Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 17:33 mirielll Re: pavliina
Hele, a to Ti dělá kterej beťák? Ten červenej v "REDíkovo"?
Jestli jo, tak ten lupen sežere až když bída učí Dalibora... a to těsně před smrtí aby neumřel smich . Aspoň můj červenej takovej je. Je nejvíc ustrašenej a lupeny fakt ne.

Nejlepší jsou beťáci (a to i samice) s bílým tělíčkem a červenejma nebo barevnejma ploutvema jsou takoví nějací jiní..méně bojácní a víc rvaví. Sežerou cokoli a to i z ruky, i granule pro diskuse..flusá to sice asi 4x než je schopnej to pozřít ale sežere cokoli.

Máte někdo zkušenosti co to udělá v jednom akvárku, když je samec - kterej je hodnej..a to i na samice a samci ho absolutně nevzrušujou a normálním samcem(teda bojovnost se projevila akorát směrem na samice)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 16:34 Joecz Re: pavliina
3 dny? Ty máš výdrž, já bych to zkoušel déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 15:25 Žena pavliina [50] Re: Miriel
Tak já toho svého beťáka nenaučila na vločky vůbec, je to přeborník v plivání vloček. :-D Tři dny jsem to zkoušela s vločkama ale neúspěsně, tak jsem to nakonec vzdala a pečlivě z vločkového krmení vybírám jen ty sušené červíky - no co bych pro něj neudělala :) Ale pro patentky je ochoten prošmejdit celý akva i monitorovat dno. Mražené koretry taky sní ale až po tom, co se přesvědčí, že nic lepšího nekápne. Jo a žádná nemoc se u něho neprojevila, ty chomáčky po dvou dnech zmizly hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 12:55 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Rejpal1
Jetli to ma mezi prednima ploutvickama, tak to jen tak nezmizi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 08:56 Rejpal1
Hele já na samičce Bety cosi jako bílou tečku od začátku vypadá to jako krupička. Krupičku jsem měl a všem to po léčbě zmizelo ale ta beta to má dál a nic se ji neděje a je to pořád stejný. Tak už to neřeším. coze coze coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 22:23 Joecz Re: Turec
3 x deně 15 - 30 minut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 21:18 Muž Yirka [9126] Re: Šámes
Já myslím, že Janica má pravdu. Určitě zde ve fóru už na toto téma bylo diskutováno v tom smyslu, že stimulace zrcátkem je něco jako trenink a dlouhodobým stimulováním se sameček vysiluje. Ono je zřejmě něco jiného dvořit se samičcce než imponovat sokovi v zrcátku, který vždy jakoby reaguje protipohybem k boji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 21:14 Šámes Re: Janča
Já mám 8 nádržek vedle sebe, takže z každé strany na sebe vidí a vyčerpaně nevypadaj.. To je to samé, jako když jsou samice se samcem taky se jim neustále dvoří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 20:44 Žena Janica [5] Re: Šámes
No já teda nevím, ale dlouhodobé používání zrcátka rybku vyčerpává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 20:42 Šámes Re: Turec
Zrcátkem jí 100% neutrápíš.. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 23:09 Turec – Zrcatko
Mám bettu a nevim jak dlouho jí nechat zrcátko u nádrže abych ji neutrápil? Děkuji za odpovědi! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 13:28 mirielll Re: pavliina
Jestli mohu taky reagovat na krmeni, tak bojovnice plivou, skalary zradlo plivou.. Co ale sezerou bez plivani, jsou mrazene patentky. Po tom jdou jako slepice po flusu, ale musi to byt nebojacna bojovnice. Straspytlove na dno moc nelezou. Ale naucila jsem bojovnici smejdit po dne prave diky patentkam. Koupis platicko za cca 30 Kc..a je tam tak 30 kosticek mrazenych. Ale na lupinky je taky naucis, jen jim tolik nechutnaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 20:16 DoctorT Re: datura
Naprostý souhlas, chemii bych zatím také nepoužíval, zkuste to "bílé cosi" pozorně cca 3 dny pozorovat, pokud se to bude ztrácet, pak nic nepodnikejte. Pokud to bude stagnovat, nebo se zhoršovat zkuste "fintičku" se solí a zvýšením teploty.
