Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 11:28 Muž trnorep [43] Re: smart734
Protože jsou menší než bety, proto v nich vidí kořist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 10:28 smart734 – Prosim rychle pomoc
Mam aquarium 30 l, dneska jsem si na burze koupil 2x samicku betty a jednoho samecka. V aquarku mam pancernicky a zivorodky. Zivorodky maji samozrejme mlady. Vsude pisou, ze betta je mirumilovna ryba, tak proc mi utoci na zivorodky (ty mlady). Co mam delat? coze coze sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 15:53 Muž xxviktor [4] Re: petr68
Záleží co všechno máš. Moje 30l akvárko stálo necelých 600, nějakých 250 za filtr, počítej kilo až dvě za dno a dekorace, a pak je otázka jaký a odkud budeš brát rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 15:52 Muž MrHu [300] Re: petr68
Pro dlouhodobé soužití páru je 12l málo...;-) To je možná tak pro samotného samečka... a kolik bude stát? Záleží,jak si ho zařídíte:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 15:35 Muž petr68 [27] - Rostliny
Dobrý den, nevíte někdo na kolik by mě vyšlo bettarko o objemu 12l, pro samečka a samičku?
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.05.2012 20:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: corydoras©
piskořky jsou OK - Neritina ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:21 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: mao
Kdyby tam nebyli ty plži, tak na 100%, ale i s tolika plžema...
...no nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:21 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: romant
Až na tu Neritinu, tak zdechne hlady....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:20 R Muž romant [27987] Re: mao
Je to hrana spíš z té spodní strany, ale za předpokladu pravidelné péče v podobě výměny vody, podle (ne)přítomnosti filtrace buď týdně, či obden, nepřekrmování a udržování teploty na min. hodnotě 25 stupňů při zakrytým akváriu bych si to dovedl představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:16 mao – betta a plži
Ahoj chtěla bych se zeptat , mám 6ti litrové akva a v tom 3x řasokoulu a 2x Piskořku věžovitou(plž) a 1x Neritinu zebru(taky plž) můžu si tam jěště pořídit bettu ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 19:28 R Muž romant [27987] Re: Katja
K tomu dobrému starání, když není filtrace je ta obdenní výměna vody nezbytná.
Edit: Teplota vody ne nižší než 25 stupňů je pro bety dalším důležitým faktorem jenž bude přispívat k dobré kondici rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 19:23 Katja Re: romant
Nee, filtrace není, vzduch taky ne, už jsem to psala při pátečním vystresovaným dotazu níííže...bylo mi řečeno, že není potřeba, když se o to člověk dobře stará a taky že zabere v aqua dost místa. Teploměr plánujem až na podzim, máme tu docela zimu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 19:13 - Re: Katja
Gaučík? Sorry,to ma dostalo. smich
Asi by som tam dosadil ešte dáke rastlinky.(na fotke to pôsobí dosť pusto)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 19:13 R Muž romant [27987] Re: Katja
Ještě si ujasním jak je to z filtrací v tom daným akváriu? Je tam , nebo nee?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2012 19:09 Katja vše dobře dopadlo
Fotka k příspěvku Ahojte, po víkendu jsem se přišla ohlásit, abyste věděli, jak to s naší novou obyvatelkou dopadlo. Takže resumé je,že žije - v sobotu už byla vpořádku a dělá nám radost... Přidávám foto pro ilustraci - pozadí ještě není hotové, gaučík je keramický - má výroba - už se po něm válela,ale noviny ještě nečte...Jinak když už je teď naše Betka Bětka vpořádku, je stále třeba vyměňovat 1/4 vody obden? Nebo mohu prodloužit dobu výměny? Přijde mi to pro ni docela stresující.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 19:07 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: Semtex
Fotka samce už visí na profilu a samičku tam jdu teď dát. Pěnové hnízdo si udělá, hlídá si ho, ale druhý den tam jsou jen velké bubliny a třeba za dva dny si ho dělá na tom samém místě znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 19:00 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Roketka
Fotka by napověděla víc.
