Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:41 Bolo Re: romant
Rozumím a zařídím .
Děkuji pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2017 19:40 R Muž romant [27987] Re: Bolo
Bezva, jsi náš, máme tě přesně tam, kde jsme potřebovali. :) Začni tím odebíráním, žádný spěchy, zamysli se nad tím dnem, další a další rostliny, prostě akvo stabilizuj a až tohle bude sedět tzv. na oprdí, což nebude dříve než tak za 6 něděl, tak začni pilovat tu finální osádku, ty okružáky pochopitelně co nejdříve. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.02.2017 19:35 Bolo Re: romant
Rozhodnuto :
1x Betta samec
15x Panceřníček malý
6x Krunýřovec jednopruhý
10x Okružák kanadský

Děkuji všem za rady a jejich odůvodnění ;-) palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:32 Bolo Re: drvi
Aha , no tohle jsem nedomyslel , ale pravdou je že konflikt žádný není zatím , no rozhodně promyslím odebrání samiček ... Děkuji za další radu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2017 19:31 R Muž romant [27987] Re: Bolo
Krunýřovci i šneky, žádný rozhodování, oboje. Toho beťáka jenom samce, to jsou ty rady po kterých prahneš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.02.2017 19:30 Žena drvi [2894] Re: Bolo
To chapu, ale lepsi by bylo mit tam jen toho jednoho samce, pokud nechces ty betty odchovavat. Ty samice jsou tam navic, muze dojit ke konfliktu mezi nimi a samcem a muze to skoncit pro nekoho z nich spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:26 Bolo Re: afc1886
Ahoj , rozmýšlel jsem na tím hodně to bylo to první když jsem zjistil co vše jsem udělal špatně , ale nemůžu řešit problém tím , že dám všechno pryč ;-)
Betta je krásná a upřímně to akvarium zařizuji tak , že vše podléhá právě jim , proto sem si nechal poradit jaké rybky k nim a tak . Je to něco jako pán "domu" (akvaria).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:23 Bolo Re: romant
Vůbec to neberu tak že mě peskuješ .... , jsem rád za každou radu a poznatek , takže čtu že lepší je mít hejno 6+ , takže na moje akvarko když si vezmu že tam bude 3x Bojovnice , 15x panceřníček , tak 6 krůnýřovců ???
Rozhoduji se mezi krunýřovci a šneky , ale upřímě krunýřovci jsou moc hezcí , takže mě to k tomu táhne více ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.02.2017 19:21 R Muž afc1886 [14682] Re: Bolo
Bolo napsal:začnu s tím betákem a jeho dvěma kamarádkami
Já bych si ty betty raději rozmyslel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:16 R Muž romant [27987] Re: Bolo
Těch šišek bych dal polovinu, tedy dvě. ;-) Nechci tě stále peskovat, jak to mnohdy vypadá, klidně si lajsnu do akvária který mám na očích i těch šišek víc než ti bylo doporučeno, ale to je jiná liga, tobě budu radit ty šišky dvě, sichr je sichr. X-)
Edit: O těchto jsem psal rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:13 Bolo Re: romant
Šišky tam mám 4ks (radily 1ks na 10L já mám 54L akva , ale něco vezme dekorace a dno , tak jsem si řekl že vody tam budu mít tak 40-45L = 4 šišky) a mám je tam 3 den , takže počkám až se rozpadnou a pak nasadím Torben bude-li to třeba ... _
PS: kdybych chtěl i ty krunýřovce - tak jaký druh a počet by jsi zvolil ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:02 R Muž romant [27987] Re: Bolo
Sůl bych teď už nedával, šišky jsou v richtiku, ale nesmí se to s nima přehnat, proto jsem radil jenom ten torben, což považuji pro rozkoukávajícího se začátečníka za bezpečnější řešení, když měníš denně tak klidně nechat, jsou-li tam 2-3 a torben dávat až po rozpadnutí šišek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 18:43 Bolo Re: romant
Děkuji , zařídím se podle toho , jen ty tetry vynechám , aspoň pro začátek , začnu s tím betákem a jeho dvěma kamarádkami + pořídím 15 panceřníčků malých a udám někam ty svoje 2 ancíky (hnědé) + 2 ancíky (gold) ... + rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky

Posádka by byla hotova řekl bych , teď jdu zkoumat atlas rostlinstva
Ach jo , že já to neprostudoval dříve než jsem začal , bylo by to moudřejší ...
