Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 10:36 Muž LukasHH [3] Re: MonterMonty
Já vím, ten mám přečtený několikrát od předu dozadu a odzadu dopředu, ale právě proto se ptám, jestli fungují spolu, tedy by byli už 4 a třebas i více.
Navíc jsem tu prolezl už stovky prezentací a řekl bych dokonce, že většina lidí jich nemá 6 a více:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 10:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: LukasHH
především bych navštívil atlas ryb a nastudoval o nich aspon základ, obojí jsou hejnové rybky , takže dva kusy je špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 10:16 Muž LukasHH [3] – mezidruhová snášenlivost
Ahoj, jak to mají mezi sebou pancéřníčci? Respektive jak se k sobě chovají, když v akva budu mít například 2 pandy a 2 skvrnité? Budou se chovat jako jedno hejno a "kamarádit" se nebo budou dva a dva?

Díky:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 21:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Herry
Ale hej, chodí aj na burzy na Slovensko. Čo som od neho kúpil, bolo všetko O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 16:04 Muž Herry [8] – Prodejce
Nikdo nezna tohoto prodejce ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.12.2014 10:38 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Herry
S prodejcem neporadím, ale opatrnost je určitě na místě. Ale otázce kolem karantény nerozumím. Copak nemůžou být na skle ? pokud budou mít dostatek úkrytů a nějaou "opičí dráhu", je jim to jedno, bašit budou jak blázniví a ty aspoň uvidíš co z nich leze, každý den odkalíš a přesně tak to má v karanténě být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 10:34 Muž Herry [8] – Pancernicek nakup a karantena
Zdar chci si koupit pancerniky adolfovy nebo oranzoskrvne a nasel jsem prodejce David Rusky (prezdivka davmi nebo mail L-sumci@seznam.cz), ktery je pobliz (Ostrava Kuncice). Mate nekdo zkusenosti s timto prodejcem ? Na foru jsem nasel jen jeden odkaz na nej a to negativni, ale to nemusi nic znamenat. Protoze negativni komentare se napisou spise nez kladne. Navic, jak jsem videl, pravidelne obrazi AQ burzy.

Mno a druha otazka je, jak udelat karantenu u techto ryb bez toho aniz bych zakladal dno v karantenim AQ.
Nebo myslite, ze to mam risknout a po nakupu je hned soupnout do spolecneho AQ ??

Diky za odpovedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 20:07 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Urtman
To jsme ale nechtěli, Ti je takhle znechutit hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 18:24 JoKa Re: LiborSprysl
Já je také nějak extra nemusím. Například ancák long fin se mi vyloženě nelíbí...
V případě pancéřníčků jsem na tom tak nějak obdobně a o to víc jsem znechucen, že nemám ani klasického, ani long fina, ale ještě k tomu nějakou slátaninu... rozzureny
V pondělí jdou z baráku a zkusím znova pancéřníčka leopardího, jeden výtěr se mi povedl, tak se na něj zaměřím. Je to, podle mého vkusu, nejhezčí pancéřníček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 16:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
No já z těch dlouhých verzí nejsem u vytržení u většiny ryb... jsou výjimky, třeba dobře stavěná barevná dlouhá skalára i mečovka mne určitě zaujme... ale u těch coryn... no nevím...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 13:28 jamajcan
Jsou to prostě přešlechtěné a z.....né kmeny.Před dvaceti lety,to takhle nebylo.Proto nejsem ani náhodou zastáncem těchto hybridů.S přírodní formou,už to má pramálo společného.Ještě by mohli vyšlechtit C.paleatus var.Bicaudatus smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 13:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Zprsk. :-)
To není zprsk! To je prostě ten rozptyl. Uvědomme si, že převaha ryb se do obchodů dostává z výkupů...Chovatel nabalí vše co se tváří dlouze, ale není to vlastně tak dlouhé, jako jsou všichni jedinci dlouzí. No a pak už to začíná. Přísnou selekcí se procenta hýbou k žádanému, ale to není jedna,dvě ani tři nebo čtyři generace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 19:37 JoKa Re: romant
Tak to potom už nechápu nic... A už jsem si říkal, že jsem toho o genetice přečetl dost... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 19:33 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Zprsk. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 19:32 JoKa Re: Turbínka
Tak podle toho, co poslal Baracainus za odkazy nemáme pravdu ani jeden... ;-)
Je to něco napůl cesty, mezi přírodní formou a long finem... Ještě hledám nějakou "definici", nebo popis high fin. Nikdy jsem to neslyšel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 09:47 Žena Atika [134] Re: Barakainus
Jo tak přesně všechny tyhle tři typy mám v odchovech zastoupené :-) Původní pár vypadal - samice obr. 1 a samec obrázek 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.12.2014 00:41 Muž Barakainus [654] - Rostliny
Mimochodem, kratky google search ukazal, ze jsou
1. wildtype form
ts1.mm.bing.net/…
2. High fin
ts4.mm.bing.net/…
3. Long fin
www.microsmithinc.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 00:30 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Urtman
Urtman napsal: jsou tam jedinci s normálními krátkými ploutvemi(těch je nejmíň), potom ti s prodlouženými
O tom to právě není... Když dáš dohromady krátké ploutve, třeba samici a samec bude long fin, tak ti z toho vypadne několik krátkých a několik long fin, počty kolik kterého jsou odvislé od silnějšího genu.
Nevypadne nic "napůl", alespoň ne běžně, ale to jsou spíš rarity, než vyjímky...


