Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 10:25 Honza – Pancéřníci
Ahoj, v brzké době uvažuji o koupi pancéřníků Corydoras hastelus a pygmaeus. Má tu někdo zkušenosti s chovem těchto pidi pancéřníků? Kolik jich má být v hejnu, aby se cítili dobře? Můžu mít oba tyto druhy v jednom větším akváriu? Jsou tito pidi pancéřáci dobří pomocníci v boji proti řasáma jiným nečistotem v akváriu?
Všem moc díky. H.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 18:34 Aja
Tak to gratuluji!!! palec Asi ho něco osvítilo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 16:10 Alofok – -
Zázrak!!!!!On se zlepšil-už neplave u hladiny a normálně žere-sice má pořád tu tmavou barvu a je malej,ale je good! potlesk palec A já ho chtěla spláchnout!!! ne
ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 21:49 Nobody – Re: Alofok
Nemyslím,že by se mohl zlepšit.
I zázrak se může stát. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 20:28 Alofok – .
Pořád mi ted plave u hladiny-dám mu ještě 2týdny a jestli se nespraví tak ho bez milosti předhodím pstruhovi rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 19:46 Nobody – Re: Alofok
Utratit! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 15:51 Alofok – .
Hups! rozzureny On má díru v hrudníku :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:41 Alofok – -
Možná je to jen nějakej hybrid,ale moc zdravě nevypadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 16:57 Žena Myrka [15] - Afrika
podle mě mu nic není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 15:25 Alofok – ,
Ano,myslím druh
ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 21:07 Nobody – Re: Alofok
Tím pancéřníček skvrnitý,myslíte druh?U malých-to dýchání,moc vidět není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 20:48 Alofok – .-
Když pancéřníček dýchá-teda alespon ten můj velký tak se mu hýhe bříško a pohybuje se mu skřele.Tento pancéřníček je úplně nehybný.Navíc jsou všichni pancéřníčci skvrnití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 20:45 Nobody – Re: Alofok
Záleží,v barvě,na druhu pancéřníčka.Jak poznáš,že nedýchá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 20:34 Alofok – ,.
No to jo,ale on chodí pořád.. ano Ale o to ani tak nejde hlavně ta tmavá barva a to,že nedýchá-občas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 20:30 Nobody – Re: Alofok
Pancéřníček má přídatné dychání,takže i když je v nádrži dostatek vzduchu,tak se chodí nadechnout k hladině. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 20:25 Alofok – Pancéřníček
Když jsem si kupovala rybky byli mezi nimi i 4pancéřníčci,rybiček jsem si kupovala mnoho takže jsem si ničeho zvláštního nevšimla.Po "vypuštění" do akvária jsem si všimla,že je jeden pancéřníček (skvrnitý) nějaký divný:Je malinký,hubený,úplně tmavý a lesklý,nereaguje-pouze pokud se ho jemně dotknete sítkou,občas vypadá jako mrtví protože leží nehybně na dně akvária a vůbec nedýchá také jsem ho viděla jíst zhruba jen 2krát od toho co mám akvárko(což je necelý měsíc).Hledala jsem různé nemoci,ale všechny jsem vyloučila vzhledem k tomu,že ostatní rybičky vypadají naprosto zdravě.Všimla jsem si,že můj pancéřníček vyplavává k hladině mnohem více než ostatní a zvýšila jsem vzduchování na plný výkon,ale ani to nepomohlo.Vím,že bych ho měla asi vylovit,ale náhradní akvárko nemá vzduchování,filtr...atd.Rybky si ho vůbec nevšímají a myslím si,že to není nic nakažlivého protože se nic u ostatních ryb neprojevilo,ale nevím.Ps:Budu se snažit přidat foto :)


Prosím poradte ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 16:08 Sidonius
Snížit intenzitu osvětlení nebo zvýšit podíl volného CO2. Těžko radit...
Já v takovém případě zvyšuji obsah volného CO2. Metod je vícero.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 15:47 Žena Rebbie [71]
Co teda dělat s tou "bílou" egerkou? Dát jí někdam kde se míň svítí? Pravda, že když neni přímo pod zářivkou tak je míň bílá... Po předchozí zkušenosti s CO2, kdy sem kůli rozjezdu sinice a řas celý akvo předělávala, se už "bublat" bojim..... :-( Světla mam dost, 0,75 W/l... Tejden po předělání je to čistý, ale bojim bojim co se začne dít, když kytky budou stagnovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2007 14:31 Sidonius
Souhlas s Romanem. :-)
Jestliže nemají rostliny především při silném osvětlení dostatek volného CO2, odebírají uhlík z hydrogenuhličitanů. Průvodním jevem, jak Roman uvádí, je zvyšování pH s patřičnými důsledky.