PS: TORBEN koupím , ale co s těmi šiškami ? je to k něčemu když měním denně vodu nebo vytáhnout ? A ta sůl ? mám jí přidat a přidávat při každé výměně vody nebo jen měnit vodu a dávkovat TORBEN ? Doufám že tě moc neotravuji a snad je to má poslední otázka (aspoˇpro dnešek).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 18:22 R Muž romant [27987] Re: Bolo
Tak zcela upřímně, já bych měl v akváriu jenom toho beťáka, hezky pěkně samotnýho fešáka, k tomu na dně ty pancéřníčky, oni se pohybuji i ve vodním sloupci, šmejdí po dekoracích, jsou to všudybylové a k tomu klidně hejno 20 teter ohnivých. Když se nebdue flákat údržba, pravidelně měnit vody, bude tam dostatek prosperujících rostlin, bude to akvo k radosti. ;-) Okružáků kolik seženeš, tedy nějakou hrstičku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 18:17 Bolo Re: romant
takže moje osádka dle tvých rad a s ohlůedem na mé akvarium 60*30*30 (54L)
3x Bojovnice (2 samice +1 samec)
15x Pancéřníček malý
a kolik těch šnečků - dělníků ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 18:03 R Muž romant [27987] Re: Bolo
Tak stran těch pancéřníčků, šel bych třeba do pyrty 15 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly . Šneky ty okružáky, jak jsem psal, to je dělnická třída akvarijní. ;-) Sůl, tedy ve vhodné koncentraci je dobrým pomocníkem(polévk. lž. na 50 litrů vody) a to jak při podpoře slizu u ryb, tak při stavech kdy je nitrifikace načatá, což byla. Volil bych ten Torben, je to již přepravený výluh a když dodržíš dávkování bude vše v richtiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 17:56 Bolo Re: romant
Takže když už s kolegou řeším rostlinky , tak ti Ancici , když je vyměním za panceřníčky , jak mi radíš , tak si mám otevřít (atlas) najít si panceřnícky co milují teplejší vodu a mám vybráno ?
PS: šneci , hm ... měl jsem šneky ani jsem je nechtěl a měl jsem jich nějak mnoho nevím jak a proč , ale pravdou je že nějaké okrasné bych chtěl , jen se v nich ani trochu nevyznám a musím si pročíst který potřebuje teplejší vodu a jaké mám možnosti výběru aniž by mi zhltal rostlinky (ehm to šneci dělají nebo ne ) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 17:52 Bolo Re: Maq
Dobrá už vím tedy jak nakupovat rostliny a podmínka je sekce nenáročné to by byl základ co se rostlinstva týče , takže 2-3 dny a jdu objednávat do té doby projdu atlas ...
Pokud tedy správně chápu tak častá výměna vody + teplota 28 + minimální krmení = uzdravení beťáka ?
PS : co ty olšové šišky - stačí to nebo je třeba TORBEN ?
PSS : co ta sůl , sice jsem to nezkusil , ale zajímá mě co je na tom všem co mi bylo porazeno a doporučeno pravdy .
Omlouvám se za záplavu otázek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2017 17:30 Maq Re: Bolo
Můžeš ubrat toho popela, co si sypeš na lebku. Už když si uvědomíš, že jsi udělal chyby a máš vůli to napravit, je to vlastně na dobré cestě - bez chyb jistě nevyrostl ani Roman.
Pokud jde o rostliny, pravda je taková, že ve zveráči Ti klidně prodají rostliny do akvária nevhodné. Taková je realita. Napálených zástupy.
Pokud to je Hygrophila difformis, tak ta mezi ty podfuky nepatří, ale podle mojí zkušenosti to s ní v nových akváriích většinou nedopadá dobře.
