Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 19:06 JoKa Re: Anička
A kde je problém? Vadí ti jeho barva? S tím nic neuděláš...

Sám teď položím dotaz, pokud mi na něj někdo fundovaně odpoví, odpoví zároveň i tobě...

Nedávno jsem přišel o bojováka. Rozhodl jsem se, že žádného kupovat nebudu a že ho nahradím nějakým ze svých odchovů. Ptám se přítelkyně, který se ti nejvíce líbí? Kterého chceš nechat?? No a odpověď byla, tu bílou (měla namysli modrého, s dvěma bílými pruhy uprostřed těla, které postupně přecházely až do modré barvy)... OK povídám, ta je zajímavá, tak si jí necháme. Vytasil jsem síťku, že jí jako odlovím a vyrazil k vytíračce, kde podle mě bydlela... No a čučím jako vůl, zmiňovaná rybka nikde. Tak jsem zapochyboval o své paměti a začal jí hledat jinde. Také bez úspěchu... Ptám se mladý, kde byla. Ona by přísahala, že tam, co jsem jí hledal původně... Ok, asi zdechla a ostatní jí sežrali (ještě nebyli tak velké, abych je musel separovat) a nevzpomínal jsem si na přesný počet. Hledám ohlodanou mrtvolku a také nic... No, tak jí asi sežrali úplně. Jenže, za nějakou tu hodinku přišel čas krmení. Dostali artémku a když jsem šel zase zapnout filtraci, tak se přede mnou vlnila přesně ta, co jsem hledal... Možnost, že bych jí přehlédl, nebo špatně hledal vylučuji, kvůli nalezení domnělé mrtvolky jsem vše z akviška vyndal...
Takže konečně můj dotaz. Může betta měnit barvu?? A to tak radikálně, že jí sám nepoznám? Podotýkám, že pruhy má, když nebyla ve stresu, nakrmená... Původně jsem si myslel, že stres udělal ty pruhy, že vybledla, jako jiné ryby, když se necítí, ale tady to bylo naopak...
Je to možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 19:00 Anička – Pruhy? :)
Ahoj, mám dva samečky betty. Jsou v oddělených akvárcích stěnou. Mají každý asi 40 l. Ten novější červený má světlé pruhy od ocasu k hlavě. Prosím co dělat? :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   24.11.2013 20:54 JoKa Re: michalt
Neviděl bych to, jako nějaké zlo, jak říkáš...
Moji beťáci také reagují "podivně" na změny, co udělám, byť nepatrně. Asi si mu sebral oblíbenou hračku, prolejzačku, nebo schovku a teď nechápe co se děje.
V horším případě (i to je ale možné) si narušil "harmonii" nitrifikačních bakterií ve dně.
Tou výměnou vody rozhodně nic nezkazíš a opakoval bych jí obden, dokud se nezačne chovat normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 20:40 Muž michalt [737] - Miniakvária – Zmatená zkušenost
Ahoj, nevím, jestli se na takto položenou otázku dá kloudně odpovědět, ale jestli ne, alespoň se s Vámi podělím o zkušenost. Ve 25 l nádrži jsem z praktických a estetických důvodů měnil rohatec jemnolistý za zelenou kryptokorynu wendetti. V tak malém akváriu to prakticky znamenalo výměnu na třetině povrchu dna.

Rohatec jsem pomalu s kořeny vytahal, abych co nejméně přeoral písek a rozvířil dno. Pak jsem odsál nečistoty ze dna (jen polechtat odkalovačem, žádné zemědělství) a pinzetou začal sázet kryptokoryny (Dennerle košíček), které mají docela vyvinuté kořeny. Taky pomalu a opatrně.