To bych nerekl. Vetsina velikostnich znaku je polygenni, takze spis budes mit skalu velikosti od kratkych po dlouhe. Coz se bude jevit jako ze je tam par s kratkyma a vetsina s prodlouzenyma (v ruznem rozsahu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 22:55 JoKa Re: Atika
Ty nemáš 50% rarit. Ty máš to samé co já a luckyway (přesně ten případ, roluj níž a dozvíš se o čem mluvím)... A to, že je máš takové i ty mě jen utvrzuje v mém názoru... Máš prostě úplně obyčejného skvrnitého, ne long fin, akorát je prostě z jiných vod, než jiní, proto má protaženější hřbetní ploutev... Toť můj nejaktuálnější názor...
Schválně píšu nejaktuálnější názor, nevylučuju, že ho změním. Hodně čtu a studuju a zrovna toto téma mě momentálně chytlo, tak možná zjistím něco jiného, nebo dalšího... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 22:50 Žena Atika [134] Re: Urtman
No, ale pak mám teda v každém odchovu cca 50% rarit hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 18:56 JoKa Re: Hansel
Právě že většinou popisují, že long fin formy u corydoras mají nejvíce protažené hřbetní a břišní ploutve a pak lehce protažené ty ploutve prsní... (doufám, že jsem zase nezaměnil prsní za břišní, mám v nich nějaký bordel stydim ). A to je přesně ten důvod, proč mi to k nim prostě nesedí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 18:54 JoKa Re: Atika
jsou tam jedinci s normálními krátkými ploutvemi(těch je nejmíň), potom ti s prodlouženými
O tom to právě není... Když dáš dohromady krátké ploutve, třeba samici a samec bude long fin, tak ti z toho vypadne několik krátkých a několik long fin, počty kolik kterého jsou odvislé od silnějšího genu.
Nevypadne nic "napůl", alespoň ne běžně, ale to jsou spíš rarity, než vyjímky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 18:13 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Urtman
Já si tedy myslím že to longfin je, přece jen není nikde napsáno které ploutve musí mít longfin protažené a už vůbec né že všechny a jak tak shlížím, sedí i to na něj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 18:11 Žena Atika [134] Re: Urtman
A nemůže to být prostě kříženec obou? Já si původně koupila taky obyč. skvrnité a vyrostli mi z nich normální samice a samec s prodlouženou hřbetní ploutví, ale ostatní ploutve má normální. Ale jejich odchovy jsou velice různé - jsou tam jedinci s normálními krátkými ploutvemi(těch je nejmíň), potom ti s prodlouženými (hodně - často až za ocasní ploutev) hřbetními ploutvemi (a to i samice) a ostatní ploutve normální a cca třetina (kluci i holky) jsou s dlouhými ploutvemi - hlavně hřbetní a prsní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2014 17:58 JoKa Re: jamajcan
Dobře, ale to už dnes nezjistíme, bez známosti lokality původu atd a pro naší potřebu, resp. původní otázku, docela irelevantní...
Vraťme se k původní otázce long fin/nelong fin...
Tento samec (ať je to jakýkoli corydoras, to je vcelku jedno) nemá protažené ani prsní, břišní a ani řitní ploutve, přes to má tu hřbetní výrazně protaženou. Stejná samice má hřbetní naprosto standartní... Proto tvrdím, že stejně jako samec luckyway, to není long fin...
Co myslí ostatní??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 07:37 jamajcan Re: Urtman
Nevím,co to máš za myšmaš,ale tohle není přírodní forma C.paleatus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 19:57 JoKa Re: dudak
To je překlad z wiki, hledal jsem to narychlo en.wikipedia.org/… a pelvic je v překladu pánevní...
Už jsem to našel i česky, je to ploutev břišní... stydim
cs.wikipedia.org/…

Nevím, proč mě to nenapadlo stydim asi jsem chtěl být moc odborný, aby mě někdo neutáhl na odborných pojmech a správné terminologii. Což se ostatně stalo... :-D

Takže abych se opravil, long fin má podstatně delší břišní ploutve a méně, kdež to více než klasická forma, ty ploutve prsní...

