice fajn, ale ty bakterky začínají po minutách bez okysličené vody chcípat, takže jestli ti to přijde poštou, považovala bych to za filtr nezajetý. Nehledě na to že ty bakterky nejsou jenom ve filtru, ale musí se vytvořit kolonie i v substrátu atd. Na takové miniakvárko bych zajíždění nechala dva týdna jako minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:43 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Katka
Počítám tak 200 + pošta.Víc ani omylem.Jede od 26.prosince,takže nitrifikační bakterie v něm už jsou.Myslím,že bety může být klidně sám.Samozřejmě podle velikosti akva se mu nějaká společnost určitě vybere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:40 Katka Re: parisse
Díky za nabídku - za kolik by byl filtr?
zatíms e jen ptám, musiem to doma probrat a uvidíme, co z toho bude.
Každopádně moc díky - už sjem si to skoro vše pročetla, mám nějakou představu, teď jen najít čas a někam zajít a zjistit víc.

A ještě dotaz - jaké ryby se hodí společně s beťákem?Aby byly nenáročném, snášely se s ním?Nbeo třeba šnek - stačííl by 1 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:17 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Katka
Tady je jen akva www.profizoo.cz/… Jinak zkus se někde a kvaristice zeptat zda lepí akvária na zakázku,většinou stojí cca 10-15 kč za litr a když chceš udělají ti na to i krycí sklo,což je u bet celkem nutnost a by nebyl nad akva průvan.Tím že jsou to labyrintky,mohl by beťák nastydnout.Osvětlení si myslím,že by mohla zastoupit nějaká stolní lampička a filtr ti nabízím já ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 10:09 Katka Re: parisse
Díky všem za rady.
pročtu ještě najěké stránky a vypravíme se do akvatery - ještě ted adoma musím enajít místečko pro něco většího než tuhle krychličku atp...no snad to nějak půjde zařídit.
jen na netu sjem si zadávala zařízené akvárko a na 15l mi to našlo jen sety za min. kolem 1500Kč...nebo vyjde levněji si nechat slepit a pak dokupovat techniku? pro mě by bylo jendodušší koupit hotové a jen osadit...ale zas teda ta cena...jen abych se se slepovaným + technikou nedostala na stejnou nebo vyšší cenu a ještě pak měla něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 09:59 R Muž romant [27992] Re: Katka
To je velmi rozumné. Takhle by s toho neměl radost nikdo. S tím krmením se trápit nemusíš, ryby vydrží v pohodě 14 dní bez potravy.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Tady Ti posílám dva linky, kde je o akvaristice pojednáno čtivou a nenásilnou formou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 09:57 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Katka
Na netu stojí 12 litrové akva do 200 kč. Zkus se zeptat někde u vás u sklenáře,jestli by to nevyšlo levněji. Filtr do menšího akvárka ti můžu prodat já. Mám zajetej a prodávám. Hodí se do max 30 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 09:47 Katka Re: romant
V tom betárku nebylo vůbec nic - ale změnu velikosti prostoru neměl - v obchodě ho měli v tom samém. A tvrdili, že víc nepotřebuje, ani filtr, ani vzduch atp...
Se žrádlem počkáme do zítra, to bude vlastně 3. den u nás.Snad dostane hlad.Dnes vodu vyměním a pokukuju na netu, kolik stojí akvárka trochu větší...nejlíp zařízené s technikou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 09:33 R Muž romant [27992] Re: Katka
Ano, to bych viděl jako jednu z možných příčin toho nechutenství. Ten 3 litrovej prostor taky nijak nepřispívá k nějaký lepší aklimatizaci. Myslím si, že v té nádržce kde ten beťák přebývá není ani vzduchování. Pokud tomu tak skutečně je, tak tu vodu to bude chtít měnit když ne každý den, tak určitě obden. Nekrmil bych ho vůbec, tak 3 dny, nic se mu nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 09:22 Katka Re: romant
Díky, už tam listuju.
A ještě k tomu žraní - proč nic nežere?Ani vlořkové ani granule?Může být jen ve stresu z toho přestěhování k nám?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 08:53 R Muž romant [27992] Re: Katka
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Přečti si o té rybě něco. Když odroluješ na té stránce trošku níže, tak tam je možnost, plave v nádrži a když to rozklikneš, tak se objeví všechny nádrže kde bety jsou, tak tam je docela dobrý se podívat a třeba se inspirovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 08:37 Katka – náš nový beťák
Hekzý den,máme od soboty bettu samečka - v bettaruíu 3l - prý to stačí.Moc se mi to nelíbí a hlavně paní nám říkala, že stačí měnit veodu 1x týdně a už včera po 1,5 dnis e mi zdála zakalená, taže už mám odstavenou a dnes dostane čistou. Taky čtu,že stěhování ho stresuje a paní mi říkala, že ho klidně mám hodit na den do něčeho menšího, než s emi ustojí zas voda atd...Ale to něja pořešíme. Spíš mám dotazy jiné:
1. od soboty ho máme a ještě nic nežral - koupili jsme vločkové Sera krmib´vo a pak i garanulované, ale i když k tomu připlave, nevezme nic.
2.stačilo by pro btáka + např. 2 samice nebo k tomu nějakého šnečka či krevetku(ani nevím, jeslti může být sama nebo jich musí být víc???) akvárko cca 10-20l?
Neplánujeme žádný chov,jen dcerka šílí, že je Hozík tak sám, tak bych potřebovala rady, co k němu můžeme přidat a jelsti by tedy stačilo 10-15(max20)l akvárko - na větší nemáme prostě místo, i tohle bude potíž a rozhodně nemáme tmavší kout, takže mu bdueme asi muset nějakou stěnu i zaktýr navíc krom té jedné, co bývá.
Díky za jakékoli rady a postřehy, nikd yjsme rybičky neměla, takže teď hledám, čtu atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 11:44 R Muž romant [27992] Re: Kocajs
Klidně je to možný i bez toho písku, bude to lepší i na údržbu, ale když tam budeš chtít mít i rostlinky, tak se to musí řešit nějakou nádobou, kde jsou zasazený. Další možnost je použít rostliny plovoucí, který netřeba sázet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 11:25 Kocajs Re: JagerMaister
Ok tak to je samozdrejmost menit vodu a zive rostliny. A co to dno? Museji mit nejaky pisek asi je to lepsi ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:18 JagerMaister Re: Kocajs
S neonkami určite nie. Oni potrebujú miesto na plávanie aspoň 50-100cm. no Betka hej. Ale nezabúdaj meniť vodu a mať živé rastlinky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:09 Kocajs – betta
Zdravim chtel bych se zeptat muze byt betta ve 12 litru v pripade s nejakyma neonkama ale to mozna.A este musi mit na dne nejaky pisek nebo kameny?Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
Fotka k příspěvku Jestli ještě vyroste se nedá nikdy říct jednoznačně.
Ono záleží na tom, jak byla ryba chována, krmena, jaké měla rodiče, kvalitu vody, ale hlavně jak je stará a jaký je to typ bojovnice.
Taky pak bude hodně záležet na tobě jak si jí budeš hýčkat.