Beťák (jediný rybí obyvatel nádrže) celou dobu živě asistoval a o vše se zajímal, jak má ve zvyku. Když však bylo téměř všechno zasázené (v nádrži tak půlka vody), z ničeho nic se přestal zcela hýbat. Prostě zůstal u dna (co jindy nedělá, zajde se jen podívat) a nehýbal se. Reagoval až na to, když jsem pinzetou pohnul list rostliny vedle, aby cítil pohyb. Pak se trochu posunul. Doplnil jsem čerstvou vodu a doufal, že ožije. Ale půl hodiny téměř nic, jen rychlý trhaný pohyb z času na čas a pobyt u dna. Zrychlené dýchání,žádný pohyb ploutev. Asi půl hodiny po dopuštění nádrže čerstvou vodou se začal pokoušet vyplavat ke hladině, ale nějak se bál. Pak prudce vystřelil, hodně rychle se nadechl a zase se vrátil zpátky na dno. Tak to šlo další půl hodinu, pak se začalo vracet jeho normální chování. Do vody byl přidán Torben (jako vždycky). Test vody (Rataj - doposud docela spolehlivé) neukázal žádnou měřitelnou koncentraci NO2. Žádný masový pokus o únik levatek ani piskořek se nekoná, jinak kvalitu vody otestovat neumím. Teď je zase relativně v pořádku, ale jeho obvyklá aktivita se jen pomalu vrací.

Tak nevím, prvně mi napadlo, že jsem ze dna uvolnil nějakou hrůzu, která mu neudělala dobře (NH4? Odkud by se tam vzalo?) Ale proč pak ty náhlé výstřely k hladině pro vzduch? Vzal jsem z nádrže taky trochu sinice, jestli se náhodou taky při tom něco neuvolnilo do vody.

Taky mi napadlo, jestli jej nevyděsilo, že náhle ten věčně přerostlý rohatec nezakrývá velikými listy část hladiny. Tak jsem přidal na hladinu víc kousků pistie ze zásobárny a měl jsem pocit, že to pomohlo. Je to možné?

Nechci se stát žádným akvaristickým hypochondrem, ale docela by mě zajímal názor zkušenějších uživatelů, co to mohlo být a jestli se z toho dá nějak obecněji poučit. Radši ještě zítra vyměním 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.11.2013 20:39 JoKa Re: BETAK
Nepochopil si mě, nebo sis to špatně vyložil, ale ok, dnes mám dost času, tak se rozepíšu...

A jak to delaty kdyz se vam rozmnozí?(At jsem zase chytrejsi :)).
Nejen my (přispivatelé tohoto fóra), ale všichni, kdo chtějí něco odchovat postupují zhruba takto: po samotném tření odloví samici jinam, jinak jí samec ubije (už tady máš problém, kam samici odlovíš). Někdo odloví i samce, já ho nechávám tam kde je, dokud se vajíčka nezačnou kulit (v tuto chvíli já osobně odlovím i jeho), ale opět, někdo nechává plůdek do jeho rozplavání, samec by se o ně měl starat a vracet zpadnutá zpátky do hnízda. Má zkušenost je taková, že toho samec víc požere, než vrátí, proto ho dolovím...
Pak uplyne dloooouhá doba, během které je mládež zapotřebí pořádně rozkrmit, jinak ti pochcípaj hlady v hromadě sušeného krmiva. Živé krmivo je nezbytnost, bez něj se do odchovu raději nepouštět, neb budeš hodně zklamán a smutný...
Pak přichází fáze, kolem 1 až 1,5 cm velikosti, kdy se začínají protahovat samcům charakteristické ploutve a začínají se navzájem nenávidět a útočit na sebe. Je zapotřebí je rozdělit, nebo ti zbyde pár, ale opravdu jenom pár těch nejsilnějích a i ti budou bojovat, dokud nevyhraje nejsilnější (hnusná soutěž že?). Profíci, mezi které se rozhodně neřadím, používají speciální odchovny (představ si dlouhé akvárko, rozdělené sklem na více kójí, každá tak 3l, kde na sebe vidí a navzájem si imponují a tím se vybarvují a protahují ploutve). V nouzi (což je i můj případ) se dá používat hromada pet lahví s plovoucí rostlinou, ale pozor, tady musíš denně měnit polovinu vody v každé zvlášť a udržet teplotu kolem 25 stupňů, což není sranda, musíš takto vytopit celou místnost... Nechci tě odrazovat, chraň bůh, ale potom co si napsal s tou mamkou nevěřím, že ti tahle odchovna projde...
Prostuduj toto, zde jsou ty úplné základy srozumitelně psány a úplně dole uvidíš tu odchovnu:
betta.wz.cz/…

kompletne je kompletne
Tady to bylo z mé strany myšleno tak, že se hrozím toho, co znamená slovo kompletní. Pod slovem kompletní si představím dekoraci ven, proprat dno a napustit akvo znova a to je sakra špatně, to se nedělá, viz zdejší vlákno Začátečník. Proto ta má reakce...

