Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2015 04:47 R Muž romant [27987] Re: PaDa
PaDa napsal: A s tím spojená větší údržba ano To bez debaty. ;-) Akvárko bez dna se udržuje jedna báseň a člověk je vždycky překvapenej co toho ty ryby vyprodukují. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 21:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: dudak
nějaká schovka ve formě trsu rostlinek asi neuškodí, ale pancíci jsou opravdu dost v pohodě, pokud je z čeho brát, dostane se na všechny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2015 21:11 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: romant
A s tím spojená větší údržba ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 21:05 Muž dudak [1885] Re: romant
ještě bych mohl k těm malejm přelovit asi tejden staré ještě menší, tak nevím co bude lepší, ti úplní prckové jsou fakt maličcí, o ty bych se bál asi víc, že poslouží jako potrava těm větším prckům. Každopádně ti nejmenší přijdou na místo těch větších, teď jen jestli je tam nechat s nima, nebo je už dát mezi dospělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 20:50 R Muž romant [27987] Re: dudak
Tak potom se nebojím ani já. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 20:49 Muž dudak [1885] Re: romant
silně v tom akvárku překrmuju, toho se nebojím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2015 20:47 R Muž romant [27987] Re: dudak
Ono jde o to množství, tedy dostatek futru, aby omladina nepadala na podvýživu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 20:44 Muž dudak [1885] Re: PaDa
dávám jim už stejnou potravu jako dospělejm, sice s velkou roupicí trochu zápasej, ale dají ji. Zejtra je tam pustím, dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 19:11 Žena Atika [134] Re: dudak
Dospělí pancíci malé nebaští, v akvárku se mi pár prcků urodilo a normálně vyrostli mezi dospělými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2015 18:22 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: dudak
Když to ukrmíš, tak bych se toho nebál...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 18:16 Muž dudak [1885]
Fotka k příspěvku Můžu dát ryby z obrázku, měsíc staré asi 2cm velké pancíky k dospělým? Nádrž má holé dno, ale je hodně zarostlá. Bojím se aby po nich nešli jako po potravě, i když do huby by se jim už nevešli. Prosím někoho s osobní zkušeností. Jiné ryby v nádrži nejsou. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 20:04 CichavecL – Malí pancernicci
Před pár dny se mi vykulili malí pancernicci.Mám společenské akvárko a jsem v tomdle v podstatě laik začátečník,tak nevím kde byl můj problem.Vykulili se v sitkové porodnicce a během noci zmizeli.Nevim zda byl problém v chemii vody?Před vykulením byla vyměněna 50 procent vody bez úprav tvrdosti...Kdo mi poradí,nevěřím tomu,žeby utekli z porodnicky.Anebo sem si říkal,mohli se třeba rozpustit jako cukr? Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 13:27 Špaček Re: Hansel
díky! zapla jsem to po chvíli, protože se stejně nic nezměnilo :) ale jsem klidnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 11:41 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Špaček
To přidýchávání je jen výpomoc při nižších koncentracích kyslíku ve vodě, takže pokud si na hladinu nejdou, je to z rozhodnutí, ne z neschopnosti. Filtr rozhodně nevypínat a pokud si to chceš pojistit, vzduchuj a to klidně hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 10:52 Špaček – Junioři pandy
Ahoj, mám akvárium s hladinou cca 40cm ode dna, koupila jsem mladé Pancéřníčky - cca 1,5 cm, zdá se mi že mají problém dostat se na hladinu, končí tak 5-10cm pod hladinou a plavou zase dolu, vypla jsem na chvíli filtraci aby to neměli těžké přes proud. Nebudou mít problémy? Zdá se mi, že ještě nemají sílu vyplavat na hladinu k nádechu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 20:56 DanH Re: lucieL
Koukni se na stránky catfish, jestli se někde dozvíš informace o sumcích, tak je to tam :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 20:27 R Muž romant [27987] Re: lucieL
Ne zcela vhodné prostředí, bordýlek a je-li to praktikováno v akváriu o němž je toto téma, potom je to nádrž nevhodná pro tento druh ryb. Odpadávání vousků to by mohlo ukazovat na přítomnost bakteriální nákazy, ale bez dalších znalostí těžko soudit, chtělo by to prezentaci a co nejvíce údajů o nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 20:19 lucieL
Ahoj prosi o radu mam dva pancernicky dlouhovouse a koukam ze jim odpadavaji ty kratsi vousky co delam spatne? Nemuzu o tom nic vygooglit dekuji za radu :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 20:37 -

