Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 19:05 bojovnice Re: Alena.sv
Dekuju za vsechny odpovedi, akvarium uz zakryte je, o tech rostlinach si neco prectu ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 18:59 Muž isamik [180] Re: bojovnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2009 18:28 Žena Alena.sv [89] Re: bojovnice
Ahoj,já bych radila:
- přidat nějaké nenáročné rychle rostoucí rostliny,např.Egeria densa,Ceratophyllum demersum,Limnophila sessiliflora,atd. Rybka se bude cítit bezpečněji.
- zakrýt akvárium krycím sklem(pokud již není).Bojovnice se nadechují nad hladinou a vzduch nad hladinou vody by měl mít stejnou teplotu jako voda,tj. asi 26°C,jinak může nastydnout.
- zajistit stálou teplotu vody kolem 26°C
- pro rostliny je potřeba dodat osvětlení
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 18:14 bojovnice Re: Sid
Asi jeden den, možná víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 17:10 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: AmorFati
Však to řekla :-( "Dnes jsem to akvarko dala do provozu."
Njn..., to jsem registroval... :-O Jen jsem chtěl vědět, kolik hodin (minut?!!!) uběhlo od napuštění vody do vpuštění beťáka... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 16:47 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: Sid
Však to řekla :-( "Dnes jsem to akvarko dala do provozu." Proto ostatně i ty bublinky.

Na druhou stranu kýčovitost bych třeba ani nevyčítal, i ty barevný kamínky mají něco do sebe. Každému se líbí něco jiného.

Mimochodem Ampulárie ve 12 litrech? TO akvárko bude fungovat jedině, když v něm nebudeš topit a budeš toho šneka krmit fakt málo, aby měl pomalý metabolismus, jinak ti ho opravdu nepěkně zaneřádí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 16:20 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: bojovnice
Kolik času uplynulo od doby, co jste napustila do akviška vodu, do okamžiku, kdy jste do akviška vpustila tu rybku? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 15:43 bojovnice Re: kristian
Fotka k příspěvku Tak uz asi vim, cim to je. Ta rybka neni zvykla na velkej proud vody a nad a pod filtrem je proud nejmensi. Filtr uz je ztlumenej, kamen jsem postavila pred filtr, aby zmirnil proud. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 15:35 Muž kristian [80] Re: bojovnice
Nove vypuštěná ryba se schvává skoro každá, to je stres ze změny prostředí a převozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 15:28 bojovnice Re: Landvir
Ty bublinky se tam udelaly, jak jsem nechala odstat vodu, to dela vzdycky.
A kdyz jsem tam tu rybku dnes dala, nemuze to byt tim, ze se boji, a proto se tam schovava? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2009 15:28 Muž kristian [80] Re: Landvir
ma to cerstve zalozeny, to bych typl ze je chlor ci podobne plyny z cerstve vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 15:26 Muž Landvir [57] Re: bojovnice
ješte zkus vypnout bublinky z filtru jestli je máš zaplý a nech vodu jen proudit. máš tam přebublinkováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 15:23 bojovnice Re: mili512
Fotka uz jsem dala, jinak asi koupim zivy rostliny, ale trochu se toho bojim, protoze mi je sezere snek... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 15:23 Muž kristian [80] Re: bojovnice
Kytky urcite nejake zive, a k nim je potreba nejake to svetlo aby mohly rust. Vzduchovani alespon na filtru pomoci prisavaci hadicky. A beta se rada nekdy nekam schova. Za kamen se moc neschova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 15:22 Muž agent007 [47] Re: bojovnice
Toto mi připadá dost kýčovité. Nechceš s tím něco udělat? Já byt tou rybou, tak radši leknu. Vžij se do té ryby. Líbilo by se Ti v takovém akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2009 15:19 mili512 Re: bojovnice
Určitě vyhodit umělý kytky a dát živé rychlerostoucí palec A chtělo by to popis akva a pokud možno fotku akva,takhle je těžký radit. ahoj
Edit: Koukam fotka už je,ale vyhoď ty barevný kamínky!To vypadá spíš jak v cirkuse,a určitě ty živý kytky dát! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 15:16 bojovnice Re: Landvir
Fotka k příspěvku Takhle to tam vypada, jeste nejakou rostlinu dokoupim. Dnes jsem to akvarko dala do provozu.

