Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 78 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2007 16:18 To-Chu Re: Otravka
Tyrkysová je tyrkysová... Je to něco mezi modrou a zelenou.

Pokud chceš podle moderních standardů pro posuzovaní bojovnic Betta splendens rozlišovat různé odstíny modré jako tzv. Royal Blue a Steel Blue, tak v tom případě Royal je odstín nejtmavší, je sytě modrý. Steel Blue je barvy světlejší, šedší s matným leskem. Aby toho nebylo málo, tak dnes tu jsou i barvy metalické (Metallic Blue), z homozygotů těchto modrých odstínů byly následně vyšlechtěny barevné variety jako Copper. Tyto variety ale už mají vlastní výstavní třídy.

www.splendenspower.cz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2007 13:33 Otravka – Barvy bett???
Ahoj,prosím Vás chtěla bych se Vás na něco zeptat ohledně barviček Bett.Vím že existují ocelově modré betty,modré, tyrkysové, zelené,červené atd.Ale když se na nějakou modrou podívám,nedokážu si určit jestli je právě tohle modrá,nebo ocelové modrá,tyrkysová betta.Byli byste prosím tak hodní a ukázali byste mi prosím obrázek jak tyhle betty vypadají?Nikde jsem totiz tyhle obrázky nemohla najít.Vážně se trochu za svůj dotaz stydím,že nepoznám barvy.Děkuji s pozdravem Otravka. ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2007 10:41 Reeeniiik Re: azalka
Já mám samečka betty s pavíma očkama už dlouho.. Je fakt, že on byl v akvárku první (ještě s mečovkama) a když sem vpustila asi 10 pavích oček, začal prohánět samce i samice.. tak sem ho dala do rohu akvárka do síťky a asi po dvou dnech ho zkusila znovu vypustit a už byl hodnej.. ;-) Takže myslím,že bys to mohl zkusit.. :-) jinak mě očka taky často rodí a s těch dvaceti narozených se mi zachrání tak maximálně pět mrňat.. nevím, kdo je likviduje, ale je dost možný, že to bude beťák..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2007 10:40 Žena azalka [38] Re: Eva_R
A neútočí vám sameček betty na samečky pavích oček? Přecejen je to taky závojnatá forma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 23:41 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Eva_R
Mám v 220l akvárku pár bojovnic. Mláďata mečovek a Black mol odlovuji nepravidelně a nepozoruju nějak drastický úbytek "mimin". Je pravda, že je bety intenzivně loví, ale mláďat je vždy hodně a hladina je hustě pokrytá rostlinami, takže úspěšnost lovu není nijak vysoká. Alespoň bety vyselektují slabé mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 22:56 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Betta s gupkama?
Mám akvárko 120l, v něm hejno pavích oček, která se úspěšně množí, až moc.... Žabky drápatečky potěr nějak ignorují, tak bych potřebovala nějakou rybku, která by to množství trošku regulovala. Někdo říkal, že na tohle je výborná bojovnice. Jenže nebude bojovnice napadat samečky gupek? Jeden má krásné velké ploutvičky, tak aby ho nepovažoval beťák za soupeře.... Nebo je možné pořídit jenom samičku bojovnice, která by měla být mírnější, může žít bez samečka? Máte někdo zkušenosti se soužitím bojovnice a pavích oček? Nebo víte o jiné rybě, které by chutnal potěr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 17:24 Muž Sprachys [48] Re: J. I. Jane
Taky jestli jsou to vystupky nebo ne. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 14:53 neo Re: J. I. Jane
Jestli jsou pravidelné, tak je to barevná kresba... a žádná nemoc ani parazit... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 12:43 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: J. I. Jane
