Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:34 dangerblonde Re: Imii
To co je zakrni? Nepoznam, bude mu zle alebo bude smutný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:29 Žena Imii [45] Re: dangerblonde
Pokud bude v malém tak nevyroste a zakrní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:24 dangerblonde Re: Imii
NO jasan ze ma to skor nenapadlo..... Bojovnica bude v AQ a kuhli, kym nevyrastie tiez a potom bude aj s KOI (možno eče nwm) v jazierku. 150 l tam sa hadam zmesti. Co poviete? Ma dakto vyhrady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:22 Žena Imii [45] Re: dangerblonde
Moji mají kolem 10cm a sou to macci
Takhle mi lítá po akvárku www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:09 Joecz Re: dangerblonde
Ne! Dorůstá víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 17:56 dangerblonde Re: Imii
A 1kuhli? Ved to nema ani 3 cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 17:19 Žena Imii [45] Re: dangerblonde
Může... Ale ne v 12l! Já mám 2 v 73l a lítaj po akva jak praštění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 16:34 dangerblonde Re: Imii
A co kuhli? Moze to byt s bettou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 06:58 Žena Imii [45] Re: dangerblonde
Dej si tam jen bettaka a k němu 1x Anentome Helenu, ?x krevetku japonskou. Ale rozhodně ne neonky. Možná bych uvažovala o 5x razborka galaxy, která je opravdu prťavá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 21:45 mirielll Re: dangerblonde
Já bych tam nedavala zadne neonky. 12 L kostka je tak na 1 samce betty... Vesla by se tam tak max. 1-2 neonky, ale neonky jsou hejnove ryby a rády plavou... Nech si jen bettu a kup si k tomu nějakého zajímavého mlže nebo plže :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 21:03 dangerblonde Re: Imii
Viete co? Ja si do toho 12 l kupim asi samceka a neonky. To vraj moze byt. Kolko asi neoniek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 19:33 Žena Imii [45] Re: dangerblonde
Myslím, že jako pár šťastní nebudou. On ji bude pořád nahánět. I ve velkým akvárku. Uděláš nejlíp když si koupíš jednoho pěkného samečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 18:42 Joecz Re: dangerblonde
Četla jsi ten web, co jsem posílal já?
Tam je popsané zařízení druhové nádrže atd...
Do 37l tak max 1 samce + 2 až 3 samičky
Do 60l klidně 1 samce + víc samic
Ale opakuju napřed si to přečti a pak se můžeš ptát na to, co ti není jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 18:29 dangerblonde Re: martineu
Imii mi pisala ze mam mat 3 samicky na 1 samca. ale aj v clanku je 2 samicky na 1..... Ty pises 37 ona 60... POMOOOOOOOOOOOOOOOOC. Ja sa na to vykaslem! Nebudu stastnejsie ako parik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 18:05 martineu Re: dangerblonde
No ja mam v 37 l 2samicky + samcek a zatial vsetko v pohode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 17:25 mirielll Re: dangerblonde
Jako par - jedine vice samic...k samci. tak 3 samice a vice. (jednu samici by uhonil, kdyz je jich vice po case se na to vykasle). Betty do jezirka....leda jestli jim zajistis teplotu od 22 do 26 stupnu (coz pochybuji).
Na neonky je tvoje akvárko malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 17:17 dangerblonde Re: PentuR
Mno tak asi budem mat samceka s neonkami. Ja som len chcela vediet ci nie su stastnejsie ako parik.
A moze to ist v lete do jazierka? azierko ma 150 l, cez popoludnie tam svieti slnko. Inac ho zakryva smykacka. V takovom jazierku (ak mozu byt v jazierku) uz mozu byt 2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 15:37 mirielll Re: Imii
Hele mela jsem samice betty a samce. Z jedne samice se po case stal samec... Chvili to bylo dobry, pak starej se zacal schovavat. A jednou jsem ho nasla tuhýho. Proste ho ten mladej utopil. Nekdo tady psal, ze mel bettu otce a syna, ale v hodne velke nadrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 21:59 Muž PentueR [256] Re: dangerblonde
Tak si představ velikánské 12 litrové akva, ve kterém se bude chudák samička muset permanentně schovávat nebo zdrhat, aby vůbec přežila. Koukej na to jak chceš, podle mně je to pro 6cm rybu trápení.