Je klidně možný, že je to samec, který byl menší než dominující a teď co povyrostl, zmužněl, tak si troufá.....

Ale taky to opravdu může být samička, co si jen prostě dřív netroufla. Má samec někde pěnové hnízdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 18:47 Žena Roketka [9] - Labyrintky
Ahoj, chci se poptat. Mám dvě bojovnice na jednoho nádherného samce, mám je cca dva měsíce a teď se začala jedna slečna se samcem strašně rvát. Ona mu pořád rve ploutve a vždycky je sežere. Tohle chování trvá cca týden. Nevíte někdo, čím to může být způsobené? Mám 54 L a 27 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2012 06:06 R Muž romant [27987] Re: Katha
Když si budou moct vybrat, tak to živý budou rozhodně preferovat. Prostě se zařídí podle nabídky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 22:45 Žena Katha85 [74] Re: Semtex
Mno moje bettky žerou i to co by teoreticky neměly, takže bych to živý krmivo u nich jako prioritní neviděla...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:25 R Muž romant [27987] Re: cezarmilan
O.K. respektuji Tvůj názor. ;-) Nemá cenu to hrotit, neb je to nekonečnej příběh. Osobně bych taky volil alespoň jednou tak velký akvárko, ale když už to tazatelka má jako začátečnice doma, tak co už jinýho poradit, než způsob jak se o akvárko starat a jak to zařídit, aby rybka přežila. Tedy alespoň podle mě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2012 20:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
No obával som sa takéhoto názoru. 11 litrov? odrátaj objem piesku, substrátu či farebné kamienky, voda nieje až po vrch a nakoniec každý vo svojích článkoch rád na litroch pridáva, takže žiadný luxus. Takto by som rybku nikdy neväznil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 18:27 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Katja
To proč nežere může být i jiný důvod...

Často tyhle ryby nežerou v novém prostředí proto, že byli zvyklé na pořádnou stravu a jak už to tak bývá, většina nováčků, začázečníků atd. rybám cpe vločky, granulky a kde jaké náhražky. Ryby byli většinou zvyklé na živou nebo mraženou stravu a když jim dáte náhražky, tak často neví co stím. až časem, až jim pořádně vyhládne tak z nouze na tyta krmiva přistoupí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 18:14 Katja Re: katterinecka
Děkuji za další rady...1/4 vody vyměněna za odstátou (jen jsem nevěděla,jak dlouho má stát...)rybka snědla i trošinku krmiva, přidali jsme malé leddiodky nad akvárko a přikryli sklem(otvor cca 5cm u kraje jsme nechali volný). Zatím stále schovaná za kytkou u hladiny, většinou na jednom boku,ale žije - což je lepší než to druhé...Jinak nám byla v obchodě původně nabízena sklenice (tzv.Napoleonka) - takže jsme jí těmi 11 litry udělali jistě větší radost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.05.2012 17:02 R Muž romant [27987] Re: cezarmilan
Pro jednu rybu je těch 11 litrů mnohdy luxusní ubytování, v porovnání s 2 litrovýma tzv. akvárkama taktéž prodávanýma. Filtrovat netřeba, když se bude větrat. Pro začátečníka je ta filtrace jistě vhodnější(pohodlnější), ale zase tou pravidelnou péčí v podobě té výměny vody se člověk docela dobře naučí základní dovednost, která se mu posléze, když třeba přejde na větší litráž bude jistě hodit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 16:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Katja
Rybě na světle ani moc nezáleží, důležité je hlavně pro rostliny, takže jestli tam žádné živé nejsou, tak je to jedno. Rostliny jsou ale důležité pro udržení rovnováhy v akváriu, dostatek rostlin může prodloužit interval výměn vody a taky jsou to přirozené úkryty pro ryby (pro bojovnici se zvlášť hodí plovoucí rostliny do kterých staví pěnové hnízdo)

Btw.: nevím co tam máte za kytku, ale mechová koule ani moc přisvětlování nepotřebuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.05.2012 16:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: všichni
Ľudia majte rozum no , rybka v 11 litroch sad Však vám vadí keď vidíte týranie zvierat? No a vy to robíte doma. Filtrovať treba, či si doma nevyvetráte?