Modré nemoci, řesněji paraziti nebývyjí a jestli jsou k tomu ty tečky i nějak ymetricky umístěné, tak to natuty nemoc nebude. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 12:02 J.I.Jane – bojovnice
Ahoj mám červeného samečka bojovnice. Všimla jsem si že na těle v řadě má modré tečky. Chtěla jsem se zeptat jestli to je jenom zbarvení, nebo jde o nemoc. A pokud je to nemoc, tak co bych měla popřípadě dělat...děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2007 14:36 neo Re: Malapa
No jsem rád že se vás tu sešlo více ale musím odporovat, zeptejte se na www.splendenspower.cz kde se dozvíte, že samice oplácí samcovo chování.. Přez den je stále zalezlá protože ji samec nostop zahání a ráno, je samec bez ocasu, v takovémto případě je nejlepší, pokřivení zpravit tím, že se celá napadená část rovnoměrně amputuje... Nejhuře jsou na tom samci typu crowntail..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2007 13:01 Potkan Re: azalka
Játaky měl takovou samici. Ta se rvala se samcem tak dlouho až vyskočili z akva. Bohužel jsem nebyl doma. Ale slyšel jsem,ž e některé samice betty jsou takové. Už bych si je nepořídil. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.02.2007 12:51 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: azalka
Zdravý samec si vždy zjedná respekt a o žívot jde samici. Pokud je samec napadán, je do chovu nevhodný a nejlépe je ho vyřadit. Příčin proč tomu je, může být více. Stáří samce, příliš dlouho chovaný mezi mnoha samci v samostatných nádržích, genetika... Každopádně to není normální stav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2007 21:29 neo Re: azalka
Ne ne... Samice to opravdu byla, a samec ji naháněl, nic si na neho nedovolí ale přez noc, kdy samec spí ho tak otrhají že je pak celý orvaný a na dne jsou kusy ploutviček.. Samice se nesmějí chovat spolu se samcem a vytírat je je nejvhodnější za pomocí tzv komínu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2007 14:09 Žena azalka [38] Re: Lessli
Dopředu se omlouvám, pokud se někoho z vás dotknu, ale jste si jistí, co je samice a co samec? Mně teda nic takovýho neprovádí - sameček prohání samičky, ale ty z něj jen mají srandu, protože jsou mnohem rychlejší.
Teoreticky mohl být nemocný, to by pak mohlo vysvětlovat útoky.
Anebo - prostě se jí nelíbí, no. Holt příroda. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2007 14:01 Reeeniiik Re: lessli
Teda lidičkové, docela mě děsíte, plánuju pořídit svýmu beťákovi slečnu a spíš sem se bála, aby on jí neublížil, když tam bude nová neznámá, a ono to může být i naopak... To teda zírám...! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2007 23:25 lessli Re: Tanebras
Chudáčkovi moje dvě Betty samičky úplně okousaly ocasní ploutev, teď se z toho chudák dostává v jiný nádrži, aby od nich měl alespoň na chvíli klid. Je to hrozný. Taky nevím, co s tím!!! :-| Prostě na něj útočej, zaženou do kouta a kous kous kous...!!!! tone sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2007 21:28 Tenebras – Útočná samice betty
Stalo se vám někdy že by vám samice bojovnice odrovnala dva zdravé samce - myslím tím roztrhala?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2007 12:44 johanka Re: Vašek
Ja mám jedného samčeka a dve samičky. Predavač síce tiež tvrdil, že sa môže stať, že sa 2 samci vo väčšom akváa nemusia vôbec stretnúť. No potom mi názorne ukázal čo sa ale stane keď sa predsa stretnú. Dal dvoch samčekov dokopy - za pol minutky - lietali otrhané plutvy v nádrži po boji. Asi by to skončilo zle, keby ich nerozdelil. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2007 10:10 Bizon Re: Vašek