Biogenní odvápnění se týká nejen egerií, valisnérií, kryptokorýn, anubiasů, bolbitisu, echinodorů etc... etc.., ale jednoduše všech rostlin, které dokážou uhlík v této formě přijímat. :-)
A tady je nutné hledat jednu z příčin, proč některé rostliny v "běžné" vodě rostou dobře, a jiné, obvykle označované jako "náročné", nikoli. Ty druhé potřebují dodatečné kontinuální sycení a vyšší koncentraci CO2. (V katalozích pěstitelů a atlasech bývá v tomto smyslu u nich patřičná poznámka.)
Moje zkušenost s egerií? Teplota není podstatná. Důležitý je dostatek (mimo ostatních živin a světla!) zejména vápníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 13:56 Muž Roman [100] - Cichlidy
Biogenní odvápnění vzniká tím že si rostliny dělají vlastní CO2, čímž se lépe vstřebají do nich živiny.A nejvíce to dělají egerie a vallisnerie.Problémem je při hustém osázení těmito rostlinami v malém prostoru vysoký výkyv ph, což u některých ryb vyvolává poleptání žaberních tyčinek.proto se doporučuje mít více druhů rostlin v nádrží, které odlišným chováním vše eliminují na únosnou mez. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 12:42 Žena Rebbie [71]
Ona egerie jde dobře cca do 22*C, potom ji to moc nejede.

Ty jo, to slyšim prvně, mě teda moc nejde, bo se mi na ní dělá ten hnusnej bílej prášek (nějaký to odvápnění, moc to nechápu) :-( ale nenapadlo mě že by to taky mohlo bejt teplotou, bo mam v obou akvech cca 25*C.... Zkušenosti ostatních???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 23:45 Muž Roman [100] - Cichlidy
Pokud to někdo ožral, tak šneci na noční směně,ale to by zůstal z toho stonek, spíš došlo k rozkladu díky změneě tepoty.Ona egerie jde dobře cca do 22*C, potom ji to moc nejede. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 23:20 akrim
Já mám asi podobný problém, i když na krunýřovce bych nesázela. Jsem sice začátečník, ale v akva kde nemám šneky a mám jednoho krunýřovce a další rybky (hokuspokus) mám tuto rostlinku taky "ožranou" a v druhém, kde se líhnou paví očka mám i šneky i krunýřovce (1ks) a rostlinu v pohodě. Myslela jsem si, že se na nich pasou paví očka, ale je to fakt blbost, jak mně napsala Katunka, a tak si myslím, že nějak odcházejí díky nevhodým podmínkám. Krunýřovce jsem viděla je jenom čistit, ale budu to pořádně sledovat, to mě zajímá coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 20:54 Žena Myrka [15] - Afrika
Já bych spíš řekla ty krunýřovce když tam nejsou šneci,pancéřníčci i kdyby chtěli tak na to pusu nemají ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 16:54 Žena Myrka [15] - Afrika
a nečistil ho jenom?protože tohle mi nikdy neudělali u žádné rostlinky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 15:01 Muž AmorFati [37] - Amerika
O původci destrukce nepochybuji. Nachytali jsme je několikrát při činu. Pancík prostě nasadil u dna a hobloval stonek směrem vzhůru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 15:00 xx
Nechci se hádat, ale myslím že Egerii ti sežrali šneci. Je to jejich neoblíbenější pochoutka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 14:43 lovec
no nevím ale seš si jistej že to byli pancíci, no ja bych řekl že ty to nebyli ty na to nemaj uzpůsobenou tlamu no uvidíš názor ostatních. :-| No a myslím ze máš moc hezké akva aže by tam chtěly ožírat rostlinky tak to nemyslím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 13:08 Muž AmorFati [37] - Amerika – Pancéřníčci zlikvidovali Egerie
Před zhruba dvěma týdny jsem koupil dva košíčky egerie, coby rychlerostoucí a živinyodebírající kytičky. Vysázel jsem je do substrátu při jedné boční stěně akvárka. Chyba, žádné živiny neodebrala, jenom dodala. Štěrbákům totiž nezabralo ani dva dny všechny Egerie oholit na klacky. Prostě z nich ty lístky oškubali. Zbytek dokonali krunýřovci a ampulárie, takže z egerií zbyla jenom vlákna ze středů lodyh.

Zkusil jsem koupit další dva košíky, ale tentokrát jsem je zasadil na jiné místo v akva. Pancouši už si jich týden nevšímají a dokonce v hustém porostu polehávají na jejich listech. Nedovedu si vysvětlit, proč jednu dávku svorně všichni společně zlikvidovali a druhou ignorují. Jediné, co mě napadá, je, že jim vadilo, že jsem jim to nasázel ke stěně, kde rádi odpočívají, prohání se a kudy civí ven (nebo se vidí v odrazu, těžko říct, jak to pod hladinou vypadá). Je to příliš divoká teorie, má někdo nějaké rozumné vysvětlení ze zkušenosti? Pořád mi to vrtá hlavou. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 15:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 14:34 Aja
Mě by teda zajímalo, jakým stylem se třou? Protože mám páreček, tak by mě to docela zajímalo. Dík X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 16:54 Muž Eff [417] - Rostliny
Máme v práci v jedné 400l hejno 14 pandiček a 8 skvrnitých a obě hejna se drží spíš odděleně. Pandičky jsou komunikativnější a zvědavější, takže se občas pletou skvrnitým do revíru, ale skvrnití jsou klidnější a k pandičkám se moc nepřidávají. Takže já bych dal ke skvrnitým skvrnité. Toť mé pozorování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 16:33 Méďák
Mně šlo spíš o to jestli vytvoří hejno. Byl jsem se zeptat v akvaristice a v jedný mi prodavačka doslova řekla. "není problém klidně chovat různé druhy pancéřníčků, ale musí jích být aspoň šest" došel jsem si jinam a tam mi zas řekli "jestli mají vytvořit komunitu(hejno)tak musí být ze stejného druhu" No já to vidím na 4 skvrnitý a 3 pandy a mám to vyřešené :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 08:53 Věrka
Dobrý den, mám dotaz ohledně pancéřníčků.
