Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 71 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 18:28 Joecz Re: pavliina
Určitě, čím větší nádrž tím lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 09:08 Muž Nik [191] Re: pavliina
Ne dlouhodobě - na separaci, když je mladá to stačí, ale na celý život je to hloupost. V takovém prostoru ani pořádně nevyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 08:47 Žena pavliina [50]
Opravdu stačí na betu 2 litry? coze Tomu se mi nechce věřit, vždyť tam ani nemůže plavat, přijde mi to jako týrání :-( To nepotřebuje žádný prostor na plavání? Rodí se mi takový nápad, že bych z 12 litrového akva udělala nádrž pro samečka ale jsem na vážkách jestli mu tam nebude těsno. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 06:07 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Utahraptor
Byli jen pár centimetrů od sebe a loudili krmení. Sourozenci to ovšem byli určitě (barva, odstín, tvar a velikost ploutví... všechno téměř identické).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 05:47 Žena Utahraptor [91] Re: Felix
Tvrdí se, že když jsou spolu samečci od mala, tak se nenapadají :)
Taky pokud mají dostatečně velký prostor a vlastní teritorium... proč by to nemohlo fungovat :))
Potkávali se v tom akváriu nebo se každý sameček držel ve "svém" koutě? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 02:45 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Dnes jsem viděl dost neuvěřitelnou věc. Dva nádherné samce betty v jednom akváriu! Naprosto zdravé, s nepoškozenými ploutvemi, navzájem se klidně míjející bez nejmenší známky agrese. Ta nádrž měla sice odhadem tak něco kolem tříset litrů a jsou v ní s osmi samičkami, ale i tak mi to připadalo jako malý zázrak coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 22:34 PPetr Re: Defca
Nejlepší je dělat to opačně. Nejdřív si o rybě něco zjistit a pak, když vím, co potřebuje, si ji koupit.
Přečti si tohle:
www.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 18:47 Defca
Prosimvas, mam samičku bety. Mám jí ale v malym akvárku jak velký aquárko potřebuje? A jak často jí mám krmit a za jak dlouho se mi rozmnoží když dám dvě samičky a jednoho samce? Sem v tomhle amatér:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 10:37 R Muž Silent [5949] Re: Eny
Já myslím, že si ho Skaláry srovnaji do latě. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 10:35 Eny
Cau, chci se zeptat. Mam samce betty a dala sem mu do akv. zrcatko. Zacal se nafukovat. Prej je to dobry na rust ploutvi ale od te doby zacal bejt aktivni mozna az moc a dorazet na ostatni ryby! Mam tam s nim 5 skalar ve 100 litrovim akvarku!! Nemuze jim nejak ublizit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 23:00 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Andynka
Muze to byt klidne samec, ktery byl doted porazeny tim druhym, a ted vycitil sanci byt dominantni a tak se rve, az ho porazi, dorostou mu ploutve do normalni velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 22:50 Joecz Re: Andynka
To, že se chytají za čumáčky je poslední fáze boje, kdy se jeden druhého snaží udržet pod hladinou, aby se nemohl "nadechnout" a udusil se. Pokud takhle tvrdě bojojí jsou to určitě 2 samci, ale chtělo by to lepší foto. Rituál to určitě není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 22:45 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Andynka
Na samečka to opravdu nevypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 22:26 Andynka Re: RAP
Fotka k příspěvku Je to samička, krásně zbarvená samička. Samci vypadají trochu jinak. Mají ploutvičky nádherně do vějířku. A mám je pospolu už hodně dlouho. Neřikejte mi, že natý fotce je sameček.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 22:17 RAP Re: Andynka
