Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 08:12 Moncucak Re: Pete
No během jednoho dne mi přijde dost divné že by se mu tak otrhaly. Týden měl ploutve krásné, stejné jako když jsem ho kupovala. A během jednoho dne že by se mu tak otrhaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 23:21 Muž Pete [10] Re: Moncucak
Nezdá se mi, že by mu něco bylo. Mám červenýho a modrýho Beťáka (samo, že každýho jinde), mají ploutve stejný jako ten tvůj. Vypadá to, jako by byly na koncích otrhaný, že jo? Podle mne, je to jen tím, že jsou ty ploutve závojový - dlouhý... Takže pokud to není celý roztřepený nebo rozpadlý, což tak nevypadá, nepanikař zbytečně ;-) Pač 100% rovných konečků, jako třeba u vlasů, se u této rybky nikdy nedočkáš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 20:12 Moncucak Re: Alena.sv
Fotka k příspěvku Tady je fotka. Pán v obchodě ho měl spolu s neonkama a nebyl žádný problém. Je to divné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:34 Žena Alena.sv [89] Re: Moncucak
Nemyslím si,že by mu to udělaly neonky.Holčiny tam asi nemáš,viď?
Můžeš sem dát fotku toho beťáka?Mohl by to být bakteriální rozpad ploutví.
Jinak ploutve zdravým betkám normálně dorůstají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 15:41 Moncucak – Betta vs neonky
Zdravím všechny. Mohl by mi prosím někdo poradit? Nedávno jsem si do akva pořídila bettu se čtyřma neonkama. Včera jsem si všimla, že betta má poměrně dost okousané (asi) ploutve. Nevím jestli to dělají neonky (zatím jsem je při tom neviděla) ale nenapadá mě nic jiného. prosím poradte co s tím? Jestli s tím jde něco udělat. Obnoví se bojovnici znovu ty ploutve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 21:34 Muž Jurasek [137] Re: LucieV
Co ho zkusit dát třeba do porodničky, tak aby na sebe viděly, byly ve stejné vodě, ale nemohly na sebe? Ať si na sebe zvyknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 21:29 Žena LucieV [0] – Novy samecek betta splendes?
Mela jsem samecka a 2 samicky betta splendes, ale bohuzel ta mensi samicka (ktera ma oproti te druhe vzdy ozrane ploutvicky - nevim, zda ji okusoval samecek nebo samicka) nesjpis uhnala samecka k smrti. Po te co mi manzel rikal, ze ta mensi samicka samecka rano prohanela, tak vecer jsem ho nasla mrtveho, uplne vybledleho a okousaneho. sad
Samicky mam v akva tak pul roku, samecek co uz neni byl tak o mesic dele (asi byl starsi, nebot mel nadherne dlouhe ploutve). Jeste chovam ve stejnem akva par teter a krunyrovce. Betty si ostatnich ryb nevsimaji.
Myslite ze ma smysl porizovat noveho samecka? Sehnat "starsiho", nebo mladsiho? Preci jen to byla ozdoba akvarka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 21:43 Muž Yirka [9126] Re: madu
Ryby stejného druhu nejsou rasisty. :-) Kvůli barvě šupinek se neperou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 21:26 Muž Jurasek [137] Re: madu
Můžete. Někde jsem viděl i tabulku barevnosti samec-samice a možné potomstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 21:16 madu – taky dotaz
Mám samečka bojovnice - je červenej, můžu mu pořídit i jinak zbarvenou bojovnici-samičku? Třeba do modra?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 20:04 Žena datura [104] Re: Elffka
Klidně to takhle udělej. Jestli se budou chtít povraždit, udělají to bez ohledu na to, kdy je přidáš. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 19:43 Žena Elffka [9] – Bojovnice
Ahoj mám v plánu koupit si bojovnice - Samce a 2 samice.Bohužel je nebudu kupovat v jeden den.Tak by mě zajímalo jestli se betky nebudou vraždit když tam dám nejdřív např 1 samici, po několika dnech samce a pak další samici? Ještě jsem se chtěla zeptat od jaké velikosti jsou betky schopné tření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 18:37 Mato00 Re: Joecz
Ties si myslim, ze sa len zlakol!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 18:22 Joecz Re: madu
A nemohla se prostě vylekat? Když jsi odstranila ty kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 18:11 madu Re: PentuR
Právě že hodila - uplně komplet. Vodu už jsem vyměnila, betta vypadá trochu klidněj. Ale pořád je taková moc u dna, neplave jen tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 17:55 Muž PentueR [256] Re: madu
Nehodila jsi tam ty koupené kytky i s košíčky, případně omyla jsi kytky než jsi je dala do akva k běťákovi? Mohl by se tam vyluhovat nějaký bordel - výměnou části vody určitě nic nezkazíš. A na zmateném plavání (pokud se tedy nemlátí o stěny nebo tak) není zas tak nic moc divného, můj beto-trotl má občas záchvaty závodního plavání normálně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 15:46 callito Re: madu
Bety občas poléhavají u dna protože sou 'nastydlí'. protože vzduch v pokoji má jinou teplotu (bohužel nevim jestli vyšší nebo nižší) než voda v akváriu.

