Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 18:11 Žena Kerze [14] Re: Semtex
A jaké krmivo je tedy pro Bojovnice nejlepší ? Živé asi raději pořizovat nebudu - co mražené ?
Jinak, mám Bojovnice v nádrži 30 l - 50cm na délku, takže se můžou proplávnout, si myslím... :-)
A ještě jeden dotaz - moje samičky opravdu rostou před očima - hlavně břicho a včera jsem si všimla červených skvrn ,jako ranek nebo co, kolem hlavy - jakoby jim tím objemem až praskala kůže, nevím jak jinak to vyjádřit - je to normální ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 18:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kerze
Určitě. Tyhle ryby jsou lovci hmyzu a korýšů, žádná náhražka to nemůže nahradit...
S těma granulkama opatrně, může v nich být moc bílkovin a vzhledem k tomu, že moc pohybu nemají, můžou tloustnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 22:18 Žena Kerze [14] Re: Semtex
Vadí nějak střídmá strava Bojovnicím ? Můj samec je obrovský nádherně vybarvený ploutve má až na dno a samičky, které jsem koupila menší, rostou doslova před očima a je vidět, že jsou plné jiker - krmím pouze granulemi a vločkami... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:47 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kerze
Jenom granule? Jestli on nemá permanentní hlad.
Bojovnice jsou nadlábnutý dostatečně, pokud mají zřetelně zvětšené bříško.
To neplatí pro samice plné jiker, ty neví co je štíhlá línie. Ale i u nich jde pozorovat větší objem břicha.

Jak jsem psal níž, granule, sušený či vločkový krmiva jen doplňkově a jako hlavní krmivo živou, nebo mraženou potravu.
Jedině tak máte jistotu že nejen Betty ale i ostatní ryby nehladoví.

Kdo jste byl u nás, mohli jste si všimnout, že dobrá a pestrá strava má zásluhu na mohutném vzrůstu ryb, u bojovnic je vidět jak jsou samičky nabobtnalé jikrami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:35 Žena Kerze [14] Re: Sirah
Sirah napsala: ale ze 5 minut krmeni je jak pro jednoho bettaka, tak zaroven pro spolecenske akvarko s 30 rybkama "idealni" - to se mi fakt nezda...
:-) Proč ? Mně to připadá logické. Jen do společenského nasypeš více žrádla a co ryby nezbaští do 5 minut, tak odstraníš. U Betťáka taky, jen mu dáš poměrově míň. Já ale 5 minut nekrmím. Betťákovi sypnu 2x denně pár granulí, které schramstne hned. Už plave k hladině, jak mě vidí a když mám pocit, že by si ještě dal, tak mu přidávám po dvou třech granulkách dokud nemá dost. Taková společenská večeře... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:09 Žena Sirah [11] Re: stevo112
Me by teda taky celkem zajimalo, jak je to s objemem krmeni bettaka. Jako nazor "co rybicka/rybicky sni do 5 minut" je podle me absolutni nesmysl, protoze tady leckdo na foru tvrdi, ze idealni je 5 minut, coz bych jeste prehledla, ale ze 5 minut krmeni je jak pro jednoho bettaka, tak zaroven pro spolecenske akvarko s 30 rybkama "idealni" - to se mi fakt nezda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 20:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: No Name
To krmivo spíš jen doplňkově. Jinak jim raději pořiď třeba mraženou patentku, artemku atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 19:08 stevo112 Re: No Name
Neviem presne ako casto... Ale davaj len tolko kolko stihne zjest do 5 minut X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 18:51 No Name – Krmení bety
Dobrý den, rád bych se zeptal, jak často bych měl bettu krmit. Mám krmení Hikari Betta Bio-Gold a nejsem sem si jistý, kolik granulek a jak často bych ji měl dávat. Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 10:30 Muž Yirka [9126] Re: Kerze
Proč v Hornbachu za 30, když v krámě koupíš kokosák za polovic a máš z něj úkryty dva?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 08:47 Žena Kerze [14] Re: boaconstrictor
Co kokosovou skořápku? V Hornbachu je maj za 30,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 08:27 boaconstrictor Re: Kristýna
Akvárko má asi 25 litrů, tak nevím jak by se mi tam kamenný barikády a další květináče vešly. Víc pistíí a růžkatců mám ve společným akva. To tam dát můžu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 22:58 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: boaconstrictor
Když se podívám na fotku, vidím, že skrýší je tam málo a plovoucích rostlin také. Hladina by měla být z větší části zarostlá. Pistií je tam opravdu málo. Já kdysi neměla k dispozici plovoucí rostliny, tak jsem vzala kousek polystyrnu, a kružítkem (kroužila jsem hrotem) jsem vykroužila kruhovou díru. Tvar díry je fuk, hlavní je, že to plnilo funkci opory hnízda.
Skrýší je opravdu málo, protože za květináč se bettka opravdu neschová. Dala bych tam nějakou kamennou barikádu a možná prázdné poklopené květináče, opř. volně rostoucí rostliny (nekořenící v substrátu) jako je třeba egerie nebo růžkatec. Pak bettina schová před samečkem.