Já mám 150l akvárko a mám v něm 5 beťáků 2 import a dva naše. A v současný době žádnou samici (byly 4) a no problemo. coze Jen mají okousaný ploutve, mám tam totiž parmičky čtyřpruhé a jsou to potvory, ale pěkný. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2007 21:51 Vašek – Boj
Ano měl jsem dva beťáky , bez větších problémů - jeden je prostě silnější takžě slabší prostě uzeče vlastně uplave. Akva je alespoň 150 l. Přitom můj vitěz byl menší , ale bojovnější. Jednou v noci jsem ale asi v noci změnil osud obou,. Ten větší řekl asi dost a začal boj.Když jsem náhodně rozsvítil Akva tak už byli do sebe zakousnuti. Takže mělo být "rozhodnuto" samozřejmě né tak docela oni se ve většině případů pustí, ale dodnes mám pocit, že jsem to rozhodl já protože jsem vzal vařečku a tou jsem je od sebe roztrhl kdysi jsem četl , že jsou schopni jeden druhého utopit proto jsem to udělal a v dalších dnech už zase jen vítězil menší šampion třeba, že fyzicky na to neměl. Dnes zakládám Akva po 25 letech a až Akva zaroste budou tam žít rybky tak jak mají budu nít opět více Bet jsou ozdobou Akva i za cenu , že si občas potrhají poloutve coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2007 17:03 Hajná Re: Barča
2 samce dohromady bych nedávala. Dala jsem betákovi, když tam byl sám bez samic zrcátko a vyváděl jako divý. Možná, že je možné mít 2 samce v dostatečně velkém akváriu s úkryty, ale ten slabší bude v každém případě chudák a věčně zalezlý, protože ten druhý ho nebude jen zahánět, ale bude ho vyhledávat a terorizovat. Dělala mi to i samice betty vůči slabší samici a musela jsem je rozdělit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2007 09:15 Barča Re: Jarka
Opravdu jsi měl dva samečky betty najednou?A jak bylo velké akva? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2007 08:34 Jarka Re: Barča
Taky jsem měl tyto ryby a nebyl v tom žádný problém. Já osobně si ale pamatuji, že na jednoho samce jsem musel mít vždy dvě samice. A úkryty, ano těch měj aspoň pro každýho, každou jeden. Vyplatí se ti to. Jsou to nádherné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2007 07:42 Barča – 2 bettáci najednou
Tak jsem prošmejdila nějaké stránky (Akvarko.cz)a tam,světe div se,hodně lidí psalo,že ve větších akva.chovají i 2 a více samečků betty pohromadě.A že když jsou k nim aspoň 3 samičky a každý má nějaký úkryt,tak není žádný problém. ne
Tak nevím,co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2006 17:34 neo Re: Potkan
Tak to skončí katastrofou. Já ted nechal třít jednoho krásnýho bettaka a dal jsem mu tam 2 samičky, ted sem jednu uplně vyřízenou vylovil. Není to s ní tak zlé, otrhané ploutve a trochu pohmožděné tělo. Dlouhodobě to nemůže fungovat vůbec hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2006 16:33 Potkan Re: Rybous
Už tam nemám místo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2006 16:27 Rybous Re: Potkan
Kup este tak dve samice a bude to ok. ano Ale doufám že máš dostatečně velkou nádrž. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2006 16:14 Muž tau [14] Re: Potkan
I kdyby to byl par, tak jedna samice je na takovyho cassanovu jako je bettak malo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2006 16:10 Dussy Re: Potkan
Maji oba dlouhy ploutve? :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2006 16:08 Potkan Re: Rybous
Samce a samici. Teda aspoň ten chlap co je prodával řikal že je to samec a samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2006 16:05 Rybous Re: Potkan
Ty tam máš dva samce? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2006 16:02 Potkan – Bojovnice
Mám párek bojovnic, neustále se perou už mají dotrhané ploutve a samička dokonce vyškublí kus masa.
Proč se perou? Pochopil bych kdyby samec mlátil samici ale oba?