Řeknu Ti, jak nakupuji rostliny já: Projdu si zdejší atlas rostlin, je dobrý, a vybírám "nenáročné". Pak to porovnám s nabídkou některého e-shopu (Rataj, Aqua-Daho, aj.). Objednám balík a mám přesně co chci, co jsem si doma v teple důkladně rozvážil. Nic o čem mi nějaký Jouda ve zveráči něco nakecal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 17:28 R Muž romant [27987] Re: Bolo
Ano, jak píše kolega, ta mnou zavržená "kopřiva" je emerzní forma jmenované rostliny, tedy bych posečkal jak se bude vyvíjet. Ano ancák není čistič, ale špinič, on toho snad více vykálí než sežere, klasický omyl, se kterým se potýká drtivá většina začátečníků. Místo ancáků se dají funkčně použít na dno pancéřníčci a do prostoru, na sklo, listy rostlin, dekoraci šneci okružáci a nebo třeba partička krunýřovců jednopruhých tzv. otíků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 17:23 Bolo Re: Maq
Eh ... opět budu za debila , nemám ponětí ani o jednom jméně kytky které je v mém akvariu , přiznávám se že se v tom nevyznám , přišel jsem do zverimexu v naději že mi poradí a řekl jim že mám akvarko s Bettkou a chci vhodné rostlinky , ... vidíte na fotce co tam mám .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2017 17:20 Maq Re: romant
Ty "kopřivy", není to emerzní Hygrophila difformis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 17:19 Bolo Re: romant
Romane děkuji za tvé postřehy - ty kopřivy jsou zakoupeny ve zverimexu jako vodní rostlinky - měním vodu každý den a krmím co druhý opravdu z rozvahou - bylo mi doporučeno přidat olšové šišky (uposlechl jsem a přidal 4 šišky) to by mělo být něco jako ten Torben , pokud jsem to pochopil , dále mi radily sůl , ale to jsem zatím nezkusil - rostliny samozřejmě přikoupím , ale nejde vše najednou , ted zrovna zkouším zda porostou v tomto dně , protože všichni říkají že ne a mě rostou , tak čekám zda nepochcípají (počkám 2-3 dny) pak dokoupím rostliny případně substrát pod ty kamínky (dno se mi líbí , snad mě za to neukřižují , chtěl jsem to trošku veselejší a ne hnědé nebo černé dno)
Ano začátek byl - katastrofa - ala všechno špatně , ryby moc brzo , překrmování , byli tam i živorodky black moly a paví očka , ty šly hned po koupi Betťáka .
Spoustu jsem toho načetl a snažím se napravovat chyby , akvarko jsem předělal , dno už není čistě červené , rostliny jsou už jen živé (umělé i s hradem leží ve skříni) .
Jak jsi to myslel s těmi ancíky - špindírové ? myslel jsem že to jsou rybky co čistí akvarium , asi jsem za většího blba než jsem si myslel .... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2017 17:09 R Muž romant [27987] Re: Bolo
Cílil bych, jak si správně uvědomuješ právě na ty podmínky. Začátek bych trošku divoký, ryby tam šlo podle mě moc brzy, překrmování, ty malý špindírové(ty bych řešil ihned), ne zcela prosperující rostliny a možná i nedostatečná výměna vody, tedy ve vztahu k těm nicotným podmínkám. Osobně bych vyměnil to pro mě hnusný dno a volil nějakouo osvědčenou klasiku, jako je křemičitý písek, štěrk, klidně i opačné sptrum jako jsou černý flexiobklady, ale když se to nestane, nebude to vadit, to je každýho věc, na co se je ochoten dívat. Rozhodně bych přidal rostlin, těch není nikdy dost, ty "kopřivy" uprostřed vyhodil jsou tuším nevhodné pod vodu a budou jenom hnít. Pokračoval bych v častějších výměnách vody, krmení držet na uzdě, pestře, ale třídmě, pořídil bych nějaký rašelinový výluh, jako třeba Torben a dávkoval dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 16:51 Bolo – Betta nemoc ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj , mám akvarium s víkem 54L , topitko s termostatem , vnitřní filtr , vzduchovaní kamínkem .