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2015 15:25 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: majklbeer
Nesmakne!:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 11:53 Muž beermajkl [3] – řasy?
Zdravím,dnes jsem poprve odkaloval a škrábal řasy ze skla,chtěl jsem se zeptat,řasy který se mi nepodařily odkalit ven z nádže,šmákne si na nich pancéřníček?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 14:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: majklbeer
Kdyz uz to krmivo mas, muzes tim krmit i grindal (ja ho koupil specialne pro ten ucel), funguje to. Das grindalu kvalitni krmivo pro ryby, a pak neni plny neceho nevhodneho, a z obcasneho krmiva se stane neco, co ma mnohem vyssi hodnotu pro krmeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 12:15 Muž beermajkl [3] Re: Kaira
Tak jsem koupil tabletky Hikari Tropical Sinking Wafers a baští jak divý :-) díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 09:48 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: majklbeer
Vyrábějí se granule pro ryby dna, které klesají na dno a jsou určené přímo pro sumce. Každá značka krmiv nějaké má. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 08:42 Muž Miky1981 [57] Re: majklbeer
..jak ti psala Turbínka...Čím pestřejší strava, tím lépe pro ryby....z atlasu rybek u pandy :Všežravec - vločkové krmivo, tablety, mraženou i živou potravu (s oblibou přijímají pakomáří larvy). Patří mezi velmi žravé ryby.

přesnou značku vločkového krmiva ti asi nikdo nenapíše...lidem taky nechutná jen jeden druh potravy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 08:26 Muž beermajkl [3]
Díky za informace a ted' bych rád jěště poprosil reakci na to krmení pro Pancéřníčky,co je pro ně nejlepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 08:15 Muž Miky1981 [57] Re: majklbeer
doporučený min. počet rybek od každého druhu je pěkně popsáno v místním atlasu rybek...hejno bych bral min. 6ks a víc....
edit: pozdě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 08:11 Žena Turbínka [2558] Re: majklbeer
Tak a teď už tě odkážu na ty atlasy. Možná jsou přátelští, ale hejnové ryby se cítí nejlépe v hejnu svého druhu a čím víc, tím líp :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 07:56 Muž beermajkl [3] Re: Turbínka
A od kolika kusů se specifikuje hejno?Oba páry jsou hodně přátelští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2015 07:52 Žena Turbínka [2558] Re: majklbeer
Protože jsou to hejnové ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 07:50 Muž beermajkl [3] Re: Turbínka
Díky,na granulky pro Bojovnice asi moc nejsou,nítěnky si dávají.Chtěl bych se teda zeptat,možná budu odkázán abych si to tu vše pročetl :-)proč není vhodné Pancéřníčky chovat v páru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2015 07:41 Žena Turbínka [2558] Re: majklbeer
Čím pestřejší strava, tím lépe pro ryby. Tak co myslíš, stačí?
A asi si neodpustím poznámku, že žádnou z ryb, co máš, není vhodné chovat v páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 07:39 Muž beermajkl [3] – krmení
Zdravím,mám v akvárku jeden pár Bojovnic,jeden pár Pancéřníčků Pandích a jeden pár Pancéřníčků Zlatopruhých.Krmení mám zatím pro Bojovnice Sera Bettaagean a přikrmuju nítěnkama.Stačí to i Pancéřníčkům nebo něco speciálně pro ně?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2015 17:27 Muž RBeil [174] Re: grupyk
Mam panceřničky skvrnité a ty jsou tak stejně velké a taky mám liapor a v pohodě, jenom na začátku jak byl liapor nový a kytky ještě nebyli zakořeněné tak sem tam vyplavali ale jinak v poho. Lechce proorávají první centimetr dna jak hledaj něco na zob, ale jinak žádni oráči to nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2015 22:50 Muž dudak [1885] Re: grupyk
mám na liaporu štěrbáky a je to v pohodě, občas vyrejpnou třeba kousek glosostigmy, když je nově zasazená, ale jak to zakoření, tak se to ani nehne a na kopečky zapomeň, ty se u liaporu srovnají časem samy i bez pancéřníčků, kameny podkládat polystyrenem nebo rovnou na sklo, jinak se časem propadnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 19:24 Muž grupyk [20] – pandy na liaporu
Zdravím, máte někdo zkušenost s pandama na liaporu? vyvorají rostliny, srovnají kopečky? Třeba v porovnání s Ancíkama.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2015 10:47 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Lug
Jiště že můžeš, kdyby mělo být v kartách nasáno všechnomožné krmivo, kor pro panceřníky, bylo by to na týden :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 10:24 Muž Lug [0]
Můžu pancéřníčkům drobným dávat i dafnie a artemie (koupil sem je v mraženym mixu spolu s komáříma larvama a v atlasu ryb je nezmiňují jako krmivo)? Vím že mám asi hloupé dotazy, ale s rybkami začínám tak prosím o strpení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2015 10:14 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Lug
"Docela mi dělá starost že někdy paceřníčci lítají podél skla (proti proudu) nahoru dolu jako zběsilí "