Jak to vidím přesvědčit se stejně nedáš - pořád hledáš cestičku jak si omluvit to, že je tam stejně foukneš i když ses původně ptala, jestli se tam nezabijou. Pokud by sis o bojovnicích něco přečetla, věděla bys...a nemuseli by tu běhat pozitroničtí rytíři, kteří se budou zastávat toho, kdo si neumí najít informaci nebo se jen zamyslet "selským" rozumem. Uff.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 21:02 Žena Imii [45] Re: dangerblonde
Neříkám že to není pravda. Ale uznej sama že třeba u Vrubozubce by to nešlo. 2 samičky, pokud se nebudou prát, můžeš mít spolu třeba v 16l. Ale samce a samici bych neriskovala. a pokud to zkusíš tak jim tam dej úkryty, hodně úkrytů.
Hele. Prostě je strč zvlášť. Stejně nevím proč je chceš mít pohromadě. Myslíš, že se ti podaří odchovat malé bettky? To promiň ale musím se zasmát. smich
Jestli ti jde jen o podívání tak si kup jen samce. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 20:23 dangerblonde Re: Imii
A kolko l asi na 2 bojovnice? Neni pravda to s tymi litrami na centimetre? To som citala a aj na webe to bolo. A vravim skrys je tam habadej!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 19:15 Žena Imii [45] Re: dangerblonde
Samec ti přežije v malém akvárku. Ale samička potřebuje už více místa. Sameček ji prohání. Zítra nebo ve ČT sem dám fotku (ted nemám noťák) jak mi sameček dotrhal samičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 18:35 Muž PentueR [256] Re: dangerblonde
Sameček ti bude samičku prohánět a protože ve 12 litrech moc skrýší nevybuduješ, může ji zranit, uhonit, oddělat. Přečti si taky nejdřív něco o bojovnicích a asi vůbec o rybách. Pokud chceš dát na kámošky a chovat je v pěti kapkách vody, pak se nechoď radit sem. V akvaristikách mají bojovnice v minikostkách, ale jen po jedné.. Ovšem i za to bych je nakopal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 18:30 Joecz Re: dangerblonde
Karas ve 12l je týrání a 2 bojovnice taky (hlavně pro tu samičku).
Myslím, že není problém si najít nějaké webovky (třeba atlas ryb zde, nebo www.betta.wz.cz) a tam jsou nároky ryb popsané...
Akvaristiky neber v potaz. To není chov ale jen prodej. A důležité je uvědomit si, že betty jsou tam jen velmi krátce. Buď je někdo do pár dnů koupí nebo zpravidla hynou v nevhodných podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 18:24 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: dangerblonde
...len uz neviem komu mam verit...
Ani prodavačce ani kámošce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 18:11 dangerblonde Re: Imii
Dakujem vsetkym! Ale ako je mozne ze 12 l je pre 2 bojovnice malo? Ved ich v akvaristike maju v kelimkoch. A navyse v knihe pisu ze na cm 1 l vody. Ked si zratas 2 bojovnice asi spolu 6 cm tak tam maju miesta dost. Ak sa jedna o skryse tych je dost, kopa rastlin, kvetinace, kokosy male a pod. A viac samic nechcem.
Prodavac len chce predavat ale aspon viem ze im uz verit nemam. A viac samiciek nechcem pretoze sa vraj nebudu parit. A predsa len potom by to s tymi litrami na centimeter nevyslo. Kamosky som sa tiez pytala a vravela ze mala v 9 litroch 2 bojovnice a zili dost dlho... Ja neviem nechcem vyvolavat hadky len uz neviem komu mam verit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 15:40 Žena Imii [45] Re: dangerblonde
Můj bettak nema rad samici ... prohání ji i po 73l akva ... záleží jak se spolu budou snášet ... ale do méně jak 30l bych je nedala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 15:02 Muž PentueR [256] Re: dangerblonde
V takhle malé louži ti nejspíš samec za chvíli samici uhoní a odrovná..nebude se mít kam schovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 14:38 dangerblonde – betta fish samcek samicka
Mam akvarko okolo 11-12 l a uvazujem zeby som si kupila bojovnice. Chcela by som samceka a samicku ale co pozeram na forach kazdy pise daco ine. Ma s tym niekto skusenosti ? Nezibaju sa navzajom ? Nechcem rybkam ublizovat!

