Pancéřníček - chov
0 03.10.2014 07:21 Koště Jojo, prováděl jsem a budu zatím stále. Bylo to na nule, přidal jsem ryby, začalo to mírně stoupat, tak jsem to vždycky změřil a srazil výměnou vody. Teď po týdnu jsme zase téměř na nule, sotva se to zabarví. Nicméně vodu budu měnit pořád i když rybky už vypadají spokojeně.
Jen mě zarazilo to, že po tom opadnutí hodnot N látek se nevrátili do své barvy, kterou jsem považoval za jejich normální, ale jsou všichni stejní. Původně jsem myslel, že mám různě zbarvené jedince, jako třeba v atlase na obrázcích je rozdíl samec/samice. Ale teď si to vysvětluji tak, že byli ti tři vybledlí stresem už když jsem je dovezl.
měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu .... denně třetinu aspon tejden , požídit nějaké rychlerostoucí stonkovky , plovoučky , ty dost rychle dokáží zacvičit s dusíkama , testy nemusí vždy odhalit co je špatně , skokové výkyvy jsou prakticky neměřitelné
0 02.10.2014 22:05 Koště Ano, všude doporučeno 2-4 mm, pořídím ho, je nevhodné... Kytky jsem přidal, kořen jsem přidal, písek vypadá dost světle kvůli fotkám z mobilu, kde mi to nasvítí dvakrát víc, jak normálně. Neřeším tu akva, tam je jistě pořád co zlepšovat, pancíkům je ale zdá se ok, jsou čilí, žraví a aktivní.
Akva se zabíhalo přes 3 týdny...pak jsem měřil dusitany, pořád 0. Po nasazení začaly stoupat, nepřesáhly hodnotu 0,4 ale bylo vidět, že někteří menší ztráceli mírně barvu. Teď už jsou dusitany zase téměř na nule a zase řádí a jsou pěkně vybarvení.
Jen jsem se ptal na to, jaktože mají barvy jiné než když byli přivezení. Asi to bylo stresem z prodejny/převozu a teď už asi vypadají jak mají.
(skoro)Vše už ti napsali i do komentářů u nádrže - hrubé dno , nevhodné barvy , málo kytek , málo úkrytů pro pancéřníčky , co víc ještě dodat ? ...
Amoniakom a dusitanmi? Je to akva zabehnuté?

0 02.10.2014 21:31 Koště Šok tam jistě mírný byl, jsou to první ryby do akva, takže dostali trochu sprchu amoniem a dusitany. Teď už je to ok, hladiny klesly, o to víc mě ale zaráží, že jak se zase vybarvili tak vypadají uplně jinak než když jsem je přiezl.
Leda, že by byli stresovaní už v akvaristice, někteří méně, někteří více a proto jsem je dovezl různobarevné a teď se vrátili do původní. Fakt nevím

Stres, kvalita vody, silné osvetlenie, rušivé miesto, to všetko môže vplývať na sfarbenie.
Vieš aspoň orientačne parametre vody? Nebol tam teplotný šok?
0 02.10.2014 19:36 Koště Ahoj, možná se teď budete chytat za hlavu, ale zajímalo by mne jestli máte podobnou zkušenost.
Pořídili jsme si hejno 6ti pancéřníčků skvrnitých. V akvaristice to nijak nerozlišovali, prostě nabrali co bylo, že prý to mají od několika dodavatelů dohromady. Takže po vypuštění to vypadalo jako docela zajímavý cirkus. Jedni nazlátlí, jeden celý černý, dva světlí. Prostě ,,každý pes, jiná ves". Všichni ale byli čilí, žrali a byli sytě zbarveni v ,,barvách svého kmene"

)
A zatímco větší kusy se stále více vybarvovaly (ti 3, kteří byli stejně zbarvení) tak zbylí tři bledli. Během posledních dvou dnů ale čumím do akvárka a nevěřím svým očím. Začíná mi dělat problémy je rozeznávat. I ti co byli světlí ztmavli a udělaly se jim sytě černé skvrny, že zatím vypadají jako trochu ,,vyblitější" kopie těch 3 největších stejně zbarvených.
Je možné, že by se takto přebarvili? Četl jsem nedávno zde na fóru, že se někomu změnila závojnatka podle zbarvení stávající osádky,když ji dal do akvárka, tak mne to tak napadlo.
Starší reakce
2 28.09.2014 17:15 jamajcan –
Re: ota Oto,já někdy modrám zlostí,tak jestli to nemají taky tak,třeba z toho,v jakých žijou podmínkách

Modrají a hynou, nebo normálka fungují dále? Fotka by se šikla.
0 28.09.2014 16:10 ota – pomocte panceřikum modraj lavy
halo halo jste tu někdo kdo ví co je jim když mi pomalu celý modraj od hlavy k ploutvým a jsouto přitom albínci
Ak máš ten Eheim, tak pootoč vývodom s filtra oproti stene akvária
Je to v pohodě, takhle se baví.

