Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 12:23 Muž Michael281 [6] - Tetry – Vousky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, někteří moji pancéřníčci nemají vousky. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Mám je od září a cca od října/listopadu je 2 nemají a 2 mají.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2019 12:09 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: Bimba
Rozhodně taky netvrdím, že mám pravdu. Jen jsem to nikdy neviděl a navíc ani nechápu jakým způsobem list okusují, když zoubky v okolí tlamky snad ani nemají. Je to zajímavé :-) třeba se i mohl list odtrhnout a ztratit v porostu, kdo ví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 18:04 Muž Bimba [6] Re: Zit_Congerson
Marodím a celé dni jsem okolo akvária. Je to zvláštní, chápu vaše důvody, ale vidím, že pandíci list neleští, ale z boku ho nějak likvidují. Jak říkám, koukám na to celý den, každou chvilku jsem tam viděl pandíka, plže žádného. A v tuto chvíli ten žlutý list již neexistuje - úplně ho zlikvidovali. Jak již zde bylo napsáno, je to celkem jedno, ani se nijak nedohaduji, jen se s vámi dělím o to, co vidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 14:00 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Roger
Ne, že by je nějak napadaly, ale občas se pokoušejí přisát na velkoplošné ryby, u mě na čichavce. U malých rybek jsem nic takového nepozorovala, těch si vůbec nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 13:13 Muž Atomret [41] Re: Roger
Tak je asi jenom ,, leští,, a iritujou mi, už třetí pokus o koberec a všechno rozšmejděný.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 13:05 Muž Roger [1873] Re: Zit_Congerson
Přesně tak, nemají jak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2019 12:19 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: Roger
souhlasil bych s názorem, že listy nežerou. upřímně, mají vůbec jak? však jídlo nasávají do huby a pak až případně požírají. takže si nemyslím, že by mohli něco okousat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 11:49 Muž Atomret [41] Re: Roger
No jsou drzý jak opice, chci aspoň 6 kousků. Právě Schwartzáci se stáhli přes den za kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 23:19 Muž Roger [1873] Re: Atomret
K Garách jsem uvažoval do NoName, ale někde jsem četl že napadají ryby tak nevím, tam pancéřníčky nechci, tak hledám alternativy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 22:48 Muž Atomret [41] Re: Roger
Ne, ohnilý listy nežerou.-) Na to jsou šneci. Ale co mám ty dvě Garry , tak už nejsou Schwartzáci tak dominantní. Ty Garry jsou nenažraný a neutahatelný. Takže kluci lezou ven opravdu až večer. Vždycky pošlou dva na průzkum...a potom dojedou ostatní. V malým akvárku si držej teritorium drobáci a maláci extra. Nedávno jsem jim dokoupil společnost malejch Sekavek a vůbec si sebe nevšímaj. Ve velkým , ale bohužel kvůli Čichavcům nemůžu dávat mražený.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 22:10 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Jj, když krmím tak se vynoří ze zátiší a jak o závod zobou co propadne smich smich ale nevím o tom že by žrali staré listy. Jinak žerou absolutně vše. Mám pygmeje, Hastatus a pandy a když krmím ryby tak se z těch dole stanou neohrožený vysavače :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 22:05 Muž Atomret [41] Re: Roger
Mlaďasové občas hoblujou rádi tuhží rostlinky ale ne tolik jako Ancici a je fuk jestli jim dáš něco jinýho. Ale tabletky a mražený po večerce, to je jiná:-))) Má 3 druhy pancéřníčků ve dvou nádržích a jsou to pěkně vychcaný potvory. Nepohrdnou ani žrádlem , co propadne ostatním na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 21:27 Muž Roger [1873] Re: Bimba
Podle mě ho nežerou, netuším ani jak :) ale rochní se na tom co je na to listu ;-) koneckonců je to jedno, hlavně že se chovají tak jak mají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 20:19 Muž Bimba [6] Re: Roger
Fotka k příspěvku Koukám na to! Nežerou list jako takový, jen tento žlutý. Udělal jsem víc fotek, tuto jsem vybral.