Jo a jeste kdyz ti ve trojko cisteni hodinu a pul neprijde dost tak chci videt tebe.Neodsuzuj predem
Neodsoudil jsem tě, jenom jsem konstatoval, že měnit vodu jednou za 14 dní je málo... Samozřejmě, že každé akvo je originál a vyžaduje svou péči, odvislou od mnoha dalších faktorů, například obyvatelé akva, filtrace, rostliny a mnoho dalšího. Všeobecně ale platí, měnit vodu 1/3 objemu vody týdně... Pak jsou samozřejmě určité zásady, nečistit filtr, když odkaluju a mnoho dalšího... Opravdu doporučuji prostudovat tyto články:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Jo a poznámečka, nejde o to jak dlouho údržba trvá, ale spíš o to, jak kvalitně a hlavně co všechno se dělá...
Neodrazuji tě, fandím každému, kdo se zajímá a to ty děláš, ale můj názor, že sis ukousl velké soustu s odchovem bojovnic...
Kdyby cokoli, ptej se.
Ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 20:08 BETAK Re: JoKa
Kompletne je kompletne a kdyz nechces vedet co to u me znamena tak ti jenom reknu ze to me tatkovi a mamce dohromady trva 1 a pul hodiny. A jak to delaty kdyz se vam rozmnozí?(At jsem zase chytrejsi :)).
Jo a jeste kdyz ti ve trojko cisteni hodinu a pul neprijde dost tak chci videt tebe.Neodsuzuj predem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2013 19:00 JoKa Re: Betak
Wau... Přečti si toto vlákno a vem to od začátku... Beta si uvědomí, že je bojovnice (sám sleduji své odchovy) poměrně brzo. Nevzpomínám si přesně kolikátý den to bylo u mě, když jsem je musel separovat, ale měli něco malinko přes centimetr... V tu chvíli se začnou honit a napadat (čím víc a v čím menším jsou, tím je problém výraznější) a je nutná separace každého samce zvlášť. V té době jsou ale ještě tak mladí, že je od tebe nevezme žádná akvaristika na světě a ty podarované kusy zpravidla stejně zdechnou (změna vody, jiné krmení, stres z přepravy), nejsou prostě ještě připraveni vyrazit do světa...
Takže já se ptám znovu: Kam je dáš v době od měsíce věku, do půl roku, než se stanou prodejnými?
kazdych 14dni menim 1/3 vody
Málo i bez živorodek...
A radši se neptám, co znamená kompletně čistím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 18:50 Betak Re: JoKa
Rozdal kamosum zverimexum a na inzeratu zdarma.Samce jelikoz betky nepotrebujou filtr tak na ty 2,3 mesice (pokud se napadaji i v mladi) bych neco vymyslel. Kdyby se v mladi nenapadaly tim tuplem snazsi.
A k tem zivorodkam akvarko 54l 60x30x30 kazdych 14dni menim 1/3 vody v akva a co pul roku cistim kompletne akva.Takze spinavy neni. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2013 17:05 JoKa Re: BETAK
Někomu je daruj, nebo se smiř s tím, že nebudeš odchovávat...
Stejně, mamka by tě hnala, jak sám říkáš. Takže já se ptám, kam bys dal případné mladé???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2013 17:05 KAKTUS1010 Re: BETAK
A mysliš si že ked budeš mat tak sto mladých, tak ich budeš mat stale spolu? Dajme tomu 80% bude samcov. A každy musi byt vzlašt. :-D To by ta potom mamka hnala...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 16:58 BETAK Re: malyLibor
A co mam podletebe delat? Splachnout zivorodky do zachoda? smich . Ne, ted vazne. Co mam jako delat zalozit nove akva pro bojovnice? Ne dekuju. Mamka by me hnala. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2013 10:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: BETAK