Mám tam 1x samce (superzoo) a 2x samice (jiný zverimex) BOJOVNICE .
Samec mi od koupě (už to bude snad i měsíc) ani jednou nenaparoval ani na samice ani na zrcátko , mám podezření na slepené ploutve , ale jsem amatér a nevím tedy jak to zjistit na 100% .
V akvariu mám i 4x ancitruse (maličké) vím že se tam nevlezou až povyrostou a mám řešení - koupím větší akvarko nebo je podaruji , ale proto sem nepíši .
prosím jak zjistím co je beťákovy ?
Vodu měním 1x týdně cca 10-15L (teď to dělám každý den) odkalovacím zvonem , teplotu jsem měl na 26 teď jsem jí zvýšil na 28 . Krmím je lehce (krmení tetra) , protože jsem si vědom že jsem je překrmoval (lehce je krmím poslední týden a to co druhý den), mám v akvariu dva kořeny (lehce zarostlé - koupené už zarostlé v superzoo) jednu dekorativní skálu (jako skrýš - plastová opět ze super zoo) jeden kámen a pár rostlinek + plovoučky .
Odpovím na všechny dotazy , snad mi budete moct pomoci .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2017 20:07 JoKa Re: romant
Já mám podobnou zkušenost se SAKem. Ne samozřejmě tak dlouho, ale jako základní krmivo je víc než kvalitní a dostatečné... Krmím velikostí 00 potěr, až po 4ku vrubozubce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2017 19:53 R Muž romant [27987] Re: JoKa
Krmím Tetraminem 40 let, tak nevím proč by to neměl nějakej mlsoun z importu brát. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 19:49 JoKa Re: romant
Také jsem chtěl napsat zkusit pár dní hlad a pak vezme i vločky... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.02.2017 19:46 R Muž romant [27987] Re: mysz
Nóóó jen blbni a nauč si hned na extraligový krmení. :-D Hele, dej rybě několik dní hladovku a vezme ti cokoliv. Já osobně žádný spec. krmení neprovozuju, buď budeš brát Tetramin a nebo si měj hlad, holenku. ;-) Jako zpestření třeba mraž. patentky, artémku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 19:42 Žena mysz [12] – Krmení
Jako začátečník mám jeden zvídavý (a určitě i úsměvný) dotaz ohledně krmení bett: mám od včerejška novou rybku, zkusila jsem tři různé druhy krmení. Uspěla jsem zatím asi jen s Hikari Betta Bio-Gold - ty peletky vydrží chvíli na hladině (protože co rychle padá dolů, z toho je betta nějaká zmatená a odmítá se za tím honit). Nemám ale tušení, kolik toho taková průměrná betta (sameček) vlastně sežere. :) Testuju, zkouším dávkovat po dvou peletkách (aby se to pak neválelo po dně), včera i dnes jich pokaždé snědla asi pět. Je to moc? Je to málo? :) A nemáte nějaký tip na podobné krmení, pro obměnu? (Např. Sera Bettagran mi přijde až moc jemné, když to betta nelapí hned, tak ji to nezajímá...)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.02.2017 19:33 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: mysz
Já bych to neřešila, mí beťáci se každou chvíli někde vidí a natřásají se. Odstraníš tapetu, najdou si něco jiného. S tím se moc nadělat nedá, shlíží se třeba v boční stěně akvárka. Ono je to nakonec přejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 17:37 Žena mysz [12]
Zdravím, dnes jsem si z burzy přinesla bettu (samce) a řešila jsem - pro mě - nečekaný problém: bála jsem se, že se bude zhlížet např. v zaoblených rozích akvárka a bude na sebe útočit, ale on se okamžitě odstěhoval k zadní stěně, na které jsem měla zvenčí nalepenou černou folii (takovou tu, co dodávají v rámci Dennerle Nano Cube setů), a neustále se ježil před ní. :) Bylo by mě bývalo nenapadlo, že se bude v té černé tak dobře vidět. Tak jsem holt folii odstranila, čímž se pro beťáka problém vyřešil. Já ale samozřejmě přemýšlím, jestli nejde ona folie nahradit něčím, co bude tmavé, ale v čem by se betta nemohla pozorovat (nějaká matná tapeta?). Nemáte s tímhle někdo nějakou zkušenost? (Bez pozadí není akvárko tak pěkné...)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 22:36 R Muž ctibum [6909] Re: Aneta
Vzhledem k množství a charakteru dotazů bych to omezil na dotaz č. 7 a poradil odkaz splendenspower.cz ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 22:33 Žena Karnal [196] Re: Aneta
Ahoj, jestli zatím o chovu bett nevíš vůbec nic, doporučuji přečíst články na www.splendenspower.cz .