Je to tak. Xantorická forma Kančíka příčnopruhého, a ty 2 Betty budou samci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:26 Žena sharon [126] Re: Andynka
Věř mi, je to kančík :-). Myslím, že tvoje "samička" bojovnice je taky samec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 20:35 Andynka Re: sharon
Neni to kančík ale cichlidka a myslím ty dvě rybky pod tím .. je to záběr toho, jak jsou na tom boku, jak jsem popisovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 20:32 Žena sharon [126] Re: Andynka
Já tam vidím samičku kančíka příčnopruhého. Ta dává bojovnicím určitě zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 20:27 Andynka
Fotka k příspěvku Jak tak pozoruju samičku bojovnice, tak samečka pěkně prohání. Sameček má pěkně oškubaný ploutvičky. Nejdřív jsem myslela, že je to BRP, pak jsem si myslela, že je to parmičkami čtyřpruhými a ted vážně nevím. Samička do něj pošťuchuje. Vypadá to opravdu jako souboj. Napadá ho. Dokonce jsem je našla oba dva na boku a drželi se hubičkama. Prostě hodně zajímavé. Nikde jsem o tomhle nečetla a ani neviděla. Že by byla samička moc chtivá? nepodařilo se mi ani natočit ani vyfotit, ale určitě si na to počkám. Zatím bych chtěla vaše rady nebo nápady nebo jen zamyšlení nad tím, co by to mohlo být. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 21:08 Šámes Re: palo
Ne. Teplota na léčení krupice je akorát. Krupička mizí při teplotách 30-vejš..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 20:50 palo Re: Sheena
Tak tú teplotu budem zvyšovať postupne tak ako píšete. A myslíte si že 31 stupňov je vela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 20:14 Sheena Re: palo
31 stupňů? Tak si dej bacha abys neměl rybí polívku smich Já bych bejt tebou dala nanejvejš 29 stupňů, aby to pro ni nebyl moc velkej šok, jestli žila kdovíjak dlouho ve 23 stupních. Zkus to aspoň postupně, ne najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 20:13 neo Re: palo
Kdyz se opira o filtr, na hladine je ;-) Jinak, dej ji tam nejakou plovouci rostlinku, na ktere si bude moct odpocinout. Moje bettiny nekdy polehavaji na plovoucich kytkach, kdyz zvednu kryt tak rychle zklouznou pod vodu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 20:11 Šámes Re: neo
No to ano. Ale při krupici, zesláblé imunitě a při tak vysoké teplotě je nutné vodu provdušňovat. Betta by měla mít co největší pohodlí a co nejmíň se namáhat plaváním k hladině. Bude tam plavat i tak ale ne tak často..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 20:06 neo Re: Šámes
Mýlím se nebo je betta opravdu labyrintka? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:58 Šámes Re: palo
Prostě jí tam nech dokud se nevyléčí. Ale dej jí tam vzduchování. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:52 palo Re: Šámes
Už som ju dal do 5 litrového akvária a dal som tam 5g soli ako je písané v tom odkaze čo napísal Jurasek a vodu už ohrievam na 31 stupňov. A kolko tú bojovnicu mám nechať v tomto akváriu, alebo kolko trvá kým sa vylieči?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:47 Šámes Re: palo
Stupně jsem přehlídl. Betta je přeci jenom rybka, která žije v asii v rýžovích polích a ve vodách s výškou sloupce DO 30cm. Tím pádem je voda dost vyhřátá.
A k té soli. Mě pomohla jenom sůl. Udává se jedna polévková lžíce na 10l vody. Jak chceš. Buď utrácej za léky, které ti samozřejmně pomůžou nebo zkus klasiku. To už je na tobě.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:34 Muž Jurasek [137] Re: palo
23 není nejvíc, lepší je pro něj kolem 25 stupňů. Sůl se dávala dříve, na krupičku je v současnosti nejlepší eSHa exit kombinovaná s eSHou 2000. Je to dražší, ale funkční.
