Pancéřníček - chov
no ja samozrejme nakrmila, decentne ale prece jen. Ve vcerejsim nadseni z konecne zarybnene nadrze. Pulka mi tam samozrejme zbyla (nechala jsem to tam v domneni, ze si pancici v noci daji do nosu) a dneska uz mi to lehce zakalilo vodu, tak jsem to odsala a tak 15l vymenila. Nastesti se to zlepsilo. Snad mi ten zbytek patentek zitra neudela to same. Kdyztak zase vymenim no... Diky moc za radu, uz nekrmim
Měň často vodu a uvidíš jak se spraví a začnou se chovat standardněji.
Nekrmit, několik dní nikoho ničím.
0 18.03.2013 20:51 Shell – pandici
cca tri tydny, ta fotka byla pri zalozeni, jak jsem psala. Jeste bez rybek
. Vim, ze je lepsi pockat mesic, ale kdyz ja se nemohla dockat a ta burza byla uz tenhle tyden
. Ale jeste jsem se krotila, mam tam fakt jen ty panciky, 4 endlerky a asi 15 krevetek. Necham je jeste vydechnout a nebudu je uhanet se zradlem
. Asi jim to takhle prece jen vyhovuje...
Jak je to akvo "starý", dělá to na mě dojem čerstváčka?
0 18.03.2013 20:32 Shell – pandici
a jeste fotka akva (pri zalozeni) kdyby bylo neco spatne u nej
0 18.03.2013 20:31 Shell – pandici
Zdravim, tak jsem taky podlehla kouzlu pandiku a poridila jsem si na vcerejsi burze v ostrave sest kousku, oznacenych jako XL (oproti jinym prodavanym to jsou opravdu macci). Tot ma prvni otazka, muze jit o starsi samice z chovu, jak tu nekdo uz psal? Dalsi co me trapi je, ze vubec nerejdi po dne, veskrze lezi ve skupince u predniho skla (aktualne spise pres sebe) a reaguji max kdyz se priblizim zvysenou frekvenci rejdeni u predniho skla. Plassi teda nejsou ani trochu. Jsem z toho nesva a snazim se je vsemozne primet k zradlu. Vylozene jsem jim "sypala" patentky na hlavu a ty mi po par minutach milostive sezrali, ale po dalsich (odvatych proudem do jinych casti akva uz nepatrali). Tak nevim, jestli mam jen takove zdechlone a nebo si jen nezvykli na nove akva. Jinak ale snad vypadaji spokojene
. (akva je 100l, a pancici s endlerkama a krevetama jsou prvni obyvatele vubec). Dekuji za postrehy
.
Starší reakce
Potvrzuji slova Haimdolova, jsou to společenstí sympaťáci, takže parta i vícedruhová je žádoucí.
Z vlastní zkušenosti vím, že malí pancéřníčci jsou vděční za přítomnost jakýchkoli jedinců i příbuzných malých druhů. Takže pokud nepočítáš s množením tak v kombinaci druhů problém nevidím.
0 10.03.2013 11:19 hujerek – různé druhy
Vím, že to není ideální, ale sejdou-li se v akva například pancérnčci zelení, skvrnití a pandové...budou spolu tvořit jedno hejno? Nebo budou rozděleni po druzích. Děkuji.
jsou jednobarevní a s červenýma očima... tomuhle vznikla skvrna až v dospělosti.. Ale co já vím, třeba to opravdu není albinismus ..
Možná to nejsou až zas tak úplní albíni, jak by se mohlo zdát;)
0 08.03.2013 19:53 panda – skvrny
Zdravím.. Podobné skvrnky se mi vyskytly na albinotických pandách. Objevilo se to a už to z ryby nikdy nezmizelo, ale ryby se neprojevovala niktarak znapokojeně.. těžko říct čím to je.. Přikládám foto..
Starší reakce
Starší reakce
Ať se daří.
Taky si myslím, jen sem se chtěla zeptat, sou totiž moc pěkný, takový akorát pro mně.