Pro základní orientaci clanky.splendenspower.cz/…
a pak clanky.splendenspower.cz/…
K odchovu mi pak přišel zajímavý i tento článek (ale je ve slovenštině, což může být pro někoho obtížnější): clanky.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   29.01.2017 22:32 JoKa Re: Aneta
Máš to mimochodem v modrém rámečku.
Tady zjistíš odpovědi na své dotazy a zároveň zjistíš, že nemá cenu to ani zkoušet... splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 22:18 Aneta – Beta a jak na to
Dobrý den,
mám beťáka a chci mít mladý mláďata tak tady jsou otázky :
1.Jak mohu ovlivnit barvu,velikost,pohlaví rybek?
2.Je nějaký rozdíl mezi tím jestli koupím velkou samici nebo velkou ?Na burze byli malí za 50 kc a velký za 60 kc no a tedy když ty velký holky jsou dražší tak v tom je nějaký rozdíl?
3.čím krmit potěr a mladé rybky?
4. Kdy mám nasadit granulky?
5.Musí mít filtr?
6.Beták má 9 l akvarko ohřívač a filtr může se tam parit?
7.Co doporucujete zacatečníkovi ?
8.Jak se pozná staří bety?

Děkuji za odpovědi a přeji spousty úspěchů v chovu!!!! potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2017 21:52 Žena niky [13] Re: Perruno
Mít na samotce jediného samce v doživotním několikalitrovém žaláři (byť osázeném živými rostlinami), považuji za TÝRÁNÍ (!!!) nejtěžšího kalibru. Hold, je to hloupá móda dnešní doby...
Hloupá móda je dělat ze samotářské ryby hejnovku rozzureny Bojovnice se rvou už od potěru. Jde to vidět už u 3tydenních prcků! Jsou to teritoriální ryby,samota jim nevadí, ba naopak. Ono i jejich název o něčem vypovídá...
Nedalo mi to,prosím OT stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2017 16:44 Maq Re: Perruno
Perruno napsal: Mít na samotce jediného samce v doživotním několikalitrovém žaláři (byť osázeném živými rostlinami), považuji za TÝRÁNÍ (!!!) nejtěžšího kalibru. Hold, je to hloupá móda dnešní doby...
Něco podobného jsme nedávno probírali na jiném místě. Nemyslím si že beťák žije s touhou se oženit a mít dětičky.
To je jako psík. Jak ucítí fenku, zcvokne se, ale jinak si žije docela spokojeně v nepohlavní společnosti. Ano, musí mít společnost, protože je to společenský tvor.
Beťák je samotář. Když narazí na samce, chce ho zabít. Když na samičku, chce se třít. Ale když je sám, je v pohodě, žije si a žere.