Edit: rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:30 palo Re: Šámes
A mám ho dať do oddelenej nádrže a mám tam dať len sol a kolko. Ďakujem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:20 Šámes Re: palo
Sůl na krupici. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:12 palo Re: Šámes
Mám 23 stupňov. Niekedy je zalezený v kokose a tam leží. A keď je to tá krupička tak čo mám s ním robiť. Ale toto robí asi tak 3 dni. Predtým nikdy neležal v kokose a nebol opretý o filter ako je teraz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:07 Šámes Re: palo
Pokud jsou to bílé tečky, tak asi krupička. Ale polehává většina samců bett.. ;-) Aa nebo už je prostě starý a vysílený. Kolik mám v nádrži stupňů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 19:03 palo – BOJOVNICA
Zdravím. Mám bojovnicu(samca) a je stále opretý o sklo alebo filter a je taký celý bez života a nereaguje ani na svoj odraz v zrkadle a na hlave má pár bielych bodiek. Čo myslíte, čo s ním môže byť? Ďakujem. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2008 19:57 palo Re: vondra
Ten samec gupky naháňa(stále za ňou pláve a vytriasa si pred ňou plutvy ako pred samičkou gupky) samicu bojovnice už poldňa a samec bojovnice nič nerobí. Mám to nechať tak alebo toho samca gupky preložiť do iného akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2008 16:04 palo Re: vondra
Mám 30 litrové akvárium a ja som sa tešil,že som zohnal aspoň jednu samičku, lebo u nás v akvaristike mávajú len samcov. A ako pozerám zatial to samcovi bojovnice velmi nevadí. Ale veď uvidím neskôr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2008 15:56 vondra Re: palo
Nevím, kolik máš litrů, ale jestli tu samičku bude obtěžovat samec bojovnice ho pěkně prožene. A taky bych samečkovi bojovnice pořídil ješťe 1 samici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2008 15:50 palo – samica bojovnice a samec gupky
Zdravím Vás. Dnes som dokúpil k samcovi bojovnice samičku a ked som ju dal do akvária hneď ju začal nahánať samec gupky. Je to podla vás normálne? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2008 12:43 Žena bucliik [99] Re: natka
Ahoj, do akvárka patří hlavně hromada kytek, určitě by neměl chybět filtřík a světlo, aby ty kytky rostly. Jak veliký máš akvárko? Kdepak ho máš umístěný?(pokud v chladu tak to bude chtít asi topítko). Jak dlouho rybky máš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2008 12:39 natka – rybičky
Ahoj mam doma dvě samice betty a vůbec nevím jak se mám o ně starat. Poradíte mi prosím? S co jí mam kdyžtak koupit do akvária? Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2008 23:42 Žena bucliik [99] Re: Bára
Proboha snad nechceš do koule samci koupit samici? To ji můžeš rovnou plácnout na chodník a rozšlapat. Jeden druhého zabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2008 21:53 Bára
Jo, od včera zrovna o beta samičkách uvažuju, protože můj Max má pořád tak nabubláno a nějak se přestává hýbat, pořád je v bublinkách, že si říkám, jestli mu neudělat radost ;-) Nebo mi bublat přestane i bez nich? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 17:49 neo Re: bucliik
Musím ti dát za pravdu. Když si nekdo uz kouli poridil, jako provizorium postaci, ale jestli ji ma jen na okrasu, doporucuji alespon 10l hranate ;-)

A jinak, 2 50ky normalne osazene je dost nerealne, sice by ryby na sebe mely videt, ale kontakt tech 2 samcu je denne minimalni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 17:20 Žena bucliik [99] Re: Nobody
Těch 20l mi přijde taky akorát. Určitě se ale shodneme na tom, že (dobře nejste vrazi :) -jenže někteří jsou) člověk co si donesl bettu domů v kouličce a nemá tucha jak se o ni starat ji asi zlikviduje.
Proto myslím, že napsat někomu, kdo o tom moc neví ať si koupí větší akviško není zase taková hrůza. Zkušeným chovatelům a šlechtitelům se omlouvám. Jak jsem psala chovatelský ambice nemám. Ty mě přešly po odchování asi 80 rájovců který jsem musela darovat.