No jo, člověk se stále učí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2019 19:03 Muž Roger [1873] Re: Bimba
No pochybuji že by to byli takoví bíložravci jak píšeš, obávám se že list se ti spíše rozpadá a starají se o to šneci nebo jiní, než aby ho žrali pandíci :-) ale třeba mě někdo opraví, u mě žerou nejraději mražené a tablety, po listech sice jezdí ale čistí je od zbytků krmiva, nežerou list jako takový ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 17:25 Muž Bimba [6] Re: Laurent a Roger
Přesně tak, panda je klidně otočená bříškem vzhůru a čistí spodek listu.
Zežloutl mi jeden list kryptocoryny a dnes koukám, že se o jeho likvidaci snaží pandy. Už je ho jen půlka.
Zrovna včera jsem zkoušel po zhasnutí akva jim něco šoupnout na dno. Ale stačilo velmi tlumené světlo v místnosti, aby se hostiny účastnila celá osádka.
Díky za reakce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2019 09:18 Muž Roger [1873] Re: Bimba
Naprosto normální, mám i trávníček, kolikrát u toho leží i na boku aby se dostali na spodní stranu smich doporučím pokud to už tak neděláš krmit po večerce, ale ne po jejich ale po tvojí až se zhasne úplně i poslední žárovka, Razborky jsou mršky a pandíci si to tak v klidu sežerou, dávám jim i mražené patentky atd.. žerou naprosto vše a patentky jim chutnají moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2019 00:02 Muž Laurent [412] Re: Bimba
U mě se pandy chovají úplně stejně. Šmejdí všude, kde se dá, pokud náhodou někde neodpočívají. V popisovaném chování mi nepřijde nic neobvyklého, obzvláště u pandíků.
O každý kousek krmení se postarají a akvárium udržují ve skvělé čistotě. Čím pestřejší strava, tím lepší. Ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2019 23:15 Muž Bimba [6] – Užitečná panda
Z pancéřníčků panda mám v 50l akvárku malou partu - 6ks. Šmejdí po celém dne, když vhodím tabletu, tak v místě dopadu šmejdí 2 hodiny, takže vysají určitě i tu poslední molekulu. Navíc ale jezdí i po rostlinách, po stonkách a listech, z horní i spodní strany. Mám listy rostlin úplně vyleštěné. Od plžů to asi nebude - mám jen jednu Ampulárii a Pískořky (ty ale také občas vidím na rostlinách).
Krmím 1x denně v malém množství střídavě tak 6-ti druhy krmiva Tetra, Hikary ap., pancéřníkům se snažím vždy něco šoupnout trubkou na dno. V akvu mám již mimo nich jen ještě 12 Razbor klínoskvrnných. Snažím se krmit málo, je to zde doporučováno, ale bojím se, abych to nepřehnal. Úhyn nebyl žádný a ryby se chovají skvěle.
A proto se ptám, zda je takové chování pand normální. Pokud ano, pak je to ta nejužitečnější ryba jakou znám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2019 12:23 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Beastie
Pancéřníčci jsou opravdu dobří ve schovávání se. Přepočítat je v zarostlé nádrži je občas nadliský úkol.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2019 11:45 Žena Beastie [318]
je mozne, ze jsou pygmy nejak extra nachylni?

Koupila jsem jich 10, dala jsem je do krevetaria, kde neni nic nez krevety a tri potery pavich ocek, ale at pocitam jak pocitam vidim jich najednou maximalne sest.