Pokud by bylo skrýší dost, samička by se mu schovala i přes to, že za ní pořád plaval. Prostě by se mu například v hromadě kamenů ztratila z dohledu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 21:08 boaconstrictor Re: jajaapaja
Pokud se podíváš na fotku tak vidíš, že tam jsou květináče i plovoucí rostliny. Jsou tam pistie. On za ní plaval pořád, takže se ani neměla šanci schovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 19:15 Muž jajaapaja [174] Re: boaconstrictor
Dej tam nějaké schovávačky a plovoucí rostliny. Ať se ma samička kam ukrývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 16:35 Žena Kerze [14] Re: boaconstrictor
Já mám dvě samice v karanténě v 16l akvárku a samce ve 30l. Akvária jsou vedle sebe, takže na sebe vidí, furt jsou u skla a čumí na sebe. Samec už má hnízdo přes půl hladiny. Myslím, že stačí dát samici do vedlejší nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 11:52 boaconstrictor – samička betty ze dne na den zlenivěla
Fotka k příspěvku Ahoj, mám dotaz. Chtěl jsem nechat vytřít bojovnice, tak jsem dal samečka do vytíračky a potom k němu přidal samičku. Zběsile ji honil, tak jsem ji dal do plexi porodničky, aby plnila funkci komínu. Dorážel na ni přes sklo, ale hnízdo ne a ne stavět. Už v tuto chvíli jsem zpozoroval, že se samičkou není něco v pořádku. Polehávala na dně a občas se vyplavala na dechnout. Jindy je čilá a aktivní, pořád u hladiny. Tak jsem ji vrátil do společného akva, ale situace je stejná. Schovává se za rostliny a válí se u dna. Nemá ani zájem o žrádlo, jindy se o něj mohla přetrhnout. Voda je ve vytíračce i společným stejná. Mám ještě jednu samičku, tak bych to zkusil s ní. Myslíte, že jí mám dát zase do komínu nebo jí nechat volně u samečka? Jak zhruba dlouho by měla být popřípadě v komínu, než sameček začne stavět hnízdo? Bojím se ale, že by ji sameček mohl utlouct, kdyby byla volně. Fotku vytíračky přikládám. Nejvíc mám ale starost o samičku, protože se úplně změnila (od tý doby co jsem jí dal do vytíračky) O chovu bojovnic jsem pročetl všechno a už je asi dvakrát úspěšně odchoval. Děkuju za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 13:32 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Kerze
Fotka k příspěvku Já bych to zkusila v té třicítce, samičky se ale musí většinou po vytření odlovit.Stránky o bettkách jsou Splendenspower.cz fórum.Jsou tam informace jen o Bettách.Ona je opravdu každá jiná.Asijské importy se chovají jinak a ryby od místních chovatelů taky.Já je mám jen na koukání,10 samiček a samečka ve společenském a 4samce v děleném.To společenské má200l,tak jsou tam všichni v poho,ale sameček na nějaké hnízdo naprosto kašle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 13:03 Žena Kerze [14] Re: Semtex
Tak to přitlumím - můj Betťák je fakt krasavec - ploutve má až na dno... :-)
A ještě jeden dotaz. Koupila jsem Betťákovi dvě samičky. Zatím jsou v karanténě, Betťák je v nádrži 30l. Kdybych si chtěla zkusit tření, mám dát samce a jednu samici zvlášť nebo můžu vypustit obě samice do třicítky a on si vybere ? Jak je to ?
Sehnala jsem raději ještě jednu 12 l nádržku, tak asi bych tam šoupla filtraci, topítko, holé dno, kokosový ořech a na hladinu plovoucí Egerii a tam přemístila samce a jednu samici - je to správně ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 10:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kerze
Raději přitlumit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 07:43 Žena Kerze [14] Re: Semtex
Semtex - a vadí jim to proudění nebo je jim to jedno ? Mám v nádrži s Bojovnicemi špatně regulovatelnou filtraci - buď je moc silná nebo sotva jede, tak nevím, jestli ji přitlumit nebo nechat proudit ?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 22:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kerze
Je to blbost, žádný proud. Uvaha je správná.