JoKuv příspěvek vystihuje naprosto přesně situaci ve tvém akvárku - akvárko je malé a ancistrusové a živorodky jsou velcí producenti odpadních látek. Proto je beťák rád, že vůbec plave, a nemá ani pomyšlení na množení. Samičce jikry dozrávají, protože je to tak dané přírodou. Nejlepší, co s tím můžeš udělat je pravidelně měnit vodu (1/3 vody zpočátku i 2x týdně, později 1x týdně) a omezení znečišťovatelů - chovat betty s ancistrusy a živorodkami v tomhle miniakváriu je prostě vražedná kombinace... což by jsi samozřejmě věděl, kdyby sis před pořízením akvária a rybek do něj o tom něco přečetl. Ale nikdy není pozdě, ještě máš příležitost to napravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: BETAK
Vymenit samce za mladsiho, my stari pardalove uz taky kolikrat radeji rizek a pivo :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   23.11.2013 14:01 JoKa Re: BETAK
O křížení nejde, ani kdyby byli různobarevní. Barvy ten samec určitě neřeší.
V tvém případě sázím spíš na podmínky v akva. Máš ho malé a v něm 6 živorodek, což jsou známí bordeláři... Určitě je rád, že je rád, natož aby se množil...
Jinak za normálních okolností by měl samec stavět pěnové hnízdo. Dokud není hotové a on sám spokojen, tak bude samici odhánět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 12:20 BETAK
Ahoj chtel bych rozmnozit bojovnice mam 54l akva a v nem 2pancernicky 3ancistrusty 6zivorodek a par bojovnic.Slysel jsem ze samci jjsou temer porad pripraveni a samice moc ne.U me je to naopak.Samice je pripravena mela zlutobily pruh podel tela ale ten postupne zmizel a pa ctyri svisle uplne od shora az dolu pruhy a ma zakulacene brisko.Samec je porad stejny nejevi zajem a vzdycky kdyz kolem nej samice proplave tak najezi ploutve a samici prozene dokud se neschova.Co mam delat aby samec zacal stavet penove hnizdo a mel zajem?
Jo a obaa sou modry takze by nemel byt problem ze se nechcou parit kvuli tomu ze je to jiny druh(krizit)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 08:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lekab
Přesně jak napsal romant. Je potřeba si toho ještě hodně přečíst. Ale neházej flintu do žita, podobně jsme začínali skoro všichni. Zkus začít tím, že si tady uděláš prezentaci akvária a dáš tam pár fotek, do začátku třeba aspoň z mobilu, abychom si mohli udělat jakousi představu, jak to akvárko vypadá a mohli ti poradit. Základ máš skoro dobrý - 15 litrů je pro beťáka dostačující. Krunýřovec do tak malého akvárka nepatří a asi jí kazí vodu, zkus popřemýšlet, jestli by se našel někdo, kdo má větší akvárko a komu bys ho mohla dát. Betta potřebuje čistou vodu a má ráda živé rostliny. Napiš, jaké máš rostliny, zda živé nebo umělé.
A hlavně, jak jsem psal na začátku. Neházej flintu do žita. Betta se ještě dá zachránit a pokud budeš poslouchat rady zkušených akvaristů tady, může být z tvého akvárka ještě moc hezký kousíček přírody u tebe doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 08:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Přilepit zpět rozstřikovací rampu. Pokud nejde, tak místo ní nasadit hadičku, kterou na konci ucpeš kouskem biomolitanu a do které na jedné straně naděláš horkým hřebíkem 1mm dírky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 05:56 Žena meleri [12] - Amerika