Z těch fotek se to nedá opravdu říct, ale je tu pravděpodobnost že ještě něco málo nabere na objemu. Např jako je na fotce:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 18:00 Kocajs Re: Semtex
A vyroste este?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 17:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
Z těch fotek lze usoudit jen že je to bojovnice ;-)

Pokud nebude fotka samce jak se naparuje (např. na samičku, zrcátko), tak to nelze s určitostí říct, ale mohl by to být HM Multicolour (HM - H - half M - moon - půlměsíc).
Znamená to, že jeho ocas rostáhne do písmene D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 17:23 Kocajs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj chci s take poradit. Jaky je toto druh bojovnic? Platil sem za ni 70 KC ale normalni stoji okolo 45-50, pokud vim. A este se chci zeptat. Nema male plouve? Neni to nejake mlade? Omlouvam se za nekvalitni foto. :(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 16:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JagerMaister
Fotka k příspěvku Ta fotka je fakt hrozná a nic se s určitostí nedá říct, snad odhadem bych si troufnul řict, že by to mohl být tzv. Koňak.

Asi bude podobný tomuhle našemu že?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 13:36 JagerMaister
Fotka k příspěvku Ahojte. Toto je moj samec betty. A ja sa chcem spýtat či neviete ako sa nazýva jeho farba? Je sivý a plutvy má do žlta, :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 17:04 Žena Kajka99 [229] Re: orlynka
Mě se teda jeho ploutve v pořádku nezdají, alespoň podle fotky. Brp nemusí mít vliv na kondici ryby ale prostě se začnou rozpadat ploutve.
Neřekla jsem že to má ale že jestli vidím dobře (dle fotky to není moc jasné) tak by to brp mohl být. Poškození o ceratophylum se mi zdá dost pravděpodobné.