12l, ne testy jsem nedelala
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 15:16 Muž Landvir [57] Re: bojovnice
Pokud tam máš jenom tu bojovnici tak by tam mělo být kyslíku dost to asi příčina nebude. zkus alespooň čeřit hladinu když nemáš vduchování a možná by to nějkou tu rostlinku živou chtělo. Jak velké máš akva a zkoušelas dělat testy na tvrdost vody a pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 15:13 bojovnice Re: Landvir
Rostlink yjenom umely, taky tam mam lavovej kamen (takze si myslim , ze se rybk am aza co schovat) a vzduchovani nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 15:09 Muž Landvir [57] Re: bojovnice
Ahoj a máš nějaké přídavné vzduchování? A jaký máš rostlinky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 15:08 bojovnice – Rybicky u filtru
Fotka k příspěvku Poraďte prosím! :-( Před pár lety jsme měli akvárko s neonkami atd., ale všechny rybky se zdržovaly pořád u filtru. Některé tam dokonce umřely, protože se tam zasekly (nebo já nevim co se stalo, byla jsem malá). Kvůli tomu jsme akvárko zlikvidovali, protože už jsme nevěděli co s tím. sad
Teď jsem si pořídila bojovnici je to to samé. Filtr mám nový, vnitřní.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 21:38 Žena datura [104] Re: Joecz
To s těma bojovnicema-predátorama je blbost. Na lov dospělých ryb mají moc malou tlamu. Já když je krmím syrovým masem, tak kousky, co maj necelej centimetr ani nesežerou a vyplivávají je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 14:49 Joecz Re: Rampepurda
Taky si myslím, že betta ostatní ryby neloví. Může je honit, sem tam okousat ploutev, ale živé zdravé ryby nežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 11:45 Petr Re: Rampepurda
No mezi sebou se rvou, to ano. A i se okoušou, tedy hlavně samice mezi sebou. Ale na ostatní ryby neútočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 10:53 Rampepurda Re: Beddy
Rozpad ploutví jsem původně zvažoval ,ale když jsem viděl jak si potvora pochutnává na ploutvi samečka tak bylo jasno. coze A samotka už proběhla, taky to nepomohlo asi mám nějaký super bestie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 10:43 Beddy Re: Rampepurda
Hmmm..
Osobně jsem měl Bettáka s Tetrama a dalšíma rybama v cca 100l a nebyl žádnej problém. Občas sice na některou rybku machrovala, ale že by ji okousala, to ani náhodou. Ještě mě napadlo, že bakteriální rozpad ploutví vypadá podobně jak okousaný ploutve ne? Tak jestli to není spíš tohle.
Jestli fakt myslíš, že je to tou Bettou, tak by stačilo ji dát na pár dní na samotku a uvidíš, byla-li původce problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 10:24 Rampepurda Re: Beddy
80l s plno úkryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 10:13 Beddy Re: Rampepurda
Kontrolní otázka: Jak je to akva velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 09:52 Rampepurda Re: Petr
No já se s vámi nechci hádat, ale jsem přesvědčen,že to dělaj betty. sad Gupky i tetry mají okousané ploutve a to asi ancíci nedělají. A to nemluvím o tom, že jsem je už párkrát viděl jak útočí. Tak nevím co s tím. Matěj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 09:36 Petr Re: Rampepurda
Opravdu nežerou - po hodně dlouhé době hladu možná tak malé krevety, ale jinak nic. A nekrmím je skoro vůbec. Většinou tak obden trošičku něco pro pancéřníčky, ale samičky si to pro stejně nechodí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 09:08 Žena Imii [45] Re: Rampepurda
Bojovnice nežerou nic. Leda potěr živorodek. Pravděpodobnější je, že ti to chcípá a ancistrusové to zlikvidují než si všimneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 09:04 Rampepurda – bojovnice vše sežerou?