Rybka si do vody aj s.... a to má konzumovať? Spolu s krmivom hltá aj vodu a v tej vode je bordel
Nenapodobňujte chovom bet skúsených chovateľov, tí už vedia ako i menšiu nádrž čistiť a udržiavať životaschopnú, vy ešte len začínate
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 14:28 Katja Re: romant
Ježiš, díky lidi - no nechce se mi zrovna dávat dceři rybku,co se chystá do rybího nebe.Jako bylo mi jasné,že to nebude až zas tak jednoduché,jak mi pán v obchodě říkal. Díky za rady ,jestli to dopadne nedobře,tak půjdu složitější cestou,ale evidentně správnější,jak mi radí Romant...Kamarádka má Bettku ve skleněné kouli, mají ji už půlroku, akvárko meje Jarem, speciální péči nemá a žádný problém...no má tak někdo štěstí.Zkusíme tedy vyměnit část vody a počkat.A ještě se zeptám,jak s tím světlem - zdali bychom neměli přisvítit nebo přemístit, je to takový tmavší kout, světlo tam moc nejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2012 14:25 R Muž romant [27987] Re: Katha
Ten důvod proč radím minimální či žádné krmení má souvislost s možným zhoršováním prostředí v němž se ta rybka nachází a tak je daleko lepší několik dní nekrmit vůbec a tím akvárium méně potenciálně zatěžovat N látkama, kterých je tam již tak, dost a dost. Takže přes to dobrý prostředí se dostáváme k dobrý kondici ryb a těm(zdravejm) týden bez krmení nic neudělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 14:20 Žena Katha85 [74] Re: Katja
Ahoj Katjo, to je bohužel časté. Rybka mohla přijít při převozu k nějakému zranění, viděla jsem podobných rybek ve zverimexu spoustu. Nedávej si to za vinu, dopřej rybce čas a uvidíš jak se z toho vzpamatuje, je to řekla bych 50:50, nechte jí hlavně v klidu. Betty technicky ani filtr ani vzduchování nepotřebují, přežijí bez něj, ale je třeba měnit část vody ob den max., cca 1/4 - nikdy ne všechnu, nádrž je velká akorát - dobrá volba palec, rostlinka taky super. Teploměr přes léto není zásadní, bettkám naše letní klima nevadí, o teploměr se zajímej na podzim zároveň s topítkem, pokud máte v bytě zimu pod cca 24 stupňů. Nyní jí nechte v klidu, neklepejte, nerachtejte ruce v akva, málo žrádla (romant asi spíše poradí žádné - já si tu jistá nejsem, jsem vychovaná v tom, že nemoc je tím menší čím větší má dotyčný chut k jídlu a někdy lze jídlem zviřátko i namotivovat k aktivitě, ale jestli to paltí u rybek těžko říct) Hlavně nevěš hlavu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 14:16 R Muž romant [27987] Re: Katja
Po přečtení některého z těchto odkazů budeš více chápat souvislosti a pochopíš kde je chyba. www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
Teď je důležitý zajistit odpovídjící teplotu v akváriu a tou je min. 25 stupňů, akvárko mít přikrytý a denně měnit 1/3 vody, moc nekrmit, spíš vůbec a uvidíš jestli to beťák zvládne. Ta denní výměna vody je suplování toho nepřítomného filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 14:10 Katja – Nováček
Zdravím odborníky,začínám slovy,že jsem nikdy neměla akvárko-pro upřesnění. Včera jsme si přinesli domů -11-ti litrové pro dceru k narozkám.Dle vyjádření pána ze zverimexu nepotřebujeme filtraci,vzduch,teploměr-prostě nic. Do toho jsme koupili jednu Bettu. Jeli jsme přesně dle instrukcí prodávajícího(vymytý kamínky,odstát vodu, zasadit kytku, mechová kulička, do vody nějaký aqua-cosi a pak rybku). Ale rybce nejspíš není moc dobře- plave jen u hladiny,občasně se přetáčí na bok a když chce plavat dolů, tak jako by jí ocásek nadnášel a nemůže se dostat níž. Myslíte, že to může být trauma z převozu? Vezli jsme jí docela daleko. Že se to ještě srovná? nebo je to zlý? Taky je ve výklenku - docela ve tmě, měli bychom jí dát raději na větší světlo? Promiňte, že se ptám tak hloupě... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 13:46 R Muž romant [27987] Re: Katha