Ale zas na druhou stranu, některé moje bojovnice záměrně plují k výpusti z filtru a nechávají se proudem strhávat.... proč to nevím.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:11 Žena Kerze [14]
Lidi, jak je to s těmi Bójovnicemi ? :-) Už na několika místech jsem četla, že mají rády "pohyb vody" nebo také "proud". Je to pravda nebo ne ? Přece jsou původem z bahnitých tůněk v rýžových polích, tam moc velký proud nebude ?! Kdo ví, jak to je ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 15:23 Tho0or Re: Dohny
Teploty by pro bettu ideální nebyla, ale je schopná v tomhle žít. Ale bude se ti nejspíš honit a okusovat s očkama(bere je jako samce svého druhu) a asi určitě ti bude i dlabat malý od oček. Takže betta asi neni nelsepší nápad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 15:20 Muž Dohny [4]
Zdravím, mám 45l akvárko, je tam 5 pavích oček a jedna mečovka co mi zbyla. 2 paví očka jsou dospělí, ale zbylí 3 jsou mladý. tipuju tak 1-2 měsíce. Už jsem je dal dohromady a jsou v klidu. chtěl bych tam ještě něco přidat pro spetření, říkal jsem si jednu bojovnici nebo black molly. Topítko nemám, takže dopoledne mi voda klesne na 21-22° ,potom se to zvýší. Co myslíte? Má to cenu? Jde mi hlavně o to, aby nepožíraly ty mladý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 23:10 Bejb Re: Sirah
Jo s těmi neonkami máš pravdu já to vím taky. A s těmi mečovkami mi to přijde škoda se jich zbavit ony jsou hrozne pekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 23:02 Žena Sirah [11] Re: katterinecka
Co se neonek tyce... Jsou to hejnove rybky (a to je teda vseobecne zname, to vim odmalicka jako decko) a tri kusy opravdu nejsou hejnem. Ja mam ve 112l neonek 25. Jednak je to moc krasna podivana, kdyz plavou pospolu (i kdyz dost casto jsou rozplavane po cele nadrzi)a jednak se rybky citi bezpecneji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 22:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bejb
Zbavila bych se tech mečovek. Byl bys na tom pak líp. Jsou velký a prasátka ;-) Jedna taková mečovka toho vyprodukuje snad tolik jak deset neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Sewer
Vysvětlím veřejně:
Ano, to je reakce na nechutně přeplácané akvárium.
Ta nádržka je malá pro chov dvou šedých čichavců - kolik jich tam máte vy?
Pro mne - hrůzinec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 18:54 Muž Sewer [99] Re: Sid
Tvojí odpověď nechápu. To byla reakce na moje video?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2010 08:33 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Sewer
To je neštěstí! sad Děti, nedívejte se tam! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:16 Muž Sewer [99] Re: Bejb
Z toho co jsem četl by mohl paví očka ohrožovat, protože samci mají závojovou ploutev.
Já jsem ho kdysi ve společném akváriu měl a nebyl s ním jediný problém.
Měl jsem tam běžné rybky, asi jako ty... a pavích oček jsem tam měl poměrně dost.

Možná byl hodný proto, že jsem ho čas od času zabavil zrcátkem abych se mohl podívat na jeho krásu ;-)

Já mám taky 30 litrů a mám tam řekl bych více ryb a daří se jim skvěle - video z krmení www.youtube.com/…
(má tvar krychle, přední sklo je lehce vypouklé)

Edit: Já bych tam páreček Bett klidně dal, ale hlídej, jestli sameček nenapadá paví očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:13 Bejb Re: Sewer
Jo, děkuji. Já mám 30 litrové ale v něm jsou mečovky (3) neonky (3) a paví (2) očka a už těď je to asi prerybnené, takze ho tam cpat nechci. Bylo by to zbytecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:11 Muž Sewer [99] Re: Bejb
Hmm, v prodejnách se běžně Betty prodávají v malých nádržkách. Jednou jsem je viděl i v těch asi 5cm vysokých krabičkách na salát. U nás to v akvaristice řešej tak, že šoupnou do každého akvárka jednoho samečka.
Já bych ho v 6ti litrech nechoval sice mu to "stačí", ale ty by jsi taky nerad žil v jedné místnosti.

Raději bych ho dal do většího akvária k dalším rybkám. Pozor na závojové formy, mohl by je napadat!