Jinak - jo ploutve černé olemovaně měl, ale teď ty paprsky má zkrácené tzn. Buď orvané nebo je to brp, za předpokladu že na koncích těch otrhaných částí to vypadá jakoby opálené plamínkem prostě tmavší. Z fotky to prostě nemůžu na 100% určit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 16:44 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: Kajka99
Sameček je naprosto zdravý. Ploutve má v pořádku, akorát nějáké zcvrklejší :-D Má černé lemování na ploutvích. Měl je lemovány celé, bohužel teďkom to není moc vidět, páč mi přijde trochu otrhaný.
A ano tu rostlinu co píšeš mám, myslíš, že si je mohl zničit o ně? Ale nepříjde mi, že by nějak mezi těma rostlinama plaval, většinou se drží na jedné straně, tak nevím coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 16:21 Žena Kajka99 [229] Re: orlynka
Na ocasní ploutvi vidím na těch paprskách tmavé zakončení. To by mohl být bak. rozpad ploutví. Na té řitní se mi to zdá spíš potrhané. Nemáš v nádrži ceratophylum demersum nebo podobnou rostlinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 16:17 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojky,
chtěla bych se zeptat ohledně mého samce. Mám ho cca 1-2 měsíce. Zpočátku měl opravdu nádherné ploutve, teď mi příjde, že se mu o dost zmenšily. Také nemá vůbec chuť do tření. Je sice ve společenském akva, ale před ním, co jsem měla samce se třeli furt, dokonce i ve společenské nádrži se mi podařilo pár mladých odchovat. Bohužel tento sameček vůbec nejeví zájem o samice, ani se před něma nenaparuje, nic...
Druhá fotka je původní stav.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 17:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
Nutný to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 14:54 Kocajs Re: Semtex
Bettaka mam jenom samce. A mam to teda delat nebo to neni nutne ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 17:21 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
Pokud je s Beťákem v nádrži samička, tak ani ne, on se bude naparovat na ní.
Zrcátko se jim dává jak už jsi napsal pro lepší růst plotví, pokud to jsou mladé kusy a ne krátkoploutvé. Pokud je to už dospělej samec, tak zrcátko pro udržení si majestátneho vzhledu a pevných ploutviček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 15:58 Kocajs – Bettak
Ahoj, chci se zeptat jastli je nutno davat bettakovy zrcadlo? Prej mu lepe porostou ploutve. Tak se chci zeptat jestli je to nutne. Dekuju :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 17:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Tesinka
Nejlepší je pro Betty živé krmení, pokud není, tak mražené. Po Patentkách se většinou můžou utlouct, po Artemii též.... taky sem tam nepohrdnou komáříma larvama, jak černé, tak i sem tam ty bílé.
Vločky to vezmou jen opravdu, ale opravdu jen když mají hlad. Pokud je chce někdo trápit hladem a nechat je zeslábnout až k smrti, tak vločkama krmte dál.
Vločky pokud si vezmou, tak jen jako doplněk. Lepší už je to s granulkama, pokud to bude Atison Betta Pro tak i jako hlavní jídlo a mražené jim dát jednou 2x do týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:47 Žena Tesinka [0] Re: romant
Rozkaz o> Vodu měnim obden a dnes jsem vybrala nesněděné vločky, co jsem tak našla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:29 R Muž romant [27992] Re: Tesinka
Nech toho beťáka vyhladovět a tak 3 dny mu nic nedávej a hlavně mu tam měň vodu, protože jestli tam sypeš vločky a on to nežere, tak by to mohl bejt průšvih. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:25 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Tesinka
Já krmím vločkovým UNIVERSALem od RATJe a jednou týdně mražené nitěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:09 Žena Tesinka [0]
Takový malý průzkum, čím krmíte betty? Mám ji od soboty a ještě podle mě nejedla, zkoušela jsem jí zatim dávat jen vločky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 10:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Gogo
Pokud se chces zabyvat odchovem, pak vyber vhodne samice je stejne dulezity, jako vyber samce. Ale o to Ti asi nejde, takze jinak je uplne fuk, jake ploutve a barvu budou samice mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 10:34 Muž Gogo [1] – Chov
Mám beťáka var. crowtail a chtěl bych se zeptat,jestli když mu koupím samičky,jestli to musí být taky tyto varianty??? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:07 R Muž romant [27992] Re: sirPavol