Jiná věc je samozřejmě velikost akvária, kvalita vody a vůbec péče. Ale "samotka" podle mého beťáka netrápí ani v nejmenším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2017 07:49 Žena drvi [2894] Re: Perruno
S tvym nazorem na chov bojovnic nemohu souhlasit, a vede mne k tomu moje vlastni zkusenost. Mam samce betty hned v nekolika nadrzich, ve 20 l, ve 30 l, v 70 l, ve 100 l a mivala jsem ho, spolu s osmi samicemi, i v 750 litrovem akvariu. Opravdu nejlepe mi prosperuji samci chovani single, v mensich nadrzich, a rezolutne nesouhlasim s nazorem, ze chov samotneho samce ve 20 litrech v dobre zabehnutem, huste osazenem akvariu ma neco spolecneho s tyranim tone. Naopak, jsou to luxusni podminky pro rybu, ktera je pro takovyto zivot uspusobena uz geneticky, tvarem ploutvi i povahovymi rysy. Zkousela jsem chovat samce v nadrzi 150 x 100 x 55 cm a musim rici, ze tam nebyl spokojeny, jednak mu trochu cinil potize pohyb po tak rozlehle nadrzi (byl bohate oploutveny), jednak ho evidentne rusila a rozcilovala pritomnost dalsich druhu ryb. V mensi mire tyto situace vidim i u samecka, ktereho chovam ve 100 litrovem akvu. Pred casem jsem zkousela do teto 100 l nadrze pridat k samci i dve samice, ale behem 2 hodin je tak agresivne napadal a poranil, ze jsem je musela odlovit, protoze hrozilo, ze je zabije. Naopak v 70 l akvu mam par bett, ktery spolu naprosto v pohode vychazi, bez jakychkoli znamek nevrazivosti - takze jak rikam, zalezi na povaze jednotlivych ryb.
Ve velkem akvu se take zadny samec nedozil primereneho veku, tak, jako se dozivaji ostatni samci v mensich akvariich (zkousela jsem to celkem 2x). Proto ve velkem akvu ted chovam jen samice, ktere tam vypadaji naprosto spokojene. Samce davam vyhradne do mensich akvarii (optimalnich je 20 l). Takze nejde o zadnou modu, ale overenou zkusenost ano . Naopak, ja povazuji za hazard davat k sobe dva samce do jakkoli velkeho akva, a to ze ti tvoji prezivali je spise dano tim, ze slo o sourozrnce z jedne snusky a nejspis i stastna souhra jejich povahovych rysu.
Ale vidim, ze jsme jiz hodne OT, prosim o presunuti do patricneho vlakna. Diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2017 03:48 Muž Perruno [5] - AmazonieRe: drvi
Mám trošku jinou osobní zkušenost, nikomu ji nevnucuji, ale uvádím ji jen pro zajímavost: Někdy na přelomu 70. a 80. let se nikomu ani nezdálo o "klecovém" - spíš kontejnerovém chovu bojovnic. Měl jsem v té době malé rámové akvárium: 60 x 30 x 20 cm = 36 l (30 výška), velmi hustě osázené rostlinami. Mix ryb: převážně živorodky + něco dalšího... Při nákupu nítěnek v naší prodejně mne zaujaly v jedné nádržce čerstvě dodané mladé bojovnice, u kterých ještě nebylo rozeznatelné pohlaví. Koupil jsem 3 rybky a v mém akváriu se velice dobře aklimatizovaly. Teprve později se ukázalo, že mám jednu samičku a dva samce. Ano, ten větší dominantnější občas dělal výpady na toho slabšího, ale díky hustě osázené nádrži nikdy nedošlo na nějaké dramatické scény. Jednou se oba trošku poškubali o samičku, okousali si sem tam nějakou tu ploutev, což je u těchto rybek normální. Později jsem proto toho slabšího samečka s někým vyměnil za samičku a od té doby byl naprostý klid. Samec dokonce několikrát stavěl pěnové hnízdo. Vůbec bych se nebál mít ve větším akvárku samce + 2 až 3 samičky. Mít na samotce jediného samce v doživotním několikalitrovém žaláři (byť osázeném živými rostlinami), považuji za TÝRÁNÍ (!!!) nejtěžšího kalibru. Hold, je to hloupá móda dnešní doby... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2017 15:02 Žena drvi [2894] Re: Lady
Ještě než se dostaneme k rostlinám, je velice riskantní, kupovat akvárium, pro DVĚ betty. To může být veliký problém. Navrhuji ti koupit 20 litrové akvárium pro JEDNU bettu a hustě ho osázet rostlinami, jak to vidíš například tady rybicky.net/nadrze/24512 nebo tady na Rybičkách najdeš spoustu jiných, podobných, podle svého vkusu. Zkus hledat v sekci malá akvária.