0 27.09.2014 20:47 Koště – Kolotoč
Ahoj, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s pancéřníčky a proudem vody v akváriu.
I když máme filtr utažený jak to jde, tak se nám dělá zhruba 10 cm dlouhý silnější proud u výpusti. Na filtr nejde nainstalovat rozstřikovací rampa, tak jsme ho aspoň namířil tak, aby to nedělalo neplechu.
Nyní máme nově pancéřníčky skvrnité, které jsme nikdy dřív nechovali. Hned první den jsou všichni čilí, ale zdá se mi až moc. Dělají si z toho kolotoč, začal s tím jeden a už tam jezdili všichni. Podplavou pod filtrem, nalítnou do proudu a nechají se vyvézt přes půl akva u hladiny. Vypadají že je to baví, udělali asi 8 koleček a pak se spolu zase šli promenádovat k přednímu sklu. Nemůže se jim nic stát? Říkám si že by to asi nedělali takhle naschvál, kdyby jim to dělalo problémy, ale nevím, občas je to jízda.
Starší reakce
Pancéřníčci se hejnují jen v rámci svého druhu. Výjimkou je albinotická forma téhož druhu, která se hejnuje i s formou barvenou. Ale budeš-li tam mít více druhů v malých počtech ryby se dobře cítit nebudou! Takže odpověď zní ne

0 11.09.2014 19:07 picris Ahoj,
je možné mít v nádrži více druhů pancéřníčků stejné velikosti po jednom kuse? Mám na mysli, jestli se ryby cítí ve společnosti jiného druhu (lišícího se vlastně pouze zbarvením) stejně dobře jako kdyby byl v nádrži pouze jeden druh? Budou se držet poblíž sebe?
Starší reakce
no jo tech co je mene tak jsou dospelaci co zbyli a vydrzeli vse co mohli,ted jsou dokoupil na burze 6 zelenopruhych mladat..tak bud asi rozjedu jeste pandy nebo dokoupim ty zelenace

zeleny jsou levnejsi..

Pro mě je to každej pes jiná ves, jsem vyznavačem jednoho solidního hejna.

takze to resit nebudu

mam tam 7 zelenopruhych,2 pandy,1 zlaty,1 skvrnity...tak nevim jaky chlapiku prikoupit...nebo jich je dost?

Zelený jsem měl u terčovců a odhaduju že tak 3 roky a byly na 28-29 stupních. Pandy měl jeden uživatel(dohledová nádrž) taky u palcek tak rok a tam byla teplota + - 30 st. Zdroje obou dvou ryb jsou totožný, tuzemský odchov.
jak rikas Romane pritapet...tak jiny druhy jsou odolnejsi vuci vetsim teplotam?
prave si rikam nekdo tam psal ze jim nevydzeli ani rok a ostatni zelenopruhy,skvrnity treba 3 roky.Tak ja mam v akva 24-28 stupnu,mam tam jen 3 a pak hejnicko zelenopruhych a v pohode
Klidně i to může být pravda, když jim budeš přitápět více než mají rádi, tedy více než 24st. což může jejich věk zkracovat.
Edit: Ono to tak jako tak vytrháváme z kontextu, protože ten věk může a bude ovlivňovat hafo dalších faktorů, jako třeba kvalita genetického materiálu, krmení, kvalita vody atd.
Podľa mňa nie je.Či som ich choval v chladnejšej vode či pri temperovanej,nebol problém.I keď na tú chladnejšiu sú troška citlivejšie.Inak sa chovajú ako corydoras.
hezky den preji.Chtel bych se poptat na pandy.Na strankach akvarko.cz jsem cetl tento druh vydrzi mene nez teba klasicky sulcak nebo zeleny je to pravda??
Starší reakce
promin, asi jsem to spatne napsala.

ahoj, burcak jsem zrusila. v akvarku jsou jenom dva echinodory, dala jsem ostatni rostliny pryc. zamerila jsem se na ryby, pancernicci jsou snad ty nejmilejsi rybky a drzi se hodne u dna, kde prave z burcaku bylo nejvic co2 tak se asi priotravili, mrzelo me to tak jsem to cele prehodnotila.
Nic takového jsem nenapsal.

nečetl sem to celý, ale není ten možná, že máš nízkou alkalitu, a PH šlo rychle dolů? jak ten burčák mícháš
menit vodu co tyden nebo co dva tydny prece neni zanedbane akva!

bohuzel mi zemreli pokazde jeden, po vymene burcaku.
Nemyslim,ze by jim CO2 nejak vadilo(pokud to vyrazne neprehanis),mam sice C.trilineatus ale nic na nich nepozoruji a to me Ph klesa kazdy den po najeti CO2 o jeden stupen na stav Ph 6.16/kH 5.5 .