Vyvrcholilo to tím že se rvali a vyskočili z akva co mám dělat? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2006 19:23 neo FilaHK
Samice není dobré chvovat spolu se samcem a zpomínal jsem to tady už hodně krát, že je samec nahání je normální a proto je dobré mít 1-3 samice. Jestli ale budou mít moc dorvané ploutve doporučuji je separovat. jak velké máš akvárium? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2006 22:53 R Muž Mrakoplash [1776] Re: FilaHK
Tak predpokladem je hodne ukrytu, tj co nejvic kytek i plovoucich. Samicky sou rychlejsi a kdyz se maji kam schovat neni problem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2006 20:40 FilaHK – prozba
Ahojky lidičky.Mám jeden problém.Pomůže mi s ním někdo???Mám samce bojovnice pestré a když k němu dám i dvě samice,tak se bojím,že jim ublíží,protože je nahání a chce je pokousat.Má na to někdo nějakej tryk?budu vděčnej za každou radu.Předem mockrát děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 18:03 neo Re: Mája
Májo ta ploutev mu doroste i kdyby mu upadla celá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 17:06 Žena Mája [40] Re: aduska2004
Je to bakteríální rozpad ploutví. Musíš to začít léčit, ale jestli z té ploutve odpadlo moc, tak už mu moc nedoroste, jen malinko. Přeju ať se uzdraví ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 17:00 katkus aduska2004
Asi to je nemocí.Podle knížky to můžou spůsobit bakterie,nízká teplota vody nebo znečištění vody.Nic víc zatím nevim. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 14:27 aduska2004 – bettynka
Achojky lidičky,potřebovala bych poradit.....asi před týdnem jsem zjistila, že se mému beťákovi začínají trhat ploutvičky....a dneska jsem našla kousek ploutvičky na dně akvárka, prosím poraďte co s tím:-(((((((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2006 10:12 Buri – Betta
Barevne spektrum Betty Splendens zalezi hodne na rozmanitosti stravy a vnitrni pohode ryby. Pokud nejsou vyhovujici podminky pro chov neni mozno dosahnout vystavnich barev. Dalsi faktor je kvalitni a ruznotode krmivo jak jiz jsem psal na zacatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 16:51 neo Re: Rypka
U mě to bylo stejně. Tak a ted mám samce oddělené. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 15:18 Žena Rypka [12] Re: Neo
Ten môj je pri kŕmení dosť pomalý a ostatní (gupky, molly) mu to zčasti zjedia a plné bruchá majú oni, nie on. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 15:05 neo Re: Rypka
Nevím, jestli zrovna zrcadlem. Ale krmit kvalitní potravou a do sytosti. Zrcátko ale můžeš taky zkusit. Já mám samce který má skoro rok a ještě mu nenarostly pořádné ploutve. ;-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 14:55 Žena Rypka [12] Re: neo
Neo, díki. Ten môj má podľa chlapíka, čo mi ho predal 9 mesiacov a nemá ich moc veľké, takže ešte porastú dúfam. Je treba ho nejako stimulovať - napr. zrkadielkom? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 14:14 neo Re: Rybka
Bojovnicím rostou ploutve do 1-1,5 roku. Není to ale pravidlem protože rostou dost nestejnoměrně. CCa v šesti měsících jsou pohlavně dospělí a maximálně do této doby by se měli separovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 10:27 Žena Rypka [12] – betty
Do kedy (do akého veku) bojovniciam rastú plutvy? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2006 16:43 vik-a Re: azalka
Uf. Uz mi zacala jest! Inac by som sa asi zbesnila. Najprv zacala pomaly ochutnavat a potom, zacala tie vlocky na hladine uplne chnapat. Teraz uz sa ani tak neboji. Vtedy bola skryta pod filtrom. Ale uz je skoro stale pri hladine. Dakujem za pomoc! potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2006 20:53 Muž [] Re: vik-a
Ja ji krmim čimkoliv. Třeba mraženyma patentkama. Někdy ji dám živé nitěnky a vločky mi taky z nouze žere. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2006 16:36 Žena azalka [38] Re: vik-a
Dávám jim granulky Dajana nebo křupky Tetramin a žerou i zelený tablety pro pancéřníčky (sameček). Moc si nevybírají.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [78] 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=3851