Ahoj. Mám společenské akva, gupky, tetry červený, ancíky a betty. rozzureny Poslední dobou mi ale začaly rybičky mizet. Ty bestie betty mi vše žerou. Nerad bych se jich zbavoval, ale taky se mi nechce neustále dokupovat ryby. A hlavně mi jich je líto. Máte někdo radu co s tím? Nechybí jim něco? Krmím je min.3x denně a z toho je jedno krmení živý nebo aspoň mražený. Matěj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 01:14 Muž Pete [10] – Beťák
Náš Beťák, co je v krevetárku se válí vždycky. Ten si lehne na list a salám. Asi se nudí, pač tam filtr vodu nehoní a má tam jen pět fantómů a ti ho ignorují. No a ten druhej ve společný, ten zas nemá čas se válet. Pač pancíci když jedou hoňku, tak 3krát obletí každou rybu, tam žádná nemá v tu chvíli klid. :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 19:58 Žena datura [104] Re: AmorFati
Pruhy u bett vždycky signalizují změnu nálady. Pokud je má svislé, tak se můžeš radovat, protože je připravená ke tření. Ale pokud jsou podélné, znamená to, že je ve stresu, vyděšená. To bude asi případ té tvojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 18:31 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: Joecz
Má, ale to pruhy jsou u samic normální, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 18:27 Joecz Re: AmorFati
Tak to bych ji podrobně prohlédl a hledal nemoc. A nebo je možné, že se ostatních bojí. Nemá na sobě světlé podélné pruhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 18:24 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: joecz
Aha, ona to vydrží dělat dlouhé minuty a to kdekoliv - na hladině i na dně. A sameček hnízdo nepostavil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 16:51 Joecz Re: filipsi
To by byla u hnízda a poblíž ní by plaval samec a sbíral jikry. Navíc tohle trvá 3 - 5 vteřin po vypuštění jiker. Tření to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 12:23 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: filipsi
Čistě teoreticky může, začala to dělat až po několika hodinách v tom akvárku. Uvidíme, jestli se tedy něco stane. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 12:15 Muž filipsi [1295] Re: AmorFati
Tohle betky delavaji po treni (a mezi trenim, po "objeti", od slova obejmout). Nemuze to byt tento pripad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 12:11 Muž AmorFati [37] - Amerika – Hraje betta mrtvou?
Kamrád si pořídil novou samičku betty do akvára k jednomusamečkovi a jedné samičce. Nová rybka ale pravděpodobně hraje mrtvou. Pasivně se nechá unášet vodou a pouze dýchá. Jen když ví, že si jí ostatní dvě rybky nevšímají, rozplave se a třeba si jde pro krmení. Je to možné, nebo má rybka nějaký problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 21:18 Žena datura [104] Re: palo
To víš, že mu bude bohatě jedna stačit. Ale víc se jich kupuje, aby jednu samou láskou neuhnal k smrti. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 17:44 palo Re: Imii
Keď budú mař tak půjdem kúpiť. A jedna nestačí? Nie že by som až tak šetril, ale nechcem mať preplnené akvárium. A keď niekto vie tak nech opraví nadpis lebo som ho zle napísal. Malo tam byť Hniezdo a nie Hiezdo. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 17:33 Žena Imii [45] Re: palo
Minimálně 2 tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 16:48 palo Re: Dixon
Takže je všetko OK, keď hovoríte že je to normálne. Ja som chcel aj samičku, ale v obchode majú len samcov. Keď bude samička určite že mu jednu kúpim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 16:42 Muž Dixon [13] - SumciRe: palo
Ako hovori Amy, kup mu samicku. Mozes aj dve. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 16:38 Žena Amy01 [39] Re: palo
Kúp mu samičku, nech sa nenudí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 16:27 Muž Sprachys [48] Re: palo
Jj je to v pohode... Obcas vidis i na soutezich nebo vystavach, ze si i v tech malejch kadinkach stavi z nudy hnizdo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 16:24 Žena Imii [45] Re: palo
Áno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 16:21 palo – HIEZDO BOJOVNICE
Zdravím. Pred 3 dňami som kúpil modrého samčeka bojovnice a dal som ho do 84 litrového akvária a už v rohu stavia hniezdo. Je to podľa Vás normálne keď tam nieje ani samička? ďakujem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=3151