Akva neni tak velke, aby se mi v nem schovali, je teda zatracene zarostle a prorostle rasou, nehlede na to jak to vytrhavam, specificky hnedovka tu rasu na sebe snad pritahuje. Tak jako jestli se nekde nechytili a neudusili. Zase mi reknete, kam by se schovaly 4 ne uplne male mrtvoly, kdyz mam cca 15 krevet a nevim, co by je tak rychle obralo. Odrasuju, protrhavam, krmim obden tabletama pro krevety a peletkama, ale proste pocitam jen max sest. Pravda ze pokud prilne k listu a nehne se je prakticky neviditelny, ale cekala jsem od nich mnohem zivejsi chovani a vic plavani ve volnem prostoru, to delaji tak tri ctyri obcas..
Nevim, premyslim jestli uz dokoupit, nebo pockat.

Foto akva ( te 54) neni uplne aktualni, od te doby co jsem tam dala valisnerii, mam nadherny labyrint, valisnerie uz trikrat objela cele akva dokola :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 21:03 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: jitkab
Ne. Pancéřníček Sterbův (Corydoras Sterbai) nebo Pancéřníček Adolfův (Corydoras Adolfoi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 10:55 Žena jitkab [2] – Panc.panda
Dobrý den, nevhodně jsem zvolila do akvária k bette druh pancéřníčka (pandu) a tedy se k sobě nehodí kvůli teplotě, u betty držím 28 obvykle. Musím je darovat nebo bych je mohla přehodit do menšího cca 30 l akvária ke kevetkám (budu zřizovat, pokud by takové akvárium pro krevetky stačilo, abych je netrápila), mohou být spolu? A je vhodný k bettě (tedy o akvária o teplote kolem 27-28 stupnu) pancernicek zelený ?
Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2019 21:00 Muž RAP [1553] Re: Maya
Pokud pouze plavou bez křečí nebo nekoordinovaně, tak jsou v pohodě. I malé rybky ocení prostor! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2019 12:47 Žena Maya [30] Re: RAP
No ja sem myslela,ze mi v malem vsichni vymrely a kdyz sem stehovala dania tak jsem zjistila,ze jich mam 8. Nekolik mesicu se vubec neukazaly. A ve vetsim je tam vidim :) tak jsem si rikala,jestli neni neco spatne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2019 09:04 Muž RAP [1553] Re: Maya
Pygmejáčci na rozdíl od běžných Corydorasů více plavou a běžně se přidávají i k adekvátně velkým tetrám do hejna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2019 08:52 Žena Maya [30]
Ahoj,mam pancernicka pygmejacka.prestehovala jsem je do vetsiho akvarka- snenou 45cm vysoke akvo? Litaj tam jak blazni

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 10:57 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: zelenakapusta
Dýchají střevně ( nikoli labyrintem) viz např. :
www.akvarista.cz/…
takže pokud žerou i mraženou potravu ( která není temperována na teplotu místnosti) nevidím v tom problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 09:15 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Wanderer
Teplota v akváriu je 22°C, v druhé polovině noci sice klesá o jeden až jeden a půl stupně, ale stále je to v jeho rozmezí snášenlivosti.
Takže teplotně by neměl být problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 08:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: zelenakapusta
Pokud budou mít odpovídající teplotu vody, tak vzduch 20°C nevadí. Oni k té hladině zase tak často neplavou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 07:59 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Pancéřníčci a teplota doma
Ahoj všem,

zajímalo by mě, jestli jsou pancéřníčci se svým střevním dýcháním také náchylní k nachlazení jako labyrintky když budu mít doma jen okolo 20°C?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.09.2019 18:32 R Muž romant [27987] Re: Rennee
Jednodruhové je lepší, tedy z pohledové části rozhodně, větší počet jedinců stejného druhu vždy více vynikne. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 18:29 Žena Rennee [21] – hejno
Zdravím. Mám možná trochu hloupý dotaz, ale když se řekne hejno pancéřníčků, počítá se vždy počet stejného druhu pancéřníčků nebo jako hejno se berou všechny druhy? Jde mi o to, že když se mají pancéřníčci chovat v hejnu, jesli to může být různodruhové hejno nebo jen jednodruhové? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2019 17:03 Muž RAP [1553] Re: Dinecek
Dinecek napsala: A můžu jim dát mraženou daphnii? ...