Dal bych u čas, je to pro něho novinka, tak se sní sžívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 13:32 Žena Katha85 [74]
Ahoj,

upravila je bettákovi (týmový mazlíček) akva, má černou tapetu - vidí v ní stín (bubliny tam nejsou) a furt na něj útočí, přejde ho to, nebo budu muset dát zase tapetu rostlinnou - u té je v klidu? (Ta se mi extra nelíbila, takže spíše žádnou...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 20:17 Muž xxviktor [4] Re: LiborSprysl
Tak co by se dalo dát k jedné bojovnici do 30l akvárka jako nějaká "zdravotní policie", kromě všelijakých plžů, aby to sedělo i endemicky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 05:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: xxviktor
Dospělé jsou již dost velké, malé sežerou rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 22:28 Muž xxviktor [4]
Jak moc mají bojovnice tendence považovat menší rybičky za krmení? Mám na mysli takové ty opravdu minirybičky typu Dania Galaxy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:30 Žena Katha85 [74] Re: xena
Třeba to je schválně na výrobu CO2 místo petky s droždím stydim

Xeno máš zájem to akvarium nějak upravovat, aby se tam osazenstvu líbilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 18:58 R Muž romant [27987] Re: xena
Ten prostor bych viděl pouze pro jednu betu(beťáka), v té velikosti nádrže bych hledal možnou příčinu problémů.
Edit: Nad tou osádkou je třeba se vážněji zamyslet jako nad celkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 18:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: xena
tragédie....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 18:54 xena Re: Katha85
příbližně 20 litrů, spousta kytek,květináč(obsazen krunýřovcem,který odchovává miminka),rourky pro krevety( tam jsou pro změnu sekavci),vzduchování, filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 17:57 Žena Katha85 [74] Re: xena
A jak bettárko vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 17:34 xena Re: Katha85
No ony tam byly původně dvě, ale protože se pořád praly musela jsem je rozdělit. Ta klidnější šla k mečovkám zatím se zotavuje a schovává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 17:11 Žena Katha85 [74] Re: xena
Nádherná, klidná samička :-) Sežeň si mohutného samečka, ona pak zkrotne. Mám samečky dva, jeden cca půl roku až rok starý maximálně - krotký a druhý cca velikostně 2x takový a ten ukazuje skřele i na rybičky na obrázku a když vidí jiný živý rybičky, tak mam pocit, že má záchvat paroucnice - hroznej vztekloun, takže to bude asi kus od kusu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 15:54 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: xena
to není nic vyjmečného, stává se to, že je samice silnější jak samec a když samec nemá svůj den, může to být jeho poslední
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 14:28 xena Re: Nympheas
Tak proč do 3 hodin dokázala zabít kluka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 14:12 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: xena
samice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 14:11 Muž MrHu [300] Re: xena
Je to holka:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 13:34 xena – prosím o radu
Fotka k příspěvku poraďte je to kluk, nebo holka? už jsem přišla postupně o dva krásné samce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 23:13 R Muž romant [27987] Re: kacka123
Tu vodu měň denně min. 1/3 akva, moc nekrm, teplotu min. na 25 stupních a akvárium pokud možno přikrytý. To je základ a jako další bych pořídil nějakou tu rostlinu, kterou jsi již dostala doporučenou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221?od=1951