Pokud trváš na DVOU bettách, předpokládám, že myslíš dvě samice nebo pár, tak to může být veliký problém a doporučuji ti akvárium velikosti nejméně 70 litrů, ovšem s možností v případě potřeby jednu z bett přelovit zvlášť, protože tyto ryby se často nesnášejí a mohou se i zabít. Záleží na povaze jednotlivých ryb, takže těžko odhadnout.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 19:40 Žena Eillen [645] Re: romant
Torben doma máme. Dneska už jsem vodu vyměnila, tak ho přidám do vody při zítřejší výměně. Nejhorší při hladovce bude udržet přítele, aby to dodržel smich
Pak zase zkusím hikari a snad už začne jíst. Minulá betta byla od prvního dne žravá a byla by schopná vyskočit nad hladinu a ožužlávat nám prsty, jak jí to chutnalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 19:35 R Muž romant [27987] Re: Eillen
Nedokáži spolehlivě určit, kde ty nítěnky jsou, jediný co považuji za bezpečné je ten nejsvětlejší proužek. To hikari je top krmení, to by měl brát v pohodě. Postupoval bych jak jsem napsal a ještě mu prostředí začal vylepšovat nějakým výluhem(huminy, třísloviny), jako nejjednodušší se jeví zakoupit přípravek Torben a dávkovat dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 19:23 Žena Eillen [645] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkuji za rychlou reakci. Jdu na výměnu vody. Teplota vody je po celou dobu 28 stupňů.
Ještě raději přikládám fotku krmiva, které máme koupené na radu (na akvatrzích v Plzni). Říkali mi sice složení všech čtyř druhů, ale bohužel jsem si to nezapamatovala :-( Mám to tedy rovnou vyhodit? A doporučil byste mi nějaké krmivo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 19:08 R Muž romant [27987] Re: Eillen
Nekrmit ničím, hlavně ne mraženejma nítěnkama, to rovnou vyhodit. Místo toho denně měnit min. 1/3 objemu vody a to tak 3-4 dny, po tuto dobu nekrmit, je pravděpodobné že tím přidáním ryby se nitrifikace teprve začíná pevněji ustanovovat a je možné že prostředí v akváriu je lehce zhoršené o vyšší koncentrace N látek, proto ty výměny a nekrmení. Teplotu na 28st. a akvo přikrýt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 19:04 Žena Eillen [645]
Zdravím,
mám dotaz ohledně krmení betty. Máme doma od soboty nového beťáka. Včera jsme mu dali za krmení Hikari Gold - vzal si to, ale hned vyplivl. Udělal to párkrát za sebou a pak nechal jídlo klesnout ke dnu. Dneska jsme mu dali mražené nítěnky a opět to samé. Buď to vzal a vyplivl nebo si jídla nevšímal. Mám se začít bát nebo si zatím zvyká na nové prostředí? Jinak je betta aktivní a doslova lítá po celém akvárku.
Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.11.2016 22:15 Deepinpeat Re: Dakota
Že rychle plave a žere a roztahuje ploutve a žábry je dobře, to znamená, že mu zatím nic není. Tak se má chovat. Až začne apaticky čučet na jednom místě a nebude reagovat na žrádlo a vyrušení, tak to znamená, že je něco špatně. Bety jsou prostě teritoriální a agresivní a zdravé ryby všeobecně jsou žravé. Tvar nádoby mu je uplně ukradený, to problém není. Ale potřebuje teplo, jak říká Romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 20:29 R Muž romant [27987] Re: Dakota
Protože v tom malým prostoru se velmi rychle hromadí škodlivý odpadní látky a to jak z výkalů ryby, tak z nespotřebovanýho krmení, několik dní a pro zdravou rybu i třeba tři týdny bez krmení není žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 20:27 Dakota Re: romant
Takže je to kvůli nevhodným podmínkám? Jojo, i s topítkem to musím vyřešit.. ale proč bez krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2016 20:22 R Muž romant [27987] Re: Dakota
Takhle ti tam zmrzne, chce to teplotu ne nižší 26st. měnit denně polovinu vody a žádný krmení, to myslím zcela vážně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=551