Ohledně krmení bych se nebál, nechte jej ještě aklimatizovat, pokud jste ho koupila v některém hobby centru, či velké akvaristice, může být vystresovaný a klidně i 5 dní nemusí jíst a pokud, jak píšete se naparuje a je čilý, nic vážného to asi nebude. palec
Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 20:05 Žena datura [104] Re: pavliina
Jestli chceš s chemií počkat, zkus zatím zvýšit teplotu a přidat trochu soli. Rybě se po ní vytvoří na pokožce ochranná vrstva slizu a může tak zabránit dalšímu šíření (pokud to skutečně plíseň je ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 20:02 Žena pavliina [50] Re: Mrakoplash
Krupička to určitě nebude ;-) Ale je to fakt maličkatý, takový bílý chomáčky, je to jak maličký smítko. Mám doma Mycopur a nevím jestli ho použít nebo ne, abych ještě spíš beťákovi neublížila. Si říkám, jestli nepřeháním... Tak mám ještě počkat nebo raději nakapat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 19:52 R Muž Mrakoplash [1776] Re: marek
Myslis krupicku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 19:44 marek Re: pavliina
Keď to su chumacky tak to je plesen ale ked su to bodky tak to je neviliecitelna choroba. ja som mal tiz na bette bodky a zdochla mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 19:39 Žena datura [104] Re: pavliina
Ahoj, jestli to jsou chomáčky, tak to je opravdu nejspíš plíseň. z čeho to má - to už asi nezjistíš, příčin mohlo být mnoho. mimojiné i změna prostředí...
a co se týče toho krmení - jestli bettu už odmala krmili živou nebo mraženou potravou, tak se ti taky může stát, že vločky prostě nikdy jíst nebude. zkus mu vytvořit pestrý jídelníček i bez nich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 18:56 Žena pavliina [50] – Krmení bojovnice
Ahoj, včera jsem si pořídila do 12 l akva samečka bojovnice. Je čilej ale vločky mi nežere, vezme si to ale hned to vyplivne. Čím ho mám krmit? Ještě zkusím mražené patentky ale to nemůže být jeho jediný druh potravy :-O Taky jsem si všimla, že má na těle jakoby malilinkaté bílé cosi ale tečky to nejsou, jakoby bílé chomáčky :-( Mohla by to být plíseň? Ale je to fakt maličkaté, všimla jsem si toho po podrobném a zdlouhavém pozorování ;-) Ale plave jak zběsilej, před zrcátkem se naparuje a nevypadá nijak nemocně. Mám ho ještě nechat zadaptovat? A z čeho by to popřípadě mohlo být? Je možné, že ze změny prostředí? Přinesla jsem si ho chudáka v mističce, kde bylo sotva 2 deci vody :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 19:23 R Muž Mrakoplash [1776] Re: rudes
Asi by sis mel o tech rybach preci jen neco precist covece.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 19:19 rudes Re: Beddy
Oka pani. Ako by som teda dosiahol ich parenie? Ked mu teda otrha plutvy asi o nho nema zaujem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 17:23 Beddy Re: rudy
Bojovnice se řežou i samice se samečkem. Chovat pár bojovnic spolu je vždy riskantní. Doporučuju ti přečíst si něco o bojovnicích na betta.wz.cz nebo splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 17:22 R Muž Mrakoplash [1776] Re: rudy
Samecek se ma chovat o samote. Samicka mu rada otrha ploutve, hlavne pres noc.