Tak měnit pravidelně část vody je základ a měla by to být pro každého akvaristu samozřejmost. Špatná údržba nesvědčí žádným rybám.
tak pancernicek zeleny je opravdu odolnejsi, me taky pomrelo par pancernicku sterbovych, myslim, ze nesnaseji co2 a taky kdyz se pravidelne nemeni voda..ja pomalu od co2 upoustim, roky jsem preferovala rostlinky pred rybama, ted to chci naopak..
Corydoras panda je úplne v pohode rybka.Chová sa rovnako ako aj iné pancierniky.Niekoľko ich doma mám.
Pokud chceš pancéřníčky přidat do toho akvária "Malá Amazonka", tak ti to nedoporučuju. Máš tam na ně nevhodné dno. Potřebovali by jemnější, protože v něm hrabou. To, že ti umřelo 7 z 8 určitě není kvůli tomu, že by Pandy byly málo odolné. Chyba byla buď u tebe - nedostatečná údržba, nevhodné podmínky atd., nebo byla chyba už u chovatele, který měl nevhodné podmínky pro potěr a tys s tím nemohl moc dělat, ani kdyby ses rozkrájel.

Možné to je, ale spíš ne. Bude to smutná pandička. Sama vím o čem mluvím, teď mi v akvárku plave jeden pandík a není to hezký pohled když se snaží alespoň trochu přidružit k otíkům. Brzy naštěstí bude zase hejno

Jaké máš hodnoty vody? Spíš bych zkusila toho pandíka někomu darovat a nebo to ještě nimi zkusit, ale z jiného, kvalitního zdroje

zdravím. chtěl sem chovat pandičky, ale v hejnu které jsem dokupoval aby bylo pořád 4 - 5 kusů mi postupně umřelo z 8 kusů 7. (krupička snad vliv neměla) nabil jsem dojmu že v mém akváriu pro pandy není vhodné prostředí a slyšel jsem že to taky není uplně odolná ryba. chtěl bych koupit nějakou odolnější jako je prý pancéřníček zelený. je možné že se zbylá panda chytí zeleného hejna? nebo myslíte že umře časem jako samotář? díky za odpovědi

ok dekuji, budu se drzet jednoho druhu.
Osobně bych do těch 100 litrů volil pouze druh jeden, bude to vypadat lépe a nebude se to tolik pohledově tříštit.
Sice dá, ale pancéřníčci se hejnují spíše se svým druhem ne s ostatními. A pro potěchu oka je hezčí mít jedno max. 2 pořádná hejna než pár kousků od každého druhu

Starší reakce
v pátek bylo hezky, ale ve čtvrtek v noci byla myslím bouřka, to by mohlo bejt tím. O výtěru zvlášť uvažuju, ale nevím jestli se mi je podaří odlovit a netuším kolik jich mám dát do tření a jak zařídit vytíračku. jinak dík

Neblížila se bouřka-měnil se tlak? Občas mi to tak pancíci také dělají, a když to dělají pancíci, tak i otíci, to je běžné. Třou se často ve stejném období a impulzy ke tření budou patrně velmi podobné. Pokud aktivita úplně neustala a chceš je vytírat zvlášť, tak bych to zkusil. Rok stáří je dostatečné a naplněnost samic nemusí být tak patrná jako u starších, větších jedinců. Ten den (30.5) jsem nebyl doma, takže nemohu říct, jestli se náhodou i ti moji nechovali stejně, nicméně bylo-li to počasím, tak je to pravděpodobné. Asi o nějaký den dříve se mi vytřeli otíci.
S tím mohu jen souhlasit.
dudak napsal: A co ten věk, je pancéřníček v roce schopný tření?
Pandy se mi třely poprvé někdy kolem toho jednoho roku, předpokládám, že u těchto to bude podobné.

na videu je pár ryb, celkem jich je tam 19 a převaha samic tam pravděpodobně bude, ale nějakej samec tam bude taky. O žrádlo nesomrujou to se chovaj jinak, navíc tohle dělali celej den. Při krmení spíš zběsile prorejvaj dno a při výměně vody zase jezděj jen v rohu a určitě ne celej den od rána do večera. Za běžného provozu, jsou spíš línější a někde si pomalu plavou nebo odpočívají na dně. Jestli to nebylo sexuální chování co to tedy mohlo být?
A co ten věk, je pancéřníček v roce schopný tření?
Jinak díky za odpovědi.
Podle velikosti. A bříšek. Všechny jsou skoro stejné.
Jak jsi na to z toho videa přišel?
Přidat reakci
1 ...... 40
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39710x