Muzete mi poradit cim se da ucpat vyvod filtru, aby voda tak nevirila? Mam nano eckfilltr od dennerle ktery mel rozstrikovaci rampu, ale ta se mi pri cisteni ulomila. Mam bettu a proud ji obtezuje.
dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.11.2013 21:07 R Muž romant [27981] Re: Lekab
Všechno špatně, nečteš, nevíš. Do toho akva jenom toho beťáka, nic, nic, nic jinýho. Tu teplotu na 25 stupních, pravidelně týdně měnit min. 1/3 vody, střídmě, ale pestře krmit, živý rostliny a bude dělat radost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 20:55 Lekab – rada pro uplneho zacatecnika
Dobry den vsem.Potrebuju radu ktera asi prijde vsem dost smesna ale preci jen se zeptam.-)Mam 15l akvarko a vnem jiz jen bettu a krunirovce albinka.V akva jsem koupila spolecne Bettaka a dve neonky plus albinka ctrnact dni pohoda pak zemrela prvni neonka.Pak mi kamaradka koupila neonku a dalsiho albinka neonka do dvou dnu okousana a betta i puvodni neonka do ni sli dost tvrde.-(posla.-( a za tyden kamaradkou koupeny albinek take.-( bez znamky nemoci.po tydnu posla i ta posledni neonka a opet okousany ocasek.Bette je ted sama s albinkem a neustale se schovava ne filtru za musli v kytce ale ji a obcas predvadi schyzofreni akce.-))jak kdyz ji nekdo honi.-( a ja potrebuju vedet kdyz odkalim a vvymenim jednu tretinu odstate vody z kohoutku a naliji jednu lzicku sera aguatan a sera nitrivec zda to je v poradku?jo a teplota vody 25stupnu.dekuji moc
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.11.2013 16:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: amrtin
A nebo jen někdo nepochopil, že na vatu útočí v domění, že je to něco dobrého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 15:05 amrtin Re: michalt
Spíš,jestli se s ní nechce pářit :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 14:54 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: amrtin
smich Pěnový domeček pro vatovou tyčinku zatím stavět nezačal . :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 14:50 amrtin Re: michalt
Že by nějaká úchylka? :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2013 11:33 R Muž romant [27981] Re: Davik59
Ten přípravek jsem v rukách neměl, ale budu vycházet z popisu a srovnal bych ho s obdobným přípravkem od sery a tím je Nitrivec, kde je složení jak na podporu bakteriotvorby, tak k odstranění škodlivých N látek(hlavně NO2) a obdobně si popis u toho Easylife překládám, tudíž můj závěr zní, že to použitelné je, ale jak jsem napsal v úvodu, odzkoušený to nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 11:27 Muž Davik59 [0] Re: malyLibor
Tenhle graf znám, ale šlo mi o to, jestli s tím přípravkem bude rychlejší záběh, nebo ne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 23:29 amrtin Re: malyLibor
Libor odpověděl dobře a s tím hnojivem to nepřehánět,dávkovat uváženě a rozmyslet si,jestli je to vůbec potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 22:46 Muž michalt [737] - Miniakvária – Pozorování - betta a vatová tyčinka
Ahoj, náš beťák se velmi intenzivně zajímá o vatové tyčinky. Používám je v posledních dnech na stírání sinice z rostlin.