Edit: doufám, že teď už ty ploutve pojmenovávám správně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 19:50 Muž dudak [1885] Re: Urtman
pánevní to není určitě, kde by ryby vzaly pánev? máte na mysli zřejmě břišní ploutve nebo ploutev řitní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 19:16 JoKa – Corydoras paleatus samec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Článek s obrázkem v knize sice nemůžu najít, mám těch knih asi 20 a řeším kromě ryb i jiné věci. Ale určitě ho dohledám...
Přikládám fotky svého samce...

Vlacek:
O ocasní ploutvi nepadla ani zmínka. Pravda, hovořil jsem pouze o ostatních ploutvích, mohl jsem být konkrétnější. Samozřejmě má long fin delší ploutve pánevní (doufám, že se takto jmenují, nejsem si jistý) a také trochu ty prsní.
Fotka č.1 - stožár vzpřímený (umí to i víc zvednout, například když jdou do tření, nebo má nějakou ňamku)
Fotka č.2 - stožár na půl žerdi
Fotka č.3 - stožár svěšený a opět umí to i víc položit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 17:01 Muž vlacek [402] Re: Urtman
tak teď budu mít navíc i pocit, že jsem slepý ;-) Ryba od luckyway má vše, jen ne stožár. Ploutev je pěkně svěšená (napadá mne jedno přirovnání...) A fotky na planecatfish dokazují přesný opak toho, co tvrdíš. Long fin tam mají docela klasickou ocasní ploutev, rozhodně žádný závoj. Také by mne zajímalo, jak se dá ten první paprsek hřbetní ploutve ohnout či narovnat? To si nedovedu moc představit. Já zatím zůstávám přesvědčen, že je to long fin ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 12:57 jamajcan Re: Urtman
Tak,já si myslím,že se nehádáme.
Nejsi jediný,který koupil bilineáty,namísto nanusů.Už jsem o tom zaslechl od více lidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 12:48 JoKa Re: jamajcan
Tak to netuším. Byli kupováni jako paleatus a vypadají jako paleatus, ale také jsem nakoupil nanusi a vyklubali se z nich billineatus... S jistotou jsem je identifikoval až díky panu Hofmannovi.
Který by mohl mimochodem udĕlat jasno, o kterém pancéřníčkovi se to tady vlastnĕ hádáme...
Každopádnĕ až přijdu z práce, tak toho svého vyfotím...
Nicménĕ ta kniha s tĕmi rozdíly hovoří o paleatus, fakt se posnažím jí pohledat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 11:02 jamajcan
Já spíše začínám mít/možná nesprávný/pocit,jestli namáš v chovu místo C.paleatus,tak C.longipinis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 10:34 JoKa Re: jamajcan
Zrovna tyhle, společnĕ s dvoupásými aktuálnĕ dĕlám taky. Můj samec rozhodnĕ není long fin a má hřbetní ploutev jako stožár, dokonce ještĕ delší, vytyčenou a umí jí i sklopit, nebo ohnout...
Long fin by mĕl protažené i ostatní ploutve a ne trochu, ale jako na fotce z místního atlasu...
Zrovna tu knihu co zmiňuješ jistĕ nĕkde vyhrabu a podívám se, už jí mám v kategorii přečtených. A ještĕ dohledám jinou knihu, název z hlavy nevím, kde jsou nakreslené pohlavní rozdíli u standartní verze a má nakreslený ten stožár o kterém mluvím...
Nĕkde jsem i četl to, co Radim nakousl. Že délka té ploutve je odvislá od původu. Nĕkteří ji mají delší, jiní kratší.... Pořád jsem ale přesvĕdčen, že long fin vypadá jinak, než ten, o kterém se bavíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2014 09:41 jamajcan Re: Urtman
Pleteš.Ale nic si z toho nedělej.Téhle ryby jsem od roku cca.1986 do 1995 něco nadělal.Vlastně to byla první jikernatá ryba,kterou jsem jako akvapotěr rozmnožil.Pokud máš doma nějaké starší knížky.Např.R.Zukal-Akvarijní ryby.Tak v téhle knížce,obr.42,typický sameček s krásnou hřbetní ploutví.Taky jsou dobře popsáni v knížce od Eriky a Karl Heinze Maschke,Pancéřníčci.Vyšla u nás v osmdesátých letech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 09:23 JoKa Re: jamajcan
V tom případĕ máte všichni pravdu, jenom já, planetcatfish a fishbase se pleteme... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2014 09:19 Muž vlacek [402] Re: jamajcan
Hmm, tato diskuze mne tedy docela zmátla. Ryba na fotce má naprosto evidentně extrémně dlouhou hřbetní ploutev (snad sahá až za ocasní ploutev). Kdyby takto vypadal samec klasického paleáta, tak si tuto rybu hned "zařadím" mezi nejméně vzhledné (samozřejmě subjektivně) :-). Planetcatfish má mezi fotkami "klasického" samce několikrát s naprosto normální délkou hřbetní ploutve a pak long fin varianty, které jsou velmi podobné zde přiložené fotce. Ale vždy je tam uvedeno "long fin". Klasičtí samci mají i při dlouhé ploutvi tvar ploutve do trojúhelníku, long fin nikoli. Otázkou je pak, co je to "variety"? Je to nějaká přírodní forma či ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2014 08:11 jamajcan Re: luckyway
luckyway napsal: Je to bezne takhle dlouha vrchni ploutev nebo je to anomalie? Ptam se jen tak ze zvedavosti
Tenhle tvar hřbetní plutve,nemá s klasickou formou C.paleatus,nic společného,jak napsala správně Turbínka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.12.2014 01:04 radim Re: luckyway
opravdu to vypadá na "long fin" ty prsní ploutve jsou taky docela protažené, ale jsou k vidění i větší extrémy.
Jinak se velikost hřbetní ploutve a zbarvení liší od oblasti výskytu, pokud se nepletu.