Určitě bych něměl to srdce dát mu míň jak 20 litrů... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 21:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bejb
Sice to bojovnice přežije, i když s čistotou vody to takhle moc nepůjde, ale podle mě to je týrání zvířat, ju takhle mít celej její život hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 21:31 Bejb – Bojovnice pestrá a její potřeby
Dobrý den,
Nikde jsem nemohl najít jestli by mohla bojovnice pestrá žít v 6 litrovém akvárku a jak hustě osazeném. A také jestli potřebuje filtr nebo jen častěji měnit vodu, protože v e zverimexes je mají v malých nádžích s jednou kytkou a bez filtru.
Prosím poradtě předem děkuji za vaše příspěvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 18:12 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: filipsi
Když jsem je měl, byl to pravej opak B. spl.... Klidná až bojácná, ke žrádlu opatrná......

ono asi půjde o to, jestli opravdu dotyční měli pravou B. imbelis, nebo jen krátkoploutvé variety B. splendens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 15:26 filipsi Re: Semtex
A dobry? Co jsem cetl byl nejaky exces (pripadne nepravda)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 14:59 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: filipsi
měl.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 13:38 filipsi Re: Semtex
Semtex napsal: ... šel bych asi do B. imbelis...
Mel si je nekdy? Ja ne, premyslel jsem o nich, pak je jednou videl ve vivarku, ale zrovna nebylo misto ... Nektere zdroje ale uvadely, ze jmeno v tomto pripade klame, ze bojovne jsou azaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 11:01 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kerze
na vytření stačí 12l...
ono by mohlo být 1+2,3,4 bojovnice v 30l, ale tam pak záleží na každým jedinci jakou má povahu.

pokud se ryby vytřou, odloví se samička, ale později by se měl odlovit i sameček, ale kam potom sním?
Dál jak malé porostou, je potřeba je třídit podle velikosti a později i podle pohlaví....

Já bych možná pokud bych chtěl v takovém AQ mít bojovnice, šel bych asi do B. imbelis, jsou hodně podobne B. splendens (pravděpodobně B. splendens jak je známe je kříženec B. splendens a B. imbelis). Jen nejsou tak barevně a tvarově (ploutve variabilní jako B. splendens).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 09:03 Žena Kerze [14] Re: Semtex
V té šedesátce, co mám teď, je ryb tak akorát, takže bych musela koupit novou. To by problém nebyl, ale nemám zkušenost, co dát k Bettám dál za ryby. Složení stávajícího akvárka jsem našla na webu (bylo několik seznamů, co dát do šedesátky pro začátečníky), ale co dalšího dát k Bettám do šedesátky pro velmi mírně pokročilé ?
Ještě mě napadá - kdybych koupila třicítku a po vytření oddělila samice ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 21:00 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kerze
Asi ne. Ne že by byla malá, ale samec by se asi furt chtěl třít, to už raději tu 60-ku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2010 19:44 Žena Kerze [14]
Mám jednoho Betťáka - zatím v karanténě v 16l akva.Chtěla jsem ho dát do šedesátky k ostatním rybám, ale furt staví hnízda, tak mě napadlo, že bych mu pořídila samičky. Do šedesátky je dávat nechci, koupila bych jim něco vlastního - bude jednomu samečkovi a dvěma samičkám stačit třicítka ? (Prosím, neodpovídejte nikdo, kdo chová Betty v litrovkách... ;-) ) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 21:22 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: Linduš
V takto malém akvárku je i jeden samec betty moc. Ale budiž. Samičku každopádně vrátit do zveráku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 19:40 Žena Linduš [166] Re: maio777
Taky myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 19:36 maio777 Re: megan
Moc male akva na ne... Bude ti ju doovtedy nahanat, pokial ju nezabije. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 19:25 Žena swatty [0] - CichlidyRe: megan
A lepší je, aby měl alespoň dvě nebo tři samičky, aby nešel jen po té jedné. Měla jsem taky jednu a hned jsem kvůli tomu věžela i pro druhou a byl klid palec Ale na to je zase potřeba větší nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2010 16:47 Muž bago [6] - AmerikaRe: megan
Sprav ukryty ,pridaj rastlinky a samcovy daj zrkadielko, samicky si potom prestane vsimat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 16:36 Muž janmacu [18] Re: megan
Dej jich na 14 dní od sebe. Mě každý mladý samec také utočil na samyčky. Když sem je rozdělil na dva týdny tak se pak uklidnil. U jednýho sem jich musel oddělit třikrát naž se uklidnil. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67766x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=2751