P.S.:Ine rybky v AQ nie su ( boli karasy sad )je tam dost rastlin, cerveny strk,a skryse. Idem kupit novy filter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 19:11 Žena datura [104] Re: martineu
Naprostý souhlas s Martineu. Já to tu píšu pořád - co betta, to osobnost:-) Nejde jednoznačně říct, že se snesou dvě samičky v malé nádrži, ale dost často se snesou. ;-) A pokud dojde k šarvátkám, téměř vždy se vyřeší. Jedna se stane dominantní, druhá se prostě podřídí. Samičky nejsou jako samci, nejedou na život a na smrt. Jsou to bojovnice, tzn. že k nějakému šrámu či nakousnuté ploutvi je prostě matička příroda naprogramovala. Navíc mají skvělou schopnost regenerace, takže pokud to není vyhrocené k nevydržení, počkala bych. Z toho, jak to popisuješ bych řekla, že se nejedná o nic vážného.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 18:37 Farryna1 Re: martineu
Ploutve normalně dorostou. Proto se teto rybce říka bojovnice. Tímto bojovaním ryby sílí a jejich potomstvo je daleko odolnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 15:18 Joecz Re: martineu
Pokud má jen sem tam nějaký trhanec, tak se nic neděje, pokud je otraná hodně - oddělit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:25 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: martineu
Kdybych zabránil svým přístupem "terorizování" byť jediné bety, budu spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:16 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: martineu
Chce to hodně zarostlou nádrž aby se ty které jsou utiskovány měli kam schovat pak to bude ok nebo jak už psal Sid rybky oddělit každopádně ploutve dorostou v tom problém nevidím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:12 martineu Re: Sid
Dobry den, som zaciatocnik a o bojovniciach som si toho dost precital, je to pravda, ze jedni hovoria bojovnice oddelit, a naopak ti druhi, ze bojovnice mozno spolu chovat. Z inernetu (pre mna asi najdoverihodnejsi zdroj info.) som sa dozvedel, ze co bojovnica to osbnost a kazda ma proste inu povahu. Tie moje bojovnice nejdu po sebe zasa, ze by sa chceli pozabijat, proste si myslim, ze si spolu pokojne nazivaju a len malokedy sa do seba pustia. Ked budu nonstop v sebe urcite ich od seba oddelim, ale zatial ten pocit nemam. Prosim Vas neberte toto ako podnet k hadke, chcem len o tejto teme v ramci slusnosti podiskutovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:01 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Imii
...stačí vydržet a... ...a budou se škubat až do konce... :-| Moje samička betty je dotrhaná úplně... Komentář připojit nemohu... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:56 Žena Imii [45] Re: martineu
U všech rybek dorůstají

Moje samička betty je dotrhaná úplně. Zůstali ji jen ploutvičky co má za žábrami (labyrintem) a pomalu jí to dorůstá ... stačí vydržet a nebo je dej od sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: martineu
Nebylo by lepší tyto rybky oddělit, dokud je čas?
Donekonečna se tu střetávají dva názory stran společného chovu více jedinců bet v malých akviškách... Tady je důvod, proč mám na tuto otázku jasně vyhraněný názor.