Když se taková tyčinka vyskytne v nádrži, rybička hned připlave a vehementně do ní "ďobe." Když je na tyčince sinice, odeženu ho (to by pro něj asi nebylo zdravé), ale s čistou tyčinkou zápasí tak dlouho, jak dlouho je tato pod vodou. Neroztahuje ocas, ani nic podobného, prostě jen "útočí." Přijde mi to zajímavé, snad si tím neubližuje. Neví náhodou někdo (čistě pro zajímavost), co by mu ta tyčinka asi mohla připomínat?

Jakýkoliv nástroj v nádrži použiji (pinzeta, nůžky, sadítko, odkalovací zvon...), vždy se o něj živě zajímá. Ale útočí jen na tu vatovou tyčinku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2013 22:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Davik59
Tekuté hnojivo vadit nebude, dávkovat podle doporučení, nikdy ne víc. A já bych ho tam dal za 4 týdny. Koukni na tenhle graf zabíhání akvárka:
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 22:24 Muž Davik59 [0] Re: amrtin
ok. Zatím tedy necháme pořádně rozrůst rostlinky. :)

EDIT: nebude vadit přidání tekutého hnojiva do vody ty 3 týdny bo měsíc?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 22:21 amrtin Re: Davik59
I přes to bych ho tam dal až tak za tři týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 22:16 Muž Davik59 [0]
Zdravím, máme samečka bojovnice, zřízené 25l AQ asi dva dny, první den hned přidáno EASYSTART přípravek pro urychlení záběhu AQ. Na obalu psáno dávkovat 1. , 7. , a 14. den od založení. Potom by jsme už mohli dát bojovnici do tohoto menšího AQ? Zatím je ve společném 150l AQ, takže spěchat by jsme nemuseli. Jen mě zajímá, za jak dlouho ji tam můžu dát po tomto přípravku. Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 11:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JoKa
Pokud jde o tohle, tak CT mohou vypadnout všechny, nebo spíš mix CTxVT atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 09:52 JoKa Re: Semtex
Na Mendela jsem se ptal v souvislosti s formou CT, jestli nějaká vypadne, mě teď ani tolik nejde o barvu, jako spíš o ty ploutve. V první řadě potřebuji CT samici a sehnat se mi zatím nepovedlo. No a když bude samička CT, nějaká tmavá a samec můj, tak by z toho mohlo vypadnout něco zajímavého...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.11.2013 09:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JoKa
Jak píše Libor, tady Mendel selhává.
Mám už asi čtvrtou generaci černých Bett a hádej kolik je ve vytěru černých potomků?
Jednou se poštěstilo a byli max. 3.
Tady hodně záleží na tom jací byli předchůdci. Většinou v první generaci se barva rodičů ani neukáže. Myslím teď ty černý, žlutý atd.
Pravděpodobně ti vypadne červené Kambo, nebo v lepším případě modro-černý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 03:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
No to je možné...cena sólo samců se zcela jiná, než párů. Navíc ten váš sice vypadá zajímavě, je pěkný, ale při detailním rozboru stavby těla i barvy z hlediska toho, jak se bety posuzují na mezinárodních soutěžích, to zase zas tak velký zázrak není. Poměry ploutví nejsou zcela ideální například. Určitě je ale na naše poměry dost hezký na to, aby každého zaujal, jak je patrné i z hodnocení u fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 19:01 JoKa Re: LiborSprysl
Hmmm, já tohohle samce koupil za 90 Kč, se slovy, je trošku dražší, ale to tyhle CT vždycky... :) Je fakt, že ten světlý flek, se mu udělal a výrazněji vybarvil až nedávno, vybíral jsem si ho ze tří CT, jako maličkého a byl celý černý. Asi šťastná volba...
Dobrá, ještě mám chovné další dvě holky, jedna zelená a druhá tmavě modrá. Zkusím tu tmavě modrou a uvidíme, poslední půl rok se mi v akvaristice daří, tak třeba bude štěstí i teď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2013 15:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
No s těmi poměry bych na to nesázel...v tomto případě Mendel fungovat bude fungovat velmi šptaně, či spíš vůbec. A růžovou bych nedával vůbec, spíš bílou, nebo naopak nějakou co nejtmavější....
V páru tyhle ryby na zahraničních trzích stojí ještě pořád docela hodně stovek...spíš pár tisíc...teda nejméně dva... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 19:24 JoKa Re: LiborSprysl
Ptal jsem se tam, odkud mi objednávali tohohle, jestli by nebyla CT samice a docela slušně se mi zasmál, v dobrém samozřejmě... :) Samici mám, i když klasickou, ale nádhernou růžovou. Počítám, že z vrhu, s trochou štěstí, bude nějaká samice CT po tátovi.
Nebo to takhle nefunguje? Mohlo by ne, určité procento, že mladá samice bude CT, tu je ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.11.2013 15:49 DREDRA Re: LiborSprysl
No ono sehnat u nás black orchid samici a ještě k tomu v CT není vůbec jednoduchý hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 14:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
No ještě k němu mít samici, pak odchov a máte zajištěný docela slušný příjem... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   01.11.2013 10:29 JoKa – Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Zdravím, nedávno jste dával odkaz (vlákno zajímavé odkazy) na krásného černobílého bojováka crown tail.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=614783965240088&set=a.204197916298697.80735.204190509632771&type=1&ref=nf
Mám doma jednoho samce, vcelku podobného a včera se mi podařil poměrně dobře vyfotit. Tak se musím pochlubit...
Když se osvědčí, bude to můj nový chovný samec.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 17:18 R Muž romant [27981] Re: Sarah
Sameček staví tzv. pěnový hnízdo a bude se chtít se samičkou třít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 17:13 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Sarah
Pokud je to samec, tak si staví hnízdo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 17:10 Sarah – Chumel bublinek na hladině
Ahoj,

chtěla bych se zeptat,co to má být, když moje betta má na hladině akvárka takové chuchvalce spojených bublinek..