Jinak sem našla:
příznaky: nekoordinované,trhavé plavání prudké výpady,vyskakování
příčiny: Přííliš vysoká nebo nízká hodnota Ph nebo různé otravy

tak nevim,zkus změřit Ph
Nebo píšou že máš vyměnit část vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 15:41 madu – betta se zbláznila
Ahoj, zakládám první akvárko a mám doma jedno malé s jendou jedinou bettou - samcem. V sobotu jsem koupila do toho novýho akvárka kytky a nenapadlo mě nic lepšího, než je dát k bettě od toho malýho, než připravím štěrk a písek ve velkým. Takže kytky byly pár hodin u betty. No a pak jsem kytky přemístila, ale asi se mi zbláznila ta betta. Protože teď už je zas sama v tom akvárku a buď je jakokdyby u dna a nebo prostě začne zničeho nic plavat - strašně rychle, zmateně, po celým tom akvárku. Asi jsem udělala něco špatně, že? protože jinak si to její chování neumím vysvětlit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 14:06 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Vcera se mi pobitkovaly 2 samicky bojovnice co spolu zijou uz pres pul roku. Jedna ma slinc na zadecha, druha na brise a okousane ploutve. :X Samecek na ne jen koukal z povzdali :-D holky sly od sebe, kazda do jineho akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 12:43 Žena Imii [45] Re: kilzon
Já mám bettu v 70l s ostatníma rybama a žádnej problém zatím nebyl ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 12:19 Muž NASREDDIN [1383] Re: kilzon
A proč by nemohla Betta spokojeně žít ve společném akváriu?
Kdo vám tvrdí, že to nejde?

Většinou je problém, že si lidi cpou Betty do miniaturních "akváriií" kde už by leckdy neměla být ani ta Betta, natož nějací společníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 12:11 kilzon – beta
Fotka k příspěvku Ten kdo říká že nesmí betta být ve společném akva z jinýma rybama, tak se mílí. Podívejte se na foto a koukněte na beťáka jak se tváří. :-D A všiměte si těch ostatních rybiček co kolem ní plavou. Žádný okusování.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 11:27 R Muž Silent [5949] Re: MirkaP
Tady si přečti jak se má Betta správně chovat. betta.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 10:57 Muž kristian [80] Re: MirkaP
Není to nijak dlouho co se mi zablbnul termostat, kterým řídím chlazení trubic světla. Akva se ochladilo na cca 23-24C. Když jsem pišel z práce a koukl co se dějě, tak bylo podobné. Bojovnice zalezla do rostlinek, přesněji hygropilia polysperma a tam se schovala. Po opětovné opravě chlazení se akvarium postupně ohřívalo až na svých provoznich 26-27C. A bojovnice je opět čilá a vesele plave. Ale ve 24C plavat odmítala. Maximálně když jsem krmil. Takže 24C nikoliv ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2009 09:23 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: MirkaP
Zapomněla jste dodat: :-P

Kdybych si nebyl jistý markantním rozdílem životních projevů bety při teplotě (řekněme) 23ºC a 26ºC, nevměšoval bych se do debaty...
Tvrdit u "teplomilného" živočicha, že mu poskytnutím odpovídající teploty škodíme, je názor skutečně hodný odborníka. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2009 08:55 Muž filipsi [1295] Re: MirkaP
MirkaP napsala:...24 stupňů a dál ji fakt zvedat nebudu....
Eskymaci jsou vlastne stastni lide, vynikaji hlavne dlouhovekosti. No, alespon si se dostala nekam ke spodni hranici. Vzdycky se me zmocni hrozny pocit marnosti, kdyz se nekomu tady dostane dobrych rad, a on se radeji poradi s odbornikem na slovo vzatym, s vedomostmi ktere prevysi tisice lidi na netu. A jeste se nam to nestydi napsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   10.02.2009 08:23 MirkaP Re: Sid
Teplota je zvednutá na 24 stupňů a dál ji fakt zvedat nebudu. Radila jsem se s jedním odborníkem a ten říkal, že 24 úplně stačí. Vyšší teplotu mít může, ale zrychlí se jí tím metabolismus a rychleji stárne, takže to nechám na těch 24. A za filtr chodí stejně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2009 21:09 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: MirkaP
Dohadovat se se mnou, jestli máte v akvišku 21°C nebo 23°C je o ničem. hmm
Důležité je poskytnout rybám optimální podmínky a netrápit je!