Kupovaná mražená dafnie(dospělá) je dobrá tak na vyčištění trávícího traktu. Ona ani živá není bůhví jak výživná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2019 14:39 Žena tramtra [3202] Re: Dinecek
Kuchyňským sítkem by ti jemná artemie mohla projít, když tak ještě přes kapesník, ale vzhledem k ceně toho sítka bych se s tím fakt nedělala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 13:35 Žena Dinecek [205] Re: tramtra
Děkuji všem za rady. Tento týden zkusím vylíhnout své první artemie :) . Ještě mě napadá - to sítko by nestačilo kuchyňské jemné sítko? Musí být to speciální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 11:35 Žena tramtra [3202] Re: Skoro důchodce
Není nutné (podle mne), když se krmí s rozumem...teď třeba krmím ve 20ti litrovém plivátku elegansky a pygmejáčky a jen sítko s artemií opláchnu do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 11:27 Žena lenkalor [580] Re: Skoro důchodce
Asi záleží na objemu nádrže a způsobu aplikaci artemky. Jestli sítkem nebo pipetou. :-)
Dělám to jako tramtra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 11:23 Muž Skoro důchodce [21] Re: tramtra
A je to oplachování nutné? Sůl se někdy přidává jako prevence k posílení imunity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2019 10:26 Žena tramtra [3202] Re: Dinecek
Ano, většinou proplachuji. Krmím malými dávkami, artemii líhnu v misce, tak jen vytáhnu to malé sítko a ponořím do čisté sladké vody v kelímku. Nedělám to pod tekoucí vodou, protože jsem si x-krát artemku vypláchla do odpadu. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2019 22:51 Žena drvi [2894] Re: Dinecek
Ano, proplachnout pod tekoucí vodou ve speciálním jemném sítku, prodává se např v Hornbachu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2019 22:40 Žena Dinecek [205] Re: tramtra
A prosím, proplachuješ tu artemii ještě čistou sladkou vodou? Ona přece musí být slaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2019 16:41 Žena tramtra [3202] Re: Dinecek
Mraženou dafnií jsem nikdy nekrmila, ale zkus a uvidíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.09.2019 16:39 Žena tramtra [3202] Re: Sysalka
Já ji dolů nijak záměrně nedostávala, pygmejáčci vycucávali artemii zespodu sítek, kde jsem jí krmila potěr. A potom, když už sítka nebyla, ji luxovali ze skla i hladiny...plave za světlem, na dně ji živou neudržíš. U mě na to měli klid, nemám s nimi žádné žravější rychlejší ryby. Ale viděla jsem krásné video, kde artemii akvarista nacucnul do pipety a fouknul ji těsně pod povrch jemného písku...během chvilky si hejno pandiček rylo a pochutnávalo...ryby se naučí rychle, kde krmení najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 20:27 Žena Dinecek [205] Re: tramtra
A můžu jim dát mraženou daphnii? Na artemii se chystám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 20:04 Žena Sysalka [277] Re: _ucx_
Ano, tak to dělám se suchým krmením, ale s živým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 19:30 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Sysalka
Dá se to řešit třeba trubkou, do které se sype drobnější krmivo a která ústí někde dole u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2019 19:13 Žena Sysalka [277] Re: tramtra
A jak tu artemku dostaneš "dolů"? Maloši u mě nemají na živé šanci. Razborky to vyzobou dřív než si toho stačí všimnout... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.09.2019 17:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dinecek
Dobře krmit a při výměně vody pustit trochu studenější. Koukám na ně jak řádí skoro každé doplnění vody při odkalování. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.09.2019 17:38 Žena tramtra [3202] Re: Dinecek
Krmím je živou artemií, ale nejen tou, dávám i mražené (vířníka, cyklop) a klasika různé tablety i granulky. Ale bude to asi i vodou, v tom já se moc nevyznám, pražská je dobrá. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39389x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=201