Vůbec nevím, co to je a celkem se o ni bojím, dostala jsem ji o víkendu jako dárek.

Děkuju všem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2013 13:32 Žena Lutien [12] soužití bet a pavích ok
Takže jsme aktualizovala prezentaci nádrže, takže se můžete podívat, jak to vypadá.
Paví oka vypadají spokojeně a plavou v celé nádrži po těch mnoha dnech soužití s betami má jen jedna samice natrženou trochu ploutev - ale podle mě od samců pavích ok, kteří ji neustále provokují.

betty nejeví o oka zájem, naopak, když se krmí a je víc ok na jednom místě, betty pozorují a čekají, až bude volno a pak se najedí - houfu se bojí.
taky je zajímavé, že při krmení mraženými patentkami o ně mají daleko větší zájem oka a jen jedna samice betty. samec a druhá samice se toho skoro nedotknou, ale zato rádi baští vločky.

samec betty právě staví hnízdo - už docela velké:) to jsem zvědavá co z toho bude. Zajímá se velmi o červenou samici - ale přijde mi, že tý leze on na nervy. Za to modrá samice na něj se zájmem často zírá, ale on si asi myslí, že je to ryba jiného druhu:)
no, vypadá to na milostný trojúhelník:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   17.09.2013 16:54 R Muž romant [27981] Re: Lutien
malyLibor napsal: ... Dám ti jedno doporučení - poslechni si vše, co ti v akvaristice doporučí, a pak jim řekni, že si to musíš promyslet. Tady potom ta jejich doporučení prober se zkušenějšími akvaristy, popřemýšlej nad tím a pak teprve něco udělej - hlavně pokud ti doporučují cokoliv kupovat. Já bych na to šel ještě rafinovaněji a to tak, že bych se nejdříve zde poinformoval co a jak a náležitě vědomostně vybaven posléze vyrazil směr akvaristika a nestyděl bych se personál, když bude třeba náležitě poučit a vlastně vzdělat, ať se vývoj pohne kupředu a informace co za to stojí šíří správným směrem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   17.09.2013 16:35 S Muž invalida [3881] Re:
Reakce na radu malýho libora a vytrženo z kontextu
Jo, a to stím zrcadlem, to byl od invalidy spíše dobrý vtip, nemusíš dělat přesně to, co napsal :-D klidně ho dávej ke sklu akvária samečkovi a on se bude pěkně naparovat.

A zase to s tím zrcadlem nepřeháněj...samec se sice naparuje ale je to jako se vším...vrcholovej sportovec blbě končívá...Při přehánění to zkracuje rybě život. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 16:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lutien
Jo, vem si priklad z uzivatelky jarca, ta se mne zeptala vzkazem na co potrebovala a pak si to tady ve foru postupne vsechno overila, jestli nekecam :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 15:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lutien
Chyba nebyly ty bety, ale to, že jsi zbytečně přidala paví očka. Dám ti jedno doporučení - poslechni si vše, co ti v akvaristice doporučí, a pak jim řekni, že si to musíš promyslet. Tady potom ta jejich doporučení prober se zkušenějšími akvaristy, popřemýšlej nad tím a pak teprve něco udělej - hlavně pokud ti doporučují cokoliv kupovat. Je eujdno, jestli ryby na zahuštění hejna a odrazení zlých bett, zázračné vodičky proti nebo pro cokoliv či úžasně skvělou techniku. Věř mi, že to, co napsal invalida je prvada podepřená mnohaletými zkušenostmi, a to co on ti potvrdí velká většina zkušenějších akvaristů. V akvaristikách skutečně nejsou vždy ti nejlepší odborníci a opravdu jim mnohdy jde více o zisk než o spokojenost tvých rybiček. Není to tak vždy, ale velmi často. Proto to moje doporučení.
Jo, a to stím zrcadlem, to byl od invalidy spíše dobrý vtip, nemusíš dělat přesně to, co napsal :-D klidně ho dávej ke sklu akvária samečkovi a on se bude pěkně naparovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67619x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=1351