Ve dne ji pro zmenu prohani samec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 17:09 rudy – Samicka bojovnice dotrhala samca
Ahoj,
mam v akvariu samceka bojovnice a dokupil som mu samicku, aby mu nebolo smutno. A ona mu komplet dotrhala plutvy. Ako je to mozne a co sa to vlastne s nimi deje? Preco to urobila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 16:45 Beddy Re: PoLi
Názory se různí. O bettynách se toho nejvíc dozvíš na splendenspower.cz nebo betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 16:40 PoLi
Ahoj, chci se zeptat, jaky minimalni objem by melo mit akva. pro samicka a samce BOJOVNICE PESTRY ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 12:40 haidfeld Re: betta
Pokud by si chtěla betty na chov, musíš mít už několik nádrží, jak pro nové beťáky tak pro samici. Na to nyní zapomeň. Máš co dělat s jednou bettou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 12:35 betta Re: bucliik
Tu samičku to sem chtěla na chov jenom že pak bych jí asi musela zase přendat do jiného akvárka že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 12:29 Žena bucliik [99] Re: betta
Sameček a sameček spolu být nesmí. A samička a sameček by se v tomhle trápili. Hlavně ta samička. Samec by ji pořád naháněl a chtěl se třít, ďobal by do ní. Rybka co je ve stresu a oďobaná snadno chytí plíseň a uhyne.
Já bych tam tu samici nedávala ani po předělání, pořád to bude malinký.
Betty se nechovají v párech, většinou-a v takhle malinkým vůbec ne.
Ale chválím že sis nepořídil/a kouli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 12:26 haidfeld Re: betta
Nejsem profesionál ale začátečník a když se podívám na akvárium tak je tam už několik velkých chyb. Bylo by dobré kdybys akvárium předělal co nejdříve. Každopádně se drž návodem v "rady / Zakládáme akvárium krok za krokem". Je tam mnoho užitečných rad. Při přestvbě nezapomeň na mnoho rostlin a také nezapomeň na plovoucí rostliny, nějaké ty dekorační předměty(sklalka, kameny), protože až samici ona se potřebuje někde schovávat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 12:21 betta Re: bucliik
Takže když je to sameček tak k němu samečka přídávat asi nemám že.A samičku bych mohla až samozřejmě předělám akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 12:19 Žena bucliik [99] Re: betta
Ahoj, tak do téhle žabky už bych další bettu určitě nekupovala. Podle mě je to malinký na to, aby samička samečkovi mohla utýct. Dkup si tam ty živý rostlinky, nalep pozadí a bude to prostě nádhera. ;-) Sameček je moc krásnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 12:12 betta Re: bucliik
Fotka k příspěvku Tady je fotečka celého akvárka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 11:47 haidfeld Re: betta
Rozhodně je to samec betty. Samička je menší, nemá takto výrazné zbarvení a ploutve má jen malinčké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 11:37 Žena bucliik [99] Re: betta
Tyhle rybky se spolu moc nechovají. Jen když plánuješ odchov, tak se dají na chvíli k sobě, ale pro dlouhodobý společný chov to nebude. Teď by záleželo na velikosti nádrže a počtu rostlin. Ale podle fotky tam těch kytiček zatím moc nemáš.
Damečka NIKDY.
Samičku určitě nekupuj teď, ale až nakoupíš HROMADU rostlinek. Jak veliký je to akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 11:35 betta Re: bucliik
A když je to teda sameček mohla bych k němu pořídit ještě jednoho samečka nebo samičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 11:24 Žena bucliik [99] Re: betta
No to teda nevím. Tak se obrať na nějakýho chovatele. Já mám okoukáno, že tyhle veliký ploutve znamenají samce (i když jako malá jsem myslela že takhle naparáděný by měly být samice :) ) Samička by je měla menší, jukni tady do atlasu ryb-hledej bojovnici.