Mám 4 pancéřníčky Skvrnité a chtěl bych koupit ještě dva aby vytvořili malé hejno. Je možné dokoupit jiný druh? Třeba Adolfův pancéřníček...nebo se musí vždy chovat stejný druh aby vytvořili hejno...děkuji :-)


Já mám doma 5 pancéřníčků.Mám 2 pandy 2 kropenáté a 1 albína.Podle mě se snášejí dobře.Jsou to krotké rybičky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 08:35 Xantis – mix
já mám 4skvrnité a 2pandíky a plavou i hrajou si všichni spolu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 19:07 Žena Myrka [15] - Afrika
Já mám pancéřníčky a mám tři druhy.Docela se drží u sebe,takže tvoří taky hejno,ale když doneseš ty dva nové,tak jim možná bude pár dní trvat než si zvyknou nebo taky ne,ale neboj,budou rádi, že jich tam bude víc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 18:40 Tenebras
Já mám osobně osm pandíků, ale slyšel jsem, že když k nim pridáš jiný druh, tak se spolu snášejí dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 17:10 Méďák – Pancéřníček
Dobrý den, mám dotaz ohledně pancéřníčků.
Mám 4 pancéřníčky Skvrnité a chtěl bych koupit ještě dva aby vytvořili malé hejno. Je možné dokoupit jiný druh? Třeba Adolfův pancéřníček...nebo se musí vždy chovat stejný druh aby vytvořili hejno...děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 15:35 Žena Rebbie [71]
Mě ted umřeli dva pandíci, v rozmezí tak deseti dnů :-( taky podivně plavali....... teda napřed víc polehávali, pak najednou začli divně plavat, točit se kolem osy apodobně... a dycky do druhýho dne bylo po nich :-( sad sad vůbec nevim na co umřeli no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 14:56 mucaca
ba ne, asi s nim bude brzo ámen...leží na boku u skla, vypadá jak mrtej a když na to sklo k němu šťouchnu tak sebou jen trochu škubne ale nikam neodplave jako dřív.asi už to je konec sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 09:59 Xantis – nemoc
jen aby to nebyla vodnatelnost,tak se začali divně chovat moji pancéřníčci,nakonec jsem o 3přišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 21:37 marsz – no
Má možná zácpu, když dýchá kouskem střeva ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 20:27 mucaca
dobrý.Díky uvidíme co to udělá...nad přebytkem spolknutého vzduchu jsem taky přemejšlel.uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 19:36 Muž Onďa [32]
Třeba jen spolkl troch víc vzduchu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 17:54 Žena petrys [107]
někdy pancéřníčci dělají, že se nechají převrátit třeba proudem vody-"dělají mrtvé", ale když už je to neba, tak se zase přetočí a dál šmejdí po akva, takže jestli plave a baští normálně s ostatníma, tak to bude ono
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 17:08 kittie
rybicky.net/nemoc/, zku se podívat sem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 15:26 mucaca – Pancéřníček
Zdravim, chci se zeptat jestli nevíte čím to je, když se mi pancéřníček jakmile se zastaví otáčí na záda.Vypadá to jako že to nedělá dobrovolně, ale spíš jako kdybyb v něm byl plyn a vždy mu to břicho nadnesl...nafouknutý něják není.Blíží se konec?Nebo čim by to mohlo bejt? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 22:59 Mrosko12
no dve su okusane lebo som ich kupil z akva a tak boli z dravimi cichlidami ale uz sa to lepsi a ploutve dorastajpú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 18:31 Usine – Mrosko12
Ryby jsou asi už dospělé ale nevypadají moc dobře hlavně jejich ploutve. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 16:49 Žena Wampi [54]
Fotka k příspěvku V podstatě souhlasím s Václavem, jen malou připomínku k dobru ...jsou už to dospělé kusy? Mě se moc nezdají a u odrostu , který je stejně nestejnoměrně velký to nepoznáš viz. mé foto. Pokud je to 1 samice a 3 samci tak na odchov ideální poměr pohlaví. A propó 4 kusy je dosti málo , mělo by jich být aspoň 7 , 8 .
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39388x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=1751