Hong Kong pleco bude nejspíš Gastromyzon a ten se s Corydoras snáší bez problémů, jen by to chtělo se zamyslet nad tím, že ryby jsou z jiných biotopů a hlavně Gastromyzoni ti budou vděční za silně proudící vodu...doslova bystřinu :-) Moc se do společenských akva nehodí. Spíš do nějaké speciálky.
Gastromyzony jsem měl v klidné vodě a vyloženě se nudí, ale určitě netrpí.
Přišli mi docela vtipní v tom jak se hašteří a přetlačují třeba o svůj placák, nebo u patentek palec

Dával jsem před lety odkaz jak utíkají z nádoby, takže bacha...jak se jim v nádrži nelíbí berou roha. Vyloženě se odmrskají přicuclí po skle :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 23:06 JoKa Re: Turbínka
To co je momentálně na kartě corydoras paleatus jako hlavní fotka, je závojová forma...

To, na co se ptá Luckyway je naprosto obyčejný samec...

Edit: například zde, když už nevěříš mě, tak planetcatfish, nebo fishbase by si věřit mohla... Hned ta úvodní fotka, co naběhne a praští do očí, je samec...
fishbase.sinica.edu.tw/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 22:35 Muž luckyway [5]
Jo a jeste jeden dotaz, nemate zkusenosti jak se snaseji tyhle Peppered cory s Hong Kong pleco ( tusim cesky prisavka xy, nechce se mi to hledat v atlase :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 22:32 Muž luckyway [5]
Zavojova forma by to teoreticky nemela byt( i kdyz zazraky se deji), protoze je to kupovane z jednoho hejna a zbyle dva kousky jsou v normalu. Pokud to tedy zavojova forma je tak nic proti tomu, to se mi libi potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 20:52 Žena Turbínka [2558] Re: Urtman
Skvrnití mají i nezávojovou formu s klasickou hřbetní ploutví jako třeba pandy nebo ostatní corydorasové X-) Jen ta závojová forma je podstatně rozšířenější narozdíl od mnou zmiňovaných pand, kde závojovou formu potkáš méně častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 20:34 JoKa Re: luckyway
Dovolím si nesouhlasit s Turbínkou. Není to ani závojová forma, ani žádná anomálie. Je to naprosto obyčejný pancéřníček skvrnitý, jenom je to samec! Samec má oproti samicím (a třeba i oproti samcům jiných pancéřníčků) podstatnĕ delší hřbetní ploutev, cca 3x delší než samice a má jí hodnĕ špičatou.... Nic nenormálního, standartní kluk... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 20:12 Žena Turbínka [2558] Re: luckyway
Závojová forma, záměrně vyšlechtěná původně "anomálie" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 19:51 Muž luckyway [5]
Fotka k příspěvku Je to bezne takhle dlouha vrchni ploutev nebo je to anomalie? Ptam se jen tak ze zvedavosti
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 21:47 Muž Spery [0] Re: romant
děkuju , zítra vyfotím a pošlu :) .. můj odhad je 2 samice a 3 samci,ale zkousel jsem to i podle ploutvi a prijdou mi stejne u vsech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:32 R Muž romant [27987] Re: Spery
Blejskni, pošli a bude se vidět, kdo co uvidí. ;-)
Edit: Tedy vhodnější to bude sem. rybicky.net/forum/752
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:32 JoKa Re: Spery
Domnívám se, že i zkušený chovatel bude v této velikosti pouze odhadovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 15:13 Muž Spery [0] – panceřníček panda
Zdravim dostal jsem hejnko pancernicku panda(jeste mlade) a chci se zeptat zda lze uz u nich zjistit pohlavi ? .. maj cca 2,5 cm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39389x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=651