V tomto složení a objemu akva se ta agresivita spíš bude stupňovat. Nad tou osádkou se to chce rozhodně zamyslet, pokud se nechceš nadít nějakých úhynů a posléze se ptát v jiným vlákně proč se tomu tak stalo. Ono by úplně stačilo si před dalším nákupem nových rybek pročíst třeba zdejší atlas, kde je dostatek relevantních informací pro správná rozhodnutí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:06 Muž sirPavol [6] Re: Yirka
Ano tak to bolo podla predavaca. nebol k tomu ziaden papier tak som to premeral
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 16:38 Muž Yirka [9183] Re: sirPavol
Před měsícem jsi psal, že máš litrů 70? rybicky.net/forum/12818…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 16:34 Muž sirPavol [6] Re: Merkur
Daujem za obsiahlu odpoved. Trocha mam pocit, ze sa to ukludnuje. Skusim este trocha pockat. predpokladam, ze skalarov nedokaze "zabit". V akva je relativne dost rastlin. Niekedy mam pocit, ze utoci nahodne - jednoducho koho stretne na toho sa najezi... Snad okrem neoniek. Na tie kasle. Je sanca ze si zvykne a ukludni sa? Podobne mi na skalara utocil v prvy den jeho kolega ktory uz bol v akvarku a potom sa to ukludnilo... Pobratali sa :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2011 16:21 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: sirPavol
Zdravím!
80l pro 1 samce Betty je ok, pro Skaláry je to málo, souhlasím. Důvodů, proč se tak Beťák chová může být více. Necítí se tam dobře, proto odlovit do minim. 10l akva, ideálně, aby tam byl sám, aspoň načas. Teplotu udržovat neustále i přes noc na 25-26 stupních. Kryt a plovoucí rostlinky určitě!! Pak jen čistit od zbytků jídla a pod.. Může jít o samce, kterému vyhovuje samota nebo mu prostě vadí to akvo se Skalárami atd. My Betty máme i s ryby, co máte Vy a není problém. Takže nechce-li být tam kde je, odlovte ho. Je-li to už dospělý, starší samec, nemusí být zvyklý na nádrž plných ryb. Chce mít asi klid. To je můj názor a pohled z venčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 15:49 Muž sirPavol [6] Re: jose
Takže ta agresivita neprestane? Vsetci mi hovorili ze by to nemal byt problem a vidim ze je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 15:42 jose Re: sirPavol
80 l je málo aj pre tie skaláre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 15:01 Muž sirPavol [6] – Re: romant
No má 80 litrov. Myslim ze miesta je celkom dost. Nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 12:05 R Muž romant [27992] Re: sirPavol
Jak je to akvárko velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 10:08 Muž sirPavol [6] – Agresivita bojovnice
Prosim poradte. Mam v akvarku 2 skalarov (relativne väčších), neonky, par gupiek, prisavnickov a parik cichavcov. Vcera som doniesol nadherneho samca bojovnice a od vtedy ako je v akvarku v kuse nahana skalarov aj ked su od neho ovela vacsi... Je to normalne? Alebo sa to časom upravi? Skalare su z toho paf. Respektive ako sa teraz pozeram utočí na všetkom okolo. Alebo musi isť von?
Dakujem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 10:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: parisse
Cim vic samic, tim vic se rozdrobi samcova agrese. Na druhou stranu, i nektere kusy samic umi byt mezi sebou agresivni, mne se stihly dve samice zabit jeste v karantence. 2 dny spolu plavaly, zraly, nic se nedelo... a dalsi den jsem se vratil z prace, a obe na cucky. Pritom i schovat se kam bylo, proste se do sebe pustily tak, ze neprezila ani jedna.

Zacal bych tim, ze na hladine poplave dost rostlin, aby se i tam bylo kam schovat, az pak ty samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 10:05 Žena parisse [4] - Cichlidy – Kolik samiček
Kolik samiček bych měla dát k beťákovi do 54 l společenského akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 17:03 Caballero Re: Semtex
No testnu to a uvidim.
Dik za radu. Ale nevidim to moc slavne. Jeste pred karantenou samecka ho samice okusovala. Bylo to tak stridave v pohode a obcas se potrhali navzajem.
Ovsem dneska co sem videl to byl extrem. Moc tomu neverim ze by se to srovnalo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 79 80

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 68051x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=2501