Pak jsou tací, co by do té koule samci pořídili ještě samici-a to pardon se mi jako blbost a trápení jeví.
Já už chovatele bett nebudu považovat za sobecký lidičky co mají doma co nejvíc zvířat jen ke svému(nikoli rybímu) potěšení, přesto myslím, že začátečníkovi rybka do sklenice nebo koule nepatří(a většina lidí co se ptá, začátečníci jsou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 16:46 Nobody Re: Šámes
Reagoval jsem pouze na to, že se rybky nevidí v 50l. :) Nevím proč jich má být u běžného akvaristy 20. Ale budiž.
Stačí jim(samcům)20-30l. Pokud je postavíte do řady-ne na délku, ale na šířku akva? ;-)
Akva šířka 20cm-do metru se jich vejde 5,tak stačí 4 metry na 20 samců a ještě tyto akva poslouží jako třecí! :)
A jestli jsem choval Betty? Ano choval i tlamovcové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 16:10 Šámes Re: bucliik
Ba naopak, já tě plně chápu.. Je lepší mít jakou koliv rybu v co největším akvárku. Ale v tomhle případě za chovatelskými účely to prostě jinak nejde.. ;-)
Ja myslim, že by nebylo od věci tohle přetahování se odněkud nikam završit tím, že ti co splendensky nějakou dobu chovaj, a to nejen za účelem skrášlení společenského akva, ví že pro chov a šlechtění je dobré chovat betty v chovných kostkách. A ti co si rybku koupí jen tak pro okrasu ať si jí maj třeba v tisícovce.. ;-)
Pokud Nobody někdy nějaký betty choval, tak moc dobře ví, že 50l do řady asi těžko nacpe. To by musel mít stěnu dlouhou aspoň 15m aby se tam vešlo aspoň těch 20 betťáků.. Tohle je kapánek nereálné.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 15:42 Nobody Re: neo
Nevim co na tom nechapes, navic jak ma betta v 50l akvu najit tu druhou bettu v akvu vedle? Neprijde ti to jako pitomost?
Mě jako pitomost přijde Vaše tvrzení. :) Ryby se perfektně vidí v akvariích,které spolu těsně sousedí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 13:08 neo Re: bucliik
Teď jsi to vystihla. Ja buhvijake chovatelske ambice nemam, ale jsem rad kdyz mi v bettariích plavou krásní samci které jsem si vyšlechtil já sám. A u tohoto druhu se to proste jinak řešit nedá. Rozhodně nemužu řict ze chovam betty kvuli penezum, protoze vetsinu stejne daruji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 13:05 Žena bucliik [99] Re: neo
Sice jste do toho zamotali nějak odchovy o kterých nebyla řeč... Ale já se s váma nechci hádat-každej to dělá podle svýho svědomí. Uzavřela bych to tím, že vy máte svůj názor a já ten svůj. byť nemám beťácký chovatelský ambice tak nepochopím a vy, protože je máte, nepochopíte mě.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 13:01 neo Re: bucliik
Ja nevím o čem nás chceš přesvědčovat. Betty se v CR kvuli penezum ani chovat NEDAJI!!! Chovatel vytre par, ma rekneme 50 2cm rybek ktere zacinaji byt teritorialni, da je do sklenic, pocka co z toho vyroste, pekne kousky si necha pro dalsi praci a zbytek proda. Nevim co na tom nechapes, navic jak ma betta v 50l akvu najit tu druhou bettu v akvu vedle? Neprijde ti to jako pitomost?

Abych mohl chovat betty kvuli penezum musel bych mit bud velkou halu, nebo je chovat jako v Thajsku pod sirym nebem, coz se v nasem klimatu neda. a kdybys stavela halu, investice se ti vrati za takovych 20 let ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [71] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67762x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=3501