Ty ploutve by měly dorůst, ale bety je třeba rozdělit. Že máte případně jen jedno akviško, není důvodem k jejich nerozdělení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:21 martineu – Bojovnica - potrhane plutvy
Ahoj, mam pri sebe 2 samicky bojovnic a sem-tam sa spolu chytia a trochu si okusu plutvy. Preto sa chcem spytat ci im pluty dorastu a zrastu, u samcov viem, ze plutvy dorastu, ale u samiciek nemam skusenost...Diky za odpovede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 15:59 Joecz
Pokud máte někdo zájem o pěkné bojovnice, přijeďte se 15. 11. podívat na Plzeňský akvaristický podzim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 19:01 Farryna1
Muže se stát, že někdy jikry v samiče zatvrdnou. Nemuže se vytřít a sameček ji ve snaze o vytření úplně zahubí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 15:08 Muž Jurasek [137] Re: Didi
Těch 22°C v atlase je dost málo. Spíš chce aspoň 25. A lepší je akvárko aspoň 12litrů, to doho prťavého ani nenacpeš topítko ani filtr, ve dvanáctce a větších už to jde nějak vymyslet. Tak ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 14:37 Žena bucliik [99] Re: Didi
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Pán ve zverimexu tomu asi hodně rozumí. hmm
Kolikpak tam máš stupňů? V odkázku máš ty teploty napsaný. Sama uvidíš jestli potřebuje topit nebo ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 14:31 Didi – "Líná betta"
Chci se zeptat, koupila jsem si Bettu, podlehla jsem řečem o tom, jak je Betta odolná a "nízkoúdržová" rybička, mám ji v takovém tom Betta Kit malém akvárku, ale mám pocit, že se jí moc nedaří. Vodu jí měním, krmím, ale rybička pořád plave těsně pod hladinou a vlastně se skoro nehýbe, ploutvičky má u těla. Na krmení teda jako milostivě připlave, ale zdravě fakt nevypadá. Žádné viditelné skvrny nebo znaky nemoci nemá. Nemůže to být známka toho, že je jí zima? Nemáme zrovna nejteplejší byt a pán ve zverimexu říkal, že přitápět nepotřebuje, tak nepřitápím... Díky za odpověď!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 20:08 Žena datura [104] Re: Irča
Dej sem fotku, já to poznám ;-) Masivní ploutve a vzájemné chování k jiným samičkách nejsou vodítka, protože co betta, to osobnost a každá se chová úplně jinak.:-D
Jsou samičky, co třeba ukousaly smace k smrti a naopak hodně mírní samci - třeba můj beťák neuloví ani krevetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 23:00 irča Re: datura
Už to tak vypadá, bude to samička, bradavka mi připadá dost zakrnělá a ploutve naopak velice masivní:) . Testovala jsem jí tak, že jsem k ní přelovila druhou stoprocentní samičku. A co se nestalo? Vůbec nic -žádná interakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 16:01 Joecz Re: Nelča
A v čem chceš poradit? Udělaly to ty samičky.
Buď je to časem přejde a samcovi to doroste. Nebo si ho budou podávat pořád.
Ale normální samec by se otrhat nechat neměl, pokud teda nemáš extrazabijácké samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 12:03 Nelča
Ahoj, mám stejný problém Mám 30tilitrové akvarium, v něm tři samice a včera jsem k nim přikoupila samečka. Ráno jsem je kontrolovala a sameček má okousaný ploutvičky. Myslíš, že mi můžeš poradit? Díky moc :-) Je mi ho líto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 20:57 Žena datura [104] Re: irča
Určitě to bude samička. Někdy jsou hodně ostré a napadají i samce. A hlavně by vedle sebe nemohli existovat s beťákem-nebožtíkem, aniž by docházelo k dost viditelným šarvátkám. ;-) Betty jsou holt poměrně dost vnitrodruhově agresivní. Příroda je příroda a proto je třeba brát v potaz že ty ryby nejsou moc stavěné na život ve skupině nebo páru.

Pohlaví si můžeš snadno ověřit pohledem mezi břišní a řitní ploutev, kde se u samiček objevuje bílá urogenitální bradavka. Jinak i krátkoploutvý samec vypadá na první pohled "jinak". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 22:36 irča Re: iblik
Pokud žil starý beťák, tak se chovala nenápadně a vzorně:)
Tohle bylo dost drsné. Je fakt, že ten samec asi bude hodně mladý, tělo má menší než ony dvě holky. Tak doufám, že je to časem přejde, ale zatím asi nechám samci prostor aby si zvyknul.
Zatím se na sebe budou naparovat přez plexisklo odchovničky-samotky:)
Zítra tu potvůrku vyfotím, a snad se uvidí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=3251