A aby po mně nemuseli papouškovat jiní, budu po sobě papouškovat raději sám. :)
Zvedněte teplotu alespoň na 25-26°C a sledujte, jak se beťák "promění"! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 20:44 Muž kristian [80] Re: MirkaP
22 je malo alespon 25-26 by bylo pro betu akorat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 20:42 Muž filipsi [1295] Re: MirkaP
Topitku nesmis verit, musis to zkusit take rozumnym teplomerem, jesti to sedi. Nicmene i jestli je to spravne - je to malo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 20:40 MirkaP Re: Sid
Nižší teplota tam určitě není, protože topítko je nastavené na 22 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 20:14 Sonic Re: bojovnice
Ja by som urcite odporucal to biele dno dat cim skor prec a nahradit tmavsim. Mam vlastnu skusenost s rovnakym dnom. Skus ho dat do octu a uvidis co bude robit (šumienka je oproti tomu nic). Ak bude bublat tak je to vapenec aj ked ho predavaju ako akvarijny strk tak je absolutne nevhodny!!! Betak to snad chvilu prezije ale napr. taka tetra by bola druhy den K.O. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 16:04 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kristian
Souhlas - podle chování beťáka je možné, že ta teplota je ještě nižší... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 13:00 Muž kristian [80] Re: MirkaP
Kytek dostatek u hladiny kde se rada schvava nema, A teplota 22-23C to je dost málo. I když o duvěryhodnosti toho nalepovaciho teploměru by se dalo dlouhosáhle diskutovat. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 12:50 Muž Eff [417] - RostlinyRe: MirkaP
MirkaP napsala:má dostatek kytek
Zajímavé, u hladiny žádné nevidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2009 08:22 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: MirkaP
...mám bojovnici... a taky se mi schovává za filtr... má dostatek kytek, prostoru i možností schovávání, ale prostě se mu u toho filtru nějak líbí. Na krmení normálně vyleze ven, po jídle si obhlídne "rajon" a pak zase zapadne zpátky...
Váš problém se téměř jistě jmenuje nízká teplota. Zvedněte ji ze současných 22-23°C alespoň na 25-26°C a sledujte, jak beťáka tohle "utrápené chování přestane bavit".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 07:31 MirkaP Re: bojovnice
Ahoj, mám bojovnici v 54l akva a taky se mi schovává za filtr. Neřeším to, má dostatek kytek, prostoru i možností schovávání, ale prostě se mu u toho filtru nějak líbí. Na krmení normálně vyleze ven, po jídle si obhlídne "rajon" a pak zase zapadne zpátky.
Budu se oprakovat, ale opravdu bych pořídila živé rostliny, vyhodila ty barevné kamínky a ztmavila dno. Někde jsem četla, že jak se světlo odráží od bílého dna, tyby blbnou. A taky na těch kamínkách bude vidět každý bordel.
Přeju hodně štěstí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 06:40 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: isamic
A taky je snad pravdivé, že vystresované ryby jsou náchylnější na nemoce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 05:59 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: bojovnice
Hrůza a děs , to je tím prvotním nedočkavým uspěchaným nadšením a touze po mimořádnosti , tak to dopadá bez předchozího odborného vedení , třeba v zájmovém akvaristickém kroužku ( já do něj chodil ) , ale 'bojovnice' je na dobré cestě svou ochotou aktivně se učit , tak snad se beťák dožije lepších zítřků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 04:40 guzii Re: bojovnice
Ten kamen na proudu asi moc neubere. Podle mě je ta ryba vystresovaná z celýho akva...at už z vody, nebo jeho zařízení. To místo mezi kamenem a filtrem je nevíc zakrytý(bezpečný), proto se tam dle mě schovává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:15 Muž isamik [180] Re: bojovnice
Asi te to zklame, ale par veci ano. Dozvis se to z tech odkazu.
Kuprikladu uvedu malo rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:14 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: bojovnice
Přesně jak napsala Alena.sv jinak bych ještě upřesnil bojovnice mají raději stojatou vodu tak že lepší než tento filtr by stačil kompresůrek a bublifuk plus rostliny plující po hladině a to sklo krycí taky není na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:12 bojovnice Re: Silent
Slibuju, ze ta voda tam byla minimalne 24 hodin pred vpustenim ryby. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:10 bojovnice Re: isamik
Co mam v tom akvarku vlastně špatně? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:08 R Muž Silent [5949] Re: bojovnice
Já osobně bych podle fotky tipoval dobu vpuštění ryby do čerstvě napuštěné nádrže tak maximálně do hodiny. Vysrážené bublinky mluví jasně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:07 Muž isamik [180] Re: bojovnice
Myslim si, ze by si mela nastudovat zaklady z tech odkazu co jsem dal vyse (nize).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:04 bojovnice Re: Sid
Proč by to neměla být pravda? Včera dopoledne jsem tam nalila vodu a dnes jsem tam dala rybu... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:02 Muž kristian [80] Re: bojovnice
Sid má pravdu podle fota to nebude víc jak jeden den. A jak jste nahoře psala že je tam moc silný proud vody, to taky neni přiliž dobré. Obzvlášť v tahle malém akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 19:57 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: bojovnice
Asi jeden den, možná víc.
Silně pochybuji o pravdivosti takového tvrzení. Pokud chcete, aby vám někdo mohl zkusit poradit s jakýmkoli problémem, neměla byste jej mystifikovat, i když je případné přiznání nějakého pochybení nepříjemné... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 19:11 Muž jajaapaja [174] Re: bojovnice
Tá ryba tam patřila až později a né do čerstvé vody.nedělá jí to dobře.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67766x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=3101