tohle je docela normální chování pancéřničků toho bych se nebála
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 09:56 Muž Lug [0]
Nejvíc se držej v hejnu při krmení. Když rozhodim krmivo po celý nádrži tak se semknou a luxujou dno. Kreveteky úplně ignorují (jestli budou žrát mladý nevim), ty jenom lítaj od krmení pryč (ale jinak se jich krevetky vůbec nebojí). Docela mi dělá starost že někdy paceřníčci lítají podél skla (proti proudu) nahoru dolu jako zběsilí, v akvaristice kde sem je kupoval byli naprosto v klidu (už to tady na vláknu proběhlo, ale nějak mi uniklo resumé). Počet budu muset ještě promyslet, protože tam chci ještě nějaký rybky do středu nádrže a akvárko je malé :-( (předběžně to vidím na 8).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.01.2015 22:52 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Lug
To bych se dost divil, kdyby pancernicci zrali krevetky. Mam jich spousty (obou) a pancernicci jsou jedny z nejblbejsich ryb co znam. Chytit krevetku? Ani nahodou.

Pancernicci vypadaji v hejnu pekne, ale pro ne to nutne neni. Ja mel pancernicky od 1 po 50 kusu a nevypadalo, ze by v tom byl moc rozdil. Kdyz jich mas vic uvidis je castejc, ale to je hlavne tim, ze jich je proste vic.
Ale kup jich vic, neb ryby v hejnu proste vypadaji v akvarku lip. A dal bych jich aspon 10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2015 12:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Lug
samozřejmě hejno 6 a víc , je to společenská ryba , v málo kusech se bude schovávat , nebude se jí moc dařit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 11:03 Muž Lug [0] Re: MonterMonty
krevetky se poslední dobou moc nemnožej, a nějak mě ani nenapadlo že je budou panceřníčci požírat stydim :-) . Dno mám 30x50 cm. Samozřejmě že je budu krmit a nenechám je napospas. Momentálně mi na akvárko svítí malej proužek sluníčka a panceřníčci se v něm vyhřívají namačkaní na sobě. Jak mám chápat to hejno, jsem nějak zmatenější než předtím :-D . Dokoupit či nechat ve třech, to je oč tu běží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 10:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Lug
vono nejde o to aby tvořili hejno ve smyslu že jsou spolu pohromadě na místě :)
pancéřníčci potřebují spíše větší plochu dna pač z něj žerou atd... tak pokud je akvo spíš širší než vyšší tak by to i šlo , no a dařit by se jim mohlo , když se krevety budou rychle množit , ty prťavé budou dobrá svačinka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 09:37 Muž Lug [0] – osazenstvo nádrže
Zdravím ve spolek. Koupil jsem si pancéřníčka drobnýho 3ks. Počkám tak do příštího týdne jestli se nevyskytne s nimi nějaký problém, a plánuji dokoupit další. Mám nádrž 45l, v ní jen krevetky a šnečky. Dop.počet ryb: 6 a více kusů, dle velikosti akvária.
Min.vel.n.: 40 litrů.
Tak jestli to dobře chápu tak jich dokoupim 3-4. Vím že to neni úplně ideál, ale chci akvárko nějak oživit. Nebude v tom snad nějakej zásadní problém?
Případně jestli bude lepší jich mít míň, že budou mít víc místa ale nebudou tvořit hejno.
Tady fakt nevim co bude lepší (zvlášť když ješťe přemýšlím nad p. oky).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 14:34 - Re: LukasHH
Mám v jednej nádrži C.panda a C.Venezuela black nikdy sa spolu nezhlukovali do húfu.Ak spravili húf,tak jeden alebo druhý druh samostatne.Odporúčajú ti správne.Kúp jeden druh a minimálne 6 ks a bude to nie len pre ryby krajšie a lepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 11:07 Muž LukasHH [3] Re: MonterMonty
JJ já to vím, to je prostě gulášek člověka co se o akvaristiku nechtěl starat a tohle mu prodali při první návštěvě akvaristiky. Zajíždím spíš akvo a potom chci druhově ustálit, ale ty pancéřníčci se mi hrozně líbí pandy, takže přemýšlím kudy do toho:-).
Teď když mě akvaristika chytal, tak viz moje prezentace je snad doufám trošku ten progres vidět:-) Viz fotky z alba jak jde čas:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 10:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: LukasHH
koukám na to akvo, už tak tam máš dost gulášovku , nejdříve to zredukuj tak na tři druhy a pak dopln počty , samo s ohledem k litráži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 10:42 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: LukasHH
Však všem takovým by tu bylo odpovězeno stejně jako tobě ... Hejno znamená jeden druh a 6 kusu a víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 10:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: LukasHH
ne nefungují , líp se jim bude dařit , když budou od jednoho a třeba 6 kusů , samozřejmě pokud na to máš akvárium

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39389x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=601