V obchodech jim moc nevěř- S budoucím nákupem rostlinek radím si prvně najít na internetu názvy nenáročných rostlinek a se seznamem jít do prodejny-někdy prodají i rostliny co pod vodu vůbec nepatří. ;-) Pozor na ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 11:13 betta bucliik
JJ děkuju za radu. Akvárko budu celé předělávat a nakoupím ty živé rostliny. Ale ve zverimexu nám řekli, že je to samička. Taky byla dražší než ten sameček. Tak teda nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 11:07 Žena bucliik [99] Re: Betta
Tak podle fotky bych řekla, že ta betta je sameček a jestli dokoupíš ještě jednoho tak to minimálně jeden odnese-pokud ne oba. Nepíšeš jak je akvárko veliký, ale to je asi dost jedno, protože dva samečci by spolu stejně být nemohli.
U té rybky nevím, pokud by tě to zajímalo tak fotečku vlož do fóra: co je to za rybku ;-) Určitě se někdo najde.
Jinak nechci prudit, ale přimlouvám se za živý kytičky, akviško by ti nadělalo daleko víc krásy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 10:57 betta Re: bucliik
Fotka k příspěvku Tady je fotka té rybičky.V akvárku máme jenom jednu rybičku tu malou co je na tý fotce potom sumečka,zlatýho šneka a tu Bettu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 10:31 Žena bucliik [99] Re: betta
Ahoj, teda neuškodilo by napsat barvu a velikost rybek, když už nevíš co jsou zač-ale spíš bude záležet na velikosti akvária a osázení rostlinkama. Ta betta co máš je teda samička? pokud bude akva malý, nebude se mít kde schovat a sameček ji ukouše-já bych řekla že z hlediska dlouhodobýho by samičce bylo líp samotné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 10:20 betta Re: Joecz
Já nevím co to je za rybičky, ale jsou to takový ty obyčejný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 19:02 Joecz Re: betta
Jaký malý rybičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 11:05 betta – dotaz
:-) Čauky,chtěla bych se zeptat.Mám rybičku Bettu a ještě 2 malý rybičky.Tak se chci zeptat jestli k nim můžu pořídit samečka,jestli si nic neudělají.Diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 08:21 Muž Yirka [9126] Re: Verunka
Já bych řekl, že ryba není pes ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 22:26 Verunka – Bettka
Ahoj, slyšela jsem, že se Beťkám zastřihávají ploutvičky. Jak to teda je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 17:07 Joecz Re: Utahraptor
Betta bojovnice je obchodní označení, betta belica v ČR prakticky neseženeš. Ta tvoje bude betta splendens - bojovnice pestrá var. crowntail, tahle varieta je vyšlechtěná
i když v současnosti jsou splendes dost často skřížené s imbellis nebo smaragdinou - takže čistikrevná splendes to být nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 14:21 Žena Utahraptor [91] Re: filipsi
Co se týče zmatenosti dotazu, kladla jsem ho přesně tak, jak mi to kamarádka tvrdila, s tím že chová strááášne dlouho "bety pestré" a moc se v tom vyzná :) Já vím že žádná "beta pestrá" není, proto to bylo v uvozovkách. Jen mě zajímalo, jestli o tom třeba někdo něco neví více :) taky si myslím, že ta její "beta bojovnice" je Betta bellica, a tady v atlase se píše, že křížily s Betty splendens :) Je tedy crowntail čístě Betta splendens nebo vyšlechtěný hybrid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 12:48 Muž filipsi [1295] Re: Utahraptor
Moc nerozumim otazce, je to trochu zmatene, betta splendens je cesky bojovnice pestra, nic jako beta bojovnice neexistuje. Snad jedine betta bellica, bojovnice bojovna, ale s tou si splendens snad nespletes.
edit - koukl jsem do tve prezentace, a vidim hezkeho samecka splendens.
edit2 - Ale ted me napada - koukni obcas do atlasu rybek, treba tady, i jinde, treba si i kup nejakou knizku, neni to vubec spatna inspirace, dozvis se spoustu veci a treba i vyberes neco dalsiho, co bys nekdy chtela zkusit chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 12:09 Žena Utahraptor [91] – Bojovnice CROWNTAIL
Kamarádka mi tvrdí, že můj crowntail sameček není "beta pestrá" ale "beta bojovnice", ty že prý mají dělené ploutve. Je to pravda?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67765x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=3401