No nevadí, časem snad bude prostor, a taky větší akvárko
A pak budou i oni!
Děkuji za odpověde!
Pro betu 20l ideální.
Panceřníčci jsou hejnové rybičky a chovají se úplně jinak když jich je víc, než když je jen jeden, nebo dva.
Tak tedy nic (malý prostor).
Tak to přeci jenom bude bettárko!
Díki!!!
0 17.02.2013 22:57 Ria – Nano akvárium
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, či by se pancéřnícci dali chovat v 20l nano aq (mám na mysli nejspíš třískvrnné)??? Jestli ano, kolik asi?
(nepovažujte to prosím za sprostou otázku, ak sem si to nevšimla, tak promiňte)
Vopřed díki za odpověď!
Starší reakce
Já na krmení potěru používám již zmíněný Liqimin (15ml stojí cca 31,-Kč) anebo o něco dražší Nobil Fluid od firmy JBL (50ml cena cca 135,-Kč)...ten druhý je i s přídavkem artemií. Po týdnu to pak střídám s výrobky od fy SERA, a to: MICRON a VIPAN BABY.
no ono to bude tim že sem to nepsal do tohohle vlákna ale admin moje téma a tohle sloučil, každopádně dík za radu
občas si myslím, že lidi sou úplný idioti, koukni na co se riso ptal cca 5 příspěvků nad tebou
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli je problém nebo jak se chová souvislý porost dna a rybky žijící na dně (pancéřníci, krunýřovci a podobně) nevadí jim že nemůžou šmejdit po dně? Dík za odpovědi.
Starší reakce
0 05.02.2013 10:25 delfin – panceřníček chov
Jeden panceřníček se naučil žrát z hladiny dokonce si ho mužu pohladit pod hladinou vločky dafnie žere jak o život pak jde na dno je to normální.
Při prohledávání a prorývání dna pancéřníčky,se ze substrátu uvolnují do vody živiny a víří sediment.
jamajcan napsal: jen pro kytky a substrát to nebude úplně to nejvhodnější.
tomu nerozumim ale jinak diky
Pancéřníčci budou fungovat bez problémů,oni si cestu k substrátu pod rostlinkami najdou vždycky,jen pro kytky a substrát to nebude úplně to nejvhodnější.
Ahoj,
muzou pancici normalne fungovat kdyz vzadu je husty porost stonkovek a vepredu bude dno kompletne porostle blyxou? Je nutne jim nechat nejakou volnou plochu na ryti? Mate s tim nekdo zkusenost?
Diky za nazory.
Starší reakce
Kdyz to jde, tak i s lity, to je jasne. Ja mam v akva anubias a cryptokorynu, ale naprosto preferuji valisnerii s tencimi listy. To je i pulka listu cela obalena jikrami. Pak vetsinou trham cele listy, u valisnerky to neboli. Na sirokolistych nemivam ani 0.1% jiker. A to napric druhy. Otici vubec ne na sirokoliste, hastatus take ne. Obcas jen ti venezuelanus, kdyz uz to snad neni kam dat
Jak jsem psal, mě to jde dobře v den výtěru, ale musí se opatrně, jinak se jikry "rozstřelí". Ale nepoužívám na to žádně pomůcky, jde to prsty. A to u C. panda, napoensis, aeneus, paleatus...takže myslím, že snad u všech to jde.
Ještě lepší metoda je podle mě dát rybám do nádrže širokolisté rostliny (u mě anubias, někdo dává i igelitov sáčky, atp.) a na ně se rády třou, takže snůška jiker se snadno oddělá do samostatné nádržky.
Jinak, neříkám, že to druhý den nejde (někdy to nestihnu).
Ten žloutkový váček musí nejdřív strávit, takže se nekrmí.
0 31.01.2013 13:05 Lutien [12] Díky za rady. Snad se mi podaří je odchovat
Moc jich není, protože mi ostatní ryby vajíčka okamžitě začaly pojídat.
Ještě jeden asi hloupej dotaz - když mají dva dny ten žloutkový váček, tak se při tom už přikrmují, nebo nepřijímají potravu?
Hmm, nase zkusenosti se tedy lisi. Cerstve jikry se velmi snadno "rozmaznou" a je i problem je pak dostat z karty nebo ziletky, coz znamena dalsi dotykani se jich -> vyssi riziko poskozeni. Zavadle, i kdyz mohou jakoby vice drzet, naopak vydrzi hrubsi zachazeni a pak jsou volne, neni nutne na ne znovu sahat. Take zalezi na druhu, jak jsou lepive a mekke, ale co se pand, duplicareusu, otiku, hastatu a venezuelanusu tyce, je toto moje zkusenost, velmi zridka nejakou jikru poskodim pri sbirani druhy den.
Sam jsem zloutkem nikdy nekrmil. Tusim zloutek je obsazen v tekutem krmivu pro poter Liquimin . Jinak krome zive mikry je dobry mrazeny morsky virnik. Hur se ale shani. Snad se daji odchovat i ciste na prachovem sera micron.
1-2 dny, než stráví žl. váček. Osvědčila se mi žábronožka, mikry. Se žloutkem opatrně, větší množství může způsobit zákal vody a úhyn potěru.
Jinak k tomu odebírání jiker...já mám naopak zkušenost, že se mi lépe odebírají jikry čerstvé, po dni už jsou "zavadlé" a jdou hůře oddělit od podkladu. Sbírám je prsty. Samozřejmě jsou měkčí, tak to chce opatrnost, ale zase nezrácejí lepivost, takže jdou zpět nalepit na sklo.
Hodně štěstí s odchovem
0 31.01.2013 09:46 Lutien [12] Aha, to je moc dobrý nápad
Příště využiji
UŽ SE VYLÍHLI!
Chtěla bych se zeptat, na krmení. Co jsem četla, tak se mají krmit až po té, co spotřebují žloutkový váček, za kolik dní to zhruba je? Potom mi radil jeden akvarista krmit žloutkem. Prý mám uvařit vejce na tvrdo a malé množství žloutku rozdrtit ve vodě a tím krmit. Máte s tím někdo zkušenosti?
Az pri dnesnim sberu jiker otiku jsem si vzpomnel na jiny nastroj, ktery jsem pouzival na sber jiker. Dcera mi ho pred casem zkonfiskovala, tak jsem dnes musel prane hledat...
Ja jsem to delal tenkym nozem, ale pokud jsou moc na sobe, tak to samozrejme nejde. Dobre jim prokyslicujte vodu, dejte pripadne olsovous sisku nebo dubovy list a snad nechytnou plisen.
Ta dve bila pokud je to mozne odstrante co nejdrive, jsou neoplozena a nachylnejsi k chyceni plisne. Seskrabnuta vajicka nemusite lepit, mohou zustat na dne. Hure se seskrabavaji cerstve nalepene jikry. Po jednom dni uz moc nelepi a snaze se seskrabnou a vice vydrzi pri manipulaci. Jinak nemusite pouzivat ziletku. Staci vzit starou plastovou kartu (tesco apod.), kterou na smirkovem papiru z jedne, lepe uzsi, strany zabrousite do tenka. Pri sbirani starsich jiker je lepe vypnout filtr, protoze snadno "uplavou".
ze skla se dají seškrábnout žiletkou
Zdravím všechny akvaristy!
Chtěla bych se zeptat na pár věcí k pancéřníčkům. Vytřeli se mi p. zlatopásí a vajíčka mi nešla odlepit od skla pro přemístění do porodničky. Nevíte nějaký fígl?
Podařilo se mi zachránit vajíčka na listu. Je jich málo (asi 10-15). Mají takovou nijakou barvu, trochu do běla, průsvitné. Dvě z nich jsou jakoby vevnitř bílá - je to zaplísnění? Mám je vyndat? Jak?
Díky za rady
Starší reakce
Přidat reakci
1 ...... [19] ...... 40
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39555x